Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   243 / 1273
(#) pckondi válasza kadarist hozzászólására (») Márc 17, 2010 /
 
üdv!
az már régen mérve, és cserélve lett, most is ellenőrizve az talán ok.,szekunder kijövő feszültségek renben épp akkorák mint a panelra szitázott értékek!
(köszi a gyors választ)
képcső szerinted még így nem pusztult el?
(eddig szép kép volt rajta!)
(#) fbela1990 hozzászólása Márc 17, 2010 /
 
Képcsőzárlat?
(#) kadarist válasza pckondi hozzászólására (») Márc 17, 2010 /
 
Inkább sortrafó, bár látatlanban nehéz... A képcső-áthúzás a video-végfokokat szokta kinyírni, nem a függőt.
(#) pckondi válasza fbela1990 hozzászólására (») Márc 17, 2010 /
 
sajnos valószínü a képcsőzárlat, valami kinyirhatta, bár a képcső nyakán nem mérhető zárlat csak a cső fűtés ellenállása, most jobban megnéztem-a fűtés környékén belül van szikrázás, csövön belül (félelmetes!) egy - két másodpercig merem így működtetni, így mérni sem sok mindent tudok ez idő alatt!
(#) pckondi válasza kadarist hozzászólására (») Márc 17, 2010 /
 
ez a szikrázás folyamatos, és se kép se hang, amíg be van kapcsolva a tv távirányítóval, eddig más alkatrész nem tett tönkre úgy tűnik, persze ez majd akkor derül ki, ha egyszer működni fog a tv rendesen.
itt olvastam---szikraköz áthúzás? nem lehet? foglalat szegecselve így nem látok bele-ha van ilyen benne!
(#) kadarist válasza pckondi hozzászólására (») Márc 17, 2010 /
 
A trafó belsejéből nem ugrálnak szikrák? A trafó belsejében lévő diódák hibája miatt szokott a fókuszkivezetés szikraközén áthúzás jelentkezni.
(#) pckondi válasza kadarist hozzászólására (») Márc 17, 2010 /
 
ha a sorkimenő- nagyfesztrafóra gondolsz ott nincs szikrázás csak a cső nyakán belül látható ez a jelenség fűtés és a valami közt, amennyire látható kb.
(#) elbandi hozzászólása Márc 17, 2010 /
 
Szia Kadarist!
Tudnál-e segíteni abban, hogy audioton tv tápját akarom rendbetenni és a benne lévő STR451-es stabilizátort kellene megtudni, jó-e. A lábain milyen értékeket kellene mérni, ebben kellene segítség. Vagy bárki aki tudja, megköszönöm.
(#) kadarist válasza elbandi hozzászólására (») Márc 17, 2010 /
 
Szia!
Mi a tévé típusa? Rajz kellene.
(#) elbandi válasza kadarist hozzászólására (») Márc 17, 2010 /
 
audioton T-7701M, ezzel találtam rajzot de nem azonos a panellal. Egyébként van olyan szám még a készüléken, hogy F412EB0044, vagy L7JAA00417. Mást nem találtam.
(#) kadarist válasza elbandi hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
Adatlap, leírás: Bővebben: Link
Az IC lábain nagyrészt impulzusok vannak, ha működik. Először a környezetében lévő alkatrészeket kellene ellenőrizni. Ha minden jó, és a kimenetén nincs túlterhelés, vagy zárlat, akkor az IC a rossz.
A tranzisztoros megoldású tápnál gyakorlatilag az STR IC van utánépítve tranzisztorokból.
(#) elbandi válasza kadarist hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
A 103V helyett csak 51V-ot mérek, egy másik mérési ponton 180v helyett 57V van, a sorkimenő folyamatosan sípol. A többi alkatrész rendben a szekunderen találtam egy dödlött 4.7 elkót. Egyébként ohm vagy dióda vizsgálattal ki lehe-e mérni stabilizátort, vagy csak csere ami 1000 pénz v. több.
(#) kadarist válasza elbandi hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
Biztos, hogy a sorkimenő sípol, nem a táptrafó? Egyszer nekem is volt egy ilyen esetem, a függőleges eltérítésben okozott torzulást a berezgés, de nem sikerült rájönni a hiba okára.
A belső rajz alapján ki lehet mérni az alkatrészeket.
Az érdekes még, hogy az IC szabályzása a sorkimenő felől kap visszacsatolást. Ez is a szabályzás része.
Mé talán további elkócserék segíthetnek.
(#) elbandi válasza kadarist hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
Van egy sajátos halgatókészülékem, egy hajlított müanyag cső, amit a fülemhez rakok a másik végével meg lekagylizom az alkatrészeket, hogy melyik nyekereg, így nem csap meg a feszkó. A sorkimenőböl jön a sípolás és az STR nagyon forrósodik.
(#) kadarist válasza elbandi hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
Sorkimenőzárlat? A sorkimenőre kötött egyéb fogyasztó nem melegszik?
(#) patexati válasza kadarist hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
Talán meg kéne nézni az izzós műterheléses módszerrel! Sok esetben működik ha nincsenek visszacsatolások a sortrafó által meghajtott részekről!
(#) elbandi válasza kadarist hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
Csak a sortranzisztor de az elviselhető, olyan üzemi hőfok.
(#) kadarist válasza elbandi hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
Valami vadrezgés lehet a háttérben. Csak az alkatrészek szisztematikus kiméregetését ajánlom. De most,ár a choppertrafó is gyanús...
(#) hetfild hozzászólása Márc 18, 2010 /
 
Sziasztok.
nekem lenne egy problémám,hogy van egy GRUNDIG P 37-050 kis szinestvm,eddig hibátlanúl működött,de a kisfiam,valahogy letiltotta a hangerőszabályozást,nemtudom hogy meglehetne e azt oldani valahogyan,hogy a gyári alapbeállításra visszaállítani,ja és sajnos az eredeti távirányitója nincs meg,csak tanítható van,ami csak az alapfunkciókat viszi.előre is kösz a segítséget.
email:attila1500@citromail.hu
(#) kadarist válasza hetfild hozzászólására (») Márc 18, 2010 / 1
 
Szia!
Van-e olyan felirat a készüléken, hogy "CUC...."?
(#) hetfild válasza kadarist hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
Szia igen van:CUC 5303
(#) kadarist válasza hetfild hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
Valószínű, hogy "Hotel Mode"-ba került a készülék. Próbáld ki azt, hogy tartsd nyomva az "i" gombot a távirányítón, mialatt a tévét a főkapcsolójával bekepcsolod.
(#) hetfild válasza kadarist hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
Szia.
sajnos ez nemfog menni,mert egy skymaster tanítható táv van hozzá,és ezen nincs ijen gombb.amint írtam,csak csatornát lehet vele válltani,meg hangerőt,de az a furcsa hogy a képernyőn megjelenik a hangerő,csak le van véve teljesen,és nemlehet felhangosítani.
Viszont lehet hogy az UPC beltéri távjával csinált rajt valamit,mert ki-be kapcsolni azzal is lehet,meg eddig lehetett hangot is aDNI AZZAL IS,DE mostmár azzal sem
(#) kadarist válasza hetfild hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
Az "info" gombot kellene megtalálni.
(#) hetfild válasza kadarist hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
Köszi,probálkozok,játszok egy kicsit a távirányítokkal,azért ha valami más megoldás is akadna,azt megköszönném,de ha nem lessz,megpróbállok hozzá rendelni egy távirányítót,nagyon sajnálnám,mert nagyon szép kép van rajta,és a gyerekek is nagyon szeretik
(#) elbandi válasza kadarist hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
kipróbáltam izzós terheléssel és az izzó vibrált, a hangszóróból meg halk géppuskahang hallható / berregés/ a hanggal megegyezően villog az izzó is. De most már a biztosítékot is nyomja kifele akárhányszor bekapcsolom. Majd tatásan átnézem, bár egyre kevesebb időm lesz rá, itt a jóidő! Köszi a segítséged
(#) hetfild válasza kadarist hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
Helló.
Sajnos nemsikerült megoldani,továbra sincs hang,esetleg nemlehet azt megoldani valahogy hogy elfelejtse a jelenlegi beállításokat,és az eredeti gyárira áljon vissza,távirányító nélkül?
(#) kadarist válasza hetfild hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
Csak EEPROM-cserével lehetne megoldani, gondolom ezt nem vállalod be. Egy normális távirányítóra lenne szükség.
(#) hetfild válasza kadarist hozzászólására (») Márc 18, 2010 /
 
Köszönöm a segítséget,akkor marad a távirányítórendelés,már néztem,kb 4-5000 ft ért lehet kapni,az lessz a legegyszerübb.
mégegyszer köszi helló.
(#) horvathrobert2006 hozzászólása Márc 19, 2010 /
 
Hello mindenkinek.Tud -e valaki küldeni egy PHILIPS 29 pt 5407 tipusu (sasziszam SL 011E) tipusu tv hez leir ast vgy tudja e valaki hogy tudok belpni szerviz menübe
Következő: »»   243 / 1273
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem