Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Lapozás: OK   60 / 244
(#) hangszoros válasza sound.man hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Na igy fogsz a csöbbe menni, mert a jó driver az több mint amit az egész hangfalra szánsz. A JBL-nek se jön össze igazából, azonkivül, hogy baromi hangos
10-en valahány 1"ost végigmértem 100 éve. 1 kivételével konfluzió, betegségeik: ahol nem szól ott nagyon torzit a JBL-is
(#) Flatlander válasza hangszoros hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Ezt mondom..... miért törekszik mindenki a tökéletesre?Miért nemlehet beérni kisebb szinttel? Pl buliba vagy bárhol senki nem azzal fog foglalkozni hogy jajj deszépen szól a magas azalényeg hogy ordítson a többi már nemnagyon érdekel senkit....van magashang? van akkormeg...... Én egyáltalán nemakarok a tökéletes hangzásra törekedni.Legyen jó magas,érthető legyen az ének stb,és hangos legyen
(#) sound.man válasza Flatlander hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Figyelj... Szólni azt fog. Kérdés az, hogy hogyan. Előszőr hallgasd meg valahol, ha van rá lehetőséged. Nem hiszem, hogy akkora nagy durranás lehet az a láda.. szerintem ilyet házilag is összetudnál rakni. Vennél két eminence bétát mondjuk.. meg két drivert hozzá tölcsért... Winisd-el tudnál tervezni a nyomóhoz ládát és még lehet, hogy le is szólná ezt a Voice Kraft-ot vagy miez.
(#) Flatlander válasza sound.man hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Meghallgatni talán van lehetőségem.....csak persze tuti nem nagy hangerőn szóval így kérdéses....
(#) Kovidivi válasza Flatlander hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Üdv!
Ha ennyire nem tökéletes hangzást szeretnél, akkor vegyél valami fentebb ajánlott mélyet, legyen érzékeny, de ne túlságosan, hogy mélyre is menjen, legyen terhelhető, és megfelelő méretű a membránja, plusz legyenek hozzá T-S adatok, még ha van eltérés a mérthez képest is. Ehhez tervezel egy ládát, otthon összetákolod, lehet szerezni olcsón MDF lapot, vagy bármit, ami elég merev. Elkészítesz egy reflexdobozt, aztán ha nem tetszik, akkor eladod. Hangnyomás lesz, az biztos! Főleg ha két Eminence hangszórónál maradsz. Doboztervet meg szerzel majd valahonnan.
(#) hangszoros válasza Flatlander hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Mesélhetnék storykat, hogy a közérzetbe _tudat alatt_ mennyire benne van a hallott hang milyensége.. Nem a magas, mély hanem a minősége
Arról is hogy még a mutaványosok ( célövöldések) is érzik a kaszán, ha jó a zenéjük, a vendéglösöket már nem is emlitem
De minek csinálsz problémát, az olyan közönségből,akinek egyetlen szempontja, hogy orditson
Nem igy kezdted az irásaid, mert egy betüt se küldtem volna.
Nálam az olyan érdeklödő aki azzal kezdi " hány Wattos" nem nyer
Az az irásod "Legyen jó magas,érthető legyen az ének stb,és hangos legyen" ez nem is olyan egyszerü, occsón


http://www.youtube.com/watch?v=Vjiel69hECU&feature=related
(#) shalafi.66 válasza hangszoros hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Az úttörőd eszembejuttatta a BEAG-ot. Ha még gyártanának, meg lenne oldva a magashsz.

Nem tudom a nyíregyháziak miket csinálnak most, de majd megkérdezem.
(#) Flatlander válasza hangszoros hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Hát amit írtam jó magas és érthető ének stb azt az én fülemnek egy somogyi is tudja.......Ezek a válaszok amiket kapok kb azt jelentik hogy vagy összerakok vagy veszek egy marhajót vagy semmit.Az nemjut eszébe senkinek hogy nincs mindenkinek többszáz ezre erre?Az ilyen ne is hallgasson semmit inkább vagy mi?Például van egy nevegyünk márkát semmit csak árat van egy 30ezres topláda mindenki csak rosszat mond róla meg rosz az átvitele stb ami egy átlag embert kb semennyire nemérdekel fülre jólszól pl,hanem aztmondják hogy áhh inkább gyűjtsél és vegyél egyet 60ezerért.Nah és ha valakinek nincs ennyi pénze az ne is hallgasson semmit vagy micsoda?Mert tényleg kb ezjön le az írásból..
(#) Flatlander válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Megakarom úszni az építést ha lehet....... asztaloshoz menni ezért meg beméretni a hangszórót mivel a gyári adatok kb fele sem igaz meg sok sok macera hátt.......Tényleg nemtud egy ilyen 30ezres láda vagy mi?Még a legócskább 15"os hangszóró is nagyot szól és fülre hallhatóan szépet márcsak a mérete miatt is.....
(#) Kovidivi válasza Flatlander hozzászólására (») Feb 10, 2010 /
 
Ellenmondasz magadnak. Hangnyomást akarsz, amihez T-S eredmények kellenének, de bemérni nem akarod a hangszórót... Ha te sem tudod, hogy mit szeretnél, akkor nem lesz megfelelő segítség. Itt már kb. minden lehetőség elhangzott. Csak választanod kellene.
És nem kell egyből asztaloshoz rohanni. Kell egy dekopír, meg anyag hozzá, és kész. Gyorsan ki lehet vágni a lapokat... Üdv!
(#) hangszoros válasza Flatlander hozzászólására (») Feb 10, 2010 /
 
Nekem jó véleményem van a somogyiról . Ár/ érték arány jó, ráadásul hagyja magát tuningolni
Viszont halványan se tudod mit akarsz, és fölöslegesen fárasztod az embereket, mert a jóindulatú tanácsokakat, le@
(#) Flatlander válasza hangszoros hozzászólására (») Feb 10, 2010 /
 
Mert mindenki azzaljön hogy építsek.És mivan ha én egyáltalán nemakarok mivel nemtudom bemérni a hangszórót sem nemakarok anyagot venni és egyéb sok dolog? Nincs ilyen árkategórián belül normálisabb gyári hangfal vagy micsoda csakis ha építek?Nem sz*rom le a tanácsokat csak épp mindenki azzalvan hogy építs vagy vegyél marhadrágán egyet de azsem jó ugyis tuti van benne valami hiba de ezmár lényegtelen.....
(#) Flatlander válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 10, 2010 /
 
Házilag inkább nemakarok dekopírozni....... hamár egyszer csinálok valamit akkor normális.De egy jó hangszóró,faanyag,kárpit,csavarok,ragasztó stb stb legalább annyiba van mintha vennék egy gyárit és egyáltalán nembiztos hogy jobblesz a házi. Tudom mitakarok csak aztnemakarja senki elhinni hogy ehez egy átlag embernek nemkellenek 100ezrek mert egyáltalán nemfogja észrevenni hangzásban...... De inkább hagyom is,ha mutatok egy hangfalat mindenki csak aztmondja h sz*r stb de hogy miért azt senki nemmondja el vagy hogy volt-e már neki olyan és azért vagy bármi csak h sz*r és kész......De inkább hagyjuk is,nemírtam semmit.
(#) shalafi.66 válasza hangszoros hozzászólására (») Feb 10, 2010 /
 
A Somogyiék által kínából behozott SAL hangszórónak nevezett hulladékok, max. gombostűt felszedni jók. Hangszórónak alkalmatlanok.
Az alkatrészeikről ugyanez a vélemény.
Ha a "tuning" azt jelenti, hogy minden alkatrészt cserélünk, akkor valóban egész jól tuningolhatók, mert az eredetiből semmi nem marad. Bár ezt, szerintem már új hangszóró építésének hívják, nem tuningnak.
(#) Flatlander válasza shalafi.66 hozzászólására (») Feb 10, 2010 /
 
Pont erről beszéltem. De ha valakinek megfelel egy ilyen alsóbbkategóriás is akkor miértne? Nekem volt egy 25-ös somogyi évekig és ahoz képest milyen kicsi elég nagyotszólt......és nemfoglalkoztam egyáltalán doboztervezéssel sőt zárt ládába kellet volna tenni én beletettem reflexbe és teljesen jóvolt.Igaz 400W már nemtetszett neki de ez az én hibám.Szóval hagyom is a fórumos segítséget mert itt mindenki a tökéletestől is jobbra törekszik de arra nemgondol senki hogy pénz meg az ablakba van kb...... az ilyen inkább maradjon a pc speaker-nél....hát azértse majd beszámolok milyen topot sikerült vennem 30ezerért
(#) shalafi.66 válasza Flatlander hozzászólására (») Feb 10, 2010 /
 
Mert ugyanezen az áron van jobb. Pl. hasonló pénzért 4-szer hangosabb.

Nem volt jó, csak neked tetszett, de mélye annak sem volt, csak 80-100Hz körüli rezonáns kiemelése. Ha tudod, hogy mit akarsz, akkor lehet szándékosan rosszat is tervezni, mert te úgy szereted.
(#) bensepeter válasza Flatlander hozzászólására (») Feb 10, 2010 /
 
Hali! Szerintem te teljesen el vagy tájolva. Több szempontból is ezt gondolom és ne vedd sértésnek.
Neked van egy elképzelésed hangfallal kapcsolatban, véleményt kértél róla, így van? Elmondták neked a véleményüket, ezek mellet te azt teszel amit szeretnél, ha gondolod veszel annyiért hangfalat illetve ............ vagy amit én is tetem és tenni is fogok mostanában is építesz. Másik meg hogy a sal mélyre te annyira büszke vagy és meg vagy vele elégedve, elhiszem neked nem vonom kétségbe a te tapasztalataidat. Hidd el régebben én is hasonló képen láttam a dolgokat mint te a sal -lal kapcsolatban. Nekem is voltak sal mélyeim 1-1 40centis mély ládában És 1-1 25centis felsőbe 1-1 ringel hallod akkor én szentül meg voltam róla győződve hogy ennyi pénzből milyen rohadt jó cuccot sikerült csinálnom. Akárki akármit mondott én ellent mondtam neki hasonlókkal érvelve mint te mikkor mondták hogy inkább építsek normális hangfalat mert ennyi pénzből ha kipótoltam volna egy kicsivel már kurva jó cuccom lenne. Nem foglalkoztam senkivel és semmivel és ment minden tovább leszartam mindenkit. fél év és a sok buli után oda lettek a mélyek egy nagy rakás ........ lettek belőlük. És akkor írtam nyilván ide valamelyik fórumra hogy adjanak tanácsot. mindenki azt tanácsolta hogy vagy építek vagy veszek valamilyet de amiket ajálóttak azokat én is nagyon drágának találtam. Mikkor elgondolkoztam rajta hogy mióta én bele fogtam ebbe mindenki csak szinte ugyan azt hajtja, itt akkor nekem eminence hangszórókat ajáltak nekem. Hát nem voltak a legolcsóbbak, de ha sal árát is nézem akkor csak kis pótlás kell rá. Figyelj csak én akkor megvetem a hangszórókat épp ugyanakkora méretüeket mint amekkorák az előzőek voltak és építés nélkül csak kicseréltem a mélyeket a korában épített dobozaimban a 40-eseket is és a 25 -ösöket is. Mikkor kipróbáltam őket azt hittem hogy nem hiszek a füleimnek hatalmasat szóltak és akkora dinamikával hogy az eszméletlen. akkor megfogadtam hogy, soha nem szólók le olyanokat akik valószínűleg nagyobb szakmai hátérrel rendelkeznek mint én, és hallgatok azokra akik csak szimplán jót akarnak nekem, sőt én még elnézést is kértem mindenkitő akinek emiatt csúnyán beszóltam. És úgye feleslegesen dobtam ki pénzt szar hangszórókra, de még nyilván arra se jók ezekhez képest. Nem megbántani akarlak, de nekem ez a véleményem. De csinálj azt amit akarsz
(#) hangszoros válasza bensepeter hozzászólására (») Feb 10, 2010 /
 
Népi bölcselet, vagy közmondás ?
"Okos ember más kárán tanul"
Van egy pár rokon értelmü
(#) Flatlander válasza shalafi.66 hozzászólására (») Feb 10, 2010 /
 
Pl mi? Nem hangszóró hanem konkrétan kész hangfal.Meghát ha kegyetlen rosszlenne nemvenné őket senki de mégis veszik
(#) Flatlander válasza bensepeter hozzászólására (») Feb 10, 2010 /
 
Teljesen igazad van.De ha valakinek van egy szint ami elég és nemakar tőle jobbat akkor mivan?Mert ez az egész dolog teljes egészében csak pénz kérdése semmi másé.Igen lehet hogy apránként összeépítve házilag jobbat kapok de mivel nekem most nincs egy normális hangfalam sem ezért muszályvagyok valamit venni és nem gyűjtögetni szépen lassan hónapokig.Igen elmondták a véleményüket de csak annyit h nemjó.Nah és miért nemjóó?Ezt nemírta le senki.Azért mert teszemazt somogyi?És mivan ha az a somogyi sokkal jobb mint egy beyma?(ez nem igaz csak hasonlatnak írom).Mindenki csak azt hajtogatja hogy gyűjtsél csak meg nehogy eztvedd hanem amazt,de ugyis azlenne ha aztmondom hogy nah jó gyűjtök teszemazt van 60ezrem egy ládára,kérek segítséget és aztkapom válasznak hogy gyűjtsél még mert 90ezerért már sokkal jobb van.Itt mindenki a tökéletesre törekszik egy középkategóriával neméri be.És azt azért nemondja senki hogy nincs nagy árkülönbség közöttük mert nem csak a hangszórót kell nézni sokminden kell még hozzá pluszba egy kész hangfalhoz.Minden hangszórótol van jobb csak sajna valakit ebben a pénztárcája megakadályoz,és nemigaz hogy az elvárásom az hogy hangos legyen tiszta hanggal csak 100ezer fölött valósulhat meg.Hamár ezt a mindenki szerint sz*r hangfalat is nézem már alapból ebből egy pár 60ezer lenne.Aki nemakar vagy nemtudom 100ezreket rááldozni az nehalgasson semmit?Komolyan mindenki eztmondja kb.Vagy hogy építsek otthon..... van akinek nemállnak otthon sorba a faanyagok,nincs módja rá hogy pontosan bemérje a hangszórót ésmég sorolhatnám a többit.Ilyen szempontok alapján mivan akkor?
(#) shalafi.66 válasza Flatlander hozzászólására (») Feb 10, 2010 /
 
Ez nem igaz. Sok terméket megvesznek attól még mert nem jó.
Miből lehet választani?
(#) Flatlander válasza shalafi.66 hozzászólására (») Feb 10, 2010 /
 
Hát teírtad hogy vannak jobbak ilyenáron például micsoda?
(#) szabi83 válasza Flatlander hozzászólására (») Feb 10, 2010 /
 
(#) Flatlander válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 10, 2010 /
 
Köszi szépen Én miért nem találok ilyet.........

Az utolsót nem is vennék és ha lehet rh is maradjon ki

Nah akkor most egy hozzáértő válasszol Wharfedale(ezmrá csakjó márcsak a márkája miattt is) vagy a Castone?
(#) Action2K válasza Flatlander hozzászólására (») Feb 10, 2010 /
 
Ár/tudás arányában nyer a castone. Pedig az RH 15/2/600T a legnagyobb érzékenységű, és a frekiátvitele is a legszélesebb, de az ára is a legtöbb. Bár nem megfizethetetlen. Kérdés, hogy ezek a pici pluszok, megérnek-e ennyit.
(#) shalafi.66 válasza Flatlander hozzászólására (») Feb 10, 2010 /
 
A SAL-ra értettem, hangszóróügyileg. Kész dobozokkal ebben a kategóriában nem sokat foglakozok, ezért kérdeztem, hogy mik az alternatívák.
(#) shalafi.66 válasza Flatlander hozzászólására (») Feb 10, 2010 /
 
Legnormálisabb elrendezést a Wharfinál látunk, de kéne egy közeli a hangszórókról, hogy biztosat tudjak mondani. Volt már, hogy a sokszáz wattnak mondott terhelhetőség csak száz volt valójában. pl a SAL-os dobozka mélyközepénél.
Castone-t biztos nem.
(#) shalafi.66 válasza Action2K hozzászólására (») Feb 10, 2010 /
 
Én nem biztos, hogy ilyen odavetett számoknak elhinnék mindent.
(#) Action2K válasza shalafi.66 hozzászólására (») Feb 11, 2010 /
 
Én is csak a leírt adatokból kombináltam. A lényeget meg már megírtam.
Idézet:
„Ilyen termékeket én sose rendelek postán, ergo meghallgatom a helyszínen.”

Mit szólnának, ha még egy mobil bemérővel el is kezdenék méricskélni.
(#) Flatlander válasza shalafi.66 hozzászólására (») Feb 11, 2010 /
 
30ezret vagy többet csakis sub hangszóróra adnék ki de az majd csak nyáron lesz.Akkor most ezek alapján Wharfi,Rh,Castone melyik lehet a legjobb? Én a wharfira gondolok márcsak a márkaneve miatt is hogy az a legjobb......
Következő: »»   60 / 244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem