Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítőhöz való hangsugárzó védelem (koppanásgátló)
Lapozás: OK   51 / 195
(#) peter1995 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 15, 2010 /
 
10A.Oké kössz.Hestoréről tudnátok valamit ajánlani mert engem megzavar az a "ÁK".
előre is kössz.


Ja ÁK=áramkör. áramkörös kell vagy 1.Mert 2 áramkörösből 12 Voltos csak 5 Amperig van.
(#) Alkotó válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 15, 2010 /
 
Ha ott nincs megfelelő, akkor máshol kell keresni.
(#) peter1995 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
És 2 áramkörös kell ugye?
(#) Alkotó válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Legalábbis ez a szokás. Ha közös a relé, akkor bármelyik oldal is küldi a "hibajelet" az egész rendszer elhallgat.
Hangosításhoz használt erősítőkbe én külön szoktam a csatornákat védeni, így ha valamelyik kényeskedik, a másik még mindig düböröghet.
(#) peter1995 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
De ez egy sima mono erősítőhöz lesz.Ahhoz akkor elég az 1 ÁK-s?
(#) Alkotó válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Igen, akkor elég.
(#) peter1995 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Akkorezjó kell legyen.?
(#) Zosi hozzászólása Márc 19, 2010 /
 
Sziasztok!
Tudnátok nekem abban segíteni hogy valakinek esetleg van e nyákrajza meg beültetési rajza egy olyan védelemre amely RECO GPM-2 relé van benne!?
Válaszod előre is köszi!
(#) Robi85 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 22, 2010 /
 
Hello Alkotó.

Egy kérdésem lenne. Azokat a bizonyos R15-R21 ellenállásokat mennyire csökkentsem le hogy ne jelezzen nagyon hamar? 100Wattos Quad-405höz használom a védelmet. A poti 3/4-d állásánál már majdnem hogy csak folyamatosan világitanak a ledek.
(#) krissz555 hozzászólása Márc 23, 2010 /
 
Üdv! Ezt a védőáramkört akarom megépíteni egy TDA 1554-es végfokhoz. Hídban üzemel a végfok! A kimeneteken vagyis a hangszóró + és - csatlakozóin 6v egyen van a földhöz képest, de egymáshoz képest 0v. Az volna a kérdésem hogy ehez hogy lehet védőáramkört építeni? Mert az előbb említett kapcsolásnál a végfok kimenetét a - le kell rakni a földre, de ez a végfok nem kedvelné!
(#) peter1995 hozzászólása Márc 23, 2010 /
 
Hello.Hamarosan kész a hangszóró védőm.Már minden a helyén van minden össze van kötögetve egyedül még a relé van vissza.Csak.A relének 5 lába van.Egyik oldalon 2 egymással szemben.Gondolom ez meg a D1 két oldalára.Viszont a másik oldalon 3 láb van.Melyikre megy ebből a hangszóró.Az egyik szerintem a "bemenet és ezt kapcsolja a másik kettőre "de nem biztos.Valaki el tudná mondani melyik lábakra megy a hangszóró?
(#) ToXeN válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 23, 2010 /
 
Helló!
Multiméter--> szakadásvizsgáló

Egyébként meg az az oldal ahol 2 láb van az a tápfesz, ahol 3 van az meg egy váltókapcsoló (3 közül egyik a "bemenet" a maradék kettő közül pedig a tápfesz megléte, avagy hiánya dönti el, hogy melyikre kapcsolja a "bemenetet"), szóval 1 áramkörös ami max 1 hangszórót tud kezelni!
(#) peter1995 válasza ToXeN hozzászólására (») Márc 23, 2010 /
 
Aha.Szóval ahol simán kapcsolat van oda a hangszóró.És amikor valaki megdöglik akkor az üres lábra kapcsol.Idő közben rájöttem de azért kössz.
(#) Alkotó válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 23, 2010 /
 
Ugyan nem tudom melyik védelemről van szó, de nagyon furcsállnám ha
Idézet:
„ahol simán kapcsolat van oda a hangszóró”
módszer működne.
Ugyanis a védelmek úgy szoktak működni, hogy egy bizonyos késleltetés után bekapcsolják a relét, ekkor kerül a hangszóró az erősítő kimenetére, majd hiba esetén elengednek, ezzel leválasztva onnan a hangszórót.
Javaslom a relé érintkezőjét a kapcsolásod szerint bekötni, különös tekintettel, hogy a végfok kimenetét is figyelniük kell, tehát nem mindegy a morzét miként kötöd be.
(#) peter1995 hozzászólása Márc 24, 2010 /
 
Erről a rajzlól beszélek.Úgy csináltam hogy minden a nyák rajz szerint és a relének a tápja a D1 diódától a kapcsolójára pedig az erősítő +-ja ami a nyákon a Be.És amikor áramot kap a kapcsolás akkor kapcsolja a relé az erősítő +ját a kimenettel.Úgy kapcsolom be hogy előszőr az erősítő és utána a védelem.Amíg a védelem nincs bekapcsolva nem szól és ha bekapcsolom akkor szépen el kezd szólni.Nem pukkan.
(#) proli007 válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
Hello!
" Úgy csináltam hogy minden a nyák rajz szerint és a relének a tápja a D1 diódától a kapcsolójára pedig az erősítő +-ja ami a nyákon a Be.És amikor áramot kap a kapcsolás akkor kapcsolja a relé az erősítő +ját a kimenettel."
Te Péter én jártam Bonyhádon, de ott magyarul beszéltek...

De nem ez a lényeg. Hanem az, hogy a relének nem a bontó, hanem a záró érintkezőjét kell használni. (Tehát amikor húz a relé, akkor zár az érintkező!)
Nem szükséges külön kapcsolni az erősítőt és a védelmet, hiszen a C3 kondinak pont az a feladata, hogy késleltesse a védelem kapcsolását (a tápfeszültség megjelenése után).
üdv! proli007
(#) peter1995 válasza proli007 hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
Igen.Ezt írtam és nem ezt cselekedtem.Úgy kötöttem a relét ahogy írtad.Azért van külön kapcsolón mert ez a táp volt kéznél.Eddig az a tép egy 2*20W-os erősítőt hajtott.De a 20 W-kevés volt a2*20W-nak.De a védelemnek meg bőven elég.Még egy 1,2W-os izzót is bekötöttem a tápba hogy ne "sziszegjen".Ezt akkor csinálja ha nincs elég felvétel.Most úgy használom hogy előbb az erősítő utána a védelem .Kikapcsnál pedig fordítva.
Viszont ha ráadom a feszt a v.-re akkor a relé szinte azonnal zár.Ennek így kell lennie van valaminek nem jó az értéke?
(#) Zosi válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 24, 2010 /
 
Ebbe milyen tipusú relé kell?
(#) peter1995 válasza Zosi hozzászólására (») Márc 25, 2010 /
 
Abba a rajzba amit építette?Ha csak mono az erősítő(mint nekem)akkor ez:nekem is ez van
(#) Zosi válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 25, 2010 /
 
Aham köszi
(#) zoly15 hozzászólása Márc 27, 2010 /
 
Hali mindenkinek!
Megépítettem az Alkotó-s nyákkal az Upc1237-es hangszóró védő áramkört.
Azonban nekem nem húz be a relé.
Adok rá tápfeszt (igaz még csak labortápról) először világít a zöld led, aztán elhalványul majd aztán a piros világít.
Mi lehet a gond?
Más: ha azt akarom hogy automatán kapcsoljon vissza, akkor ki kell hidalnom a nyomógombot?
Feltéve ha valaha is működni fog
Előre is köszönöm!

Üdv!
(#) Alkotó válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 27, 2010 /
 
Váltó is kell neki a trafóról! Azt is adtál neki. A nélkül nem fog meghúzni, hiszen éppen ez a kikapcsoláskori "gyors elengedés" lényege.
A többit megtalálod vendelkirány vagy az én rajzaimon.
(#) zoly15 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 27, 2010 /
 
Hali!
Tehát ezért nem működik
A "hibakód" is ezt mutatja?

Üdv!
(#) zoly15 hozzászólása Márc 27, 2010 /
 
Hali mindenkinek!
Bekötöttem az Upc1237-es védelmet. Immáron AC-t is bekötöttem.
De továbbra se húz be a relé.. A vörös led világít.
Viszont akkor behúz a relé, ha megérintem a 6-os lábat.
Vagy ha nincs benn a relé.
Valakinek nincs valami ötlete?
Előre is köszönöm!

Üdv!
(#) Alkotó válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 27, 2010 /
 
Ha az ellenállásokat jól választottad meg, illetve a védelmi IC működőképes, akkor nincs mit vizsgálni, működnie kell (és persze jó alkatrészeket tettél a megfelelő helyekre)
Az AC-t miként kötötted be, ha közben labortápról megy az egyen? Javaslom egy eredetihez hasonló tápegység-kialkítást használni, mert azon már eleve adott a "GND-lánc". Az a lényeg, hogy az AC feszültséget nem csak a 4-es lábhoz kell eljuttatni az ellenálláson+diódán keresztül, hanem a GND-hez is.
A 6-os láb a relé-vezérlő kimenet. Azt akár megfogod, akár nem, túl sok vizet nem zavar, mivel az egy kimenet.
Érdekes helyzet:
Idézet:
„Viszont akkor behúz a relé, ha megérintem a 6-os lábat. Vagy ha nincs benn a relé.”
(#) zoly15 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 27, 2010 /
 
Hali!
Most már nem labortápról megy, hanem az erősítő tápjáról.
Az az érdekes eset pedig igaz..
Én beültettem a T6 tranzisztort..
Honlap kipróbálom azt hogy kiveszem és csak a C7 et teszem be.
Az értékek jók, kiszámoltam a képletek alapján, minden alkatrész a helyén van...

Üdv!
(#) Alkotó válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 27, 2010 /
 
Ellenőrizd a számítást az én excel táblámmal is. Ennek a hozzászólásnak a mellékleteként megtalálod.
Komolyan mondod, hogy a relét kivéve meghúz a relé?
(#) zoly15 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 28, 2010 /
 
Hopp, rosszul fogalmaztam. A zöld led világít ha nincsen relé.
Egyébként kivettem a T6 os részt, beültettem a C7-et és működik
(#) Alkotó válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 28, 2010 /
 
Remek.
(#) drhati hozzászólása Márc 29, 2010 /
 
Hello! Megépítettem az alábbi kapcsolást,de a power led mellett a protect led is folyamatosan világít, ill. így a relé sem húz be. Amit módosítottam az eredetihez képest: A tápfesz +/-30V és a relé nem 24, hanem 2 db 12 voltos sorba kötve. Minden más stimmel. Tesztelésnél a tápfesz és a váltó fesz mellett fejhallgató kimenetről kötöttem rá jelet is, hátha az a baja, de nem segített semmit. Mi lehet a baj?

hvedelem.pdf
    
Következő: »»   51 / 195
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem