Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   11 / 293
(#) bohnzsuzsa hozzászólása Márc 31, 2010 /
 
Sziasztok!
DAEWOO FR-590NWIX hütögépem meghibásodott A fagyasztó része tökéletes de a hütö része nem akar hüteni.Vagyis hagytam állni egy estét aztán ujra müködött kb egy hétig de most ismét nem az igazi.Ha esetleg valaki tudna tanácsot adni vagy valakinek megvan a leírása olyan jo lenne mert kidobtam
(#) imikee10 válasza bohnzsuzsa hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
Egy kompresszoros, két kompresszoros?
Ha egy akkor mágnesszeleppel működteti a hűtést vagy ventillátorral?
Ezeket nem ártana először tisztázni.
Egy kép nem sokat segít mert kb. 2000 féle hűtő van amit megtanulni lehetetlen, hogy melyik milyen.

Imi
(#) bohnzsuzsa válasza imikee10 hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
szia köszönöm gyors válaszodat A hűtöm egy kompresszoros és ventilátorral hűti. De küldök egy képet is ezt a fagyasztó belső burkolatát leszedve látom
Csupa jég volt rajta minden .Mégegyszer köszönöm válaszod Bohnné Zsuzsa

DSC05650.JPG
    
(#) imikee10 válasza bohnzsuzsa hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
Az automata leolvasztója nem működik rendesen.
Általában úgy szokott ez a hiba jelentkezni, hogy 3-4 napig jó utána nem csinál semmit. Kihúz, bedug 1 nap múlva és jól működik.
Pont úgy ahogy Neked.
A múltkor is volt egy ilyen hiba egy whirlpool-lal amit sikerült megcsinálni.
A panelt kellene átnézni, főleg elko ügyben.
A 16. oldalon a legalsó hozzászólást olvassátok el a válaszokkal együtt.

Imi
(#) StMiklos válasza Corbero hozzászólására (») Márc 31, 2010 /
 
Szevasz!
Mindent szépen leírtál csak azt nem, hogy kikapcsol-e termosztát?
Az hogy felül jegesedik, a gázhiányt valószínüsíti, de egy jó gépből nem megy el a gáz és nem romlik, mármint a gáz.
Az enyémben 25 éve benne van..
Ha elment valahol, nem a gáztöltés a megoldás, hanem: megkeresem hol ment el, /általában nem lehet megtalálni a csövek burkolt volta miatt/, "befoltozom" és vákumolás után feltöltöm.
Ha a mélyhűtőrész ajtajának a fűtése, hogy ne fagyjon be, meleggázzal történik, az egy cső, az ki szokott lyukadni idővel, azt ki lehet kötni, és akkor fel lehet újra tölteni.
Csak egy sima rátöltés nem old meg semmit...
Üdv: StMiklos
(#) Corbero válasza StMiklos hozzászólására (») Ápr 1, 2010 /
 
Hello!
Tegnap kint volt a szerelő mindent megnézett. A hiba: teljesen elment a gáz. Elmondta mik a lehetőségek, és én kértem hogy töltse fel gázzal, bár tudom, hogy ez nem biztos,hogy megoldja a problémát. Csak ugyebár a hűtőben már +15 fok volt és inkább azt mondtam, hogy legyen mínusz fok, de egy darabig működjön amig el nem hozom a szüleim régi 15 éves kombi hűtőjét, ami tökéletesen működik. Ez meg jó lesz fagyasztónak.
Szóval az összes új hűtő úgy látszik csak addig jó amig a garancia tart, utána meg mehet a kukáka. Sajnos az Electrolux ezt az üzletpolitikát követi.
Köszönöm még egyszer a segítséget!
Üdv
(#) imikee10 válasza Corbero hozzászólására (») Ápr 1, 2010 /
 
Sajnos nem csak az electrolux...

Imi
(#) Zöld hozzászólása Ápr 2, 2010 /
 
Üdv mindenkinek.
Egy kérdéssel fordulnék hozzátok.
Van egy Ariston MTM 1911 F hűtőszekrényem, aminek a fagyasztó része nem fagyaszt.
Nem találtunk hozzá semmiféle információt interneten, bármilyen segítség vagy ötlet jól jönne.
Köszönöm előre is.
(#) Packetboy1 hozzászólása Ápr 2, 2010 /
 
Sziasztok.Nekem egy Indesit CA 133 tipusu hűtőgépem van aminek az a gondja hogy nem kapcsol le a kompresszor,belül jég van a hütőtérben,időnként viz van a gép alatt.Ha valakinek van valami ötlete kérném segitsen.Előre is köszönöm.
(#) imikee10 válasza Zöld hozzászólására (») Ápr 2, 2010 /
 
Valószínűleg gáz hiányos. Tölteni nem érdemes mert az elpárologtató lukadt ki ami be van öntve. Ez azért van mert vas cső van benne és a párától elrohad.

Imi
(#) imikee10 válasza imikee10 hozzászólására (») Ápr 2, 2010 /
 
Lehet hogy a hőérzékelője rossz, de szerintem ugyanaz lesz a hiba mint az előző hozzászólásban.
Az indesit ugyanolyan sza... mint az ariston.

Imi
(#) imikee10 válasza Zöld hozzászólására (») Ápr 2, 2010 /
 
Gondolom akkor a normál hűtőtérben sem hűt mivel onnan keringteti a hideget.
(#) Zöld válasza imikee10 hozzászólására (») Ápr 2, 2010 /
 
De, a normál hűtőtér rendesen működik.
A fagyasztó is hűt, de nem fagyaszt.
(#) vepe hozzászólása Ápr 3, 2010 /
 
Sziasztok!

Segítségeteket kérem a következőben.
Van egy Siemens Vario kombi hűtőnk, ami momentán nem indul.
Elkezdte azzal, hogy teljesen leolvadt, majd kikapcsolt, ezután áramtalanítva lett majd egy óra múlva vissza lett dugva az áram, és ezután elindult, majd leállt.
Ezt eljátszotta 2-3x de most már egyáltalán nem indul.
Megpróbáltam a panelon összekötni a két hőérzékelő kábelét, de így sem megy, viszont nálam picit másabbak a kábel színei (fekete, vékony csoki és vastagabb barna), szóval lehet nem jól kötöztem össze, esetleg lenne-e valakinek valamilyen ötlete, hogyan lehetne életet lehelni a hűtőbe.
Nagyon szépen köszönöm előre a segítségeteket.

Üdv
(#) imikee10 válasza vepe hozzászólására (») Ápr 3, 2010 /
 
Az 1 2 jelűt a 2 3 jelűvel kösd össze. A színek tényleg nagyon soknál nem egyeznek.
Ez a kihúz bedug és elindul egy kicsit amúgy nem a hőérzékelőre utal pontosan. Ez lehet még a triac ami a motrot vezérli, meg lehet a panelen táp hiba is.

Imi
(#) vepe válasza imikee10 hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
Szia Imi!

Most, hogy mondod, mert van 3 kábel...1-2-3 ezek közül melyiket kössem össze melyikkel?..ha összekötöm, a panelra úgy dugjam rá a csatit?..

a triac az mi lenne pontosan és ez is a panelon van, ha igen ez cserélhető, és ugyanez a kérdésem a panel táppal kapcsolatban, az hol van és az is cserélhető...

Esetleg azt nem tudod, hogy hagyományossá hogyan lehet alakítani, állítólag az a legjobb megoldás, hogy kiiktatni az elektronikus vezérlést és hagyományossá alakítani....de előbb kipróbálnék minden ötletet, hátha megoldható lenne és nem kerülne több tízezrekbe a javítás...ez a panel 30 akárhány ezer forint sajnos....
(#) vepe válasza imikee10 hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
Talán az is fontos lehet, hogy amikor áram alatt van a hűtőgép (már a bekapcsoló gombja sem működik, tehát csak kézzel benyomva adja az áramot a gépnek, ezt is most kezdte el csinálni) és direktbe van kötve a kapcsoló, akkor a zöld led elsőre erősebben felvillan és utána csak halványan ég...mintha nem kapna elég áramot...nem tudom, hogy ez mire utalhat....
(#) imikee10 válasza vepe hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
Ha jól veszem ki az írásodból akkor nem nagyon vagy otthon az elektronikában. Inkább hagyd az össze kötögetést mert még nagyobb baj is lehet belőle.
Hívj szerelőt az át köti mechanikusra.
Az hogy a zöld elhalványul az táp hibára utal...

Imi
(#) vepe válasza imikee10 hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
Jól látod, minimális szinten értek hozzá..azért kérdeztem, hogy mit érdemes megnézetni, mert ha a panel javítható és tudom mit nézessek, cseréltessek ki egy műszerésszel, még mindig sokkal olcsóbban jövök ki, mintha szerelő 15e átalakítja hagyományosra....a triac-ot már tudom mi, azt meg is nézetem műszerésszel kedden, de abban segíts már kérlek...melyek azok, amit kiméressek még a panelon, hol van az a panel táp, stb....
(#) Packetboy1 hozzászólása Ápr 4, 2010 /
 
Sziasztok.Még mindig gondom van az Indesit ca 133 tipusu hűtőm lekapcsoló részével.Nem találom hogy a hőércékelője hova megy mert a hűtőtérben nincs semmi nyoma a hátulja meg teljesen zárt.Ha valaki tudna segíteni megköszönöm.
(#) imikee10 válasza vepe hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
Ha műszerésszel csináltatod az tudni fogja hogy hol keresse. :yes:
Mond meg neki műterheléssel is nézze meg a feszeket, hogy nem-e esik vissza. Ja és elkokat cseréljen.

Imi
(#) imikee10 válasza Packetboy1 hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
Általában egy 10mm átmérőjű fehér kibuggyanás szokott lenni a hátfalba ami a hátfal anyagából van.
Ez teljesen zárt, még hátulról sem férsz hozzá.

Imi
(#) Packetboy1 válasza imikee10 hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
Köszi a gyors választ.Esetleg lenne ötleted hogy tudnám cserélni az érzékelőt mivel a teteje és a belseje között megy be a cső és zárt az egész.
(#) imikee10 válasza Packetboy1 hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
Venni kell egy utólag beépíthető NTC-t csak az értékét kell tudni és a hátfalhoz rögzíteni ugyanoda ahol a gyári van.
Ettől jobb ötletem nincs.

Imi
(#) StMiklos válasza imikee10 hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Szevasz!
1 ötlet..
Fogsz egy 22kohmos potmétert, bekötöd az érzékelő helyére, és addig tekered, amíg 20 fokot mutat. Megméred, olyat keresel, még az is kiderül PTC vagy NTC jellegű..
Itt vannak megadva névlegesen az érzékelők ellenállásai.
Szokásos: 990ohm PTC, 10kohm NTC..
De a gyártók, hogy nehezebb legyen az élet, ettől eltérő értékeket is választanak..
/Aztán van PT100, PT1000, J és K tip. szonda is.. meg ki tudja/
Üdv: StMiklos
(#) Tomekko hozzászólása Ápr 6, 2010 /
 
Sziasztok! Korábban már írtam a fórumba, de akkor képek hiányában nem jutottunk megoldásra, most készítettem két képet a Zanussi-ról. A probléma a következő: tökéletesen működött amíg el nem lett szállítva (fektetve). Ha bekapcsolom folyamatosan működik napkon keresztül nem áll le, és csak a fagyasztó része működik rendesen. Szállítás után nem lett rögtön bekapcsolva, volt ideje pihenni. Egy kompresszoros, a fagyasztó rész felül van. Köszi a segítséget előre is! Üdv.
(#) Collector válasza Tomekko hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
Ha tippelhetek, akkor az olaj még mindig benne van abban a részben, ahol nem hűt, így a gáz legnagyobb része a fagyasztó irányába áramlik. Valamilyen módon meg kéne úgy dönteni, hogy kifolyjon az olaj a kompresszor felé.
(#) Tomekko válasza Collector hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
Okés, megtáncoltatom kicsit, akkor hátha észhez tér
(#) Tomekko válasza Collector hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
Mennyi idő kell ahhoz kb. , hogy az olaj visszakerüljön a kompresszor fele?
(#) Collector válasza Tomekko hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
Hát az olaj az folyik normálisan, ha megdöntöd, azonnal elfolyik valamerre. De nem biztos, hogy ez okozza a problémát, de mást nehezen tudok elképzelni, hacsak esetleg valami szelep nincs a körben, ezt majd valaki más megmondja.
Következő: »»   11 / 293
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem