Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   454 / 2500
(#) Bassmester válasza szilva hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Oké, nekem ez rendben van, de azért köszi
Reméljük, hogy Péter is elolvassa
(#) lajos1969 válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
A testre és a clip pontra rákötöttem egy ledet és max kivezérlésnél villog a led szerinted igy jóÓ
(#) hangszoros válasza lajos1969 hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Nem szerencsés, hogy az IC-t +ba terhelgeted a LEDdel.
Visszont lehet járulékos elönnye, hogy némileg csúcs levágó (limiter) ha olyan a szint. Igaz csak egy irányba
Agyalni kelenne az elöny, hátrányon
(#) lajos1969 válasza hangszoros hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Köszi a választ.
Eredetileg a leírásban ez a szöveg szerepel: The terminal marked ‘CLIP’ on the PCB
is connected to the output of IC1 via R31. It
serves to obtain an external overdrive indication,
which may be a simple combination
of a comparator and LED. Normally, this
terminal is left open.
(#) szilva hozzászólása Feb 3, 2010 /
 
Nem tudja valaki, hogy erősítő hangerőszabályozójának javításához szükséges, leágazást is tartalmazó (loudness miatt) forgópotmétert hol lehet kapni?
(#) logan1989 hozzászólása Feb 3, 2010 /
 
hellosztok!

Valaki nem tud nekem egy FET-es erősítő kapcsolási illetve beültetési rajzot küldeni nekem?
És egy műveleti erősítőből is kéne ilyen!
Ha tudtok akkor esetleg mérés menetet, mármint hogy csinálom mit hova kötök és olyat is hogy hogyan mérem meg a kimeneti illetve bemeneti ellenállást is!
valamint az erősítés mérését is ha nem kérek túl sokat! :$
Remélem tudtok segíteni!

Előre is Köszi
(#) hangszoros válasza lajos1969 hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Emlékeim szerint BGW-be úgy van bekötve, hogy egy kisdiódás Grátz átlójába a Led Igy mindkét irányra tud müködni. Mint limiter is szimetrikusá válik
(#) lajos1969 válasza hangszoros hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Le tudnád nekem rajzolni, köszi.
Simán a led bekötés akkor nem jó!
(#) zacc hozzászólása Feb 3, 2010 /
 
Hello.

A minap 2.1-esembe kiegett a végfok, eleg bogli volt. Uj végfokot épitek bele TDA 7377 IC-vel. Arra kérném a segitségeteket hogy segitsetek nekem a diagnostics részét megtervezni (ötleteket várok nem kérek senkit arra hogy megtervezze helyetem) lehetöleg nem MCU-val. Az adatlapon van is egy példa arra hogy hogyan szeparáljak el 2 féle jelet de nem nagyon értem. Nekem csak arra kellene hogy 2 ledet gyujtson ki ha baj van az egyik a clip a másik pedig a thermalprotection.
Segitségeteket elöre is köszönöm

TDA 7377.pdf
    
(#) hangszoros válasza lajos1969 hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Rajzolnám ha tudnám, hogy kell kezelni a valamilyen rajzoló programot.
Majd papira kézzel, fotó felrak, de ma már nem
(#) hangszoros válasza zacc hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Nem szerencsés a választásod. Inkább probálj olyan Ic-t keresni aminek nem 3.5 A a csúcsárama
(#) zacc válasza hangszoros hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
8 ohm os a bass difu és 18v tápot kapna az erőlködő
(#) Kovidivi válasza zacc hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Hello!
Szét lehet választani a két hibát, műveleti erősítővel. Ha gond van, akkor azon a lábon magas szint helyett alacsony szint lesz, csak a hibát függ, hogy mennyire lesz alacsony. Rakhatsz rá egy LED-et egy ellenállásal méretezve, a diag. lábra megy a LED negatív lába, a pozitív tápfeszültségre meg a LED poz. lába, vele sorosan egy méretezett ellenállás (lásd: segédprogramok, LED előtét ellenállás méretezése), és akkor világítani fog, ha hiba van, torzításnál villog. Esetleg rakhatsz elé egy illesztő tranzisztort, de az én hasonló IC-m simán bírta a 10-20mA-t. Egyébként az erősítő szerintem nagyon is jó, kis teljesítményű, de nincs mindig szükség 100w-ra! Üdv!
(#) zacc válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Köszi a választ.
Még vacilálok ezen amit te mondtál vagy azon hogy feláldozok egy ATtiny -t és azzal értelmezem a jelet. Mivel ugy nézem hogy műveleti erősítővel tobbet kell tökölni.

üdv:zacc
(#) szilva válasza zacc hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Ha jól értelmezem az adatlapot, akkor egyedül abból lehet "megtippelni" a hibát, hogy milyen hosszú az alacsony jelszint a diagnosztikai lábon. Ha csak "pillanatokra" ugrik le, akkor az a clipping, ha viszont tartósan alacsony marad, akkor vagy a zárlat- vagy a hővédelem aktivizálódott. A "tartós" fogalmát kellene átgondolni, hogy mit is jelenthet, mert konkrét időket nem látok az adatlapban. Az adatlapban lévő kapcsolás (Fig. 26) is csak az időállandókkal játszik, ha tartós alacsony szintet lát, akkor a "fault" vonalat is aktivizálja, rövidebb beütéseknél csak a "clip det" fog jelezni.
(#) zacc válasza szilva hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Hello.
Elég kezdő vagyok az mcu-k terén. De azt hiszem hogy boldogulni fogok egy elég egyszerűnek tűnő programal.(azt hiszem hogy a frapánsabb megoldást választom agy ATtinyv-el)
Kősz a segitséget Kovidivi-nak is.
(#) hangszoros válasza zacc hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Hidba a 8 Ohm ?
(#) koborangyal21 hozzászólása Feb 3, 2010 /
 
sziasztok ! szeretnék épiteni olyan erősitőt ami 25-30 volt ról müködik! ..nemkell tul erős 8 ohm on 30 -40 watoos elég, esetleg valakinek valami jó kapcsolása ??? előre is köszi

(#) peter1995 válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Amikor írtam hogy csak 1-2 alkatrészt kell kicserélni nem magamra gondoltam.
(#) peter1995 válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Kimértem a végtranyókat elölről-hátulról-jobbról-balról de se zárlatot se szakadást nem találtam.
(#) kanocos hozzászólása Feb 4, 2010 /
 
Sziasztok
Van egy STK4191II icm aminek a fele megmakkant. Szeretnék hozzá csinálni nyákot egy aktív szubhoz lényeg hogy melyik alkatrészeket hagyhatom el? a Left oldal halt meg. Rajzot mellékeltem.

stk.png
    
(#) zacc válasza hangszoros hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Hello.
Igen Hidba a 8 Ω .
Nem értem mi a bajod vele, adatlap szerint hidba 4Ω 20W 10% THD 14,4v , 18v-on egy kis jo indulatal max 15W 8Ω .Nem tudom honnan szeded hogy a 3.5 amper az kevés mivel ha utána számolsz akkor rájösz hogy 15W 8Ω max 1,4 A sehol sincs a 3,5A. Kérlek okosits ha tudsz vagy ha hüjeségett irtam.

űdv.zacc
(#) djhua hozzászólása Feb 4, 2010 /
 
Lenne egy kérdésem !!

Ehhez az erositohoz(kep) , ha én 2x23V/2A trafovval huzatom akkor mennyi lessz a telyesitmenye ?

Es meg valami ha en ebbol : (kep 70w) , keszitek ketot es egy ilyen trafoval 2x12v/3A jo lessz ?

Es nem tudtok egy nagyon egyszeru subbwoofer szurot ajanlani a 70W erositohoz ?

Koszonom !!
(#) hangszoros válasza zacc hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
nem irtál hülyseséget, de 4ohmra gondoltam
Ebben az esetben egy oldal 2 Ohmot lát
, ami DC-re kb 1.6Ohm.
1/2 táp= 9V:1.6=5.6A -nek ki kellenne férni szerencsétlen IC-ből rogyadozás nélkül.
Ez egy közelitő példa volt, mert ennél sokkal bonyolultabb
(#) djgombi válasza djhua hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Az első kb 50 wattot szól majd a másodiknak kevés a 3 amper.
(#) Robi85 hozzászólása Feb 4, 2010 /
 
Sziasztok.

Hozzám került egy Körting A-100 erősitő. A végfok paneljai halottak. Kerestem róla kapcsolási rajzot, de nemtaláltam sehol. Ami meg van róla az füzetős.

Esetleg valakinek nincs némi infója róla?? Esetleg kapcsolási rajz? Csatolok egy képek a végről hátha valaki felismeri.

A végtranyók pedig BDW83D-BDW84D

(#) djhua válasza djgombi hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
De akkor hany Amperes kene legyen a 70 W erositonek ?
(#) djgombi válasza djhua hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
2*70 wattnak közel 200 watt trafó kell!
(#) koborangyal21 hozzászólása Feb 4, 2010 /
 
sziasztok ! szeretnék épiteni olyan erősitőt ami 25-30 volt ról müködik! ..nemkell tul erős 8 Ω on 30 -40 watoos elég, esetleg valakinek valami jó kapcsolása ??? előre is köszi
(#) CIROKL válasza koborangyal21 hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
+- Vagy csak sima + táppal szeretnéd ? De ajánlom csemegézz első körben itt:Bővebben: Link
Következő: »»   454 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem