Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   82 / 308
(#) Topi válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
1 Ft + 40 Ft + Áfa... Ugye a csomagbontási költség.
(#) szabi83 válasza Topi hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
1Ft 5000 db-nál van
(#) llaci56 válasza Topi hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Igazad van, - most megnéztem a számlát, - így van, ahogy mondod. (Így már több mint 1 Ft.) A 40 forint mindig rájön, ha nem teljes csomagot veszel.
(#) hapro válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Én meg a lomexbe nem járok, mert a világ végén van tőlem, a kontha meg 2-3 utca saroknyira. Csak ünnepnapokon jutok el oda, mégis szimpatikusabb ez a másik két hely.
(#) llaci56 válasza hapro hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Gondolod, hogy nekem Solymárról közel van? Viszont (ismereteim szerint) az egyetlen hely, ahol a megrendelt cucc másnapra itt van.
(#) Kicsa válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Szia!
Itt nincs csomagbontási költség és ha 3 óráig leadod a rendelést akkor másnapra ez is nálad van!
Üdv Kicsa
(#) llaci56 válasza Kicsa hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Jól ismerem a HQ-t, szoktam ott is vásárolni, de sokkal drágább.
(#) Alex555 válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Sziasztok..... arra a szép és drága asztalra javasolnám egy üveglapot vágatni..
megörzöd az asztal épségét és könnyebb tisztán tartani..
(#) Krisz03 hozzászólása Feb 9, 2010 /
 
Helló!

Van-e valakinek tapasztalata ezekkel a panelfúrókkal: Bővebben: Link? Vajon megérné a 230V-osba beruházni? Talán strapabíróbb, és erősebb a kis dugasztáposaknál, de mégis olcsóbb, mint egy Dremel alapkészülék (persze tudom, minőségben egyáltalán nem egy kategória vele). Főként ugye panelfúráshoz kellene, de megesik, hogy műanyagdobozokra vágok vele ablakokat. Ezt eddig 1mm-es fúróval tettem, azt húztam végig a kijelölt vonalon, és tulajdonképpen a súrlódásból keletkezet hő által megolvasztott műanyagot "vágta" a fúró (gyakorlatilag sugárirányban terheltem a gépet, amitől jól ki is kopott).

Krisz
(#) nagy hoho válasza Krisz03 hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Helló!
Úgy látom sok patront adnak hozzá. Ez esetleg azt is jelentheti, hogy 0,5 tizedenként patront kell cserélni. Magam részéről már elkoptattam néhány gépet de a legközelebbi vásárlásnál tokmányos gépet veszek mert macerás a patronosban fúrót cserélni.Nem régen leeset egy patronom és nem találom sehol. Még soha nem volt 230 voltos nyákfúróm de a 137 wattal biztosan tudsz ablakot vágni, nem fog lefulladni.
(#) Krisz03 válasza nagy hoho hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Valóban, a tokmány nagyon hasznos volna. Akkor ezen még gondolkozom. De lehet egyáltalán kapni ilyen olcsóbb/közép kategóriában tokmányos panelfúrót?
A "fulladással" eddig sem volt bajom, hamarabb tört az 1-es fúró, mint hogy vészesen leesett volna a fordulat, pedig csak egy kis (talán 10W-os) gépet használtam. Viszont, mint írtam, a sok oldalirányú terheléstől kikopott, rezeg az egész, kóvályog a tengely, kényelmetlen így fúrni vele.
Emez a 230V-os masina meg talán jobb ebből a szempontból, ha mindenféle csiszoló kiegészítőt is lehet hozzá venni, amik ugyanúgy sugárirányban terhelik. Tehát úgy gondolom, hogy jobban odafigyeltek a csapágyazásra.
(#) VIM válasza Krisz03 hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Helló!
Nekem csak ilyesmi van, de még eddig nem tudtam tönkre tenni. Javítottam vele gk. festékleverődést is és bírta a kiképzést. A patroncsere kicsit macerás, de a végén meg lehet szokni, csak ne a fűben dolgozz vele. A rögzítőre vigyázni kell, hogy kijöjjön a stift alaphelyzetbe, mert akkor a motor tönkreteszi a tirisztort.
VIM
(#) bankimajki válasza Krisz03 hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Nekem egy Ferm kis kombitoolom van és ha csiszolsz is vele, akkor hamar kikopik a csapágy. De ha csak fúrsz akkor örök élet. A teljesítmény az valóban jó én még 4-es fúrószárral is szoktam vele fúrni és azt is viszi, mint a vajat. Szerintem a patron nem annyira vészes, mert kb. 1 mm-es hiszterézist enged meg egy patron. Ami probléma van vele, hogy nekem a legkisebb patronba is kb 1-es fúrószárat lehet befogni. A 0.5, 0.8 ra kábelszigetelést szoktam vágni. Ez az én tapasztalatom. Ja meg a másik, ha kézzel akarsz fúrni akkor nem ajánlom, mert elég nehezek és hamar elfárad vele a csuklód. Szerintem a legkobb ha 2 gép van egy kicsi könnyű fúráshoz, meg egy nagyobb (a 230V-os) minden egyébre.
(#) nagy hoho válasza Krisz03 hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Van ilyen topik: Panelfúró vagy hasonló. Ott olvastam, hogy valaki kérdezett egy típusról ami olcsó volt és tokmányos. És ha jól emlékszem csapágyas volt.Javasoltam Neki, hogy vegye meg mert egy kis tokmány közel 3000.- Ft és a komplett gép sem volt sokkal drágább. A 230 voltos gépet nehezebb is kézben tartani.
(#) Krisz03 válasza nagy hoho hozzászólására (») Feb 10, 2010 /
 
A HEstore-osra gondolsz, ami most akciós? Erről olvastam itt az oldalon jót is, rosszat is. De ahogy mondod, ilyen áron egy tokmányos gép megérné. Lehet, hogy sikerült rábeszélned.

A 230-as gépek tényleg olyan nehezek? Amit néztem, azt még állványba is nehéz lenne befogni, vagy legalábbis nem látok rajta olyan részt, ahol ez lehetséges. Nos, akkor tényleg az a tokmányos gép kellene nekem...
(#) nagy hoho válasza Krisz03 hozzászólására (») Feb 10, 2010 /
 
A világért sem akarlak rábeszélni. Van ennél jobb gép is TYP 0600 45 wattos, tokmányos. Csak annak más az árfekvése.
A képen szereplő tokmány 3,5 mm-es fúróig használható és 2891.- Ft. Ezért írtam korábban hogy tokmány árban kapható tokmányos, csapágyas fúrógép.
(#) Gafly hozzászólása Feb 11, 2010 /
 
No ezt az "eszközt" nem a rettenetes innovációs jellege miatt tettem fel, hanem azért van még ebből a lemezből ajándékba ha valakinek tekercselési hajlandósága van (és már megunta a seprűnyélen ülést tekercselés közben ).
(#) llaci56 válasza Gafly hozzászólására (») Feb 11, 2010 /
 
Ötletes!
(Találtál már skálaizzót?)
(#) Gafly válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 11, 2010 /
 
Nem, nem találtam skálaizzót (6.3V 0,3A). Szerencsére csak tartaléknak kerestem (meg ürügynek hogy miért megyek börzére ). Persze adományokat elfogadok...
Mellesleg ha jól láttam van a HAM bazárban 6.5V/0,34A E10 (szerintem ez "A skála izzó") 2db/100 Ft áron. Az igazat megvallva nem teljesen értem a darabszámot, vagy kettő darabot adnak egy százasért, vagy összesen kettő darab van, darabja és darabja száz. Ezt soha nem tudtam értelmezni...
Akkor senki nem akar "gombolyítót" építeni és dobjam ki a vasanyagot (hová jutottunk ha már ingyen sem kell semmi )?
(#) llaci56 válasza Gafly hozzászólására (») Feb 11, 2010 /
 
Nem, ne dobd ki! Ha hozol a börzére, akkor én kérek egy szereléket.
A skálaizzót pedig azért kérdeztem, hogy a Tungsram mintaboltban voltál-e, illetve, hogy ott van-e. (Mert, mint írtam a múltkor, nincs messze tőled.) De ha kapnál, attól még börzére gyere!
(#) Doncso válasza Gafly hozzászólására (») Feb 11, 2010 /
 
Szóval, hogy is néz ki az a skálaizzó? Van egy zacsi régi izzóm.

Szerk : Ijjj, remélem ezt simpi keresője nem találja meg, mert lőttek a zacsi izzómnak.
(#) llaci56 válasza Doncso hozzászólására (») Feb 11, 2010 /
 
Meg a zacsid is!
De az én keresőm megtalálta!
6,3 V -os, és kissé hosszúkás a búrája, nem cseresznye forma. (Tehát nem cseresznye izzó.) Olyan 2 watt körülire emlékszem.
(#) Doncso válasza llaci56 hozzászólására (») Feb 11, 2010 /
 
Aham, azt hiszem tudom melyikre gondolsz, talán még festettbe is volt olyan nem?
Üdv.

Szerk: ő az?
(#) llaci56 válasza Doncso hozzászólására (») Feb 11, 2010 /
 
Igen, ő.
(#) Krisz03 hozzászólása Feb 12, 2010 /
 
Nesze neked garancia, szétszedtem ezt a förmedény panelfúrót és megjavítottam. Cserés volt az LM358 és a TIP127. Most már üzemel.

Tapasztalatok:
Előny:
- tokmány

Hátrány:
- gyenge
- melegszik (van benne ventilátor, de a motortartó "lemezke" kitakarja)
- kényelmetlen
- undorító túlhevített forrasztások a fordulatszámszabályzó elektronikán (most csodálkozzak, hogy megsült az IC?)
- ormótlan vastag, rideg tápvezeték
- meg még ami nem jutott eszembe, vagy ezek után fogom megtapasztalni.

-- Hozzászólásod elejéről töröltem, ami nem oda való.
HEStore témában és privátban is mondtam. Visszaküldöd és kapásból kicseréli a HEStore. Nem értem, miért érzed szükségét tovább folytatni. Persze mostmár mindegy.
Topi
(#) nagy hoho válasza Krisz03 hozzászólására (») Feb 12, 2010 /
 
Most hol tartunk? Melyik gépről van szó?
(#) Krisz03 válasza nagy hoho hozzászólására (») Feb 13, 2010 /
 
A HEstore-os akciós. Nézegettem a másikat is, de talán jobb, hogy nem azt rendeltem. Így kevesebbet buktam. Bár, ha azt nézzük, megjavítottam ezt az olcsót, így használható, és nem kell heteket várni a garis cserére. Most elveszett a gari, különösképpen nem zavar. Nem is tudnék várni, mert a régi gép tropa, állványosal meg már csak ne kelljen furkálnom a paneleket.
(#) zoly15 hozzászólása Feb 14, 2010 /
 
Hali mindenkinek!
Csütörtökön csináltam egy tekercselőt
Gondoltam megmutatom..
Ma teszteltem le (tesla szekunder ).
25 perc alatt jött össze 633 menet.

Üdv!
(#) Doncso válasza zoly15 hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Nagyon baresz, igazi home made hobbi tekerő.
(#) zoly15 válasza Doncso hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Köszi papa
És a poén az egészbe, hogy akár mikor tudok rá tenni motort
Aztán motoros.
Következő: »»   82 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem