Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LC mérő
 
Témaindító: jocoka, idő: Jan 22, 2007
Lapozás: OK   42 / 188
(#) CHZ válasza p_istvan hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Felhasznált kijelzőmnél is van eltérés (ES16201GP) a lábkiosztásban .
A V0 -VDD (2-3 ) kivezetéseket kelett felcserélnem , a nyák bekötésénél . Kontraszt 5V-ra feltekerve jó .
(#) p_istvan válasza Doncso hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Szia!
Én figyelek...
Az előbb is írtam, ha a kontraszt és a föld fel van cserélve és a kontraszt állító trimer le van csavarva -mint írtad is- a föld felé, akor felcserélt kontraszt és földell is működhet, mivel olyenkor a két kivezetést a trimer rövidrezárja! A többi tényleg csak jól lehet bekötve.
De a földet nem nehéz beazonosítani, az LCD nyákon megfigyeled (vagy méred, csak ekkor a trimer inkább középállásban legyen) melyik kivezetés van összeköttetésben a teleföldes vagy kiszélesedő vezetősávokkal. (képet nem láttunk)
De ez csak egy tipp!
Üdv.
P István
(#) p_istvan válasza Travolta hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Bármelyik megfelel, értéke nem kritikus.
(#) Travolta válasza p_istvan hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Köszönöm a választ.Akkor ha a nép és a párt is úgy akarja, estére beüzemelem.
(#) p_istvan válasza CHZ hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Mivel a kontrasztot feltekerted 5 V-ra, ezért itt meg a VO és Vdd van rövidrezárva! ilyenkor mindegy hogy kötöd be őket, mindig 5 V lesz rajtuk!
Azért itt is jobban megnézném, hogy tényleg fordítva vanak az adatlaphoz képest?
(#) CHZ válasza p_istvan hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Valóban feltekert potival , nem is kellene felcserélni a kivezetéseket , de akkor nincs semmi állítási lehetőség .
Pontosabban fogalmazva , közel feltekert potival jól látható a kijelzés .
(#) Doncso válasza p_istvan hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Szia, igazad van, képet még nem mutattam, csináltam egyet, ezen jól kivehető, hogy amit az adatlap Vdd nek ír az a GND, tehát a 2-es láb. (amin nincsen zsugorcső) Ha az adatlap szerinti számozással megyek. Ezért mondtam, hogy szerintem nem jó az adatlap.
A GND az biztos szerintem hogy a 2-es láb mert ott vastagodik ki a vezetősáv is. Másfelől viszont, az is érdekes, hogy a háttér világítás folyamatosan megy? Nem külön kivezetésnek kellene lenni?
Kicsit kezdek összezavarodni.
Na, amit sejtek, hogy jó, az a GND, szerintem a + is jó mert ugye akkor nem menne, az RS, R/W, E lábaknak is jó helyen kell lenni, máskülönben nem menne, ha ez így van akkor a Vo láb marad csak. több láb nincs.
De azért megpróbálom, felcserélni a 2-es és 3 as lábat.
Üdv.

lcd láb.JPG
    
(#) p_istvan válasza Doncso hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Ha a GND-ről meggyőződtél, akkor ne cserélgesd!
(#) leglacika hozzászólása Feb 1, 2010 /
 
Sziasztok!

A fejlesztőktől kérdeznék:
Összeraktam véglegesen az LCM3-at.
Minden rendben, pontos, csak ESR-nél következetesen 5-6%-al kevesebbet mér mint kellene. Persze ezt pontos értékű fémréteg ellenállásokkal néztem.
Pl.: 0.1 Ohm - 94mOhm; 1 Ohm - 938 mOhm; 2.2 Ohm - 2.06 Ohm; 10 Ohm - 9.42 Ohm.
Ez még belefér, vagy lehetne még pontosítani?
Nullázás megvolt, 126mV, 86.2 kHz. Nullázás után +- 1mOhm között ugrál. Saját nyák, saját alkatrészek, a szerzők ajánlásai alapján.
Mit lenne érdemes ellenőriznem, hogy eltüntessem ezt a pár % ESR hibát? Tudom, már így is bőven jó, de akkor is ...

Laci.
(#) Doncso válasza p_istvan hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Mire olvastam a hozzászólásodat már megpróbáltam, akár melyikkel felcserélem nem megy, pontosabban nem azt csinálja amit kellene, csak ebben a láb kiosztásban tudom a kontrasztot növelni vagy csökkenteni, lehet hogy ez egy ilyen fajta lenne?
Elképzelhető, hogy csak háttérvilágítással látható rendesen? Nem értem ezt. Olyan mint amikor a quartz órába merül az elem. halvány és csak felülről látszik rendesen, szemből nem teljesen. Fogadjam el ilyennek szerinted, vagy kutakodjak még?
Üdv.
(#) p_istvan válasza Doncso hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Akkor ez ilyen, talán egy kis negatív fesz kellene a kontrasztállításhoz mint már írtam, de ugye az meg itt nincs.
De még megnézheted, hogy az 5V pontos-e, főleg ha nem a 2950 stab. IC-t használod.
(#) p_istvan válasza leglacika hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Szervusz!
Nem rövidrezárt elkó bemenettel is kalibráltál?
Üdv.
P István
(#) Doncso válasza p_istvan hozzászólására (») Feb 1, 2010 / 1
 
Megnézem, de azt használom egyébként, de azért ellenőrzöm.
Egyébként döbbenet ez a kis műszer, hihetetlenek vagytok, építettem már ESR mérőt, és LCF-et is, mindegyik remekül működött, de ilyen komplex és pontos műszert ami házi készítésű én még nem láttam, elismerés és köszönet.
Egy 0,5%-os és több kézzel írt kondin (+-1pF, illetve 1%) ellenőriztem a mérést és tökéletes. A Csz-el vannak gonjaim, de majd az 1.2-es verzió orvosolja. Szóval naygon, nagyon meg vagyok elégedve vele, szuperek vagytok.
(#) p_istvan válasza p_istvan hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
És a három db. 100 kOhm-os ellenállás milyen pontos?
(#) Doncso válasza p_istvan hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Nálam? Nálam 1%
(#) llaci56 válasza Doncso hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Szerintem leglacinak ment a válasz...
(#) CHZ hozzászólása Feb 1, 2010 /
 
Helyére került minden , már csak beállításra vár .
(#) leglacika válasza p_istvan hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Szia !

Igen, nyitott bemenettel is kalibráltam.
De azt hiszem még csak C állásban.

A 100k-k 2% tűrésűek, mérve nem voltak.

Laci.
(#) p_istvan válasza leglacika hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Szervusz!
Jól értem, ellenállások tűrése "K" betűvel van jelölve és nem színkódos? Mert ha igen, akkor az 10%-os! (a G a 2% jele)
Egyébként az 5% ESR pontosság benne van az elvárt tűrésben, tekintettel arra, hogy a mérés 90 kHz-en történik és erősen függ a 100 uH és 33nF veszteségeitől.
De ha van türelmed a 100 kOhm-okat pontosan mérd meg és 5%-kal nagyobb értékűre cseréled le. Ha lehet azért a 95-105 KOhm tartományban maradjanak az értékek.
Üdv.
P István
(#) CHZ hozzászólása Feb 1, 2010 /
 
Megcsináltam a javasolt kalibrációt , 995pF- re állítva eléggé pontosnak tekinthető .

KAL...jpg
    
(#) leglacika válasza p_istvan hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Szia !

Úgy értettem, hogy 100kOhm-ok, nem a tűrésük K.
Színkódos ellenállások vannak benne, piros tűrésjelzéssel.

Türelmem van, eljátszom velük.

Ha ezekkel belövöm a ESR-t pontosan, az többi mérésre nem hat ki (L-C-Elkó) ?

Más egyéni utánépítőknek írom:

A tekercs minősége és elhelyezése ultra-kritikus.
Az enyém jó minőségű Bourns gyártmány, de az egyik kapcsolóhoz túl közel terveztem.

Próbaképpen beforrasztottam kb. 1 cm-es lábakkal.
Elkezdtem döntögetni a tekercset úgy +-20 fokot
és közben mindig újrakalibráltam az ESR-t.

Ha a tekercs közel került a kapcsoló fém oldalához (1mm) a kalibrációs fesz leesett 22mV-ra is.
Ha eltávolítottam (15mm), a fesz felment 186mV-ra.
Érdekes módon, az ESR-mérés felbontása úgy 120mV körül a legjobb (1mOhm).
Ezért itt is hagytam.
Egyébként a mért értékre csak minimális hatással van, inkább csak eltolja.
Nullázás után szinte ugyanannyit mér, csak rosszabb felbontással.

Köszönök mindent !

Laci.
(#) llaci56 válasza leglacika hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Ezt nem nevezném azért "ultrakritikus"-nak...
Bármilyen minőségű a tekercs, az mindig így fog viselkedni, hiszen azért tekercs. Ha fémhez közelíted, (vagy tévolítod,) változik az induktivitása.
(#) demcar hozzászólása Feb 1, 2010 /
 
Üdv mindenkinek!

Én egy nyákrajzot és egy beültetési képet szeretnék kérni az LCM3-hoz ha lehet.

A segitséget előre is köszönöm.
(#) djhans válasza demcar hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Itt minden megvan egy helyen.
(#) demcar válasza djhans hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Nagyin szépen köszönöm a gyors választ, és a segitséget!
(#) djhans válasza demcar hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Sok sikert az építéshez! Ez egy nagyon jó műszer.
(#) demcar válasza djhans hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Hát kiváncsi leszek rá.
(#) p_istvan válasza leglacika hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Szervusz!
Pár százalék eltérés a 100 kOhm-oknál nem okoz gondot, de azért +- 5%-on belül maradjon.
(#) leglacika válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Szia !

Egészen pontosan ezen kívül 5 fajta 100uH-s induktivitással próbáltam.
Volt köztük bontott, vadi új, de fizikai méreteket és kialakítást tekintve nagyjából egyformák voltak.
Az 5 közül a legjobbal is (valami monitorból bontottam) 3-4 mOhm-os felbontást tudtam elérni.
Volt köztük olyan is, amivel úgy 15-20 mOhm (!!!) volt a felbontás.
Szóval kritikus... Gondolom a mag minősége és a rézveszteség a meghatározó.
Mindegy, lényeg hogy már jó.

P_istvan !

Köszönöm !

Laci
(#) p_istvan válasza leglacika hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Szervusz!
Idézet:
„Igen, nyitott bemenettel is kalibráltam.
De azt hiszem még csak C állásban."”

E felett meg elsiklottam!
"L" állásban is kell kalibrálni -persze ekkor is rövidre kell zárni az L/C bemenetet- mert az ESR számítás figyelembe veszi a 100uH pontos értékét is. Ekkor ez az L0 érték az EEPROM-ban elmentésre kerül a kikapcsolás után is, ezért egyszer meg kell tenni. A kis értékű induktivitások 1mH alatt) mérése is ez után lesz pontos!
Alaphelyzetben csak egy közelítő érték van előre beállítva.
Az ellenállásokkal való további pontosítás esetleg ez után jöhet ha még valóban szükség lesz rá.

Az induktivitás minősége valóban fontos a veszteségek miatt, ezért is kerül kiírásra ESR nullázásakor a rezgőkörön levő feszültség ESR0 értéke, aminek valóban 110-120 mVpp körülinek kell lennie a pontos méréshez. (Ez kb 40mV effektív feszültséget jelent)

Üdv.
P István.
ui. Majd írd meg, hogy az "L" állásban történt kalibrálás után mennyi az ESR mérés pontossága.
Következő: »»   42 / 188
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem