Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fémhalogén és Xenon-izzók meghajtása
Lapozás: OK   17 / 20
(#) gerry hozzászólása Jan 20, 2010 /
 
Üdv!

Van nálam egy 70W-os halogén lámpa, aminek elszállt a nagyfesz. indítója. Valaki esetleg tudna üzletet mondani ahol ilyet lehet kapni?
Köszönöm
(#) gerry válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 20, 2010 /
 
Ok körülnézek, de nem is nekem kell, és sürge lenne.

Köszönöm a linket, megnézem ott, ha Dunaújvárosban nem kapok.
Mégegyszer köszönöm!
(#) greengo válasza x555 hozzászólására (») Márc 21, 2010 /
 
Hello.

Először is: trafó nincs hozzá? Ha nincs, kb 3-4e ft-ért lehet venni trafót, meg indító relét, aztán ahhoz még kell egy 12v 10a kapcsolóüzemű táp, ami kb. 15000 ft és már működik is. Ugyanis 25000 v ról indul el, majd mikor kivillan elég 80-100v, de stabilnak kell lennie, különben vibrálni fog. Ezért nem akksitöltőt írtam, bár az olcsóbb lenne kb 10000ft-tal.
(#) damienhawk válasza greengo hozzászólására (») Máj 21, 2010 /
 
Hello mindenkinek Uj vagyok itten. Latom hogy xenon izzokr-ol beszeltek, igy lenne nekem is egy hozza szolasom. tulajdonkeppen nekem van kb 30 XHP 900-as tungsram izzom. nem akarom oket bekapcsolni, inkabb eladnam. ha tudtok valamit, vagy valakit akit erdekelne, olcson adom csak szabaduljak meg toluk.
(#) Akashi hozzászólása Jún 1, 2010 /
 
Üdv.

Él a fórum? Valaki meg tudná mondani, létezik olyan hogy egyik pillanatról a másikra elromlik a xenon"izzó". Az autóba HID 35w-os van, és az egyik nem gyújt be. Csak próbálkozik, de semmi. Felcseréltem a trafókat, nem trafó baja van mert a másik "izzót" gyújtja, viszont a rossz "izzó" ugyanazt csinála mindkét trafóval.
Azon gondolodom érdemes-e komplett szettet cserélni, vagy csak izzót?
(#) Akashi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 1, 2010 /
 
Persze, csakis párban cserélném a lámpát. Márcsak azért is mert biztos nem lesz ugyanaz a fényerő és szín.

Gondoltam hogy komplett szettet teszek bele újat (csak kétszer annyi lenne) 22 ropi. De akkor a megmaradt 1 db xenonból faxa kis akkus hordozható lámpát tudnék csinálni Kis kézilámpát
(#) Akashi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Igen egy darab marad. De mit lehet vele kezdeni?
(#) alexsztrigan hozzászólása Nov 28, 2010 /
 
Sziasztok

Nincs valakinek 250w-os 5600k.-es fém halogén lámpája eladó?Írásvetítős projektorba kellene.
(#) pista40 hozzászólása Jan 3, 2011 /
 
Sziasztok
Lehet, hogy már volt ez a kérdés a topicba, de nincs időm végig olvasni
Hogyha van nekem egy 270w-os fémhalogén szettem (fémhalogén, gyújtó, fojtó), akkor ebbe a szettbe lehet rakni 250, vagy 150w-os fémhalogént?
Tehát lehet e kisebb az égő teljesítménye, mint a többi alkatrésznek?
(#) pista40 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
Pontosan nem tudom.
Vettem egy infocus lp 425-ös projektort, és annak a leírásába annyi van, hogy 270w-os és 700lumenes fémhalogén.
(#) pista40 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 3, 2011 /
 
270W Metal Halide
Ez van a leírásba.
(#) hüblerattila hozzászólása Jan 5, 2011 /
 
Sziasztok. Van egy 575ös fémhalogénem, elvileg elromlott a gyújtója. Az lenne a kérdésem hogy EZ a gyújtó elég lenne hozzá? mert ez 400 watthoz való, de ami direkt 575höz van az 8ezer forint. Köszi előre is Üdv
(#) hüblerattila válasza hüblerattila hozzászólására (») Jan 9, 2011 /
 
Valaki?
(#) krissz555 hozzászólása Jan 20, 2011 /
 
Hali! Ma végre meglepett az isten egy OSRAM XBO 1000w-os xenon-nal 0 kilométeres!
A beüzemeltetésén nem is gondolkodok, ezt jelenleg itthon nem tudom kivitelezni.
Legközelebb erre járok dobok fel képet róla!
(Xenon nem az én világom (bár szereltünk már sok helyen nagyobbakat is!) ezért nem is tartok rá nagy igényt! ha valakit érdekel)
(#) krissz555 hozzászólása Jan 21, 2011 /
 
Itt a képek!
(#) Iceman válasza krissz555 hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Nem semmi az az 50A!

OSRAM 1000W XBO

A srác majdnem összehozott ezzel egy BAT LIGHT-ot.
(#) x555 válasza krissz555 hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Hali
Mennyibe kerül egy ilyen xenon?
üdv.
(#) krissz555 válasza x555 hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
helló!
Nemtudom pontosan! Google-ben megtudod kereseni, csak ne magyar oldalon próbálkozz.
(#) zoz11 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Hello
Ezt a véleményt osztom én is. Mozigépekbe cseréltem eleget, ott XBO1600-asok voltak.
Viszont ott vízszintesen állt a lámpa, az egyik oldalon volt csak rögzítve.
Üdv: Zoltán
(#) krissz555 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 22, 2011 /
 
Csak a fénykép kedvéért vettem ki. Ismerem milyet szól :eek2: Már 2 darabnál voltam jelen mikor felrobbantak 2Kw-os voltak. A lámpaház oldala "páncélozott" de a hátulja csak 1mm lemez amit úgy szakított ki az izzó üveg mintha csak ott sem lett volna! A másik begyujtás pillanatában robbant az nem szólt akkorát de remegtem egy darabig! A robbanást a lámpa használati időtúllépése okozta!
Veszélyes dolog és télleg oda kell figyelni nagyon rá!
Ez is mozigépben volt és itt is viszintes felfogatása van
de a pozitív fele nincs csavarozva csak egy sínben ül.
(#) alexsztrigan hozzászólása Jan 31, 2011 /
 
Sziasztok
Nincs valakinek fojtója 400w-os fémhalogén lámpához?Esetleg hol lehet normális áron beszerezni Budapesten?
(#) mandor hozzászólása Ápr 29, 2011 /
 
Helló!
Adott egy 500W-os xenon ÍV lámpa. 25kV-os gyújtás és 18-20V 15A folyamatos feszültség.
De az lenne a kérdésem,hogy ehhez hogyan lehetne meghajtót építeni? A Tesla körön kívül mással?

Válaszokat előre is köszönöm!
(#) Collector válasza mandor hozzászólására (») Ápr 29, 2011 /
 
Ez engem is érdekelne, de szerintem a tesla kör a legcélszerűbb erre. Egyszer próbáltam csak, de akkor az eredménye az lett, hogy kinyírta a 150A-es graetzemet a nagyfesz.
(#) havranarpi hozzászólása Jún 30, 2011 /
 
Sziasztok!
Olyan halogén 500W-os izzó létezik ami
hideg fehér?
(#) Collector válasza havranarpi hozzászólására (») Jún 30, 2011 /
 
A halogén és fémhalogén két különböző dolog. Egyébként halogénizzóból nem hiszem, hogy létezik hidegfehér.
(#) Bloodycarcass hozzászólása Okt 11, 2011 /
 
Hello
LSI-250T1 gyújtó kompatibilis-e 150 wattos Osram HCI izzóval?
Mert mindenhol nátriumhoz árulják, de több helyen (itt is) írták, hogy fémhalogénhez is jó.
Köszi
(#) mylan14 hozzászólása Okt 16, 2011 /
 
Ha van egy 600w os nátrium lámpaszettem akkor azt, hogy tudom megcsinálni hogy működjön pl egy 150es izzóval?
Ha csak gyújtót kicserélem 150esre akkor a 600as folytóval elmegy?
(#) Collector hozzászólása Dec 20, 2011 /
 
Kaptam egy 35W xenon szettet egy ismerőstől, meg lehet oldani vajon, hogy a gyújtó segédtápként üzemeljen 500W-os xenonnál?
Készítettem egyébként egy rövid összehasonlító videót egy 125W higanylámpával.
Bővebben: Link
(#) chipi hozzászólása Jan 23, 2012 /
 
Egy 12v-s 55-w halogént megtudok hajtani ezek közül valamelyikével?

Ez az izzó lenne. - KÉP1 (aksi töltő) - KÉP2 pc táp 230w-s - KÉP3 pc táp
(#) pipi válasza chipi hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
Vigyázz, kikapsz a modiktól, 1 kérdést csak 1 topicban szabad kérdezni. Olvasd el a szabályzatot
Következő: »»   17 / 20
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem