Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   503 / 2499
(#) lapose válasza frissadam hozzászólására (») Ápr 3, 2010 /
 
Szia!

Vesd össze ezzel: Bővebben: Link
(#) szamóca válasza hawk586 hozzászólására (») Ápr 3, 2010 /
 
A 4558 helyettesíthető bármilyen standard duál OPA-val pl. NE5532-vel. Ha igényli az áramkör a nagy bemeneti impedanciát, akkor a TL082.
(#) hüblerattila hozzászólása Ápr 3, 2010 /
 
Sziasztok! megjavitottam kettő videoton ea 6383s végfokpanelt, rákötöttem a direkt ehhez való videoton trafóra, de valamiért mindkettő panelről kijön 25 volt a hangszóró kimenetére. Ez mitől lehet? Mellékelt kép szerint kötöttem be. A hangszóró negativ pontját a trafó testéhez kötöttem.

végfok.jpg
    
(#) frissadam válasza lapose hozzászólására (») Ápr 3, 2010 /
 
ok!

Majd tervezek egy panelt . Gondolom semmi egyéb dokumentációs sincs hozzá?
(#) hawk586 válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 3, 2010 /
 
OK, köszönöm a segítséget!
(#) bajtaig hozzászólása Ápr 3, 2010 /
 
Üdv. Egy egyszerű kérdésem van. MIért kell egy erősítő készülékházát,(sasszi), ami földelt,összekötni a tápegység nullájával?
(#) szamóca válasza bajtaig hozzászólására (») Ápr 3, 2010 /
 
Nem szokás védőföldelni az audió cuccokat, mert zajt, brummot, stb okozhat. Védelemre a kettős szigetelést alkalmazzák.
(#) szamóca válasza hawk586 hozzászólására (») Ápr 3, 2010 /
 
A lomexnél van 4558.
(#) Parázs Gábor hozzászólása Ápr 3, 2010 /
 
Üdv
Valakinek nincs berajzolva Sprint Layoutba a TO3 tranzisztorokhoz készült Quad405 (L idomos)?
A QUAD405höz készült L idomot másik erősítőhőz szeretném használni.
(#) bajtaig válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 3, 2010 /
 
Olyan még nem fordult elő ,hogy az audio cuccban a fázis rákerült a készülékházra? Annak aki hozzáér rossz lesz ,ha földelve volna csak kimegy a bizti.
(#) szamóca válasza bajtaig hozzászólására (») Ápr 3, 2010 /
 
Kettős szigetelésnél, a villamos készülékek, kettős, vagy megerősített szigeteléssel vannak ellátva. A megérinthető részek vagy műanyagból készülnek,
vagy a fémburkolatok úgy vannak az üzemszerűen feszültség alatt álló részektől
elszigetelve, hogy ezekre a burkolatokra veszélyes nagyságú érintési feszültség ne
kerülhessen egyszeres hiba esetén.
Természetesen léteznek védőföld hálózatba kötött audió kasznik is, de a vázolt hátrányok miatt alkalmazásuk kerülendő.
(#) hapro válasza Parázs Gábor hozzászólására (») Ápr 3, 2010 /
 
Ez működő képes jó rajz.
(#) Parázs Gábor válasza hapro hozzászólására (») Ápr 3, 2010 /
 
Köszönöm.
(#) saca200 hozzászólása Ápr 3, 2010 /
 
Sziasztok olyan gondom volna van egy rx800-as erösitöm teljesen döglötten került hozzám de nincs hozzá rajzom.Ha valaki tudna segiteni nagyon megköszönném.Üdv:saca200
(#) Pett3r hozzászólása Ápr 3, 2010 /
 
Hello, lehet butaságot kérdezek, de van egy 5.1 erősítőm (vagyis 5.0, mivel meghalt benne az ic ) és jelenleg 100 wattos hangfalaimat hajtom vele. Meglepően hatásosan, de lehetne jobb is, és arra gondoltam, hogy meg-e lehetne azt csinálni, hogy pl a jobb oldali első sugárzó kimenetét és a jobb oldali hátsó sugárzó kimenetét rákötném a jobb oldali hangszóróra, és így fordítva. Szóval rajzolom hogy nézne ki:
(#) J-O-E válasza Pett3r hozzászólására (») Ápr 3, 2010 /
 
Egy picit részletesebben érthetően leírnád mi az elképzelés.
Most a késleltetett Rear "hátsó2 kimenetet csak a magas hangszoróra, és az első Front kimenetet a mélyre, vagy hogy érted? A Surround processor ment ki és a végfokok jók vagy csak a mélynyomó végfokja?
(#) Pett3r hozzászólása Ápr 3, 2010 /
 
Csak a mélynyomó végfok IC-je halt meg. A surround az tökéletesen működik. 3 utas hangfalaim vannak, amiket nem szeretnék szét szedni, mert Isten tudja hogy van kötve a hangváltóra. Szóval úgy gondoltam, hogy a hátsó jobbat meg az első jobbat az egyik hangfalra, a hátsó balt és az első balt pedig a másik hangfalra. Remélem így érthetőbb
(#) J-O-E válasza Pett3r hozzászólására (») Ápr 3, 2010 /
 
Igen így érthető mit akarsz, de ebben a formában kizárt hogy működjön a dolog. Különálló végerősítő fokozatot párhuzamosítani nem lehet.
(#) Pett3r válasza J-O-E hozzászólására (») Ápr 3, 2010 /
 
Igen, már rá jöttem, kipróbáltam gyakorlatban, de semmi változás, ugyan úgy szólt, pedig legalább azt vártam, hogy a képembe robban az erőlködő :yes:
(#) Pett3r válasza J-O-E hozzászólására (») Ápr 3, 2010 /
 
Igen, már rá jöttem, kipróbáltam gyakorlatban, de semmi változás, ugyan úgy szólt, pedig legalább azt vártam, hogy a képembe robban az erőlködő :yes:
(#) DJ Szabcsa válasza J-O-E hozzászólására (») Ápr 3, 2010 /
 
És ez a kapcsolás nem tud neki az 5.1-ből sztereót csinálni?
(#) fricihun hozzászólása Ápr 3, 2010 /
 
Sziasztok.

Kb. 1 hónapja az én hibámból elszállt a tda7250 végfokom egyik oldalán a 2 végtranyó (BDX53/54). Szereztem újakat majd kicseréltem őket. Erre most bedugtam megint kivágta a biztosítékokat. Ismét elszállt de most a másik oldalon. Pedig most még bemenetjelet sem kapott. Most akkor mivan IC is rossz?
Választ előre köszi.

Kapcs. rajz

üdv. fricihun
(#) skero válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Ápr 3, 2010 /
 
Amit Te felraktál képet az a stereo jelbe bekódolt surround jelet kódolja ki. Ez egy egyszerű dolby decoder. Visszafele nem működik. 5.1 -ből nem csinál stereot.
(#) J-O-E válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
Ez a freki vágó a meglévő Front STEREO hangrenszeredet egésziti ki a hiányzó surround hanszoró meghajtással.
Igazából még csak nem is Dolby Surround Decoder csak egy jel szét osztó.
Ami neked kellene az egy új végfok panel, valószínűleg IC.-s, talán hídalható így összeadódik a teljesítménye a végfokoknak,.... de ez mind feltevés addig amíg az alkalmazott alkatrészek tipusát sem ismerjük.
(#) djgabi_8 hozzászólása Ápr 4, 2010 /
 
Heló
Tudna valaki segíteni hogy a 2n3055-tel milyen erősítöt lehet csinálni?
(#) CIROKL válasza djgabi_8 hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
2N3055 -el nagyon de nagyon sok erősítőt lehet épiteni, milyet szeretnél sima egy tápos vagy +- táppal .Mekkora teljesítményt ,mennyi tranzisztorral STB...
(#) szamóca válasza djgabi_8 hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
(#) hangszoros válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
Csak az a probléma a 2N3055-el, hogy eszement sok féle van
Nem tartom kizártnak, hogy a "stikes" egyébb tranzisztorokra _magyarán selejtre_ ráütik a tipust.
Találkoztam már nagy chipes (6x6mm) valami ló áramú kapcs tranyóval, aminek a stikje a nagy tárolási idő volt. A Vidi szopta be. Eladták 20Ft/db. Piszok nyúzható volt erősitőbe. Agyonverhetelen volt erősitőben
A Beag is becumi, mert vettek egy rakat Atest, ami semmit nem birt. Egy zsák erősitöt ezzel csináltak. Igy jár aki nem ért hozzá, hiába van idegen áru meoja. Ráadásul még gerjedékeny volt.
A rokonok 3773, 3442-vel is hasonló a tapasztalat
Mondjuk az árban tükrözödött régen az anyagtartalom. A 20$-os 3773 kiverte a primer biztit, de túlélte, a 3DM-es meg állandóan kinyúvadt
(#) Imi65 válasza hangszoros hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
Most csak annyiban változott a helyzet - ha nincs régről raktározva pár tuti jó helyről való darab - hogy szinte biztos, hogy gagyit kapsz. Kontháék is a CDIL feliratú indiai szutykot árulják.
(#) djgabi_8 válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
Ami egy szerűbb és nem sok alkatrész, kocsiba való, 100W körüli.
Következő: »»   503 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem