Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   462 / 2500
(#) Directors hozzászólása Feb 14, 2010 /
 
Sziasztok!

Kaptam egy erősítőt javítani.Ez az erősítő lehet 4×120W-os vagy 4×valamennyi?
Csak mert ez az STK4241-es IC csak 2×120W-os az adatlapja szerint a dobozába pedig 4 kimenet van.
Vagy most ez akkor hogy van?
(#) djgombi válasza Directors hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Valószínűleg 4 hangfalnál sorba köti a hangfalakat. 4*60 lehet.
(#) lobbooo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Ezeket nézted már? Elég nagy szűrést ajánl... 8W, 20W, 30W A osztályban Bővebben: Link Bocs, Cirkolnak szerettem volna írni!
(#) CIROKL válasza lobbooo hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Kösz ! de már A-osztáyból nem nagy valószinűsége van hogy ebben az életben építek ? Van már belőle , és az A-osztályból szerintem bőven elég egy is egy szobába , még melegedni is lehet zene hallgatás közben . DoZ, JLH Egyébként amit kerestem megtaláltam , az elsődleges szempontok azok talán megvalósulni látszanak , kicsi teljesítmény /10-15Watt/ , pici méret , viszonylagosan jó hangminőség . Már a tervek kész is vannak , nyák lemez , doboz , kivitelezés holnap indul .
(#) Directors válasza djgombi hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Így már értem,köszi.
Olyan lehet,hogy az egyik oldalán ott a tápfesz a másik oldala pedig tökéletesen működik ugye?
(#) lobbooo válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Hát igen, télen jól jön az A osztály, ha a gázzal akarunk spórolni. Majd felteszed , ha elkészült, kíváncsi vagyok!
(#) djgombi válasza Directors hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Lehet ha abban az oldalban valamelyik végtranzisztor zárlatos és azon kijut a kimenetre.
(#) hapro válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Mit szólsz ahhoz, ha megépítesz akár milyet, aztán akkora jelet adsz neki, hogy max 10W-ot adjon csak le, így trafóval is spórolhatsz, meg minden mással. Egyszerűen egy ellenállással lekorlátozod a teljesítményt.
(#) CIROKL válasza hapro hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Zoli ! Ma unalomüzőnek elindítottam egy ujjabb kis erősítőt a megvalósítás útjára. Minden féleképp az elsődleges szempont az az hogy eléggé pici legyen , meg majd ha elkészül akkor még nézzen is ki valamelyest? Így az elképzelésem máris gondolkodóba ejtett , ha nagyon összezsúfolom akkor csak egy doboz lessz , ha meg azt akarom hogy talán még nézzen is ki valahogy akkor máris bekell tartanom az íratlan méret árányokat! A végeredmény az KB: 50X150X200 lessz mármint a doboz mérete és a belvilágról majd mutatom a képeket az elkészülés folyamatában. Annyit azért elárulok , 2X10Watt tranzisztoros mono blokk fölépítményként , és sima tápfesz vagyis konderzátoros kicsatolással .
(#) saraha hozzászólása Feb 14, 2010 /
 
Sziasztok.

A szakiktól kérdezném,hogy a linkelt kondik közül melyiket ajánlatosabb a jobb végeredményt illetően be ill. kicsatolónak használni.Rod Elliot
kondik
(#) Directors válasza djgombi hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Akkor több mint valószínű meg is van a hiba.Egy új IC és hajrá.
(#) hangszoros válasza Ronin hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
A 2051 még jobb
(#) hangszoros válasza saraha hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Mindenfajta bontott anyag esetleges, mert ha meghuzaták, akkor nagyon felmehetnek a másodlagos, de audio szempontból fontos paraméterek ( torzitás, szig ell, stb )
A C 219-es ( a sárga)kellemes hangú, semleges, a másik izgalmasabb, magasba húzó
(#) tatabike válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Szia,

ismered a vékony klienseket? Ilyen munkaállomások, kis, álló dobozuk van, elég jól néznek ki. Nincs bennük HDD, csak a monitort, billentyűzetet, meg egeret lehet rákötni, és egy központi szerveren futó oprendszert használ. Na, én egy ilyen házába építek most erősítőt. Számítógép kihangosítására pont jó lesz, az enyémbe belefér egy 2x12VAC szekunderes, 150VA-s toroid, úgyhogy TDA2050-eseket tervezek bele.
(#) melorin hozzászólása Feb 15, 2010 /
 
Üdv!
Tervezem egy fejhallgató-erősítő építését, de nem tudom eldönteni, hogy melyiket válasszam az alábbiak közül.
1
2
3
Az elsővel szemezgetek, mert az a legegyszerűbb a 3 közül, de félek, hogy az egyszerűsége miatt nem fog olyan jól szólni, mint a másik kettő.
Szerintetek van értelme a bonyolultabb kapcsolást megépíteni?
(#) Bassmester válasza melorin hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
Az elsőt használom jelenleg, némi kiegészítéssel (szintemelő fokozat) NJM 2068D ícével csináltam.
Jól szól, de szerintem érdemesebb lenne kipróbálni a JLH-t :yes:
Dual monóban lenne az igazi, másodszorra én is ily módon alakítottam ki az enyémet.
Íme:

DSCF4930.JPG
    
(#) melorin válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
De van értelme a dual mono-nak, ha mind a bemenet, mind a kimenet 0-pontja közös?
Amúgy nem fog menni, mert nekem csak 1db 2x14,5V trafóm van. Dualhoz 2 kéne.
(#) Cult24 válasza KD mester hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
Szia, új vagyok itt a fórumon és érdeklődnék hogy Suprampli kapcsolási rajzod van é esetleg. Szeretném megépíteni. Köszi előre is.
(#) Bassmester válasza melorin hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
Igen, szerintem van értelme. A hangzásnak így hallhatóan nagyobb tere van, természetesebben szól. Ha megcsinálod mondjuk a JLH-t, akkor érdemes lenne beszerezned még egy ugyanolyan trafót, persze közös táppal is jó lesz.
(#) Imi65 válasza Cult24 hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
Konkrétan tőle hiába kérdezed, mert - ha rákattintasz a nick-jére, láthatod, hogy kitiltott felhasználó. De biztos tud rá valaki érdemben válaszolni.
(#) tatabike válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
Lemaradtam a dolgokról...miért is kitiltott?
(#) hangszoros válasza melorin hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
Nem a kapcsolás fogja eldönteni, hogy hogy szól, mert mind a három alkalmas átlagot messze meghaladni
Nekem a 3-as a legigéretesebb
(#) hangszoros válasza tatabike hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
Kicsoda ?
(#) djgombi válasza melorin hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
Nézd! Itt is egy:
Bővebben: Link
(#) tomika1986 hozzászólása Feb 15, 2010 /
 
Sziasztok! Lenne egy érdekes kérdésem ami már biztos másban is felmerült de lehet hogy hülyeség.... arra gondoltam hogy egy olyan erősítőt csinálni ami 230V-al megy.... ugy gondolkoztam hogy egy leválasztó trafó után egyenirányítom a 230-at és mondjuk fet-tel vagy valami jónagy tranyóval megcsinálni csak nem tudom hogy megvalósitható-e (bár szerintem nincs akadálya)... de viszont még sehol sem láttam ilyet és nem tudom hogy azért mert így többe kerül, vagy mert van valami hátulütője?! Ha abszolút baromságot kérdeztem akkor bocsi, még kezdő vagyok
(#) kadarist válasza tomika1986 hozzászólására (») Feb 15, 2010 / 1
 
Szia!
Elektroncsöves vagy FETRON-os vagy FET-es erősítőt építhetsz ilyen nagy tápfeszültséggel, kimenőtrafóval.
(#) tomika1986 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
Köszi a gyors választ a kimenőtrafót nem lehet valamivel "kiváltani" ? Csöveset nem épitek mert elég drágák a csövek és nekem viszonylag nagy teljesítmény kellene.... a fetron-ról most hallok először de nemhiszem h a környékünkön be tudnám szerezni...a fet lenne a legjobb nekem de azt is ha lehet kimenő nélkül szeretném...ha összehozható ... (csak legvégső esetben szeretnék tekercselni )
(#) kadarist válasza tomika1986 hozzászólására (») Feb 15, 2010 / 1
 
A kimenőtrafó nélküli erősítőt keresd úgy, hogy OTL-erősítő. Egy cikk a csövesekről, benne az OTL rendszerűről is kapsz infókat:Az elektroncsöves erősítők titkai
(#) Rakloo hozzászólása Feb 15, 2010 /
 
Sziasztok.
Segítségeteket szeretném kérni,keresek olyan erősítő kapcsolást,ami kb 20-30W-ot képes leadni,s olyan 25V-ról működik.
Segítségetek előre is köszönöm.
(#) tomika1986 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
Köszi szépen sokat tanultam ma
Következő: »»   462 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem