Fórum témák
» Több friss téma |
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal! - Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni! - És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
3 állású kapcsolót láttam már karos kivitelben, de az vagy 1 áramkörös volt, vagy nagyon hülye kapcsolású. Ami neked kellene, annak legalább 8 érintkezőjének kellene lennie, az elég nagy lenne ilyen formában.
Viszont tolókapcsolóban van 2 x 3-as.
A föld meg megy egy másik kábelen a KN6 esetében? Vagy ez a kábel a két jel vezetéken kívül a földet is tartalmazza?
A KN6 vezeték 4 áramkörös. A két jelvezetéken kívül még két vezető van kiképezve. Ezeken megy a föld. Lehetne ugyanolyan, mint a jelé, de egy-egy cső, ami körbefogja a jelvezetékeket, így amellett, hogy a földet viszi át, egyben árnyékol is.
Az egyedi árnyékolás a csatornák közötti áthallást is megakadályozza. Lehetne a két jelvezetéket közösen beborító egyetlen föld / árnyékolás is. Most forrasztottam erősítő és hangkártya közé vezetéket ( DIN5 - 2*3.5 jack ), ilyennel. Az OFC-nél még egy ötödik, nem árnyékolt, kapcsolójel átvitelére használható vezeték is van. Nekem soha nem volt szükségem ilyenre.
Minek ehhez szilárdtest-relé? Fogsz egy 100 Ft-os FET-et, és kapcsolja.
FET Szerintem Érdemes jó nagy áramút venni, mert az izzó hidegen nagy árammal indul. Tegyél bele egy F-es (gyors) biztosítékot is.
Köszi!
Nem gondoltam volna, hogy ilyen egyszerűen meg lehet oldani... Még egy kérdésem lenne, jelenleg nincs beépítve biztosíték. Ha a fetes megoldást alkalmazom, akkor miért szükséges?
Most olvastam én is, hogy ha kiég az izzó, brutális áram indulhat meg, nagyon rövid időre. A relé mechanikus érintkezője nem olyan érzékeny a túlterhelésre, viszont a félvezetők pontosan meghatározott értékű és idejű túlterhelést viselnek csak el. Ezért érdemes a FET-tel sorba kötni gyors, vagy ha találsz extra-gyors (FF) biztit.
Hali mindenkinek!
Építettem egy zener diódás stabilizátort 12V-ra 2n3055-el. A bemenő fesz 16V. Az előfeszítő ellenállás 330R a zener dióda 2Db 6.8V. Mikor megterhelem akkor leesik a kimeneti fesz 8V-ra. A terhelés 1.7A. Nekem a stabilizátor maximum 2A-ra kéne. Mit hibáztam? Ha csökkentem az előfeszítő ellenállást akkor nő a kimeneti fesz. De nem lesz ebből baj? Mekkora értékű ellenállást kéne beraknom? Előre is köszönöm! Kellemes ünnepeket. Üdv!
Szia!
Használj 15V AC kimeneti feszültségű trafót.. A 16Volt egyenfeszültség kevés ennek a stabilizátornak. Bővebben: Link
Hali!
Közben én is rájöttem, hogy eltűnik a fesz :no: Így irány ki vadászni Köszönöm mind a kettőtöknek. Kellemes ünnepeket
Köszi! Amúgy ezek a FETek mennyire megbizhatóak? Nem szerném ha megsülnének a méhanyák...
Szia!
A relé érintkezők meg összeragadnak... Ha a kapcsolás jól van megtervezve, akkor nagyon biztonságosak a FET-ek.
Köszi! Esetleg tudnál valami tanácsot adni, amire érdemes nagyon odafigyelni?
Érdemes túlméretezni a kapcsolófetet áramra is és feszültségre is. Talán ennyi. Persze arra is ügyelni kell, hogy a vezérlés biztonsággal le tudja kapcsolni a FET-et.
Azon mit értesz hogy biztonsággal le tudja kapcsolni? A jelenlegi kapcsolásnál a termosztát ad egy jelet a tranzisztornak, ami pedig a relét vezérli. Valamit változtatni kellene?
Idézet: „Persze arra is ügyelni kell, hogy a vezérlés biztonsággal le tudja kapcsolni a FET-et.” A G-S közé egy 1K-s ellenállás, vagy kell valami komolyabb kapcsolás is?
Hello!
Na aludtam párat a tranzisztoros gondjaimra és minden letisztázódott. Köszönök szépen mindent. Viszont még egy más jellegű kérdésem lenne. A mellékelt ábrámon a két diszipilálási érték miben különbözik egymástól (625mW/1.5W) ?
Erre én is gondoltam de még sose láttam TO-92 tokozást hűtéssel ellátva. Hogyan lehet hűteni ezt a tokozást? Köszi.
Ezt a tokot is le lehet szoritani egy hőátadó felületre, de láttam már hűtőzászlót is alkalmazni rá. Az más kérdés, hogy nemsok értelmét látom, inkább kicsivel nagyobb teljesitményű tranyót alkalmaznak, esetleg más kapcsolástechnikát.
A 625 mW az arra az esetre vonatkozik, ha a külső hőmérséklet (Ta=) 25 C°, a másik 1.5 W arra az esetre vonatkozik, amikor a ház (case) hőmérsékletét tartod (Tc=) 25 C° fokon.
Tudd be bénaságomnak, így sikerült, ennek is örülök
Köszönöm neked is és pucukának is az információkat.
Helló!
Mekkora a terhelhetősége (általában) nagyjából egy függvénygenerátornak? (remélem legalább a kérdésem értelmes) Konkrétan egy Matrix MFG 8216-os generátorrol van szó. A specifikációban: amlitúdó 20Vpp, impedancia 50Ohm értékek szerepelnek. Tehát a generatorral tesztelt tesztáramkörök max mekkora impedanciával terhelhetik a fvg-t? Köszi
És esetleg egy diódát nem lenne érdemes valahova betenni, mert említetted hogy óriási túláram keletkezik ha kiég az izzó, és az tönkre vághatná a termosztát mcuját?
sziasztok
megszeretnék építeni egy 15W-os erősítőt, de a kapcsolási rajzban nincs hangerőszabályzó poti. Milyen poti kell bele?És hova?
kÖSZI
És kb. mekkora poti kell bele? |
Bejelentkezés
Hirdetés |