Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Weller hőfokszabályzó
 
Témaindító: devid, idő: Feb 28, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   17 / 32
(#) Peti.Janka hozzászólása Nov 9, 2009 /
 
Sziasztok! Hozzá jutottam egy WSP80-as pákához trafó nélkül, Szeretnék csinálni hozzá egy pic-es vezérlőt, de kellene nekem valami megoldás, arra hogy a szenzorrol valahogy 0-5Vos feszt előállítsak a hőfok függvényében. Tud valaki erre valami Megoldást? Előre is köszi a választ!
(#) eSDi válasza Peti.Janka hozzászólására (») Nov 9, 2009 /
 
Üdv! Keress visszább egy kicsit! felraktam egy kapcsolást ami pont azt csinálja ami neked kell...
(#) pipi válasza david001 hozzászólására (») Nov 9, 2009 /
 
Bizti nincs benne, csak kapcsoló. Vagy a fűtőbetéted rossz, vagy a kapcsoló. Ha szétszeded ki tudod mérni
(#) Peti.Janka válasza eSDi hozzászólására (») Nov 9, 2009 /
 
Köszi A választ! Gondolom erre gondolsz. Akkor ez ha jól beállítom akkor úgy müködik, hogy 4,50Vot mutat a feszmérő műszer akkor van 450 fokon és 1,50V-nál 150 fokon?
(#) eSDi válasza Peti.Janka hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Igen erre gondoltam. ha a beállítás helyes, akkor pontosan olyan lesz ahogy most írtad.
a 2.5V-ot egy referencia feszültség forrás adja. pl zener dióda vagy IC... pár forint. a lényeg hogy tudjon 1mA-t áthajtani a hőérzékelőn. Azt hiszem erre is van kapcsolásom, holnap felrakom azt is.
(#) Peti.Janka válasza eSDi hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Nagyon szuper! Köszönöm!
(#) Peti.Janka válasza eSDi hozzászólására (») Nov 13, 2009 /
 
Szia! azt nem lehetne megoldani, hogy 3,3 V-rol menjen? Van olyan kapcsitápom ami tud 24V-ot meg +-5V-ot meg tud 3,3 V-ot, És akkor azt egy az egyben be lehetne építeni.
(#) eSDi válasza Peti.Janka hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
Üdv! De meg lehet oldani... R2-vel sorba kell kötni egy 820Ohm-os ellenállást és akkor jó lesz. Ha 3.02V-ot mérsz R2+820Ohm-on, akkor 1mA fog átfolyni az érzékelőn.
(#) synergy hozzászólása Nov 17, 2009 /
 
Sziasztok,

látom, sok itt a tapasztalt felhasználó, ezért remélem tudtok válaszolni a következő kérdésre:
Mi a különbség a WS 50 és a WS 51 -es Weller forrasztóállomások között?

A forgalmazó annyit tudott mondani, hogy változtattak az elektronikán. Ez egy kicsit kitérő válasznak tűnik.

Az biztos, hogy mindkettő meghajtja a hőfokszabályozós LR21-es pákát 15-450 fokos tartományban, és ESD védett,
akkor mi a különbség?
(#) synergy válasza synergy hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
150-től 450 fokig akart lenni
(#) Peti.Janka válasza eSDi hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Szia! Hol kell mérnem a 3,02Vot az r2 és az ic közös pontján, vagy a kapcsrajzban lévő V-mérőnél?
(#) eSDi válasza Peti.Janka hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Nem nem... Ohm törvénye!I=U/R
Az R2-es + a 820Ohm-os ellenálláson eső feszültséget kell mérned. Abból pedig ki lehet számolni az átfolyó áramot.
(#) Peti.Janka válasza eSDi hozzászólására (») Dec 3, 2009 /
 
Hali! ma foglalkoztam megint a pákával, Sikerült beállítanom a 3,02Vot. A kimeneten 5V-van, ha a páka hőmérője helyére berakok egy potit akkor 53 óhmnál van 0V a kimeneten, ha csökkentem az ellenálást ahhor fel megy a fesz, ha növelem akkor minuszba megy a fesz! Mi lehet a gond? A b és C potikkal nem lehet ennyit állítani, bár mikor potival beálítottam 0V-ra akkor nem is probálatam a B, C potikat tekergetni.
(#) eSDi válasza Peti.Janka hozzászólására (») Dec 4, 2009 /
 
Üdv!

Ha az "A" potit tekergeted, akkor nem is fog változni semmi, az csak az érzékelőn átfolyó áramot állítja be.

Beálítás menete:

- "A" jelű potival beállítod az 1mA-es előfeszítést, ezt lehet szobahőmérsékleten is csinálni.
- Lehűtöd a páka fűtőbetétet 0°C-ra, ekkor 20.9Ohm lesz az ellenálása. "B" jelű potival beállítod a kimeneti feszültséget 0V-ra.
- Felfűtöd a fűtőbetétet 450°C-ra és a "C" jelű potival beállítod a kimenő feszt 4.5V-ra.

Vagy ha nem akarsz fűteni és jeges vizet csinálni, akkor használhatsz 2db többmenetest trimmert az érzékelő helyén és a következő képletet használva kiszámolod az ellenálás értékeket.

R= R0 + T X R0 X 0,00385

ahol

R a hőérzékelő ellenálása
R0 ugyan ez csak nulla °C-on (20.9 Ω)
T a kivánt hőmérséklet
(#) proba hozzászólása Dec 4, 2009 /
 
Van egy HDPT-50 hőfokszabályzós pákám ,szeretném tudni milyen hegyet lehet benne használni.Amiket próbáltam túl nagy volt a hiszterézis.(PT meg talán EW tudom hogy nem hozzávalók de nem volt más ,csak működik nem működik eldöntéséhez kellettek)
(#) Peti.Janka válasza eSDi hozzászólására (») Dec 12, 2009 /
 
Szia! Ma probálkoztam megint. Addig jutottam, hogy beálítottam az R2-n a 3,02Vot. Majd beálítottam a 0 Voltot. utánna elkezdtem fűteni, és el is indult felfelé. Valamiért nem ment feljebb 3,75V felé. a hőmérő meg már rég 450et mutatott. A másik nagy bajom, hogy ha a fűtésre adok feszt akkor meg elugrik a kimeneti fesz valamiért. Ez mitöl lehet? A tápot egy 7805 meg egy7905 meg egy 7833bol oldottam meg egy szimetrikus trafórol. A kapcsrajzot ezerszer átnéztem de semmi hiba. a multkori bajom azért volt mert nem tetszett neki a pc táprol való próba.
(#) eSDi válasza Peti.Janka hozzászólására (») Dec 13, 2009 /
 
Uppsz... bocsi. a gond az lesz, hogy kevés a tápfesz a művleti erősítőnek.nem mindegyik tudja a teljes tápfeszültséget kihasználni. meg kell próbálni +- 8V-ról, úgy működnie kell.
(#) Peti.Janka válasza eSDi hozzászólására (») Jan 12, 2010 /
 
hali! ma elkészült a +-8 V-os táp, de nem az igazi beálítom 0 foknákl 0V-ra és ahogy melegszik nagyon elmennek egymástol és nem is lehet beállítani amikor 450fok körüli a páka akkor 6V felett van a kimeneten a fesz. Ez mitöl lehet szerinted?
(#) Peti.Janka válasza eSDi hozzászólására (») Jan 16, 2010 /
 
Hali! Nincs semmi ötleted a hibajelenségre? Arra gondoltam megprobálom a pdf rajzot ami ez melett volt! Szerinted érdemes? És láttam azt is, hogy ott 10 mA felett van a szenzoron átfolyó áram, annak nincs hozzá köze?
(#) eSDi válasza Peti.Janka hozzászólására (») Jan 19, 2010 /
 
Bocs hogy csak most írtam, de elég sok dolgom van mostanában...

Nem igazán van ötletem, hogy miért nem jó. Ez egy univerzális kapcsolás platina szenzorokhoz...

Nekem működik szimulációban is és élőben is. Wellerék nem igazán tudom, hogy miért használnak ekkora előfeszítést, csak melegszik az érzékelő és még jobban elcsúszik a valós értéktől.

Talán próbálj ki másik fajta műveleti erősítőt.
(#) kiborg hozzászólása Márc 18, 2010 /
 
Hali!

Kezembe került egy új verziós (talán hivatalos?)Rajz.
3,2mA-t hajt át a platina érzékelőn.
Én egy mikrovezérlőre szeretném kötni, (AD-ra) ezért csak a R1-ig (75kOhm) építeném meg. A Fűtőbetétet meg egy FET kapcsolgatná (nem AC-t adnák rá, hanem puffereletlen DC-t).

Véleményeket kérnék.

Üdv Kiborg
(#) Peti.Janka hozzászólása Márc 23, 2010 /
 
Sziasztok! Valaki látott már olyan panelt amit mellékelek? Van benne egy pic 16f876 meg egy mcp602 müveleti erősítő, a pic meghalt benne, megy 2 dolog hiányzik a panelröl ezeket bekarikázom, az érdekelne, hogy oda mi megy vajon? Esetleg kapcsrajzot tudna e valaki? A müveleti erősítőt kellene feltámasztanom, pic be a progit már megoldanám. A csati csatlakozó kiosztás érdekelne még esetleg, bár az szint biztosra rudom. Amit nem karikáztam be azokat már én bontottam le. Előre is köszi mindenkinek! Ja és ez elvileg a wsp 80 as vezérlője.
(#) kiborg válasza Peti.Janka hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
Hali!

Szétnézek cégnél, de nem ígérek semmit, elméletileg van ilyen wellerünk.
Kérdésem is lenne:
Ha a pákának a fűtésének kapcsolását nem triakkal/tirisztorral oldom meg, hanem solid state ralay-al, az is megfelel, ugye ?
Mégse DC PWM fűtést alkalmaznék, vagy az jobb lenne ?
Egy ilyen SSR-t lehet PWM-ben vezérelni ???

Kiborg
(#) vilmosd válasza kiborg hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
Hali
Lehet PWM-el vezerelni, de en ugy csinaltam hogy 1 sec a PWM ido(SW PWM). Igy 50 Hz csomagokkal (nalam 60Hz) kapcsolom a pakat. Ha nullatmenet kapcsolos SSR-t hasznalsz, akkor csak ez a megoldas johet szamitasba. A paka hotehetetlensege miatt nincs problema. En meg valamikor 2002 korul csinaltam ezt a kapcsolast azota is hasznalom. Igaz en 110 V-os pakaval hasznalom (nalunk ez jarja), de 24 vagy 220 volthoz is jo. A kapcsolasba 'F84-et hasznaltam mert aklkor az volt keznel. Nem homersekletre szabalyzok, mert igy is teljesiti a kovetelmenyeket. Van benne memoria 4 kulonbozo szazalekra (1-99 %).
Udv Vili

paka.pdf
    
(#) kiborg válasza vilmosd hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
Hali!

Köszi.
Akkor megpróbálom.
Én egy Weller WSP80ast szeretnék meghajtani, 24V AC-ról.
Az SSR típusa: MP240D4 (ahogy nézem ez nullátmenetes SSR)
Természetesen én a hőmérséklet visszacsatolást is meg szeretném valósítani.

Üdv Kiborg
(#) Peti.Janka válasza kiborg hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
Hali! Azt nagyon meg köszönném ha ki tudnád deríteni!
(#) xyxx válasza vilmosd hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
Tiszteletem
A rajzhoz tartozó hex-et elkérhetném?
Üdv: Dani
(#) vilmosd válasza kiborg hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
Hali
Szerintem meg lehet oldani, ha van a pakaban valami hofok erzekelo. Erdemes azt a modszert hasznalni amit emlitettem (lassu PWM), mert igy nem fog csinalni halozati zavart.
Udv Vili
(#) Peti.Janka válasza vilmosd hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
Arra azért kiváncsi lennék, hogy hogy akadályozod meg, hogy túlfőtsön, az én vellerem képes felizzani ha túlhajtom. És szerintem egy 99%os pwmnél már ez erősen bekövetkezne? Vagy rosszul gondolom? A felizzást onnan tudom, hogy volt olyan amég kisérleteztem vele, hogy a pic elfelejtette kikapcsolni a fűtést a rossz müveleti erősítő kialakítás végett, és simán felizzot stabil 24 Vrol.
(#) vilmosd válasza xyxx hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
Esetleg. Hasznald egeszseggel!
Udv Vili
Következő: »»   17 / 32
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem