Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   538 / 1681
(#) Router hozzászólása Feb 7, 2010 /
 
Sziasztok!

Tegnap építettem egy kis erősítőt a műhelybe, hogy zörögjön ott is valami és ne csak a neon zúgását hallgassam.
A különlegessége az, hogy 100%-ig bontott alkatrészekből van, kezdve a hűtőbordától az IC-ken át az utolsó ellenállásig. Nem volt kedvem a boltba rohangálni figyelembe véve azt, hogy volt miből bontani. Csak az ellenállatok jelentettek egy kis gondot mert egy videó magnó alaplapjáról bontottam és volt mit méricskélni mire meglett mind

A másik különlegessége, hogy 40%-os hangerőig szépen szól aztán torzít mint egy barom és nem hajlandó 150mA-nél többet kivenni a tápból

Minden esetre a műhelybe elég ez a hangerő is és így a kis fogyasztásától még zöldebb lett

Ez alapján építettem:Bővebben: Link

P1040819.JPG
    
(#) Doncso válasza Router hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Nekem nagyon tetszik, pláne az ujrafelhasználás miatt, én is jobbára, amikor lehet bontott dolgokból építek, kivétel ha megrendelésre. Ennek több oka is van de nem főleg anyagi. Így is próbálom védeni a természetet, igaz , hogy nem sokat ér, de a lelkemnek így a jó.
Nagyon tetszik a kis erősítő, szépen megoldottad a nyákot is és a szerelést is, ha nem mondod, nagyon nem tünt volna fel a bontott dolog.
Grati.
(#) zolika60 válasza poros hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Akkor viszont a marató folyadéknak egy alkalmas üveg, vagy műanyag tálat használnék. Amikor még használtam vaskloridot fotótálat használtam, az jól bírta a strapát. Bár nem tudom van-e még olyan.
(#) poros válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
A tálca marad egyelőre ,de bevonom műgyantával.
(#) elektrorudi válasza Router hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Idézet:
„hogy 40%-os hangerőig szépen szól aztán torzít mint egy barom”

... és ha kivennéd az R8-as 680 Ohm-os ellenállást ?
(#) Router válasza Doncso hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Én sem anyagi megfontolásból döntöttem így hanem a saját lustaságom vezérelt mert amikor a nagyja alkatrészt összeszedtem akkor már nem volt sok ingerem elmenni a boltba, hogy vegyek 50Ft-ért ellenállásokat. Így a tudat is sokkal jobb, hogy gyakorlatilag félig a kukából hoztam létre valamit

elektrorudi: Megpróbálom áthidalni és megvizsgálom úgy is. Köszönöm az ötletet!
(#) Imi65 hozzászólása Feb 7, 2010 /
 
Hapronak!!
Zolikám, itt a "drótgubanc" erősítő Junoszty trafókkal. Ami az egészben hihetetlen, hogy ez elég becsületesen zenélt, több - ma is élő - tanúm van rá. Janival 1,5 óra alatt forrasztottuk össze.
(#) Imi65 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Hapro Zoli is valami ilyesmi áramkört szeretne építeni (persze, nem ilyen "esztétikusat"), de a kapcsolás bombabiztos. 3 év után "fejből" megépítettük - és láss csodát - beindult első rúgásra.
(#) Frankye válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Na jó, ha rugdossátok, naná, hogy beindul, szegény! Nem is mer mást tenni szegényke...
(#) Imi65 válasza Frankye hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Igen valószínű, hogy meg volt félemlítve.
Jani barátom egyszer azzal állított be hozzám, hogy Ő még nem hozott létre PP kapcsolástechnikájú erősítőt. Javasolta, hogy az általam már évekkel korábban méretezett erősítőt megpróbálhatnánk így az asztalon összedrótozni. Mondtam neki, hogy:- Nem, ahhoz több idő kéne, hogy becsületesen megcsináljuk. De ragaszkodott hozzá, hogy biztosan emlékszem még a kapcsolásra, ha egyszer én dolgoztam ki. Igen, tényleg emlékeztem, de azért elég régen volt már, de mindegy, nekiláttunk, két pákával (már mi sem ijedtünk meg 2 pákától). Szétosztottuk egymás közt a feladatokat (én kötöttem be a trafókat, Jani forrasztotta a fűtővezetéket, én szereltem a tápegységet, Jani a foglalatokra az ellenállásokat, kondenzátorokat), így lendületesen haladtunk. Hamarosan eljött az idő, mikor már műterhelésre dolgozott. Ezután megkapta a hangsugárzókat, és a CD játszót. Jani kezelte a hangerő potit, és meglepődött, hogy a kis EL84 SE-hez képest mekkora erő van benne. Hallotta még Ricsi1992 is, aki régen járt már a csöves topikba. Aztán szétszedtük, mert ez azért nem a képességeink csúcsa.
(#) poros válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Megnyugodtam ! Nem csak én vagyok képes így összerakni valamit.
(#) Moderátor hozzászólása Feb 7, 2010
 
A további offolás, warn-t eredményez.
(#) raiman hozzászólása Feb 8, 2010 /
 
Sziasztok ismét
Készülődnek a labortáphoz a panelek:
-hőfigyelő 1x
-kimenetek kapcsolására hívatott ki-be kapcsoló (ennek a védelemhez is köze van) 2x
Íme a képek
(#) Abukodonozo válasza raiman hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Nekem nagyon tetszik, gratulálok! Hogy nekem miért nem sikerülnek soha ilyen profin a beültetési rajzok?! :miaz: Csak irigyelni tudlak...
(#) gtk válasza raiman hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Hogy sikerult ilyen jol a beultetesi rajzot ranyomni? Vasalassal?
(#) Attila86 válasza Abukodonozo hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Az a titka, hogy nem szabad kihűlni hagyni a nyákot, hanem a vasaló levétele után azonnal le kell húzni róla a műnyomót. Akkor lesz ilyen szép.
(#) inci88 válasza raiman hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Szép nyák! Várjuk a végeredményt

A hőfigyelő nyákon az R10-es ellenállásnak csak egy lába lesz beültetve? vagy csak én látom úgy, hogy nincs átfúrva?
(#) Laciveszp válasza inci88 hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Milyen kis szemfüles valaki?
De valóban, én is úgy látom. Amúgy szép munka! Ezt is kékfóliával kell csinálni? És rá kell vasalni? Vagy semmi köze hozzá?
(#) zoly15 válasza Laciveszp hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Ezt ugyan úgy vasalod mint a nyákot..
Csak itt pont tükörképnek kell lennie a beültetésnek mikor nyomtatod

Üdv!
(#) Laciveszp válasza zoly15 hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Köszi az információt! Amúgy a nyákos felénél is tükrözni kell Szerintem
(#) Feco88 válasza raiman hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Üdv!
Néztem a pozíciórajzod, de hogy szebb legyen a minta egy kicsit át kell mosni sósavval. Óvatosan fogkefével, majd gyorsan leöblíteni, ez leoldja az apró papírrostokat és csak a toner festék marad.
(#) raiman hozzászólása Feb 9, 2010 /
 
Sziasztok
Itt vannak a képek a kész beültetett panelekről
(működik mindegyik szépen)
(#) raiman válasza raiman hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
A pozíciórajzot úgy csinálom, hogy simán műnyomóra rányomtatom a képet (eredetit tükrözve),majd rávasalom a nyákra.
Ez után rögtön vízbe dobom a panelt, ott kihűl és leázik a műnyomó, a minta pedíg megmarad.
Ezek után jó alaposan fogkefével lesikálom a rajta maradt papírt, majd megszárítom és Akrilian (univerzális magasfényű színtelen) lakkal lefújom a panelt
(#) gtk válasza raiman hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Igazan szep darabok !
(#) raiman válasza gtk hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Köszi!

Készűl az előlap is.
Ilyen volt ilyen lett (képek)
(#) Ballage válasza raiman hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Szépek lettek, gratula!
(#) vicsys válasza raiman hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Tyűha! Szép munka! Csak így tovább!! Nálam: 10/10 :kalap:
(#) raiman válasza vicsys hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Köszi mindenkitől az elismerést Itt van még néhány kép, hogy hogy is fog kinézni az előlap hátúlról
(#) vicsys válasza raiman hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Ez egy VIDI receiver doboz? Vagy gyári műszerdoboz? Ha utóbbi, hol vetted és mennyiért?
(#) roland0327 válasza raiman hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
És hátulról? De amúgy nekem is nagyon tetszik! Én is gondolkodok egy labortápon most, de még ahoz gyűjtőgetni kell
Következő: »»   538 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem