Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   75 / 399
(#) MD_Pepe válasza atomi88 hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Szia,

Egy tipp: Urbán úrhoz fordultál már segítségért? Talán ő ismeri ezt a legjobban.

Üdv,

Pepe
(#) didyman válasza atomi88 hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
A recsegős gerjed. A zaj meg az A-osztályú végfokból kerül ki jó eséllyel. Kondik errefelé kerámiák? Tekercsek jól vannak megépítve, szorosak a menetek?
(#) Brienter hozzászólása Feb 1, 2010 /
 
Üdv!
Szeretnénk egy barátommal egy quadot összerakni. Először trafót kerestem és ezt találtam: 3. trafó lenne ha jól gondolom ez nem felel meg mert ez 2*45V és nem +-45? Vagy ha összekötöm a trafó két egymáshoz közeli kivezetését akkor az lesz a 0 vagy ennek teljesen más a tekercselése és erre alkalmatlan?
(#) Ge Lee válasza Brienter hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Szerintem ha ennyit értesz hozzá akkor inkább mással rakasd össze, jobban jársz.
Az a trafó amit néztél 2x43V-ot ad le, amiből egyenirányítás, pufferelés után 2x60V lesz. Azt pedig már nem fogja szeretni. Ide olyan kell ami 2x35V-os.

A trafó 2x43V váltófeszültséget ad le, az erősítőnek pedig 2x30-2x50V egyenfeszültség kell.

Egy trafó 2 tekercsét lehet sorba, ill. párhuzamosan kapcsolni. Előbbinél a feszültség, utóbbinál a levehető áram lesz 2x akkora.
(#) Brienter válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Üdv!
Ez volt a másik dolog hogy nem néztem utána mekkora feszről megy, mekkora az ajánlott, tisztában vagyok az egyenáram és a váltóáram különbségeiről Azért gondoltam hogy sorba lehetne kötni mert akkor ha azt vesszük akkor 3 kivezetést kapok ami ha olyan tekercselésű megfelel egy középső csapolású vagy kivezetésű trafónak mert tudom hogy ennek szimmetrikus +;- fesz kell. Ha jól veszem ki a szavaidból akkor ez a trafó nem jó erre a célra.
(#) Ge Lee válasza Brienter hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Jó lenne ha nem 2x43 hanem 2x35V-os lenne.
(#) Tibi98 hozzászólása Feb 2, 2010 /
 
Sziasztok!

Megépítettem az Alkotó-féle Ludwig Quad 405-öt, és az lenne a kérdésem, hogy működik-e 2 végtranzisztorral módosítás nélkül, vagy valamit át kell alakítani?
(#) Tibi98 hozzászólása Feb 2, 2010 /
 
A végleges verziót majd 4db MJL3281A véggel rakom össze, de élesztéshez 2db BD245C-t használnék,( ha ez nem kíván egyéb változtatásokat a kapcsolásban), ezeket nem sajnálom annyira, ha elszállnak... meg hát nem is egy árkategória...:S
(#) djgombi válasza Tibi98 hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Minimum 249-et tegyél bele. Ez jó folyamatos üzemre is.
(#) Tibi98 válasza djgombi hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
az nincs itthon sajna...:S
Raknék még mj15003-at, mer abból van itthon egy zsákkal, de az meg TO3-as...:S lehet kénytelen leszek átkötözgetni...
Ha élesztésnél 10ohm-os ellenállatokat teszek a biztifoglalatba, akkor az tuti megvédi a végtranyókat gubanc esetén?
(#) hapro válasza Tibi98 hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Ha nem 100W-os ellenállást teszel oda akkor igen, ha az ellenállás hamarabb ég el mint hogy gubanc legyen. Mondjuk 2W elég bőven ilyen áramfelvétel mellett. De az okosok azt mondják, hogy sokkal jobb a primer köri izzós megoldás, mint az ellenálllásozgatás.
Primerköri izzót csak egyszer használtam, és akkor is elszállt az amit akkor élesztettem, mindig ellenállásoztam, és az mellett soha nem szállt el egyetlen élesztés alatt álló cuccom sem. Igaz most már áramkorlátos labortápról nyomulok, de még mindig jobban szeretem a kőkori ellenállásos módszert. Abban valahogy jobban bízok.
(#) Tibi98 válasza hapro hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Rendben, akkor összerakom a végleges tranyókkal (MJL3281A) aztán imádkozok, hogy megmaradjanak...
Köszi a segítséget!
(#) simaikrisztian hozzászólása Feb 8, 2010 /
 
Sziasztok! Kellene nekem egy kis segítség. Van egy quadom és az egyik oldala borzalmasan recseg. Valószínűleg a legutóbbi bulin kaphatott valami "h1n1"-et.
Szóval fogalmam sincs, hogy hogyan kellene hozzá fogni a javításához. Előre is köszi a segítséget.
(#) soos csaba válasza simaikrisztian hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Szevasz több oka is lehet a dolognak, a bulin hány ohmos hangszórót kötöttél rá?, milyen hűtőbordát kaptak a vég tranyók,mert az is lehet hogy agyonfőzted szegényt.Legelső dolog: nézd meg hogy az ic megkapja e azt a +-15V-ott, aztán nézd meg a vég tranyókkat is hogy jók e, a meghajtó tranyokkal együtt BD242-esekre gondolok,vagy attól függ milyen van benne.Esetleg egy képet a panelról, tetejéről aljáról sokat segítene.
(#) simaikrisztian válasza soos csaba hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
A hangfalak oldalanként 8 ohmosak, hűtőborda nem sok van rajta, gyakorlatilag az alu doboz adja a hűtését, de eddig soha nem volt vele bajom, kb. 5 éve van nálam, és már vagy 40-50 buliba használtam teljes gázon. Köszi az instrukciókat, holnap valószínű hozzálátok, aztán majd meglátjuk. Köszi a segítséget.
(#) Robi85 hozzászólása Feb 12, 2010 /
 
Üdv.

Azt szeretném kérdezni, hogy a quad 405ben lévő TL-071 IC-t cserélhetem egy az egyben NE5534P-re? Mert van két panelem, de csak az egyikben van IC.

És még annyi, hogy BD317 a végtranyók, ezek kibirják a +-50V tápfeszt?
(#) CIROKL válasza Robi85 hozzászólására (») Feb 12, 2010 /
 
Az íc-ét azt egy az egyben cserélheted ! Viszont a BD317-nek nem ajánlanék csak +-40Voltos tápfeszt BD317 Cseréld inkább más tranzisztorra PL: 2N3442-re
(#) Robi85 válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 12, 2010 /
 
Na ezt gondoltam, hogy nemlesz jó. Esetleg ilyenekre lehetne cserélni őket: 2SC5200.

Valahol láttam, hogy ilyeneket használtak Quad-405-be.
(#) CIROKL válasza Robi85 hozzászólására (») Feb 12, 2010 /
 
Igen ha az L idomra föltudod csavarozni természetesen jó ez a tranzisztor!
(#) Robi85 válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 12, 2010 /
 
Természetesen feltudom, mert még az Idomok nincsenek megcsinálva.

(#) zsjkuki hozzászólása Feb 13, 2010 /
 
Tisztelet mindenkinek
Probalta mar valaki MJ15024 es vegtranzisztorokkal?
(#) Moszkvai válasza zsjkuki hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Szia! MJ-ből a 15003-at használom, az csak 140volt de 20A-es.Szuperul működik.
(#) zsjkuki válasza Moszkvai hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Kosz szepen.Minden jot!
(#) feketezsolt0110 hozzászólása Feb 20, 2010 /
 
Sziasztok!

Én is csináltam egy QUADot nekem is elsőre müködött, DE véletlenül rövidrezártam a bemenetet és a Ut+ , és megadta magát ! Utána minden tranyót kicseréltem és minden ellenállásra rámértem, és semmi! Talán IC-vel van a gond? Tudtok segíteni?

ui: (a kimenetre 20V ment ki, és van is)
(#) fbela1990 válasza feketezsolt0110 hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Szia!

Szerintem az IC-t mindenképp cserélni kell.
(#) feketezsolt0110 válasza fbela1990 hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
:eljen:
(#) Bencze.k hozzászólása Feb 21, 2010 /
 
sziasztok.Kérdés.300w hipersil ,+ - 48v egyen KBPC 1508-on átzavarva 2x 10.000mikro/63 v, végeredmény 66.1 V /oldal,vagy van egy másik opció.
Beag apt 100 350 vA torroid,ami KBPC 1508-on átzavarva szintén 2x 10.000mikoro / 63 v kondik.
Mármost az utóbbinak nem emlékszem pontosan a elko utáni végeredményére de úgy rémlik,hogy valami 55-57voltot mértem.Még terhelés alatt is.Értem ezalatt 2db quad panel.
Kérdésem,szerintetek hogyan lehetne ebből lefaragni?Az 55-57voltból? Egyébként 20éves a panel,bd249c-s tranyó van a végén,és még nem volt elhamvasztva.Volt már élesztve,szépen szólt.Viszont az ellenállások többsége eléggé meleg-forró volt.Gondolom a nagyobb táp miatt.Nem vagyok műszerész.Csak hobbiból nyomulok az erősítök világában. Válaszokat köszi mindenkinek előre.
(#) djgombi válasza Bencze.k hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Először is a trafóról váltó feszültség jön le. A quad-ban van egy két teljesítmény ellenállás ami melegszik. 55 V az még jó lehet neki szerintem. De mindenképp csak 8 ohm-ra. Másik megoldás, hogy eladod a trafókat és veszel az árán hozzá illő trafót.
(#) CIROKL válasza Bencze.k hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
A legesleg egyszerűbb ha 2X36 Voltos trafót akasztasz rá ! Viszont ha a meglévő alkat elemeket szeretnéd fölhasználni akkor a trafót át kell méretezni erre a feszültségre , főleg ha hipersil akkor pillanatok alatt meglehet csinálni ! Vagy veszel ,szerzel egy ilyen trafót ami ide a Quadhoz passzol .
(#) Bencze.k válasza djgombi hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Nem akarom a trafókat eladni.Csak 8 ohmon akarok amperkodni. Elvileg raktam fel képet a végről.Mindjárt rakok fel a trafóról is.

Quad.jpg
    
Következő: »»   75 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem