Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vasklorid
 
Témaindító: licert, idő: Aug 4, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   15 / 23
(#) bgsf válasza Frankye hozzászólására (») Feb 26, 2010 /
 
Lakkfilcet én is használok egyszerűbb nyákgyártáshoz, és a sósav és hidrogénperoxidot is bírja.
(#) hitter.zoltan hozzászólása Feb 27, 2010 /
 
üdv
mit lehet csinálni ha foltokban nem marja le a rezet
ez mitől lehet?
(#) hitter.zoltan hozzászólása Feb 27, 2010 /
 
kivettem megkapargattam ott ahol le kellett volna szednie igy kb 10perc után lejött de előtte megmostam rendesen meg is csiszoltam olyan nem lehet hogy vastagabb volt ott a réz?
(#) szamóca válasza hitter.zoltan hozzászólására (») Feb 27, 2010 /
 
Használhatsz finom fémszivacsot. (de nem a durvát!) Van olyan amiben zsíroldó adalék is található.
Ha ezzel megmosod, és szemre jó, akkor acetonos, vagy alkoholos törlés után már biztos zsírmentes lesz.

Kezd el használni a shift billentyűt, mielőtt rád szól egy modi!
(#) mc-4 hozzászólása Feb 27, 2010 /
 
Sziasztok!

Vaskloridos maratáshoz melyik az ellenállóbb a lakkfilc vagy az alkoholos filc?
Vagy ezeknél jobbat ismer valaki?
(#) kadarist válasza mc-4 hozzászólására (») Feb 27, 2010 /
 
A lakk sokkal jobb.
(#) Frankye válasza kadarist hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
A lakkfilc minden maratószerhez sokkal-sokkal (több nagyságrenddel) jobb, mint az alkoholos filc.
(#) kilincs hozzászólása Márc 11, 2010 /
 
Hali!

Én egy nyáklapot szeretnék csinálni, mindenem megvan hozzá, egyedül a vas klorid nincsen. Hol lehet ilyet kapni? Üdv.
(#) Kovzoli válasza kilincs hozzászólására (») Márc 11, 2010 /
 
HY én beirtam a googléba hogy vasklorid vagy vasIII klorid de épp értelmes cég ahol forgalmaznák nem jött be
vagyis ahol régen vettem ott már nincs de sok máshol sincs én is keresnék vagy 3 kilot akár
postán is jó lenne előre fizetem a postát köszike mindenkinek
(#) kadarist válasza Kovzoli hozzászólására (») Márc 11, 2010 /
 
Szia!
Itt már próbáltad? Bővebben: Link
Vagy itt: Bővebben: Link A vegyszerek között.
(#) vilmosd válasza kilincs hozzászólására (») Márc 11, 2010 /
 
Hali
Azur vegyszer? Bp Jozsef krt.65. Tel06-1) 3270418, 3270419, 3270469, 3270470
Udv Vili
Ps: Esetleg helyi gyogyszertar. Regen en ott kaptam.
(#) Kovzoli válasza kadarist hozzászólására (») Márc 11, 2010 /
 
köszike a sos elektronik az jo mert szoktam tölük rendelni az ár se rossz csak amit én most veszek az higitott 2.5dl 600 ft kicsit sokallom
köszike még ec-cer
(#) Kovzoli válasza vilmosd hozzászólására (») Márc 11, 2010 /
 
gyógyszertárba már rég nincs
(#) skari73 hozzászólása Márc 11, 2010 /
 
Srácok,

Figyelmetekbe ajánlom a 259103 -as
hozzászolásom és az azt követőket azoknak
akiknek kell ingyen vasklorid.

Üdv: skari
(#) skari73 válasza skari73 hozzászólására (») Márc 11, 2010 /
 
Sziasztok,

Érkezett pár kollégától privát üzenet, akik szeretnének vaskloridot, nekik válaszolnám és a többieknek üzenném, hogy sajnos nálam már nincs osztandó klorid.
Ezzel szemben azoknál, akik tőlem átvettek jó néhány kilót biztosan akad még, tehát őket kéne keresni. Annak idején én úgy gondoltam sokaknak jut belőle, ha mindenki, aki kapott nagyobb mennyiséget tovább osztja és nem csücsül rajta.


Lidi, Frankye, Lapose hozzájuk lehet fordulni kérésekkel
remélem nem eredménytelenül.

Üdv.:skari73
(#) lapose válasza skari73 hozzászólására (») Márc 12, 2010 /
 
Szia!

Nálam sajnos már nincs. Amit kaptam mennyiséget másfél kilós adagokra osztottam, és viszonylag rövid idő alatt szétszórtam az országban amerre jártam.
(#) lidi hozzászólása Márc 12, 2010 /
 
Ha valakinek kell, Pomáz - Óbuda vonalon, annak tudok adni. ( Vagy persze jöhet aki akar debrecenből is... ) Csak hozzon befőttes üveget. Vagy egyéb tároló edényt.
(#) Kovzoli válasza lidi hozzászólására (») Márc 15, 2010 /
 
Vazze, tavaly ott nyaraltunk családostul, akkor kellet volna mennem. Na majd valamit kitalálok, van ott pár haver.

Így azért olvasható is, nemde?
Frankye
(#) Piszkos válasza mc-4 hozzászólására (») Márc 15, 2010 /
 
A fekete körömlakk majdnem elpusztíthatatlan.
(#) fantom45 hozzászólása Márc 29, 2010 /
 
Hali. Azt szeretném kérdezni hogy az elhasznált vaskloriddal mit kell csinálni? Hova kell önteni vagy hol kell tárolni? (szakszerű eljárásra gondoltam )
(#) rascal válasza fantom45 hozzászólására (») Márc 29, 2010 /
 
Szia! Olvass bele topikba innen, hátha kedvet kapsz a felújítására. Én a napokban próbáltam ki, kész az új lötty, bár még nem marattam vele. Én úgy számoltam, hogy 1g Fe2O3 mellé 4.5g 30%-os sósavat kell adni, és akkor kb mindenből annyi van a keverékben amennyi kell. (Ha valaki tudja a pontos arányokat, nyugodtan javítson ki, csak a periódusos táblából számolgattam némi kerekítéssel). Közben megnéztem az adatlapodat, és a korodnál fogva inkább nem javaslom, hogy egyedül próbálkozz vele, mert veszélyes anyagok ezek. Esetleg a kémiatanárodat bevonhatnád, hátha segít. Ha nincs sok és van hol tárolnod, akkor szerintem gyűjts össze több adagot, és azt újítsd fel. Ja, és gyűjtsd a rozsdát!
(#) Flashhun hozzászólása Ápr 6, 2010 /
 
Sziasztok!
Segítsetek abban, hogy hol lehet kapni Budapesten Vaskloridot (Kristályos, vagy folyadék) állapotban.

Válaszokat előre is köszi
(#) fantom45 válasza Flashhun hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
Lehet kapni a HEstore-nál. Futárral, postán vagy személyesen is átvehető.itt
(#) sode01 válasza Flashhun hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
Bármelyik valamire való gyógyszertárban be tudod szerezni, ha van 50 %-os oldatban akkor már az otthoni oldással sem kell bajlódni. Nem nagyon drága.
(#) Flashhun hozzászólása Ápr 6, 2010 /
 
Köszönöm szépen, Hestore-on épp fut egy megrendelésem, szerintetek fel lehet hívni őket azzal hogy rakjanak be 1 flakon vaskloridot a csomagomba?
(#) Flashhun hozzászólása Ápr 7, 2010 /
 
Írtam e-mailt és jó 10 perc után meg is jelent a flaksi Köszönöm mindenkinek
(#) cav hozzászólása Szept 12, 2010 /
 
Sziasztok!

Akad még valakinél egy kis vasklorid a számomra? Budapesti vagyok.

Köszi előre
(#) water válasza cav hozzászólására (») Szept 12, 2010 /
 
Idézet:
„Azur vegyszer? Bp Jozsef krt.65.”

Annyit adnak amennyit akarsz.
(#) Frankye válasza cav hozzászólására (») Szept 13, 2010 /
 
Nálam még van a vödörnyiből.
Privátban egyeztessünk!
(#) (Felhasználó 54221) hozzászólása Szept 13, 2010 /
 
Szasztok!

Van valami olyan maratóanyag amit otthon előtudok állítani? (nincs el. bolt a közelben) állítólag vaskloridot lehet vmiből csinálni...
Következő: »»   15 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem