Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   76 / 399
(#) Bencze.k válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
okok,de hogyan tudom átméretezni,hogy jó is legyen?? Letekerek belőle?? Nem akarom elvinni trafóshoz,ezek vannak itt,ezzel kell megoldanom,sok hobbim van.. Nem akarok felesleges dolgokat betárazni.

trafó.jpg
    
(#) CIROKL válasza Bencze.k hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Erről a képről nem igazán lehet megmondani a trafód tipusát ? Igen egyszerűen szétszeded és letekersz belőle , de ehhez is kell némi jártasság , ha nem vagy biztos magadban akkor nem úszod meg szakember , trafós nélkül !
(#) Bencze.k válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
magabiztosság?? Háát nem is tudom.. 2 autót szedtem csavarokra,majd 8hónap alatt raktam össze
Tegnap lettem kész a hálószobai erösítőm rehabjával.
Onkyo solid stste stereo receiver , köznapi nyelven onkyo 234. Kapott hangfalvédelmet. A linken megtalálható.Hiányoztak dolgok belölle,de áthidaltam. Szóval a magabiztosság nem hiányzik,csak a trafó más téma az robbanhat is,bár szerintem nem nagy tudomány pár méter rézhuzal letekerése. Vagy??
http://w3.externet.hu/~veres_ferenc/html/elekrto/hangfalvedo.htm
(#) Bencze.k válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
a hipersil trafón ennyi van
4-300T45300 és 91L3-TK
(#) djgombi válasza Bencze.k hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Sokat nem mond.
(#) CIROKL válasza djgombi hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Nem sokat ? ez semmit nem mondd ! Látni kéne a trafót kicsomagolva , méret STB ...
(#) Bencze.k válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
pill 1 perc
(#) Bencze.k válasza Bencze.k hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
a bele
(#) CIROKL válasza Bencze.k hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Ez sajnos sima EI magos trafó rádásul még impegrált is ! Ezzel meglehet küzdeni , de ha azt mondod nem gond akkor szétszeded ami szép meló , de az összerakása még szebb . És még nagy valószinűséggel nem is úszod meg impegrálás nékül ha azt szeretnéd hogy ne búgjon ,zúgjon.
(#) Bencze.k válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
nem az a baj,hanem az,hogy az egyik oldali amiből le kellene tekerni,úgy nézem mintha az a legelső tekercs lenne.Ill arra megy fel a többi.. Akkor? Hogy is bontsam tovább?? bevállalós vagyok.
(#) djgombi válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Nem is biztos, hogy elbírna két quad panelt.
(#) Bencze.k hozzászólása Feb 21, 2010 /
 
amiböl herkeltem a trafót az 2x100w 8 ohmon,szóval szerintem legalább 250wos a trafó +- oldal 48v és +- 11.9v
(#) Bencze.k válasza djgombi hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
nem discozni kellene,csak zenélni..
(#) djgombi válasza Bencze.k hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Most egyen vagy váltófesz a 48 V?
(#) Bencze.k válasza djgombi hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
váltóáramról beszélünk. Eléggé necces volt mikor rámértem a 63voltos elkókra,és 66v volt benne Mert ugye reggel összeraktam hogy tisztán lássak.
(#) djgombi válasza Bencze.k hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
2*48Volt vagy csak 1*48 amit a trafó kiad?
(#) Bencze.k válasza djgombi hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
+ba 48.9 v és - 48.9v és váltóáramról beszélünk még mindig.
(#) djgombi válasza Bencze.k hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Ha váltó áram akkor nincs + és -
(#) Bencze.k válasza djgombi hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
jól van,még nem kávéztam. Igen 2x48.9 v
(#) djgombi válasza Bencze.k hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Úristen az +- 68V. Ez sok egy quad-nak. Én vagy eladnám a trafókat és vennék egyet ami jó a quadhoz, vagy lehet tökölni a tekercseléssel. De ki lehet számolni, hogy melyikkel jössz ki jobban.
(#) Bencze.k válasza djgombi hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
eredetileg egy beag trafó volt benn.Csak kíváncsi voltam,hogy ki mit mond,adjam,tekerjem,vegyek másikat.
Az alap problémám még mindig az hogy a beag trafónál is sok a táp a régi paneloknak.Urbánnál néztem hogy van olyan panel aminek a tűrése 55volt. Mármost szerintem egy 20éves panel nem nagyon díjazza az 50v helyett az 55voltot +-oldalon. Ezt vettem észre,mikor ideiglenesen bedobozoltam.Most költözködök át egy beag apt 100-ba
(#) Bencze.k hozzászólása Feb 21, 2010 /
 
akkor leírom a horrort,én milyen módon próbáltam csökkenteni a tápfeszt.Ugye van a trafó,abból megy egy graetz híd.Abbol a graetzhídból,ment egy másik graetz hídba,majd a 2x 10.000mikros kondikba.Végeredmény 50.4v + 50.4v - ba.Ezt megfejeltem primer oldalon 1-1ohmos ellenállással,és raktam még a garezt kockák után is 1-1et a kondik elé.Igy nem verte le minden bekapcsolásnál a 6A megszakítót.Szóval várom a bírálatokat jól csináltam,nem csináltam jól.. stb stb..
(#) janika002 válasza Bencze.k hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Szia Bencze.k!
Én tudok a problémádon segíteni van Quad405-höz
toroidom 2x36volt 300w! Keress meg privátba ha érdekel!Én Pa-300-at építek és van több trafóm is quadba ami itt rohad a fiókomba!
(#) Bencze.k válasza janika002 hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
köszönöm,de mint mondtam nem szeretnék másik trafót venni.
(#) janika002 válasza Bencze.k hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Ok megértettem!
(#) djhans hozzászólása Feb 21, 2010 /
 
Sziasztok. KUY12 jó lehet végtranyónak a Quad-ba?
(#) zsjkuki válasza djhans hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Szia.Nemigen megy a quad-ba,csak 70w-os .
Minden jot.
(#) djhans válasza zsjkuki hozzászólására (») Feb 22, 2010 /
 
Köszi!
(#) Moszkvai válasza djhans hozzászólására (») Feb 22, 2010 /
 
Szia!Én úgy tudom, hogy min 2x30volt-ról is elmegy a Quad
de akkor csak kb 50wattos.A te tranyód meg 70W-os.Szerintem ha megelégszel ennyivel akkor jó lehet.
Ha érdekel megkeresem hozzá a doksit amibe ez le volt írva.
(#) Alkotó válasza djhans hozzászólására (») Feb 22, 2010 /
 
Ha a tranyó nem jó bele, akkor venni kell olyat ami megfelelő. Nem a kapcsolását kell alakítani, hanem a belevaló alkatrészeket kell hozzárendelni.
Következő: »»   76 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem