Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VF3 - 6 végerősítő
 
Témaindító: isamisa, idő: Nov 20, 2006
Lapozás: OK   10 / 70
(#) Peti_85 válasza Peti_85 hozzászólására (») Jan 30, 2007 /
 
Halihó
Vettem új IC-t, kicseréltem, és semmi!!!
Ugyanúgy torzítva, recsegve jön ki rajta a hang!!! A FETEK meg nagyon melegednek. Azokat még nem tudtam venni, de holnap ha lesz a boltba, akkor azokat is kicserélem!!!

Gondolkoztam azon is esetleg, hogy nem e valami ellenálláson kellene változtatnom? CSökkenteni, vagy növelni a 470 óhmost?!

Peti.
(#) vicsys válasza Peti_85 hozzászólására (») Jan 30, 2007 /
 
Peti!
Dobjál fel 1-2 képet! Lehet, hogy csak a kusza madzagolás miatt gerjed...(vagy vmi más, triviális probléma leledzik...)
(#) Müszi válasza Peti_85 hozzászólására (») Jan 31, 2007 /
 
Szerintem valahol zárlat van a kimeneten!
Nekem is így csinált ellenőrizd a kivezetést!!!
(#) Peti_85 válasza Müszi hozzászólására (») Jan 31, 2007 /
 
Hogy érted ezt a zárlatot?

És neked hogy oldódott meg?

Vagy ! Kérdezem másoktól is, hogy a FET az mitől megy tönkre? Ill mik a tünetek?!

És a haromb honlapon írja, hogy először ne tegyünk bele trimmert, hanem csak az ic, hát így is kripróbáltam, az áramfelvétel stimmel, de a 3 V -ot (a FET gate-jén) azt nem tudom lemérni. Mivel kell ott mérni? AC, vagy DC fesz? Már csak azért mert egyik sem közelíti a hármat...

Peti.
(#) isamisa válasza Peti_85 hozzászólására (») Jan 31, 2007 /
 
Tegyél fel képet. És a nyákodról is.
Tápod leírása, hány volt, mekora, ilyesmi.
Ha a FET-ek meghaltak az IC-csere nem ér semmit.
(#) Peti_85 válasza isamisa hozzászólására (») Jan 31, 2007 /
 
Idézet:
„Ha a FET-ek meghaltak az IC-csere nem ér semmit.”
Hát ezt gondoltam, csak nem tudom hogy a FETEk is meghalltak e vagy sem...

Na itt vannak képek, pont nincs rajta a trimmer, meg a fetek, mert méricskéltem kicsit...
(#) fureszk válasza Peti_85 hozzászólására (») Jan 31, 2007 /
 
élesztésnél mikor a FET-eket és a trimmert beültetted, akkor a kimenetről lekötötted a műveleti erősítő kimenetét? Mert ha nem az lehet a gond...elszálltak a FET-ek...
(#) Peti_85 válasza fureszk hozzászólására (») Jan 31, 2007 /
 
Hát igazából nem is élesztgettem, csak öszedobtam minden alaktrészt és bedugtam, persze akkor ott elkövettem egy hibát, egy vezetősávot lehúztam a földre, az gyorsan kijavítottam, átfúrtam a vezetősávot, áthidaltam és ujra bekapcs!

Akkor már szólt! Hangosan is !!! CSak nagyon torzzan!!!!!!!! Recsegve!
Hát mint kiderült a műv.ic-nek nincs baja, FET-eket meg még nem vettem.

Peti.
(#) szabi83 válasza Peti_85 hozzászólására (») Jan 31, 2007 /
 
trimmerrel be kellene állítani, gondolom azért van rajta :yes:
(#) fureszk válasza Peti_85 hozzászólására (») Jan 31, 2007 /
 
tényleg! a trimmert próbáltad már tekergetni??
(#) Peti_85 válasza fureszk hozzászólására (») Jan 31, 2007 /
 
Aaaaahhhhhaaa!!! Igeeeen próbáltam! semmi..

Egyébként a trafóm olyan 60 VA 2*15 Volt DC
(#) isamisa válasza Peti_85 hozzászólására (») Jan 31, 2007 /
 
Hi
Jó kis trafód van ha már rögtön DC-t ad ki...
Nah viccet félretéve. A nyákod jó ( de miért nem volt jó amit én beraktam? Abban már egy átkötés sincs, és feliratozva is van.) A FET-eket nem cserélted fel?

Viszont az probléma lehet hogy a panelon közösíted a földet. Úgy lenne egészséges ha külön vezeték kapcsolódna a kondik földpontjához a hangszórótól.

Ez lehet oka a brumnak, de a torz hangot nekem csak akkor produkálta mikor még nem volt jól beállítva a nyugalmi áram.

Szal azt mondod hogy ha tekered a trimert akkor nem változik az áramfelvétel?? Az baj. Pedig a trimmer is jól van bekötve ahogy nézem. Hol mérted?
bár fül alapján is lehet hallani mikor tisztul ki... Onantól egy kis emelés még nem árt a stabilitás végett.

Isa
(#) Peti_85 válasza isamisa hozzászólására (») Feb 1, 2007 /
 
Na akkor tisztázzuk! 11,5 Volt AC --> kb. 15 V DC

A nyákot csak azért csináltam, hogy gyakoroljak, meg a sorkapcsokkal mégis könnyebb babrálni...
Nem cseréltem fel a FETeket, azt vagy ezerszer megnéztem, meg akkor nem is szólna.. (szerintem)

Hát a földpontos témát majd még megoldom, de tudom hogy nem azért torz!!!

DE!!! Változott az áramfelvétel! Ahogy csökkent az ellenállása a trim-nek, nőtt a mA, csak ugyanúgy torz maradt, annyit értem el vele hogy sokkal jobban fűtött. Mikor meg már teljesen letekertem a trimmert, akkor meg elkezdett búgni... Tehát az nem jó, de én sem értem az amper is megvolt 50 és 100 között, de nem tisztult... (egyébként én sem méricskéltem volna, mert ahogy mondtad, fül alapján is menne)

Na de holnap veszek 2 új FET-et és azokkal is megpróbálom...

Köszi.

Peti.
(#) isamisa válasza Peti_85 hozzászólására (») Feb 1, 2007 /
 
-"Hát a földpontos témát majd még megoldom, de tudom hogy nem azért torz!!"

Óó ne becsüld alá a földpontot. Nagyon sok turpiságot tud az csinálni.

Sok szerencsét holnapra.
(#) Peti_85 válasza isamisa hozzászólására (») Feb 1, 2007 /
 
Halisztok!!!

Az kapja a mezei pirosat, aki rájön hogy mi volt a baja az erősítőnek....?!


...

Neem, senki?!

Akkor mondom én!! ---> hát a hangszóró tekercse hozzáért a mágneshez!!!! PPPfffff!!! Olyat mondtam, mikor kiderült, hogy csak NA ... Hallotta a szomi is!
Tehát a jóhír, hogy van már még egy VF3-ra való FET és IC is

Amúgy köszi mindenkinek a féradozást... Télleg szépen szól! Nagyon jó hangja van a gitárnak is rajta, bár még nem kötöttem elé előfokot. Majd ezután!

Peti.
(#) vicsys válasza Peti_85 hozzászólására (») Feb 1, 2007 /
 
...na ezért szokták az élesztést tápegységről műterheléssel, hanggenerátorral, szkóppal csinálni...
(#) Peti_85 hozzászólása Feb 1, 2007 /
 
Ja és az igazi szíííívás, hogy egész délután, mikor már meguntam a VF3 babrálását, elővettem egy régebbi tranyós erősítőt, hogy legalább egy jót gitározzak!!!
Persze az sem szólt valami fényesen... Hát én erre beidegesedtem és szétszedtem minden alkatrészét, mindet megmértem, vagy kipróbáltam más áramkörökben... Kicseréltem a tranyókat is mert már azthittem hogy azok szartak be!!! (darabja 1000 Ft :eek2: )

Szóval akkor mozgalmas délutánom volt... de megérte... sok tapasztalatot szereztem: méricskélés, forrasztás, kiforrasztás, türelem stb...

Hali!

Peti.

Majd írok hogy milyen a gitár hangja előfokkal torzítóval..
(#) Müszi hozzászólása Feb 12, 2007 /
 
Milyen hangszóróvédelmet ajánlotok a VF3-hoz?
(#) szabi83 válasza Müszi hozzászólására (») Feb 12, 2007 /
 
egyenfesz, koppanás védelem
(#) Müszi válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 12, 2007 /
 
Ha jól látom ehez aszimetrikus egyenfesz szükséges???
(#) szabi83 válasza Müszi hozzászólására (») Feb 12, 2007 /
 
azaz "ehhez" melyik az?
(#) Müszi válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 12, 2007 /
 
A hangszóróvédőhöz
(#) Müszi válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 12, 2007 /
 
lécci :help:
(#) isamisa válasza Müszi hozzászólására (») Feb 12, 2007 /
 
pár oldallal előrébb már kiveséztük ezt.

A kapcsolások között ott a hangfalvédő. Amiről a nyákot is betettem már. És csak egyszer 12V-ról megy semmi több.
(#) Tomi20 válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 12, 2007 /
 
Ez nagy volt....
(#) Müszi válasza isamisa hozzászólására (») Feb 13, 2007 /
 
Kösszi
(#) isamisa válasza Müszi hozzászólására (») Feb 13, 2007 /
 
Teséék összébbhúztam, ezt most csináltam meg, már csak a Relé kell bele.
(#) Darazsx hozzászólása Feb 21, 2007 /
 
Sziasztok!
Én csak azt szeretném kérdezni, hogy milyen ragasztóval ajánlott a diódákat a fetekre ragasztani? Esetleg palmatex megfelel?
(#) isamisa válasza Darazsx hozzászólására (») Feb 21, 2007 /
 
szerintem az gyenge
Olyan kel ami birj a hőt hogy nem lágyul be. a két komponensű epoxi ragasztó vált be nekem ilyesmire...
(#) Darazsx válasza isamisa hozzászólására (») Feb 21, 2007 /
 
És ha valamilyen fém lappal szorítom rá? Így egyszerűbb a tranzisztorok cserélye...
Következő: »»   10 / 70
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem