Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   537 / 1679
(#) soos csaba válasza teodor hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
Egy rajzot tudnál küldeni hogy hogy is néz ki az a PWM-es hajtás.
(#) soos csaba válasza Action2K hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
A Rádió Technika Évkönyve 1994- kiadásából való a rajz,akkor szerintem csak hiteles a rajz,de elválik ha összerakom.köszi.
(#) Rumcájsz válasza bankimajki hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
Köszönöm!
(#) raiman hozzászólása Feb 5, 2010 /
 
sziasztok
Elkészűltek a panelmérők az Alkotó féle táphoz
Íme a képek
(#) Frankye válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
Lökött...
(#) pbalazs válasza raiman hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
Nem fordítva vannak benne a kijelzők?
(#) szabi83 válasza pbalazs hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
Jól vannak a kijelzők
(#) Abukodonozo válasza pbalazs hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
A pont ''fentléte'' miatt gondoltad? Talán a műszerek is fejjel lefelé kerülnek majd be... :whatever:
(#) BarnaPili válasza raiman hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
Szerintem csak fotosopp....
(#) nagy hoho válasza raiman hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
Nagyon tetszik amikor igényes munka kerül bemutatásra.A Tied is az. Gratulálok! Nagyon kíváncsi vagyok a végkifejletre.
(#) newman92 hozzászólása Feb 5, 2010 /
 
Üdv! Gondoltam megmutatom a leendő 500V-os nagyfesz generátorom.

(#) nagy hoho válasza newman92 hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
A dobozt le van földelve?
(#) Rumcájsz válasza newman92 hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
És mit csinálsz az 500 volttal? Kenyeret pirítassz?
Ha a doboz igy néz ki, a beleseje milyen lehet?!
Nem gyenge....


Ha a dobozt leföldeled akkor kb 2 méter méllyre tedd!

Bocs, csak vicccnek szántam...
(#) newman92 válasza Rumcájsz hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Villamosszék meghajtónak szánom!
Amúgy csövekhez lesz használva. Jah és még nincs földelve! Még bele sincs igazán.
(#) PetAd hozzászólása Feb 6, 2010 /
 
Sziasztok
Kész lettem az első csöves erősítőmmel. Kb 3 hónapig csináltam, de az idő nagy részében anyagra vártam. A festés nem lett tökéletes, mert először ecsettel meg szürke kalapácslakkal próbálkoztam, gondoltam majd egyenesre csiszolom a felületét, de nem jött össze, így venni kellett szürke acryl spray-t. Azzal se lett hibátlan, de már nem szórakozok vele, azzal is kb 2 hétig festettem. Teljesítménye csak kb 2W, de ez bőven elég egy szobába. Több kép az építésről itt.
newman92: Fel tudnád dobni a kapcsolását? Én is épp egy ilyent kerestem a neten, de sehol se találtam kapcsolást.
(#) jena2 hozzászólása Feb 6, 2010 /
 
Sziasztok, szeretnék építeni egy 12V/24-os akkumlátor töltőt, de ha csak 12V úgy is jó mezei savas autó aksihoz, amiket kapni vagy szutykok, vagy drágák, vagy nem is kapni az országban, olyat szeretnék ami nem ég le hetente. Valaki tud segíteni, vagy ha megmondjátok hol tudnak az is jó, ha valaki jártas ebben help, mit kellene vennem hozzá és hol kapom meg.
(#) Petroimro válasza jena2 hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
(#) jena2 válasza Petroimro hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Zsír keresek
(#) PetAd válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Azért nem kötöttem be a védőföldet, mert úgy tudtam, hogy brummot okozhat, de most kipróbáltam és semmit se hallani szóval bekötöm. Majdnem az össze forrasztás köré húztam műanyag szigetelőcsövet nehogy belenyúljak, vagy hozzáérjen valami.
(#) raiman válasza nagy hoho hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Köszönöm az elismerést
Most készülnek a kimenetek be-ki kapcsoló moduljai. Ezeknek a moduloknak a be-ki kapcsoláson kívűl, más jelentőségük is lessz . A hőfigyelő altal küldött jel alapján fogja tiltani a kimeneteket és ezzel lehet egy nyomógombbal ki illetbe be kapcsolni a kimeneteket is.
Amint kész lessz erről is teszek fel képeket
(#) Action2K válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Én inkább a dobon kívüli táptrafó szabad pontjaitól tartok, no meg a földelés is kéne, de hiába, ha szabad a trafó. Amit annyira nem látok, hogy a táptrafón van anódtekercs, vagy direktbe a hálózatról van egyenirányítva?
(#) PetAd válasza Action2K hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
A trafóhoz alulról mennek a tápvezetékek, így nem lehet belenyúlni, egyedül a fűtés van szabadon, de az meg csak 14V. A trafón van külön anódtekercs is.
(#) poros hozzászólása Feb 6, 2010 /
 
Gondolkoztam hova rakjam eme szerkezetet .Talán itt lesz a legjobb helye. Mivel utolsó nyák maratásom során az eddig használt műanyag tálamat . Legnagyobb melepetésemre megette a vasklorid, és az végig csepegett a járólapon kitiltásra került az ilyen tevékenység a konyhából. A vaskloridos maratáshoz ugye nem árt melegíteni a folyadékot és közben mozgatni a panelt. Kis töprengés után az az ötletem támadt, hogy egy régen nem használt tea főző víz melegítője talán megfelel erre a célra. Jobban sikerült mint vártam a fűtő szál mellet megy az a cső amiben a vizet melegíti a vízre helyezett saválló tálcát hörgések és böfögések kíséretében keletkező meleg víz és gőz gyönyörűen mozgatja a tálcát elősegítve a maratási idő lerövidítését. Íme a szerkezet.
(#) Tomi20 válasza poros hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Heló

És marattál már benne? Nekem is hasonló ötletem volt, készíttettem is rozsdamentes acélból (saválló) egy edényt, de nem maratott csak kis ideig, valamiért kb 2 perc után használhatatlan lett a marató... Utána már műanyag edényben sem volt hajlandó lemarni a rezet, lehetett újat venni. 3 adag után beláttam, hogy nem járható út. De azért jól néz ki
(#) Syn7h37ic válasza Tomi20 hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
A vasklorid, és a vas nagyon nem fér össze, Lehet az akármilyen vas.
(#) poros válasza Tomi20 hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Igen marattam jól dolgozott a vasklorid .Remélem így is marad. Ma egy kisebb lemezt tettem bele 40x50mm ,holnapra egy 140x 100 mm es a terv. Ha mégsem jön be arról is írok ne szenvedjen vele senki. Legfeljebb készíttek műanyagból vagy üvegből másik tálcát.
(#) zolika60 válasza poros hozzászólására (») Feb 6, 2010 / 2
 
Attól tartok a fűtőbetétet is megeszi elég hamar.
(#) poros válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Puding próbája az evés , majd meglátjuk. Egyébként a betét és a víz ki illetve bevezetés ugyan úgy van elhelyezve mint a gyári készülékben. Abban sem megy túl gyakran tönkre.
(#) poros válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 6, 2010 /
 
Azt hittem ez jól látszik a képeken. Igen úgy van ahogyan köbzoli is írja.
Következő: »»   537 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem