Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   560 / 1682
(#) Doncso válasza Carlen hozzászólására (») Ápr 3, 2010 /
 
Azért emlitsd meg a fórumozó nevét egy köszönöm kiséretében, biztosan jól esne neki. Egyébként nagyon klassz lett, nekem tetszik.
(#) Carlen válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 3, 2010 /
 
Janocsi kolléga mondta meg, hogy mit írjak át a programban. Egy másik topikban megköszöntem, de nem válaszolt
Szóval hátha ezt olvassa: még egyszer köszi a segítséget!
(#) Chrisman hozzászólása Ápr 3, 2010 /
 
Sziasztok!

Régóta gondolkozom, hogy feltegyek-e képeket a munkáimról, aztán úgy döntöttem talán nem röhögtök ki.

Amiket felraktam:
-TQFP80 adapter PIC programozóhoz
-USB SPI Jtag panel (meglévő kapcsolás újraértelmezése)
-TSOP32 DIP32 adapter
-Willem 16bit panel (szintén utánépítés)
-Xbox360 Conkit (teljesen saját fejlesztés)
-Egy-két kép a műhelyemről

u.i.: A panelek vasalással készültek, hozzáteszem gyakorlás nélkül nekiálltam úgyhogy nagyon ne kritizáljátok
(#) Chrisman válasza Chrisman hozzászólására (») Ápr 3, 2010 /
 
Még képek
(#) Chrisman válasza Chrisman hozzászólására (») Ápr 3, 2010 /
 
még mindíg
(#) Carlen válasza Chrisman hozzászólására (») Ápr 3, 2010 /
 
Ezek teljesen jók!
A műhelyedet irigylem, nekem nagyon kevés a hely, és nincsenek műszereim, csak a jó öreg digitális multi...
Amúgy a NYÁK-ok nagyon szépek, és igényesek! Gratula!
(#) Chrisman válasza Carlen hozzászólására (») Ápr 3, 2010 / 1
 
Szia Carlen!

Köszönöm a dicséretet, igen a műhely nekem is a büszkeségem, de rengeteg munka és spórolás eredménye, egyébként egy 2x2,6m-es helyiség, és rengeteg pénz kellett hozzá
(#) gg630504 válasza Chrisman hozzászólására (») Ápr 3, 2010 /
 
Idézet:
„aztán úgy döntöttem talán nem röhögtök ki”

Bízz bennünk!
Az a tükör sminkeléshez kell?
(#) Chrisman válasza gg630504 hozzászólására (») Ápr 3, 2010 /
 
Igen, sminkeléshez meg ha tv-t javítok, akkor nem árt ha látom mi megy a Mónika showban
(#) Carlen válasza Chrisman hozzászólására (») Ápr 3, 2010 /
 
Én jobb híján az íróasztalomon dolgozgatok, ahol a legnagyobb részt a laptop lefoglalja, és másra nem is marad hely... Műszer meg egyáltalán nincs.
(#) Chrisman válasza Carlen hozzászólására (») Ápr 3, 2010 /
 
Évekig Én is így csináltam (kb 7) és utána döntöttem úgy, hogy most erre gyűjtök és nekiállok megcsinálni
(#) kojo válasza Carlen hozzászólására (») Ápr 3, 2010 /
 
Nagyon klassz ilyent én is szívesen építenék de azt se tudom, miből és hogyan. Ha tudnál segíteni rajzzal és ötletekkel. Akkor nagyon hálás lennék!

Üdv: kojo
(#) vicsys válasza kojo hozzászólására (») Ápr 3, 2010 /
 
Ez nem jó?
Bővebben: Link
(#) kojo válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 3, 2010 /
 
Bocsi! Én ezt még nem is láttam. Igaz itt nem is kerestem. A youtube-on láttam egyszer ilyent működni.
Köszi!

Üdv: kojo
(#) Hp41C válasza kojo hozzászólására (») Ápr 3, 2010 /
 
Sziasztok!

A fórumon levő Propeller Clock megépítésénél sok probléma van a távirányító beállításával. A Propeller Clock Topikba töltöttem fel olyan bázist, ami PC-re köthető és a vett infra RC5 parancsokat elküldi a PC-re (függetlenül attól, hogy neki szól vagy sem). A kapcsolásban elég egy minimális változtatás... Aki többet szeretne, a feltöltött kapcsolás (16F628(A) kontrollerrel egy 20, 16F87 vagy 16F88 kontrollerrel 40) időpontos ébresztő - kapcsoló óra (hangjelzés, propeller automatikus indítása/leállítása, relé kimenet). A kezelő PC-s programot is feltöltöttem már...

Továbbá:
Az eredeti propeller programban talált hibákat megpróbáltam kijavítani, a propellert kiegészítettem egy RTC-vel, hogy áramkimaradás idején se veszítse el az időt.

Az 16 gombos RC5 távirányítót is kibővítettem még két gombbal (a cím és a parancs lap beállítása), és 48 vagy 64 parancs küldésére. Egy távirányítóval több órát is lehet kezelni.

Sziasztok
(#) dizi válasza Chrisman hozzászólására (») Ápr 3, 2010 /
 
Hi
De most már a Maunika is meg szűnik,hála istennek.
(#) Chrisman válasza dizi hozzászólására (») Ápr 3, 2010 /
 
Úgy van lehet, hogy Én is leszedem majd a tükröt
Tv-t se nagyon szerelgetek már de úgy megszoktam, hogy ott van... :gonosz1:
(#) patexati hozzászólása Ápr 5, 2010 /
 
Sziasztok! Unatkoztam az ünnepben így terveztem egy új előlapot az LCM3 műszeremre mit korábban már bemutattam itt a topicban. Túl "kopasznak" találtam pedig sokat szenvedtem vele mikor készítettem az egy ónozott nyáklemez mibe bele van maratva a felirat és ónozva van utána.Az új előlapot ABACOM_FrontDesigner programmal terveztem és öntapadó sima pauszpapírra nyomtattam. A nehézség az volt a dologban ,hogy laminálva van az egész első része de ugye a hátoldalt nem lehet mert azt le kell húzni róla de a kijelző rész meg megkívánja a lamináló fóliát hátul is,hogy szép áttetsző maradjon így kivágtam a kijelző helyét szikével utána a hátsó részen mit le kell húzni ragasztás előtt a kijelző körül kivágtam körbe kb 5mm csíkban de csak az alsó papírt és lehúztam róla majd ide vágtam egy akkora lamináló fóliát mi belefér és rátapasztottam és lamináltam hosszában majd egyszer átengedtem keresztben is majd ráragasztottam a feltisztított műszer előlapra és kész
(#) fantom45 válasza patexati hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Szerintem mind a kettő szép
(#) lidi válasza patexati hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Nekem a régi jobban tetszett. Viszont az új meg talán hasznosabb a táblázat miatt.
(#) patexati válasza lidi hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Kis tapasztalat aztán nem is kell az a táblázat Azért csináltam új előlapot mert a régin fordítva van az elkót és a sima kondit ábrázoló ábra és ez engemet zavar mert mit gondol egy hozzáértő ha így mutatom meg Ha lenne színes nyomtatóm mi működik is sokkal szebb előlapot tudnák gyártani de csak a lézerem jó a régi meghalt. Meg tintasugaras nem jó ilyen előlap gyártásra kis pára azt foltos lesz nem időálló! Ha veszek majd nyomtatót akkor csak színes lézer lesz az!
(#) deguss válasza patexati hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
Ügyes!
(#) zoly15 hozzászólása Ápr 6, 2010 /
 
Hali mindenkinek!
Ez a vasárnapi munkám
Kellett nekem egy 9V és egy 15-18V os trafó.
Voltak videó trafók, feszben még jók is lettek volna, de terhelhetőségben nem igazán.
Ezért hirtelen felindulásból kimentem, behoztam ezt a trafót. Tudtam hogy nem jó, én azt hitem hogy a primer köri hőbiztosíték ment ki.
De nem. Látom hogy a bevezető szál összeolvadt, és még jó pár helyen össze van olvadva a drót. 4-5X kerestem meg a primer végét letekerés közben.
A vége 833 menet
De ha kell, akkor kell. Nekiültem, megtekertem a primert. Majd a szekundereket. Összeraktam és boldogság. Igaz ez a boldogság 5-6 órámba volt. De legalább eltelt a nap.
Megjegyzem, ez volt az első trafóm, a hibák pedig azok hogy a kivezetésekre nem húztam védőcsöveket.
Sebaj, a leg közelebbinél. Ami a képen is látszik (a mag).

Üdv!
(#) Doncso válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
Ügyes vagy Zolykám, de mi lenne veled, ha két kimenőt kellene tekerned? 2400 menet / trafó.
(#) zoly15 válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
Hali papa
Mi lenne? SEMMI!
Ugyanis bele szeretnék fogni.. nemsoká

Üdv!
UI.: Köszönöm
(#) mark.budai válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
Ez jó, és is nekifogok nemsokára két kimenőnek, 4x720 menet primer, 4x83 menet szekunder, meg 2x35 menet visszacsatolásnak. Amúgy jó lett a trafód, a tekercsről nincs képed? Főleg a vékonyról, hogy hogy tekerted, megnézném szívesen..
(#) zoly15 válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
Sajnos nincs kép.
De szépen menet menet mellett
(#) Johnny1030 hozzászólása Ápr 7, 2010 /
 
Sziasztok!
Újvagyok a fórumba, így a gyermeteg kérdésért előre is bocsi. Egy olyan "szabályzó" áramkört keresek, amivel halogén izzó fényerejét tudom szabályozni. A dolog szépséghibálya, hogy 24V-ra kellene. és kb 4-4,5A kellene tudnia. Az, hogy a bemenet trafóról, vagy akkumlátorról van, gyakorlatilag mind egy.
(#) Action2K válasza Johnny1030 hozzászólására (») Ápr 7, 2010 /
 
Szia!
1, A halogén nem szereti, ha kisebb feszről járatják, hamarabb kiég.
2, Ekkora fesz/áram esetére impulzusszélesség modulációt ajánlok egyenre, illetve a rokonát, a fázishasítást a váltóra.
3, Mindegy, és nem mind egy.
4, Ez a topik nem ezeknek a kérdéseknek van.
5, A modiknak ez nem mindegy.
(#) Johnny1030 válasza Action2K hozzászólására (») Ápr 7, 2010 /
 
Köszi a választ. Azt megtudnád mondani, hogy melyik topikban érdeklődjek?
Következő: »»   560 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem