Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   383 / 1385
(#) watt válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Rendben, megpróbálom amiket írtál! Még annyit, hogy te melyiket használod? (Én a doPDF-et...)
(#) watt válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Teljesen igazad van, én voltam tapasztalatlan, és a 300dpi-s alapértelmezett( ) beállításban hagytam. Most 2400dpi-ben kinyomtatva, tökéletes nyomtatást készít papíron is! Ennek nagyon örülök, köszönöm a helyreigazítást, sokat segítettél! :eljen:

Csatoltam:

ui. Nincs felülnyomás nekem...
(#) patexati válasza watt hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Szia! Most furkálom meg építem a vezérlőmet a KTY84 elhelyezéséről tennél fel képet bővebben meg kell kivágni te ezt már tapasztaltad ha végzek a nyákokkal tudjam hogy álljak annak neki minél gyorsabban menjen még ma el akarom indítani!
(#) Alkotó válasza watt hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Nagyon örülök, hogy sikerült tisztázni ezt a félreértést.
Én a PDFCreatot nevű programt használom, ingyenes, magyar, icipici méretű, és mindent tud. Simán nyomtatóként látszik, ott kell kiválasztani, és PDF-en kívül csinál jópár hasznos formátumot.
Csatoltam egy képernyőfotót. Adott formátum kiválasztása után, annak tulajdonságait is be lehet állítani.
(#) pici válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Alkoto olvasd el a 621689 hozzászólást!
A PDF nem korrekt megoldás. Szép vektoros ábrát rak a képernyődre, de nema nyomtatott papírra.

Én mindig 600DPI-s BMP-be mentem le és PhotoShoppal látod is mit fog kinyomtatni a nyomtatód és tudsz még a pixelekkel játszani

De csinálok egy tesztábrát, nem 5 mileset..

Amúgy pont az 5 mil az ami kerek 3 pixel. Az teljessen jól használható még 45 fokban is.
(#) watt válasza patexati hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Talán ezeken a képeken látszik a legjobban. A lényeg, hogy a kivágás mélyebb legyen, mint a fűtőszálat tartó csillámlemez, hogy ha netán nekiérne a láb, ne okozzon zárlatot a fém.

Még annyit gondoltam módosítást a cikkhez, hogy a felfogató lemezt tartó csavarok alá két rugót teszek, és a csavarokat nem tekerem be teljesen. Most csak a KTY84 lábainak rugózása a feszítés, igaz így is működik!
Arra kell vigyázni a csavaroknál, hogy ne lógjanak be a csillámig, nehogy kiszúrják!
(#) watt válasza pici hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Biztosan igazad van, de én kipróbáltam a 2400dpi-s pdf-et és ugyanazt nyomtatta, mint ha a CM2000-ből nyomtattam volna. Ez nekem megfelel. Hol van a buktató? Mert ha kinyomtatom, megnézem és jónak látom, akkor nem mindegy, hogy hogy játszanak a dpi-k?
(#) patexati válasza watt hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Köszönöm! Haladgatok! A 2A-os bizti ugye elbírta a fűtést nálad! Nem olcsó azért kérdezem!
(#) watt válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Köszii, megnézem, főleg, hogy ingyenes! A doPDF is tud mindent, mint kiderült 46$-ért!...
(#) watt válasza patexati hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Persze, a fűtés max 300W-os(inkább 250), tehát 1.3A max. Nem olcsó? 72Ft. Igaz, relatív...
(#) pici válasza watt hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Ha kinyomtatos és jónak látod, akkor korrekt lesz.
És ha nem mész lejebb 5mil-nél, akkor semmi gond.
De tudod, most tesztelünk és keressük a határokat.
5 mil alatt kezd a nyomtató felbontása fontos lenni.
(#) watt válasza pici hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
5mil, az 0,13mm nyers nyomat, amiből a maratás után marad 0,06..0,08mm, jó esetben. Ennél lejjebb nem fogunk tudni menni azt hiszem, bár csak tévednék, mert akkor a mobil telefonokat is le tudnánk hengerezni!
Mindazonáltal igazad van! Ezért kérdeztem, hogy milyen grid-et érdemes beállítani, hogy a 600dpi-s nyomtatóval szinkronban legyünk, feltéve, hogy be lehet állítani pont azt az értéket, amivel a nyomtató dolgozik!?
(#) watt válasza pici hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Visszakerestem a hozzászólásodhoz, ezt írod:
Idézet:
„Na most, ha a nyomtató 600 DPI-s, és amit eddig láttam, mind raszteres volt, akkor 1 pixel az 25,4/600 = 0,042milliméter
Minden pixel ennek a többszöröse.
Tehát pl. 0.1 mm-es vonalat nem lehet húzni, az vagy 0,127 mm vagy 0,0846 mm lesz, mert a kettő között nem tud fél festékpöttyöt prüszkölni.
Mil-ben sem kerek az érték: 1 pixel az 1000/600 = 1,667 mil és ennek többszöröse...”

Nem túl egyszerű a kérdés, mert ilyen értékeket nem fogadnak el a tervezők, legalább is az enyém csak kerek mil-t.
(#) pici válasza watt hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Láttad a kimaratott panelem.
Azon 2 és 3 pixeles csíkokat martam és maratás után meg is maradtak.
Ez 3 és 5 mil vastagság..
Most nagyon bátor vagyok, bepróbálkozok egy BGA256-ot egy layeren kihúzni... szerintem ez a határ
Necces lesz. 256 lábat kihúzni 1x1cm-ről...
(#) patexati válasza watt hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Fűtés vezérlő triakos optos nyák élesztve 1 pohár forraltbor ebben a nagy hóesésben A vezérlő beültetése következik! "relatív" ha csak kettő ven a polcon
(#) Alkotó válasza pici hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Elolvastam. Nem értek egyet, véleményem szerint durván próbálod a valóságot eltorzítani.
De parttalan vita helyett, inkább azt javaslom, mindenkinek engedjük meg, hogy a neki tetsző módon reprodukálja a nyákjaihoz szükséges nyomatot. Ha neked a BMP a szimpatikus (lásd be elég fura még így leírva is, nem beszélve a méretéről), akkor használd azt, ha viszont valaki mástól reméli a sikert, akkor ne szegjük kedvét butaságokkal.
Ha számomra értelmezhető formában küldesz bármilyen anyagot, akkor nagyon szívesen demonstrálom neked, hogy amit ki lehet nyomtatni, azt minimum olyan jól le is lehet képezni PDF-be. Ennek azaz egyszerű oka, hogy a PDFCreátor is egy nyomtató, csak ésszerűtlenül jók a nyomtatási képességei.
(#) watt válasza pici hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Azok a vonalak nagyon rövidek voltak. Én 0,15mm-t próbáltam, nagyon necces! 99,8%-a megmaradt, csak néhány pötty hiányzott, láttad? (Tettem fel képeket még az elején!.
(#) elektrorudi válasza pici hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Nagyon igazad lehet.
Szerintem is jobb lenne, ha az "etalon" próba NYÁK nem mil-ben megadott vonalakat tartalmazna, hanem dpi-ben lenne megadva.
Minthogy a többségnek 600x600dpi felbontású nyomtatója van, ezért érdemes lenne 2-3-4... stb. pixel széles függőleges, vízszintes és 30-45 fokos vonalakat, illetve köröket rajzolni.
Az, hogy ez "nem életszerű" jelen esetben szerintem nem érdekes.
(#) watt válasza patexati hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Csak józanul(triac ráz! ) ! Hajrá!
(#) watt válasza elektrorudi hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Idézet:
„Az, hogy ez "nem életszerű" jelen esetben szerintem nem érdekes.”

Rövid vonalak semmit nem mondanak, becsanak! Ezért fontos, hogy életszerű nyákon próbáljunk!
(#) patexati válasza watt hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Védőtrafóval dolgozok csak Bír 2000Wattot is akár! Hegesztő méretű!
(#) elektrorudi válasza watt hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Bocsáss meg, én a vonalak szélességéről írtam le a véleményemet (csatlakoztam pici véleményéhez), és a hosszúságáról egy szót sem szóltam !

Teljesen igazad van abban, hogy (az ésszerűség határain belül) minél hosszabb vonalakat kellene felvenni, hiszen a "folytonosság" tesztelésénél elengedhetetlen. Talán 5cm hosszúságú jó lenne?
Úgy gondolom, egy 6x6cm-es minta NYÁK megfelelne...
Ha most valaki azt mondja, hogy "az túl nagy, túl drága", akkor azt is vegye figyelembe, hogy ezt a beállítást csak 1x kellene elvégezni (persze csak aki akarja...) és utána évekig gond nélkül gyárthatná az áramköröket !
A "nem életszerű" alatt azt értettem, hogy nem kellene feltétlen alkatrész lábakat rajzolni... még akkor sem, ha a technológiát NYÁK gyártásnál akarjuk használni.
(#) albinolynx hozzászólása Jan 30, 2010 /
 
Watt,

a kapcsolási rajz, amihez adtál nyáktervet is (köszönöm!), a hengereket hajtó motor fordulatszámát is szabályozza?

Megtennéd azt légyszíves, hogy csak a hőfokszabályzó részt kiemeled nekem? Csak azt építeném meg...
(#) pici válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Nem baj, ha nem értesz egyet. A tények makacs dolgok.
De, ha olvastad amit írtam, én tényekkel, adatokkal támyasztottam alá amit állítottam.
A nekem melyik modszer teszik, az nem (tudományos) érvekre alapozott tézis.
Tessék elmagyarázni amit írtam hol hibázzik pontos adatokkal, vagy tessék rálicitálni és tényekkel, adatokkal bizonyítani.
Nem pedig csak annyit, hogy nekem eddig ez jó volt..

Ezt pedig had kérjem ki magamnak:
"durván próbálod a valóságot eltorzítani."

Nem ragaszkodom a BMP-hez, de jó bármelyik raszteres, nem compress formátum (TIF,GIF)

a 621167 beírásodban látszik, hogy nem teljesssen érted...
(#) pici válasza watt hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Ez igaz, a tesztcsíkok hossza kb 6mm
Egy kicsit tovább is volt a maratóban, mint terveztem.
Alámarással számolni kell.
Szerintem a 3 pixel azaz 5 mil vezeték az ideális alsó határ, ellenben a szigetelő szélesség lehet akár 1-2 pixel is, csak tudjuk a papírt leszedni, mert ha az sikerül, akkor az alámarás miatt ez meghízik.
(#) Little válasza watt hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Keszitettem kepeket hatulso megvilagitasban, supermacro funkcioval (kicsit hordos a kep...).
Valoban hullamos a folia szele, de nekem ugyanilyennek tunt mar nyomtataskor is, igy szerintem eznem alamaras.

A laminator hengereinek nyomasan nem valtoztattam, szerintem a gyari nyomas megfelelo, annak ellenere hogy amig a panel bent van a henger palastja deformalodik.

A tesztpaneledhez letoltom a programot, es estere szakitok ra idot.

Amugy en sprint layoutbol nyomtattam kozvetlenul munyomopapirra.
(#) Alkotó válasza pici hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Rendben, kérd ki magadnak. De ettől még a te "tény"-eidnek semmi közük a valósághoz.
Hagy citáljam ide a kedvenc, saját gyártású bölcsességemet: "A tényekkel lehet vitatkozni, de érdemes?"
Ez gondolom neked is tetszik, csak nem ugyanazt értjük cáfolhatatlan tény alatt.
Továbbra is fenntartom, hogy küldj nekem bármit, amit szerinted nem tudok helyesen PDF-é konvertálni, majd abból helyesen kinyomtatni. Szívesen demonstrálom az ellenkezőjét.
(#) watt válasza elektrorudi hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Idézet:
„Bocsáss meg, én a vonalak szélességéről írtam le a véleményemet (csatlakoztam pici véleményéhez), és a hosszúságáról egy szót sem szóltam !”

Azért merészeltem, mert mi egy konkrét tervről beszéltünk, amit Attila86 tett fel, és azon rövidek a vonalak, és az életszerűség is akkor jött szóba!

A többivel egyetértünk, kivéve, hogy 3x4cm is elegendő, mert a tesztek közbeni tapasztalataim szerint már itt kijönnek a hiányosságok.
(#) watt válasza albinolynx hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Most nem nagyon van időm áttervezni, ne haragudj meg érte!
(#) watt válasza pici hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Idézet:
„ellenben a szigetelő szélesség lehet akár 1-2 pixel is, csak tudjuk a papírt leszedni, mert ha az sikerül, akkor az alámarás miatt ez meghízik.”

Maximálisan egyetértek! A papír leszedését én az itt kapott ötlet alapján sósavban eszközölöm. A papír majdhogynem magától lejön, csak benne kell hagyni a 20%-os savban 5 percig! Nem kell felette állni sem, így nem kell szipákolni. A zsírtalanítást is ugyanebben végzem, és végül ebben maratom ki. Ez elég gazdaságos és értelemszerű, ugyanannak a szernek a felhasználására a folyamatban.
Következő: »»   383 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem