Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » LC mérő
Felhasznált kijelzőmnél is van eltérés (ES16201GP) a lábkiosztásban .
A V0 -VDD (2-3 ) kivezetéseket kelett felcserélnem , a nyák bekötésénél . Kontraszt 5V-ra feltekerve jó .
Szia!
Én figyelek... Az előbb is írtam, ha a kontraszt és a föld fel van cserélve és a kontraszt állító trimer le van csavarva -mint írtad is- a föld felé, akor felcserélt kontraszt és földell is működhet, mivel olyenkor a két kivezetést a trimer rövidrezárja! A többi tényleg csak jól lehet bekötve. De a földet nem nehéz beazonosítani, az LCD nyákon megfigyeled (vagy méred, csak ekkor a trimer inkább középállásban legyen) melyik kivezetés van összeköttetésben a teleföldes vagy kiszélesedő vezetősávokkal. (képet nem láttunk) De ez csak egy tipp! Üdv. P István
Bármelyik megfelel, értéke nem kritikus.
Köszönöm a választ.Akkor ha a nép és a párt is úgy akarja, estére beüzemelem.
Mivel a kontrasztot feltekerted 5 V-ra, ezért itt meg a VO és Vdd van rövidrezárva! ilyenkor mindegy hogy kötöd be őket, mindig 5 V lesz rajtuk!
Azért itt is jobban megnézném, hogy tényleg fordítva vanak az adatlaphoz képest?
Valóban feltekert potival , nem is kellene felcserélni a kivezetéseket , de akkor nincs semmi állítási lehetőség .
Pontosabban fogalmazva , közel feltekert potival jól látható a kijelzés .
Szia, igazad van, képet még nem mutattam, csináltam egyet, ezen jól kivehető, hogy amit az adatlap Vdd nek ír az a GND, tehát a 2-es láb. (amin nincsen zsugorcső) Ha az adatlap szerinti számozással megyek. Ezért mondtam, hogy szerintem nem jó az adatlap.
A GND az biztos szerintem hogy a 2-es láb mert ott vastagodik ki a vezetősáv is. Másfelől viszont, az is érdekes, hogy a háttér világítás folyamatosan megy? Nem külön kivezetésnek kellene lenni? Kicsit kezdek összezavarodni. Na, amit sejtek, hogy jó, az a GND, szerintem a + is jó mert ugye akkor nem menne, az RS, R/W, E lábaknak is jó helyen kell lenni, máskülönben nem menne, ha ez így van akkor a Vo láb marad csak. több láb nincs. De azért megpróbálom, felcserélni a 2-es és 3 as lábat. Üdv.
Ha a GND-ről meggyőződtél, akkor ne cserélgesd!
Sziasztok!
A fejlesztőktől kérdeznék: Összeraktam véglegesen az LCM3-at. Minden rendben, pontos, csak ESR-nél következetesen 5-6%-al kevesebbet mér mint kellene. Persze ezt pontos értékű fémréteg ellenállásokkal néztem. Pl.: 0.1 Ohm - 94mOhm; 1 Ohm - 938 mOhm; 2.2 Ohm - 2.06 Ohm; 10 Ohm - 9.42 Ohm. Ez még belefér, vagy lehetne még pontosítani? Nullázás megvolt, 126mV, 86.2 kHz. Nullázás után +- 1mOhm között ugrál. Saját nyák, saját alkatrészek, a szerzők ajánlásai alapján. Mit lenne érdemes ellenőriznem, hogy eltüntessem ezt a pár % ESR hibát? Tudom, már így is bőven jó, de akkor is ... Laci.
Mire olvastam a hozzászólásodat már megpróbáltam, akár melyikkel felcserélem nem megy, pontosabban nem azt csinálja amit kellene, csak ebben a láb kiosztásban tudom a kontrasztot növelni vagy csökkenteni, lehet hogy ez egy ilyen fajta lenne?
Elképzelhető, hogy csak háttérvilágítással látható rendesen? Nem értem ezt. Olyan mint amikor a quartz órába merül az elem. halvány és csak felülről látszik rendesen, szemből nem teljesen. Fogadjam el ilyennek szerinted, vagy kutakodjak még? Üdv.
Akkor ez ilyen, talán egy kis negatív fesz kellene a kontrasztállításhoz mint már írtam, de ugye az meg itt nincs.
De még megnézheted, hogy az 5V pontos-e, főleg ha nem a 2950 stab. IC-t használod.
Szervusz!
Nem rövidrezárt elkó bemenettel is kalibráltál? Üdv. P István
Megnézem, de azt használom egyébként, de azért ellenőrzöm.
Egyébként döbbenet ez a kis műszer, hihetetlenek vagytok, építettem már ESR mérőt, és LCF-et is, mindegyik remekül működött, de ilyen komplex és pontos műszert ami házi készítésű én még nem láttam, elismerés és köszönet. Egy 0,5%-os és több kézzel írt kondin (+-1pF, illetve 1%) ellenőriztem a mérést és tökéletes. A Csz-el vannak gonjaim, de majd az 1.2-es verzió orvosolja. Szóval naygon, nagyon meg vagyok elégedve vele, szuperek vagytok.
És a három db. 100 kOhm-os ellenállás milyen pontos?
Helyére került minden , már csak beállításra vár .
Szia !
Igen, nyitott bemenettel is kalibráltam. De azt hiszem még csak C állásban. A 100k-k 2% tűrésűek, mérve nem voltak. Laci.
Szervusz!
Jól értem, ellenállások tűrése "K" betűvel van jelölve és nem színkódos? Mert ha igen, akkor az 10%-os! (a G a 2% jele) Egyébként az 5% ESR pontosság benne van az elvárt tűrésben, tekintettel arra, hogy a mérés 90 kHz-en történik és erősen függ a 100 uH és 33nF veszteségeitől. De ha van türelmed a 100 kOhm-okat pontosan mérd meg és 5%-kal nagyobb értékűre cseréled le. Ha lehet azért a 95-105 KOhm tartományban maradjanak az értékek. Üdv. P István
Megcsináltam a javasolt kalibrációt , 995pF- re állítva eléggé pontosnak tekinthető .
Szia !
Úgy értettem, hogy 100kOhm-ok, nem a tűrésük K. Színkódos ellenállások vannak benne, piros tűrésjelzéssel. Türelmem van, eljátszom velük. Ha ezekkel belövöm a ESR-t pontosan, az többi mérésre nem hat ki (L-C-Elkó) ? Más egyéni utánépítőknek írom: A tekercs minősége és elhelyezése ultra-kritikus. Az enyém jó minőségű Bourns gyártmány, de az egyik kapcsolóhoz túl közel terveztem. Próbaképpen beforrasztottam kb. 1 cm-es lábakkal. Elkezdtem döntögetni a tekercset úgy +-20 fokot és közben mindig újrakalibráltam az ESR-t. Ha a tekercs közel került a kapcsoló fém oldalához (1mm) a kalibrációs fesz leesett 22mV-ra is. Ha eltávolítottam (15mm), a fesz felment 186mV-ra. Érdekes módon, az ESR-mérés felbontása úgy 120mV körül a legjobb (1mOhm). Ezért itt is hagytam. Egyébként a mért értékre csak minimális hatással van, inkább csak eltolja. Nullázás után szinte ugyanannyit mér, csak rosszabb felbontással. Köszönök mindent ! Laci.
Ezt nem nevezném azért "ultrakritikus"-nak...
Bármilyen minőségű a tekercs, az mindig így fog viselkedni, hiszen azért tekercs. Ha fémhez közelíted, (vagy tévolítod,) változik az induktivitása.
Üdv mindenkinek!
Én egy nyákrajzot és egy beültetési képet szeretnék kérni az LCM3-hoz ha lehet. A segitséget előre is köszönöm.
Nagyin szépen köszönöm a gyors választ, és a segitséget!
Sok sikert az építéshez! Ez egy nagyon jó műszer.
Szervusz!
Pár százalék eltérés a 100 kOhm-oknál nem okoz gondot, de azért +- 5%-on belül maradjon.
Szia !
Egészen pontosan ezen kívül 5 fajta 100uH-s induktivitással próbáltam. Volt köztük bontott, vadi új, de fizikai méreteket és kialakítást tekintve nagyjából egyformák voltak. Az 5 közül a legjobbal is (valami monitorból bontottam) 3-4 mOhm-os felbontást tudtam elérni. Volt köztük olyan is, amivel úgy 15-20 mOhm (!!!) volt a felbontás. Szóval kritikus... Gondolom a mag minősége és a rézveszteség a meghatározó. Mindegy, lényeg hogy már jó. P_istvan ! Köszönöm ! Laci
Szervusz!
Idézet: „Igen, nyitott bemenettel is kalibráltam. De azt hiszem még csak C állásban."” E felett meg elsiklottam! "L" állásban is kell kalibrálni -persze ekkor is rövidre kell zárni az L/C bemenetet- mert az ESR számítás figyelembe veszi a 100uH pontos értékét is. Ekkor ez az L0 érték az EEPROM-ban elmentésre kerül a kikapcsolás után is, ezért egyszer meg kell tenni. A kis értékű induktivitások 1mH alatt) mérése is ez után lesz pontos! Alaphelyzetben csak egy közelítő érték van előre beállítva. Az ellenállásokkal való további pontosítás esetleg ez után jöhet ha még valóban szükség lesz rá. Az induktivitás minősége valóban fontos a veszteségek miatt, ezért is kerül kiírásra ESR nullázásakor a rezgőkörön levő feszültség ESR0 értéke, aminek valóban 110-120 mVpp körülinek kell lennie a pontos méréshez. (Ez kb 40mV effektív feszültséget jelent) Üdv. P István. ui. Majd írd meg, hogy az "L" állásban történt kalibrálás után mennyi az ESR mérés pontossága. |
Bejelentkezés
Hirdetés |