Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   767 / 3961
(#) adamisbalint válasza Pulyka hozzászólására (») Jan 29, 2010 /
 
szia
köszi
Én egyépként fa házat szeretnék.
Az akkor kettős szigetelésűnek számít?
szóval nem kell leföldelni, hanem csak szigeteljem le a földelést(szigszalaggal mondjuk)
(#) elektromania92 hozzászólása Jan 29, 2010 /
 
Sziasztok.

Építek egy tápforrást.Mér majdnem kész van.
A multkor tettem is fel egy kérdést a transzformátorjával kapcsolatban, akkor arra nem válaszolt nekem senki.No mindegy.
Most lenne 2 ujabb kérdésem.
A 2N3055 tranyóhoz vettem hűtőbordát. Azt tanácsolták nekem, hogy a tranyot és a bordát elkell szigetelni egymástól.Én mértem, mintha az alapból szigetelő lenne.De nem vagyok benne biztos.
Tehát kell szigetelni, vagy nem?
A másik... Szeretnék egy jó dobozt is neki. Aluminium, vagy acél lemez lenne inkább jobb?

Köszönöm a választ
(#) gg630504 válasza adamisbalint hozzászólására (») Jan 29, 2010 /
 
(#) Imi65 válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 29, 2010 /
 
Van most egy olyan folyadékom - amit az Erdőkémia XXx gyártott - amiben gyantaoldat van.
(#) Imi65 válasza elektromania92 hozzászólására (») Jan 29, 2010 /
 
Nem feltétlenül. Az is megoldás lehet, ha a bordát szigeteled el. Abból a szempontból jobb megoldás, hogy jobb lesz a hűtése a félvezetőnek. Az alátét mindenképpen rontja a hőátadást.
(#) Pet91 hozzászólása Jan 29, 2010 /
 
Hello.
Azt szeretném tudni valaki már foglalkozott-e ezzel. Kicsit olyan mint a propeller clock de aki bringázik annak még királyabb.
Esetleg ha valaki unatkozik aki ért pic-hez (én nem éppen) az megnézhetné, és remek cikket lehetne belőle írni.
Üdv
(#) adamisbalint válasza gg630504 hozzászólására (») Jan 29, 2010 /
 
kössz
de azt nem írja hogy a fa kettős szigetelésűnek számít-e .
én úgy vélem ezek alapján, hogy igen
(#) gg630504 válasza adamisbalint hozzászólására (») Jan 29, 2010 /
 
Idézet:
„[MSZ EN 60065-1995] 9.3.1. Nedvszívó anyagok ( pl. nem impregnált fa, papír és hasonló rostos anyagok ) áramütés-veszélyes részek szigetelőanyagaként nem használhatók.”

Nem írtad, impregnált-e a fád.
Ha igen ( azaz nem nedvszívó ), akkor lehet kettős szigetelésű a készüléked.
Ha nem, akkor nem. Csak nem tudom, hova kell ilyenkor a védővezetőt csatlakoztatni. Beversz egy szeget a fába?
Nem tudom, milyen az a készülék, de gondolkozz el rajta, mi fog történni, ha egy kisgyermek vendéged a tetejére borítja csésze kakaóját.
(#) Kicsa válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 29, 2010 /
 
Sziasztok!
Hát látom kis vitát sikerült ébresztenem ezzel a Szilo témával
A helyzet az hogy már ki van nyomva,remélem komoly gond nem történik vele. A melegragasztó pisztollyal a gondom annyi volt hogy nem tudtam volna megfelelően kinyomni vele,az nem olyan folyós.Illetve hőre lágyuló gumicsőben van az egész,az is szétment volna. Kinyomtam és megszáradt,talán tovább nem feketedett. Tehát remélem hogy kadarist-nak volt igaza,van a kezemben egy komplett sziló rúd ami beszáradt,nekem ez semlegesnek tűnik,és a 'büdössége' is megszűnt. Tehát bizakodom...
És köszönöm mindenkinek!
Üdv Kicsa
(#) Pulyka válasza gg630504 hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Idézet:
„Csak nem tudom, hova kell ilyenkor a védővezetőt csatlakoztatni. Beversz egy szeget a fába?”

Az én készülékemet nem tekintettem volna kettős szigetelésűnek,mert igaz,hogy egy pc táp volt a doboza,DE egy vasmagos trafót tettem bele(nem kapcs. üzeműre gondolok,azért vasmagosnak írom ) amit belül egy OSB lapra szereltem.
A gond csak annyi volt,hogy ugye a trafót rögzítettem.
Mégpedig a fém rögzítőfülénél fogva belecsavartam az osb-be egy két facsavarral.
A csavar a másik oldalon meg kilátszott
Szóval igaz,hogy a trafó fémrésze,és a fém burkolóanyag között ott volt a szigetelés,az osb lap,de mivel a rögzítő csavar kilátszott,így megvolt az esélye,ha a trafó test-jére hiba folytán kijut valami feszültség,akkor a csavar rávezeti azt a külső fémdobozra.

De hogy válaszoljak is az idézetedre :
Én olyan helyre nem tennék faanyagot,ahol csapadék,nedvesség éri,se fém anyagot,mert a fa szétrohad elöbb-utóbb,a fém meg megrozsdásodik.
Egyszóval(ahogy most tanultam ) korrodálódnak.

Bocsi az off-ért

Tomi
(#) adamisbalint válasza Pulyka hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
szóval,ha fából készítem a dobozt, akkor a fa legyen laminált, ha kettős suzigetelésűnek akarom csinálni?
(#) gg630504 válasza adamisbalint hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Ha laminálás lenne a követelmény, akkor azt írna a szabvány. De impregnálás.
Írd le, mit jelent az impregnálás, hogy lássuk, érted-e.
(#) Pulyka válasza adamisbalint hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Szia

Nem lamináltnak kell lenni-e a fának(pontosan nem tudom mit jelent a fa laminálás)hanem impregnáltnak.
Ahogy gg630504 is írja.
Az impregnált fa valamilyen szerrel van felitatva(ha jól tudom),vagy valamilyen réteggel vonják be a fa felszínét,aminek köszönhetően nem szívja magába a fa a vizet(nem rohad el),és leperegnek a cseppek.
Mertha elrohad,az csúnya is,letörhetnek bellölle darabok,hozzáférhető válnak a hálózati feszültségű részek,és ha már rohad az a fa,akkor tele van vízzel.
Mert ugye a száraz fa nem rohad szét
Ha pedig vizes a fa,akkor vezeti az áramot is.
Ha vezeti,és te sajnos akkor nyúlsz hozzá,akkor megráz Téged az áram.Ha megráz,akkor nem fogsz neki örülni,és annak sem,ha mást ráz meg,sőt utána túléled,és mérgesen tiszta szívből belevágod a baltádat a dobozodba,hogy többet Veled ne szórakozzon
És akkor hiába dolgoztál.

Szóval itt a Te esetedben az MÉG a lényeg,hogy hol lenne ez a faszerkezetű doboz?
Szabadban,bent?
Elérhető helyen,nehezen hozzáférhető helyen?
(#) Pulyka válasza gg630504 hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
"Írd le, mit jelent az impregnálás"

Bocsánat,nem láttam.
Nem tudom utólag kiszerkeszteni a puskát.
De lehet az én elképzelésem sem jó
(#) gg630504 válasza Pulyka hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Csak kíváncsi voltam, kellően komolyan áll-e hozzá az érintésvédelemhez.
Jó az irány, amit írtál.
(#) adamisbalint válasza Pulyka hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
bent lenne a szobámban a munkaasztalomon
(#) marone hozzászólása Jan 30, 2010 /
 
Üdv !
Nem tudna valaki belinkelni egy olyan oldalt, ahol elmagyarázzák hogy az elektronikai jelölések milyen alkatrészeket is takarnak ?
Kerestem neten, de semmi hasznosíthatót nem találtam.
:no:
Előre is köszi !
(#) adamisbalint válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
köszi
(#) Pulyka válasza marone hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Szia

Így hirtelen 2 jutott eszembe a BSS-ről:
Íme:

Bővebben: Link

Bővebben: Link
(#) Pulyka válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 

Gyorsabb voltál
(#) marone válasza Pulyka hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Köszi, ez jó !
Még megkérdezném, hogy a trimmer potméter az miben más mint a nem trimmer ?
(#) marone válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Kösz !
Csakmert láttam egy gitártorzító kapcsolási rajzot, és abban voltak ilyen potméterek is, de a kész pedálban meg csak 3 potigomb volt.
Azért nem értettem, hogy akkor azokat mikor tekergetik ?
Most sem értem amúgy. Valamikor az összeszerelés előtt beállítják, aztán úgyhagyják ?
(#) robi28 hozzászólása Jan 30, 2010 /
 
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy tudna-e valaki egy egyszerű kapcsolási rajzot ,ami konkrét méretekkel és adatokkal van ellátva egy rádiós vagy ha az nincs akkor
infrás adó-illetve vevőről, ami 1 db 24v-os relét müködtet. A vezeték nélküli csengő az sajnos nem jó!
(#) vicsys válasza robi28 hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Bővebben: Link
Ezzel már meg tudsz huzatni egy 24V-os relét.
(#) robi28 hozzászólása Jan 30, 2010 /
 
Köszi a segítséget! Azt elfelejtettem odaírni, hogy ezt én szeretném itthon megcsinálni, azért kellene a kapcsolási rajz! Bocsi!
(#) adamisbalint hozzászólása Jan 30, 2010 /
 
sziasztok
szerintetek ez a doboz jó lenne a tápomnak?

doboz.jpg
    
(#) adamisbalint válasza adamisbalint hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
és még az lenne a kérdésem, hogy a trafómon az egyik oldalon bemegy 2 vezeték, a másik oldolon kijön 3 vezeték. a 3 kivezető drót közül melyik kell?
(#) Fodor hozzászólása Jan 30, 2010 /
 
Sziasztok.
Légyszives valaki segitsen már nekem, az IDE to USB átalakitásban.
Megtudom csinálni itthol magamban az átalakitót? Vagyis ha fogok egy USB vágü csatlakozót és egy IDE kábelt megtudom-e csinálni az átalakitót?
Vagy kell hozzá valami kapcsolás is?
Tudom, hogy már nem tul drágák az olyan cuccok, de nekem csak próbának kellene, nem rendszeri használatra.
Lészives valaki segitsen.

Üdv: FodorBővebben: Link
(#) kadarist válasza adamisbalint hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Szia!
Szerintem nem lenne jó.
(#) robi28 hozzászólása Jan 30, 2010 /
 
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy tudna-e valaki egy egyszerű kapcsolási rajzot, ami konkrét méretekkel és adatokkal van ellátva egy rádiós vagy ha az nincs akkor
infrás adó-illetve vevőről, ami 1 db 24v-os relét müködtet. A vezeték nélküli csengő az sajnos nem jó!
Következő: »»   767 / 3961
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem