Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   915 / 2208
(#) kocos hozzászólása Feb 26, 2010
FLETA1-ről tudtok valamit ?
(#) mp3maker válasza kocos hozzászólására (») Feb 26, 2010
Igen, több mint 1 hónapja FLETA2 néven "tevékenykedik"(valami regisztrációs probléma miatt ha jól emlékszem)
(#) kocos válasza mp3maker hozzászólására (») Feb 26, 2010
Köszi, akkor azért nem olvassa a leveleimet
(#) fleta válasza kocos hozzászólására (») Feb 26, 2010
Itt vagyok
Haragszik rám a rendszer! már voltam sima fleta, fleta01 fleta1 ha valmiért be akarok lépni, / mindég be vagyok jelentkezve/ pl újratelepítés vagy süti törlés után, nem enged be.
(#) kocos válasza fleta hozzászólására (») Feb 26, 2010
Sebaj , megleltelek Akkor majd egy olyan rack trafó rendel , ha megjön majd a gempa ! Kössz !
(#) korgs2 hozzászólása Feb 26, 2010
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni egy Eag AV760C tipusú erősítővel kapcsolatban. Az eredeti egyenirányítást 2 db AZ4 es cső végezte,ezek sajnos hiányoznak és szeretném őket pótolni valahogyan. Ezzel csak az a problémám,hogyha simán berakok egy 2 diódás egyenirányátást akkor sokkal nagyobb a feszültség a kívántnál. Arra lennék kiváncsi,hogy hogyan lehetne ezt orvoslni.
Üdv:korgs2
(#) skylooker válasza korgs2 hozzászólására (») Feb 26, 2010
Én is "örököltem" ilyen végfokokat, ezekben már diódás egyenirányítás volt. A szűrés ellenállásaival kell játszani, hogy a kívánt fesz legyen, terhelve természetesen.
(#) cua válasza hangszoros hozzászólására (») Feb 26, 2010
én pedig a kérdést nem értem
az itchurch.org az őrültségem első és legpompásabb bizonyítéka lesz, ha egyszer élni fog közel 3000 számítógépről van ilyen-olyan adatom, képem, katalógusom, ezek közül ~200 darab kézzel(is)fogható gépet jelent a TPA-tól, PDP-n, VAX-okon át a mindenféle homecomputerig (70-80-as évek, 90-es évek eleje).
a tubedata pedig a soha nem elegendő doksik egyik lelőhelye, nem volt jobb, így erre a domain-re került
(#) hgy válasza korgs2 hozzászólására (») Feb 26, 2010
Miért nem szerzel egy 2 db AZ4-et?
Nem drága (egyenlőre) és jó hangja is van.
Elballag vagy 20 évig.
(#) korgs2 válasza hgy hozzászólására (») Feb 27, 2010
Az a problémám,hogy az előző tulaj sikeresen leégette a trafóban a 4v os részt és sajnos igy nem tudom megvalósítani az eredeti tápot Az amúgy ha minden diódákkal párhuzamba kötnék egy 470 es vagy 1K os ellenállást?(eag 785A ban láttam)
(#) hgy válasza korgs2 hozzászólására (») Feb 27, 2010
párhuzamba pár 10 nF-os KONDIT szoktak kötni a diódákkal,zavarszűrésnek .

itt inkább az első pufferelkó és a tervezett diódák közé kellene egy 5 W-os, 47-100 ohmos ellenálás, és nagyjából rendben lenne minden.
(#) pucuka válasza korgs2 hozzászólására (») Feb 27, 2010
Félvezető diódákkal párhuzamosan kötött pár nF kondenzátorokkal az intermodulációt előzik meg, ami a diódák különbözőségéből adódik. Csöves egyenirányítók esetén ez nem annyira jellemző, de előfordul. Az intrmoduláció jellemzően brummot okoz.
Ellenállásokat akkor kötnek a diódákkal párhuzamosan, ha sorbakötnek diódákat, nagyobb feszültség egyenirányításához mint a diódák záró feszültség tűrése. A nagy értékű ellenállások, mint feszültségosztó, egyenletesen osztják el a záró feszültséget a sorbakapcsolt diódák között.
A diódákkal sorbakapcsolt ellenállás az egyenirányító belső ellenállását növeli meg, így a pufferkondi lassabban töltődik fel, és a többi csőnek több ideje lesz felfűteni, mire megjelenik a teljes anód feszültség
(#) korgs2 válasza hgy hozzászólására (») Feb 27, 2010
A szűrés az úgy lesz megoldva,hogy 2 db 500V os kondi lesz sorbakötve,hogy elbírja az anódfeszt. Szóval egyszerűen a diódáról bejövő feszt vezessem át egy ellenálláson azután pedig mehet a pufferkondira?
(#) korgs2 hozzászólása Feb 27, 2010
A tápot sikeresen megcsináltam működik is úgy ahogy kell A kimenőt szerintetek érdemes áttekercselni úgy ,hogy 40 menetet rátekerek 1,5 ös huzalból?
(#) djhans válasza korgs2 hozzászólására (») Feb 27, 2010
Működni fog de messze nem lesz hifi hangja ha bújtatva rátekered.. Szét kellene szedni a kimenőt és osztottan megtekerni. Úgy már jó minőségű lenne.
(#) viktor0312 hozzászólása Feb 27, 2010
Sziasztok. Szükségem lenne egy csöves kapcsolási rajzra de akár lehetne hibrid kapcsolás is. Én egy elég elektronikai amatőr vagyok szóval egy részletes dolog kellene. esetleg kimenő trafó paraméterek is vagy ez már túl sok a jóból??? gulyas0312@freemail.hu az emailom. vagy itt privátban. elörre is köszi mindenkkinek.
Viktor
(#) llaci56 válasza viktor0312 hozzászólására (») Feb 27, 2010
Egyik kapcsolás sem titkos, bármelyiket lementheted magadnak. Miért nekünk kelélene elküldeni neked? Ráadásul magadnak azt választod, amelyiket akarod.
(#) hgy válasza viktor0312 hozzászólására (») Feb 28, 2010
Kezdetnek az Ágoston könyvet ajánlom, vagy RT évkönyvet (talán a 79-es? hirtelen nem emlékszem pontosan)
(#) viktor0312 válasza hgy hozzászólására (») Feb 28, 2010
OKsa köszi


http://audioton.republika.pl/wzm-se.html

De sestleg meg tudnád vagy tudnátok nézni neke ezt és egy vélemyént irni erről?! igaz legyen az oldal azt hiszem
(#) Doncso válasza viktor0312 hozzászólására (») Feb 28, 2010
Helló, ha kis SE-t akarsz, pár wattosat, akkor építsd meg Jani Piccoloját, csodaszép hangja van és egyszerű is, ha PP kell, az is van, de az már gyakorlatiasabb dolog, elsőre inkább SE-vel kezd.
Üdv.
(#) s.sanyi hozzászólása Feb 28, 2010
Sziasztok.Lehet ,hogy emlékeztek eggyszer kerestem rajzot Ech 81-el mert van jópár itthon de ajánlottátok Jani rajzát ami tökéletesen bevállt. Csupa véletlenül találtam egyet a neten és érdekelne a véleményetek róla,hogy érdemes-e foglalkozni vele?Lehet épitek egyszer belőle ha érdemes.
(#) Imi65 válasza s.sanyi hozzászólására (») Feb 28, 2010
Nekem kicsit fura az a katódkomplexum. Egyszerűbb lenne, ha a Quad-kapcsolás szerint a szekunder egyszerűen csak sorba volna kapcsolva, ugyanúgy érvényesülne a hatása. Az ECH triódáját valóban alkalmazták néha hangfrekis célokra, ám ott rácsárammal állították be a munkapontját. Persze, ebben volt némi szükségszerűség, tekintve, hogy a H részét KF erősítőként használták (amit ráadásul még szabályoztak is), ott elengedhetetlen a földelt katód, mivel ez közös a triódával, ezért nem lehetett más megoldást választani
(#) EcoPityu válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 28, 2010
Szia IMI!

Nem csak , hogy gyanús az a katódkomplexum, jobb esetben ellenállással csatolunk negatívan vissza, merthát csak kondival fennáll a gerjedés veszélye...

Másik az, hogy ekkora kondikkal semmi magasa nem maradna a cuccnak!


Mi van veletek?
Nagyon lelassult itt az élet!
(#) Imi65 válasza EcoPityu hozzászólására (») Feb 28, 2010
Szia Pityukám!
Jaj, de örvendetes, hogy újra látunk, már régen nem szóltál hozzá a csövezéshez.
Azért nem annyira, de valóban visszafogottabb lett némiképp az írási hajlam. Kócos pár oldallal visszább "dohog" is egy kicsit miatta.
(#) varttina válasza EcoPityu hozzászólására (») Feb 28, 2010
Építgetem a GU50 SE-t. Azóta sem találtam megfelelő kimenőtrafókat. A hálózati táp már félig kész, van 12,6V-om és 300-am. A dobozolás már papíron megvan.
(#) kocos válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 28, 2010
Én a butaságok miatt dohogtam ...
(#) Imi65 válasza kocos hozzászólására (») Feb 28, 2010
A két dolog összefügg.
(#) (Felhasználó 1947) válasza varttina hozzászólására (») Feb 28, 2010
Szia !

Nem is fogsz "találni"
Az egyik lehetőség: SM85, vagy 85B magra megtekered/tekerteted a nagykönyv szerint,
(ez kb:18-20E Ft) vagy megvásárolod az elektroncső.hu
oldalon lévő kimenőt.(ez még több ezer Ft)
Én is épitettem csövest, meg most is épitek egyet, hidd el, a trafótekerést/tekertetést nem lehet olcsón megúszni.
De gondolom, már az épités elején tisztában voltál vele, hogy ez nem a TDA IC-s kategória,és áldozni kell rá.
A legutóbbi csövesem (6P3Sz/ VT1075)
kimenőit egy szakember készitette, kifogástalan lett a munkája.-Lásd fotó-
A most készülő EL84SE trafókat is rábiztam.
Természetesen a munkáját meg kell fizetni, de mégéri, hallva a végeredményt.

Üdv! Luki
(#) Moszkvai válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Feb 28, 2010
Szépek! A 6p3sz hálózatija nem melegszik nagyon?
(#) (Felhasználó 1947) válasza Moszkvai hozzászólására (») Feb 28, 2010
Szia !

Köszi!

Az össz. teljesitményfelvétel kb:95-100VA, a trafó 150W-os.5-6 óra üzem után "langyos" a vas.
Sajnos ilyen fémburkolatosból ez volt a legnagyobb a készletemben.Amcsi műszerben volt, át kellett tekerni,
és csévetestet késziteni, viszont elég jó anyagból van a vasmag, igy megérte a fáradtságot.

Üdv! Luki
Következő: »»   915 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem