Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   482 / 2500
(#) szamóca válasza hapro hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
A 33k-22µF-os tagok azért vannak benne, hogy ne a csúcsokban kapcsoljon (prellegjen) a védelem, hanem ha a kondik feltöltődtek, kisültek.
(#) A.d.r.i.á.n. válasza szamóca hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Igen, egy meglévő készülékből, és tényleg egy panelen van minden kivéve a DVD olvasó...Lényegében azért kérem a segítségeteket mert nem világos hogy miből áll egy végfok vagy erősítő.Szóval hogy mit kell kivenni ahhoz hogy végfokként működjön.Remélem értesz.A fülhallgatós részt meg vedd úgy hogy nem is írtam.
(#) hapro válasza lapose hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Kicsit tovább gondoltam...Q1 attól fog kinyitni, hogy ha negatív fesz van a kimeneten, akkor a test pozitívabb lesz, és így szabad út van Q2 bázisához.
(#) lapose válasza hapro hozzászólására (») Márc 7, 2010 / 6
 
A bemeneten lévő RC körök aluláteresztő-szűrők. Ha nem lennénék ott, ha az erősítő kimenetén pl. egy szinuszjel 0.7V fölé emelkedne, a védelem lekapcsolná a hangszórókat, ha vissza lecsökken 07V alá visszakapcsolná. Ezért a szűrőkörök úgy vannak beállítva, hogy van egy időállandójuk, kb. 1másodperc, és ha ezalatt folyamatosan egyenfeszültség van a kimeneten, akkor jelenik meg a szűrő kimenetén az egyenfeszültség(eléggé leegyszerűsítve).

A Q1 akkor nyit ki ha az emittere negatívabb mint a bázis.

Szerk.: Látom már rájöttél.
(#) szamóca válasza A.d.r.i.á.n. hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Ezt így nem tudom Neked elmondani, főleg levezényelni egy ilyen műveletet. A végfok esetedben valószínűleg egy monolit sokcsatornás IC, ami arról ismerhető fel, hogy hőtőbordára, vagy a kasznira van fogatva. A típusát az alldata-án kikeresve, ajánlott kapcsolás alapján, meg kell állapítani hogy melyik lábak a bemenetek. Itt az áramkört a csatolóelkoknál megszakítani, hangerőszabályzó potira vinni, majd kialakítani valamilyen csatlakozóval bemenetet a kasznin. Ez a műveletsor igényel némi rálátást a dolgokra.
(#) hapro válasza lapose hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
És azért kell bipoláris kondi, mert, lehet pozitív és negatív feszültség is a kimeneten. Igaz?
(#) tatabike válasza A.d.r.i.á.n. hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Szia, nekem megvan pdf formátumban a DVD-lejátszóddal kapcsolatban a komplett leírás. Hangfalak felépítése, kapcsolási rajzok, nyákrajzok, mindenféle mérési dokumentációk, stb. Szerintem meleg pite lesz ezt kibányászni. Egyszerűbb lenne, ha építenél egy hasonló végfokot, 5x20W+1x40W már Hi-Fi minőségben is nagyon egyszerűen építhető. Ha mégis kell a fájl, akkor elküldöm e-mailben, mert több mint 10 MB.
Szerk.: Azért nem egyszerű, mert az audió-részbe vannak integrálva mindenféle mpeg-3 meg mpeg-4 bemenetek, stb.
(#) A.d.r.i.á.n. hozzászólása Márc 7, 2010 /
 
Szia!
Azt megköszönném ha átküldnéd.E-mailom:****************@citromail.hu
Előre is köszi!

Ne írd ki az E-mail címedet, ha nem akarsz spam-et kapni!
szamóca
(#) tatabike válasza A.d.r.i.á.n. hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Oké, elküldtem a cuccot. Jó bogarászást...
Szerk: Ja, vagy legalább a kukacot írd így : (kukac)
(#) szamóca válasza hapro hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Igen. :yes:
(#) tatabike válasza hangszoros hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Elküldtem a doksit Neked is, az adatlapodon lévő címre.

Adriánnak meg a megadott címre nem kézbesíthető a levél, valamilyen technikai problémákat jelez vissza a levelezőm. A citromail nem valami jó választás... :no:
(#) A.d.r.i.á.n. hozzászólása Márc 7, 2010 /
 
Értem.Köszönöm szépen.
Akkor csinálok egy free mailt vagy egy gmailt, de sztem ez már holnapra esik...Remélem azzal nem lessz semmi baj.
(#) tatabike válasza A.d.r.i.á.n. hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Azzal már remélhetőleg nem. Írj majd egy privát üzenetet az új e-mail címmel, és elküldöm. A gmail-t ajánlom, én is azt használom.
(#) tatabike válasza tatabike hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Itt van az oldal: Bővebben: Link
Be kell írni a keresőbe a készülék nevét, típusszámát, vagy ami a nevében szerepel. Jó pár Videoton cucc is van ott.
(#) hapro válasza szamóca hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Adjak pontot neked?
Ma megtanultam AZ elektronikát. Innentől kezdve értek AZ elektronikához. Sőt, nem ma, hanem ma délelőtt 10 perc alatt.
(#) hangszoros válasza tatabike hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Ezúton is köszönöm a priviben küldött infókat
(#) lacee5 hozzászólása Márc 7, 2010 /
 
üdv nekem van 1 JVC AK-11es erösitöm és mai nap beadta a kulcsot 1x szikrázot és csend lett a biztositék kiment tettem bele ujjat és az észre vétel h izzot a biztositék és 1 alkatrész ami a képen látható ennek a neve kellenne nekem, vagy ilyet keresek

Bővebben: Link
(#) szamóca válasza lacee5 hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
2X0,47 Ohm-os, 3Watt teljesítményű három kivezetéses ellenállás.
(#) lacee5 hozzászólása Márc 7, 2010 /
 
hol lehet ilyet találni?(vatera stbstb?)
(#) szamóca válasza lacee5 hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Híradástechnikai alkatrész szaküzletben.
[/OFF]De két hagyományosból is összerakható.
De ha ez elszállt, komoly esélyed van arra, hogy a félvezetők is.

[OFF]Kezd nagybetűvel a mondatokat.
(#) Clavia hozzászólása Márc 7, 2010 /
 
Szaisztok!
Pár hónapja láttam egy topicot, amiben egy 1 db 2n3055-tel szerelt nagyon egyszerű , emlékeim szerint A-osztályú erősítőről folyt a diskurzus, ám a topik nevét elfelejtettem, és a kereső nem hozott ki semmit. A kapcsolás 12VDC-ről ment. Segítsetek légyszi, aki tudja, melyik ez a topik jelezzen!
Köszi. P.s.: Az egyetlen, amire emlékszem az, hogy a téma nyitója egy fémtepsivel hűtötte a tranzisztorát ...minden más kiesett.....
(#) szamóca válasza Clavia hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
(#) lacee5 válasza szamóca hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
Szoval akkor ez kuka.sose fogom tudni meg javitani,majdhogynem kinaiul beszélsz nekem van rengetek ellenállásom és egyéb ilyen alkatrészek,de nem tudom mit lehet velük kezdeni.
na hát azért köszi!
(#) beeerka válasza Clavia hozzászólására (») Márc 7, 2010 /
 
vagy esetleg a JLH-topic volt.
a ZEN és a JLH is a class erölködő.
(#) Mayan válasza szilva hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
Köszi! Először nem tudtam hogy miért nem enged letölteni, de aztán kitöltöttem a tesztet és beregeltem, így már megvan. Ez a nekem lévő változat, mert volt 2 féle, ezekben a táp is más, mert a gml ic-hez szimpla, az stk-hoz +- táp van.
(#) Mayan hozzászólása Márc 8, 2010 /
 
Amúgy lehetne ezen valamit javítani még ? Talán a bemenőkondit ?
(#) beeerka válasza Clavia hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
Hátha ez lesz az amit keresel, bár nem 2n3055, de tepsiben van
Bővebben: Link
(#) hangszoros válasza Mayan hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
Olyn nincs amin ne lehetne javitani
Az a kérdés megéri ?
Látásmodot igényel, hogy el lehesen dönteni mit érdemes kicserélni.
(#) Fri601 hozzászólása Márc 8, 2010 /
 
Hali, a segítségeteket szeretném kérni, mégpedig építettem ilyen egységcsomagból egy FETes erősítőt és az élesztésnél elakadtam. Égő szekunder körben felvillan ahogy kell, pozitív-negatív körben a nyugalmi áram 1.3-20mA között ugrál. Mp3 lejátszót rákötve zenének nem nevezhető zaj jön a hangszóróból és csak a irfp250 pár melegszik, a irfp9240 nem.
(#) pacal76 válasza Fri601 hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
Hol lehet ilyen csomagot kapni?
Következő: »»   482 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem