Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   369 / 1386
(#) janocsi válasza watt hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Szia Watt!
Átolvastam az eddigi fejleményekrő szóló anyagot, és úgy találtam, a Tied lesz követve a hőfokszabályozás tekintetében is, mint már kipróbált első verziós megoldás. Lehetségesnek tartom, hogy a már Nálad átalakitott és jól működő eszköznél, valóban nem kell hozzányúlni a motorhoz, vagy az áttételhez sem egyáltalán.
(#) sucuka válasza janocsi hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Bocsi, most pont nem tudok fotózni, de semmi ilyesmi nincs benne. Fix tengelytáv, rugó nélkül. Ez valami gagyibb mint a tacskós. TCM a típusa.
(#) elektromos válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Minek neked fogaskerék, hiszen bent van egy felesleges a motornál. Mivel az enyémben mechanika áttállítással oldják meg, hogy lassan, vagy gyorsabban menjen. Ma kivettem az egyiket, mert a legkisebb fordulatot használom. Van is egy plusz kerekem ingyé, és ezt teszem rá egy nyomtatóból kiszedett léptető motorra.
(#) sucuka válasza sucuka hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Közben szétkaptam teljesen:
A hengereknek nincs csapágyazása, a műanyag bakban forognak. A hőbiztosíték 180 °C-nál olvadt el.
Valószínűleg a watt-féle elektronika lesz nálam a nyerő, meg a rugós felfüggesztést kell megoldanom valahogy.
(#) Attila86 válasza elektromos hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Azért kell nekem fogaskerék, mert a léptetőmotor tengelyére nem megy rá az, ami a lamináló motorján van.
(#) koczka hozzászólása Jan 25, 2010 /
 
ki mivel szokta otthon vágni a nyákot mert van itthon lemezvágó olló de túl rövidet vág és csúnya lesz a vágás van valakinek valami ötlete?
(#) kaqkk válasza koczka hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Karos olló , dekopírfűrész , vasfűrész , snitcer+ vonalzó ,
Válassz .
(#) gydanee válasza koczka hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Nekem a vasvágó fűrész vállt be, durva csiszolópapírral meg csiszolom a széleket és tökéletes. Ha viszont nagyobb NYÁK-ot kell vágnom, amit már nem birok elfűrészelni akkor szalagfűrészt használok, bár nem jó neki a NYÁK vágás, hamar tönkremegy az éle, ezért tényleg csak kivételes esetekben használom.
(#) BarnaPili válasza koczka hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Vasfűrészlappal.Lefogatom a satupadra a nyákot,úgy hogy a tetején egy akkora farostlemez van, mint maga a felesleg.A farostlemez mellett vezetve a fűrészlapot/keret nélkül/ szépen le lehet vágni.Én fél centivel szoktam nagyobbra vágni,mint a tényleges méret,utána már lemezollóval le lehet vágni a szélét,aztán csiszolás vagy köszörű.
István
Ui: Elvileg kinéz egy karos lemezolló,az lesz az igazi.
(#) albinolynx hozzászólása Jan 25, 2010 /
 
Kicsit vau-vau...
Szerintem gépműhelyt nem érdemes keresni ilyen pici méretű fogaskerék gyártással kapcsolatban. Gondolom max. 10mm körüli lehet a külső átmérője.
A fogosztás nem jelenthet problémát, de egy átlagos gépműhelyben nem ilyen apró munkadarabokra vannak felkészülve...

Ehhez egy kis asztali marógép kell, egy profilra köszörült ütőkéssel (gépműhelyben általában ún. modul marókat használnak, ha marással készül a fogaskerék) és egy kis méretű osztófejjel.
További problémát jelenthet a fogaskerékben lévő furat átmérője is. Ahhoz, hogy precízen meg lehessen munkálni, elengedhetetlen a biztos rögzítés. Ez sem egyszerű "mini méretekben". Ráadásul, mondjuk 2db-t rendelnek belőle... Horror ár.

Szerintem...
(#) koczka válasza gydanee hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
a fűrésszel nálam lejön a réz réteg de lehet hogy rossz minőségű a nyákom
(#) Attila86 válasza albinolynx hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Idézet:
„Gondolom max. 10mm körüli lehet a külső átmérője.”


22mm.
(#) patexati válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Nem tudom ,hogy melyik fogaskerékről van valójában szó?? Ami a hengereket hajtja vagy a belső kicsi mi a tengelyen van? Melyik és miért is nem megy rá?? Azért kérdezem nem a tengelyt kéne inkább leesztergálni?
(#) albinolynx válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
A furat ármérője, amibe a tengely megy mekkora?
Esetleg le tudnád merőlegesen makró módban fényképezni a fogaskereket?
(#) Attila86 hozzászólása Jan 25, 2010 /
 
Az, ami a motor tengelyén van!
És azért, mert egyrészt a léptetőmotor tengelye kisebb átmérőjű, másrészt mert a léptetőmotor tengelye nincs 'bevágva'.
(#) patexati válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Egy persely is megteszi akkor.Bevágni kis fémfűrész vagy ga szélesebb a vágás (nem látom az enyém nincs most kibontva) minidrilles flex!
(#) elektromos válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
mi van, ha közvetlenűl összekötjük a motor tengelyét a görgő tengelyével, mint sok cnc-nél alkamaznak, a motor tengelye egy erősebb műanyag csővel illesztve
(#) Attila86 válasza albinolynx hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Persze:
(#) BarnaPili válasza watt hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Szerintem meg elolvastam,ez csak egy ötlet volt a lassításra.Ez nem elferdülés.Te kidolgoztál egy verziót,neked az jön be,nekem lehet hogy másképp sikerül megoldani a dolgot.Egy problémának nem egy jó megoldása létezik.A léptetőmotor nekem is luxus,de ilyen jellegű motorom szerintem pont van otthon.Ki fogom próbálni.A gépmunkára szerencsére van egy elég jó műhelyem,eszterga,oszlopos fúró rendelkezésre áll,De a Te verziódat sem fogom kihagyni a sorból.Csak máskor óvatosabban a szavakkal.Nem ültél itt mellettem,mikor olvasgattam a fórumot.
Üdv
István.
(#) albinolynx válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Köszönöm!

Ez tesco-s laminátorból származik, ugye?
Holnap ha kapok, veszek egyet és megnézem élőben is.
(#) BarnaPili válasza koczka hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Én kb 45 fokban tartom a lapot a NYÁK-ra.És nem nyomom neki,csak érzéssel.De így sem halad rosszul.
(#) Attila86 válasza albinolynx hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Igen, az.
(#) zoox hozzászólása Jan 25, 2010 /
 
Sziasztok.
Érdeklődéssel figyelem a topikot és nagyon tetszik,nagyon fel van pörögve.KB 1 éve én is készitettem egy hasonló szerkezetet csak én egy öreg leaser nyomtatóból és ugy gondoltam feldobok róla néhény képet.A vezérlését PIC el oldottam meg és használtam a régi printer saját tápját is.A hőfokot is szabályozza a saját régi érzékelőjével amit a PIC figyel.Már jó pár PCB-t készitettem vele és meg vagyok elégedve a minőségével.
(#) patexati válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Mintha a léptető lenne vastagabb Nem sok különbség van! Reszeld be pontosan egy zsugorcsövet melegíts rá ha vékonyabb a tengely és úgy tedd rá! A Zéger helyét is könnyű megcsinálni minidrillel! Befogatod fixen a motort,elindítod és forgás közben beleflexezed a hornyot! Először a horony utána a reszelés!!
(#) sucuka válasza zoox hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Mit csinál a PIC? Mert látom, hogy nyomógombok vannak, de milyen műveleteket csinál a progi?
(#) elektromos válasza zoox hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Okos megoldás, de egyszerre megtudod csinálni a két oldalát a nyáknak? Ha lehetne több képet kérhetnék?
(#) Attila86 válasza patexati hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Meg a fogaskerék belsejét is ki kellene reszelni...
Azért én megkérdem holnap hogy mennyiért készítenének nekem egy fogaskereket.
(#) (Felhasználó 4577) válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Sziasztok!

Arra érdemes odafigyelni, hogy műanyag fogaskerék mellé ne tegyetek be fémet, mert a fém "megeszi" a műanyagot.
Nem tudom, hogy esett-e már erről szó, ha igen, akkor elnézést!
(#) zoox válasza sucuka hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
1 a PIC hőfoko szabályoz 2 a gombok a motor fordulatát szabályozza - nagyon gyors - közepes - lassú -extrém lassu
(#) zoox válasza elektromos hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
melyik részéről
Következő: »»   369 / 1386
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem