Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   387 / 1385
(#) pici hozzászólása Jan 31, 2010 /
 
Na kimarattam

Meglepően jó lett.
Persze vannak rajta hibák, néhány helyen szakadás és kontakt is van.
Kontakt kikaparható, szakadás az nem javítható ebben az esetben.
De szerintem 3 ból 1 ilyen tutti panel lehet, és nem válik le a rézszál!

Nem méreteztem, hogy bele tudjatok nagyítani

( ezekért a 3 miles vezetékekért mennyit kérnének el a NYÁKgyártóknál? )
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Szia!
A HP nyomtatóval készitett nyomat laminálása nálam is (125 fokon), jónak mondható lett. A toner cseréjét még nem tudtam megoldani, (HP-4), ezért fel kellett függesztenem a további kisérleteket. Annyi bíztos, ha marad ez a nyomtatóm, akkor nem kell a laminátor hőfokszabályozását átalakítani, csak a továbbítási sebességét módosítani.
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Szia! Szerintem sem csak csinálsz egy PWM-et optoval és triakon hajtod a motort! wattnál működik én nem próbáltam mert a DC-vel ha már annyit kínlódtam és ráragadt akkor azt használom és jó is.
(#) watt válasza patexati hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Ezen nem csodálkozom, ugyanezt tapasztaltam, csak én nem tudtam már ilyen kis hőfokra lemenni. Lehet, hogy megbánom, hogy OKI-t vettem!
(#) BarnaPili válasza watt hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
SAMSUNG ML 1915 van nekem,ezzel a tescos 3000Ftos laminátor minden átalakítás nélkül átnyomja a festéket,a műnyomó pedig egy kis meleg mosogatószeres vízben úgy jön le mint a matrica hátulja.Délután megpróbálom a watt féle tesztet is.A panel kb 12 szer engedtem át a gépen,kézzel minden esetben megfogható maradt a szélén.A lassítással ez nem lenne szükséges.A műnyomó 80 g-os,a toner a géppel kapott gyári.
István
(#) pici válasza watt hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Na hogy tetszik a BGA maratott eredmény?
(#) mrsad hozzászólása Jan 31, 2010 /
 
No, jelenleg itt tartok... Valahol itt van a maximum, amit házilag ki lehet hozni. Esetleg még a pozíciófeliratokat lehetne rávarázsolni.

A képen látható panel gyári fotónyákra készült, és Octamex-es lötstoppal van "felöltöztetve".
(#) (Felhasználó 4577) válasza patexati hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Patexati!

Kipróbálnám én is ezt!
Van egy 12V-os motorom, ami ugyan úgy néz ki, mint a tiéd, egy akkus fúróból szedtem ki.
Kb. 3mm átmérőjű a tengelye.
Arra gondoltam, hogy egyből azt a műanyag fogaskereket kellene rátenni és kevésbé lógna ki a lamináló házából.

Két kérdésem volna.
1. Ha jól tudom nem minden motort lehet PWM-el szabályozni. Ebben szénkefe van és csak a forgórészen van tekercs, az állórész mágnes. Ezt lehet PWM-el szabályozni? Egy H híddal pedig lehetne oda-vissza.
2. A gyári műanyag fogaskerék belsejében, ahova a tengely megy U alakú mélyedés van. (Ha jól emlékszek Attila86 tett fel róla egy fényképet, de nem találtam meg.) Hogyan lehetne rátákolni a 3mm-es tengelyt? Bronzból lehet bele esztergálni? A tengelyt és a bronz középpontját pedig szorosan össze lehetne illeszteni, az.
(#) tbence3 válasza mrsad hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Nagyon szép igényes lett! Gratula.
Ha jól tudom akkor ugyan úgy kell használni mint a laminálható fényérzékeny fóliát ugye? Csak miután előhívod akkor rá kell sütni a panelre.
Grat még egyszer!
(#) BarnaPili válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Esztergálsz egy olyan átmérőjű közdarabot,mint a fogaskerék D alakú lukjának a kerek része,ezt felfúrod a motor tengelyének megfelelő átmérőnél egy tizeddel kisebbre.A közdarab hengeres részét hozzáreszeled a fogaskerék D lukjához,majd a munkadarabot felmelegítve ráhúzod a motor tengelyére,az ott kihűl,összehúzódik,le nem jön.Eztuán a fogaskereket ráhúzod,rögzíted.pl Menetrögzítő ragasztóval.
Ha jól sejtem akkor az akkus fúró is PWM-el szabályoz,kicsit sípol kis fordulaton,de van ereje.
István

(#) pici válasza mrsad hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Szia
Szép munka, főleg a lötstop.
Azt én nem tudnék most csinálni, pedig hasznos lenne.

Ma marattam egy tesztet, igen durva paraméterekkel.
kép a tesztről
3 és 5 miles vezetékek vannak rajta.
Nem 100% de tesztnek kecsegtető...
BGA256 FPGA-nak
(#) janocsi válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Volna az eredeti motorban egy nagy fogaskerék áttétel, amit szerintem nemigen lehetne kihagyni(?) Így a nagy müanyag fogaskerék, csak 4-5 forulat/min eredeti állapotban. Hogyan tudod ilyen kis fordulaton forgatni a motort, és megfelelő erővel, hiszen ez 300mm/min sebesség lenne, tehát még 10x kevesebb fordulat volna a megfelelő.
(#) tbence3 válasza pici hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Milyen technikával készítetted a panelt?
(#) pici válasza tbence3 hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
PhotoShop -> lézernyomtató -> laminálva NYÁKra -> vasklorid
(#) sucuka válasza pici hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Idézet:
„Na hogy tetszik a BGA maratott eredmény?”


Nekem speciel nagyon tetszik! Utoljára BGA-val a multicégnél foglalkoztam... Azért házilag ilyent összehozni nem sámli dolog. Jó ez a laminálós technika....

Egy kicsit már "snassz" visszanézni a sima NYÁK készítés kérdések topikba
(#) watt válasza pici hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Bocsi, nem láttam! Egész jó lett! Nem hittem volna!

Én egyre jobban azt hiszem, hogy a samsung és a HP nyomtatók valók erre, az én OKI-m pedig nem.

Előkotortam régi HP-s nyomatokat, és sokkal sötétebb, jobban fed! Az egész e miatt lehet szerintem! Amit tudtam az OKI-n maxra tettem, de lehet, hogy még valamit nem állítottam jól be, nem tudom, mindenesetre nem nyomtat olyan nyomatot mint a HP. Kevés festéket visz fel. Mit lehet ezzel kezdeni?
(#) (Felhasználó 4577) válasza janocsi hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Akkor mindenképp azt az áttételt is bele kellene tenni.
Arra gondoltam, hogy 12V helyett, csak 5V-ot adok a motornak.
Tényleg, a fúró is PWM-el szabályozza, tehát az ok.
A motort szétszedni nem nagyon akarom, mert ha nem jönne össze, akkor vissza szeretném állítani az eredeti állapotába.
(#) pici válasza watt hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
"ecetes olló"
Ha van HP-d, akkor használd azt!
(#) janocsi válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Szia Attila86!
Láttam a hőfokszabályozás profi megvalósítását a laminátorhoz kifejlesztve. Nagyon tetszett az LCD-s kijelzés ilyen jellegű megoldása. Azt látom, a PIC programozása nem okoz egyáltalán problémát. Éppen ezért egy dolog foglalkoztat azóta is, hogyan lehet mindezt (USB)-n PC re is megvalósítani egy megfelelő hardverrel. Így lehetséges lenne PC-ről programozva a képernyőn is látni a beállításokat, folyamatokat egy célirányosan meghatározott program kereteiben. Volna-e erre egyáltalán kapacitásod, vagy ez a lehetséges összeállítás itt nem játható út. (Távlati terveimben ez a lehetőség nincs kizárva).
(#) pici válasza janocsi hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Szia
Csak egy kérdés, mi lenne a cél, vagy az értelme, hogy a PC-n lásd a hőemelkedést, nem pdig az LCD-n?
Miért kell a PC?
(#) janocsi válasza pici hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Szia!
Nem kell feltétlenül a PC, de ha PIC van a laminátorba, akkor miért ne lehetne az LCD helyett, sokkal jobban ki lehetne használni a lehetőségeket. Pl.: grafikus folyamtábrák az éppem működő laminálás végzésében, stb. (Ja, és meg lehetne spórolni az LCD kijelzőt is.)
(#) pici válasza janocsi hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
A laminálás nem egy bonyolult dolog, amit agyon kellene vezérelni.
De már töltöttem fel egy képet az én laminálómba készült cuccról
Kép a lami kijelzőről

Amugy az egész folyamat 5+5 perc...
(#) mrsad válasza tbence3 hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Köszönöm

Két fixálási módja van:
1. 30 perc UV, utána forrólevegős kezelés 150 fokon
2. ha nincs forrólevegős kemence, akkor elég az UV is, de akkor 30 percnél tovább

A forró levegővel vigyázni kell, mert ha túl meleg, akkor felhólyagosodik a fólia, lehet elölről kezdeni az egészet. Az elrontott és fixált fóliát eléggé nehéz leszedni, pl. aceton nem oldja (kínos is lenne...), csak mechanikus úton lehet eltávolítani.
(#) Attila86 válasza janocsi hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Szia!

Az hogy a PIC-et a PC-vel összekössem, még sokat kell tanulnom! Ezt amit a videón láttál ne úgy képzeld el hogy a kisujjamban van aztán tegnap este gyorsan megírtam a programocskát. Az hogy ezt sikerült leprogramoznom, rengeteget kellett kínlódnom...
A PC-re biztos nem tudom még jó ideig rákötni a PIC-et de ha működne is kettőjük közt a kommunikáció, a PC oldali program megírása nekem biztos nem menne.
Illetve én teljesen feleslegesnek tartom ezt a dolgot.
(#) mrsad válasza pici hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Nem semmi ez a BGA-s panel sem. A középső összefüggő részen egy kicsit alámart?
(#) watt válasza pici hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Hát ép az, hogy nincs. Rábeszéltek az OKI-ra, most vettem. De még találtam elrejtett beállításokat, most próbálom. Igaz, akármit csinálok, soha nem lesz olyan fekete a nyomat, mint a HP-n. Ha lesz valami jelentkezem...
(#) Attila86 válasza pici hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Nem rossz!

Hány fokon lamináltad és milyen módon? (Hányszor toltad át a nyákot a hengereken, milyen gyorsan ment át, folyamatosan vagy szakaszosan...)
(#) janocsi válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Az eredeti motor kb. 300 fordulattal dolgozik a laminátorban. Az áttétel a (nem gazdaságos teszkos laminátorokban) a olcsóbbnál 7-8 fordulat a meghajtó fogaskeréken, az 5000 Ft-s-nál ez 4-5 fordulat.
Ha tudnál ilyen áttételt más módon is beépíteni, min. (1:60), akkor nem szükséges az eredetit meghagyni. Ahhoz, hogy a megfelelő sebesség legyen a NYÁK továbbításához, lehet tervezni a PWM meghajtó áramkört is a motorhoz. Ehhez még csak egy megjegyzés: a beépitett motorod most 300 fodulattal tudja a 300mm/min sebességet, tehát kellene még a 10x-es fodulat csökkentés, ahol akármilyen jó hatásfokú is a PWM, ezt elszenvedni igen kevés motor tudná hosszú távon. (30 fordulat/min)
(#) pici válasza mrsad hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Egy kicsit megmarogatta a felszínt.
Nem marta át, csak a festéket amit lemostam, az maradt még rajta ilyen helyeken.
(#) Ricsi89 válasza pici hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Azért bele lehetne kötni, mert egy-két helyen lehet látni, hogy összeérhet a két sáv és van ahol elég vékonyka szinte már meg is van szakadva a vezetősáv.
Következő: »»   387 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem