Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » STK086
 
Témaindító: BA, idő: Okt 6, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 4
(#) matyusz hozzászólása Feb 13, 2010 /
 
Érdekes megfuttattam a nyákon a testet forrasztó ónnal és nincs akkora feszültség a kimeneten.
És nemis vágja ki annyira a membránt !!!
Na ezmeg mi lessz ha lessz valami újdonság írok
(#) ImiDj válasza matyusz hozzászólására (») Feb 13, 2010 /
 
Ott nem lenne szabad legyen feszűltség,azért kellet lemérni.Az passziv alkatrészek is lehetnek a bünősők(volt már rá példa).megnézem jobban a nyákot ha lesz időm
Valami forasztás hiba lehet a hunyó,vagy nincs rendesen lemaratva a nyák ha ezt csinálya,vagy hideg forrasztás stb...
(#) matyusz hozzászólása Feb 13, 2010 /
 
Na ehhez mitszólsz mostmár tényleg komolyan
Kezdek örülni!!!
Egyre több szakaszt futtatok meg forrasztóónnal és egyre kisebb a kimeneten a feszültsééééég!!!
Már lassan nincs is
(#) ImiDj válasza matyusz hozzászólására (») Feb 13, 2010 /
 
Hideg forasztás
(#) matyusz hozzászólása Feb 13, 2010 /
 
Vagy nem:-/
Most megfuttattam az egész nyákot és most megin egyre feljebb megy a feszültség a kimeneten már 5-10Volt!
De megnézem még párszor (lehet h kondi lessz a hunyó )
(#) ImiDj válasza matyusz hozzászólására (») Feb 13, 2010 /
 
De ősze kötötted a bemenetelt a testel?Mert akkor ez normális ha jár a tápfesz :yes: Ugy mérd :yes:
(#) matyusz hozzászólása Feb 13, 2010 /
 
Bocs de ezt most nemértem: a bemenetet a testtel???
:-S
(#) ImiDj válasza matyusz hozzászólására (») Feb 13, 2010 /
 
Szóval hogy ne kapjon jelet le kell testelni a bemenetet.Ha rákőtőd a bemenetelt a testre 0V kellene legyen.
(#) matyusz hozzászólása Feb 13, 2010 /
 
Nemtudom nézted-e de én a bemenetre elkó kondit raktam az 1mikros-ból abból kerámíát kéne nem???Vagy tantál elkót?

Most látom csak h egy kicsit világít az izzó nemnagyon csak halványan...
Levan kötve a nyákon is látszik:
(#) matyusz hozzászólása Feb 14, 2010 /
 
Na újabb érdekesség a kimeneten a feszültség 0,5V egyenbe 5Volt helyett!!!
Na én arra tippelek akkor h valami nagyfrekvenciás gerjedés van de lehet, hogy hülyeséget mondok.
Annyit csináltam, hogy ónszippantóval leszedtem a megfuttatásokat az 1. -2.-3.-4.és 5. lábról ami megy vezető ...
Szóval én gerjedésre tippelnék valami bezavar valamit
de már az a fél Volt is egész jóó majd megnézem muzsikál-e.
Aztán írok
(#) matyusz hozzászólása Feb 14, 2010 /
 
Semmit nemcsináltam vele csak kikapcsoltam meg vissza és megint 3-4-5Volt közötti fesz van a kimeneten.
Úgyhogy lehet hogy nem az IC a hunyó, de akkor milehet???
(#) ImiDj válasza matyusz hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
A nagyfrekis zavarokat a 4.7Ohm-os meg a 47nF-os kondi kell hogy viszafogja.Ezek jól vannak betéve?Egypicit kell világitson az izzó mivel az erősitő felvesz nyugalmi áramot.Nemtudom mit mondjak,sokan szenvedtek Stk-val.
(#) matyusz válasza ImiDj hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Szerintem jól vannak betéve!
Nemigen tudom már, hogy mi a baja, majd hétvégén megin killódok vele addig pihen a dolog.
(#) matyusz hozzászólása Feb 20, 2010 /
 
Na nézzük a tényállást:
Mi lehet rossz:-IC
-Kondi

Ami nem lehet rossz:-ellenállás mert azokat lemértem


Ja és a bemenet és a kimenetnél 1 kérdés.A bemenetnél a negatívot a földre kell nem???A kimenetnél is a hangszóró negatívját a földre kell kötni???
(#) matyusz hozzászólása Feb 21, 2010 /
 
Na szól végre!!!
Jó egy nagyonpicit kinyomja a memránt de az semmi szinte.
Annyi lenne még a kérdésem h ennek mekkora bemeneti jel kell mert mp3 ról elég halk csak kb 20W ha van.


(ja amúgy kicseréltem az összes elkó kondit)
(#) matyusz hozzászólása Feb 21, 2010 /
 
Mégegy kérdés.
Ha hangerőszabályzót akarok bele rakni(potenciométert)
Akkor hova és hogy kell?
Nemúgy h a bemenetnél lévő 56kohm os ellenállás helyére. Úgy h a poti két (eleje-vége) van az ellenállás helyett és a poti közepe megy az 1. lábhoz??
A válaszokat előreis köszönöm!
(#) Ronin válasza matyusz hozzászólására (») Feb 21, 2010 / 1
 
A csatolt kép szerint.

Snap1.jpg
    
(#) matyusz válasza Ronin hozzászólására (») Feb 26, 2010 /
 
Köszi a válszt de így mégegyszer biztos, hogy nemkötöm rá a potit ahogy a rajzon van mer nemjó.
Elkezdem tekerni úgy, hogy nincs rajta hangfal és valami sípol
És a kimenetemen újra 3-6V van.
(#) matyusz hozzászólása Feb 26, 2010 /
 
Bocs de ilyet megin bekapcsolom és megin csak 0.9V van a hangszóró kimeneten.
Hmmm
Véletlen nempont fordítva kell??? a potit bekötni (felcserélni az elejét és a végét)???
(#) matyusz hozzászólása Feb 26, 2010 /
 
Na elnézést úgyakartam mondani, hogy a poti elejét a HF jelforrásra a közepét az erősítő bemenetére (+) a poti végét pedig a földre.
A válaszokat előreis köszönöm!
(#) szilva válasza matyusz hozzászólására (») Feb 26, 2010 /
 
A potit jól rajzolták neked, annak úgy kell lennie. Könnyen okozhatja gerjedés azokat, amiket tapasztalsz, de erről igazából csak egy szkóppal tudnál meggyőződni.

Próbálj meg 100-220nF hidegítő kerámiakondikat tenni a végfokpanel tápfeszültségeire is! A 8-as láb és a föld, valamint a 6-os láb és a föld közé tedd őket, lehetőleg az IC-hez minél közelebb szerelve.
(#) matyusz hozzászólása Feb 26, 2010 /
 
Köszi a választ!!!
De ennyire gerjedne?Mondom nem raktam rá hangfalat a kimenetre és úgy csinálta .(ja és a bemenetre se kötöttem semmit)
Amikor levolt véve teljesen a hang akkor nem csinálta csak amikor elkezdtem felfelé tekerni a potit!
Ja és egy 25kohm -os B-s potival néztem.
(Azis lehet, hogy A-s kéne nem???)
Ja és onnan gondolom ezt mert az ezelőtti erősítő amit tavaj csináltam abból néztem ki és az jó volt meg még mostis az (TDA8560Q)

És egy link itt hobbielektronikán:Bővebben: Link
(#) szilva válasza matyusz hozzászólására (») Feb 26, 2010 /
 
Jó a B-s poti, az nem okoz egyébként sem ilyen hibát. Lebegő bemenetnél akármit is mérhetsz a kimeneten, ki tudja, milyen zavart szed össze, és hogy a műszered mit mutat. A korrekt válaszhoz szkóp kellene.

Letekert hangerőpotinál mérd a kimenetet, ha akkor nulla van ott, akkor az erősítő valószínűleg jó. Egyébként a kábelezésen is nagyon sok múlhat, mert ha a kimenetről a levegőben lógó bemenetre visszajut a jel, akkor simán begerjedhet. A hidegítő kerámiakondik nem árthatnak, sőt, a 0-s és a 4-es lábra is lehet tenni olyanokat.
(#) matyusz válasza szilva hozzászólására (») Feb 26, 2010 /
 
ÁÁÁÁ
Hülye vagyok már télleg jóó a rajz!!!
(#) matyusz hozzászólása Feb 27, 2010 /
 
Nemtudom, hogy mivolt tegnap demost teljesen jól működik a hangerőszabályzás.
Köszönöm a segítséget!
(#) matyusz hozzászólása Feb 27, 2010 /
 
Amúgy nemtudom de nemvalami hangos, ennyi lenne 70W???
A laptopra rákötöttem meg a DVD lejátszóra is és nemolyan hangos.

Goldolom lekéne mérni. De egy sima lengőtekercses műszerrel letudom mérni???(azt tudom hogy kell,a feszültséget párhuzamosan, az áramot sorba úgy h megszakítom az áramkört és a +vagy a - közé kötöm )
(#) matyusz hozzászólása Feb 27, 2010 /
 
Kész vége ennyi féltápfesz rajtavan a hangszórókimenetemen
Valahogy nemjól mértem az áramot és ennyi a feszt lemértem már elegem van:S
(#) matyusz válasza matyusz hozzászólására (») Feb 27, 2010 /
 
Na elővettem a régebbi "rossz" IC-t és egy kis szenvedés után jó lett mostis szól!
De 1600Ft-t biztos buktam mer a másik IC biztos elszállt sztem a végtranyó szállt el . Ja és ahogy mértem a kimenetet 43V -volt rajta azis fordított polaritással úgyhogy biztos kampec annak.
(ja és úgy rontottam el az árammérést, hogy a sok vezeték összevissza volt és a kimenetre és a testre kötöttem a műszert ennyi lett volna kész a balhé végtranyó nyeke)de majd lesz valami

Nagyonszépen köszönöm mindenkinek a segítséget.
Hamajd más segítséget kér majd énis próbálok segíteni!
(#) matyusz hozzászólása Márc 6, 2010 /
 
Szeretnék ehhez az erősítőhöz, előerősítős hangszínszabályzót!
Melyiket ajánlanátok nekem ami jó?
TDA,TL,LM...
A válaszokat előreis köszönöm!
(#) lapose válasza matyusz hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
Szia!

Talán a legegyszerűbb, és jó megoldás egy műveleti erősítővel felépített hangszínszabályzó.
Pl.: Bővebben: Link
Következő: »»   2 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem