Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   504 / 2499
(#) CIROKL válasza djgabi_8 hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
Idézet:
„, kocsiba való, 100W körüli”
Ez igy már nem is fog menni ! a 2N3055 -ös tranzisztorból 100Watos erősítő nem is egyszerű feladat , csak hidalt erősítőként tudnám elképzelni . Ami kapásból csatornánként 4 vég tranzisztor , a tápegység az meg már megintcsak fogósabb feladat ha autó erősítőben gondolokozol akkor nem ezt a trantisztort kéne elsődleges alkatrésznek tekintened! A helyedben keresnék valami egyszerűbb kapcsolást , egy ÍC-t amit egyszerűbb megoldani .
(#) djgabi_8 válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
Akkor csak simán 100W körüli sztereó.
(#) peter1995 válasza djgabi_8 hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
Pl.:

Igaz ez monó.

100W.jpg
    
(#) Bandika_23 hozzászólása Ápr 4, 2010 /
 
Sziasztok!

Lenne egy Sharp SM-1122 típusu asztali erösítőm! A végfok benne egy STK043! Az lenne vele a problémám hogy bekapcsoláskor az egyik oldala teljes hangerön sistergö hangot ad ki,miközben a hangerö poti 0 állásban van.A másik oldal tökéletesen müködik! Ha valaki tud segíteni mi lehet a baja,vagy ha végfok baja lesz akkor az STK043-at mivel lehet kiváltani?

Aztán van még egy alany,egy Yamaha R-300 rádiós erösitö!Ez szépen müködik,de egy kb.15 perces intenzív használat után elkezd tozan szólni,de alacsony hangerön elmegy napokig.Ha valaki tud erre a jelenségre mondani valamit azt is megköszönném!

Bandika

(#) szamóca válasza Bandika_23 hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
Lehet poti hiba is, de ha az IC akkor nagy a baj, mert már ezt nem gyártják. :no:
A Yami meg nem egy mai gyerek már, lehet szárazak az elkók benne. Ha egy kissé brummol akkor biztos.
(#) Bandika_23 válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
Aham!
Akkor a Sharp-ban megnézem a potit....a Yamaha-ban meg...mi az az elkó?...talán a táp melletti kondikra gondoltál! Bocs de nem értem ezt a szlenget....
(#) peter1995 válasza Bandika_23 hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
Az elkok a tápnál azok a nagy általában fekete és egy világos csíkot tartalmazó hengerek.
(#) szamóca válasza Bandika_23 hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
Javaslom egy szerelő felkeresését, mert ha egy nagy kapacitású elektrolit kondenzátort (puffer elco) fordítva teszel be, komoly durranásra számíthatsz.
(#) Bandika_23 válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
Szerintem nem lesz nehéz mert meg van jelölve a polaritás!
(#) peter1995 válasza Bandika_23 hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
Csak oda kell rá figyelni.
(#) djgabi_8 válasza peter1995 hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
Szerinted ez megyiből jöne ki Ft? Próbáltad már ez az erősítőt?
(#) hapro válasza djgabi_8 hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
Add össze az alkatrészek árait, és megtudod. pl hestore, vagy hqvideo oldalon nézd.
(#) potenciameter hozzászólása Ápr 4, 2010 /
 
Sziasztok. Szükségem lenne egy olyan kapcsolási rajzra, amiben nem szerepelnek nehezen beszerezhető alkatrészek, tudja a garantált RMS 200w-ot 4ohmon, nem igényel +-50V-nál nagyobb tápot, amit már más is megépitett és bevált neki. TOP ládákat szeretnék hajtani róla, ezért ne legyen túl nagy torzitása sem, de azért nem kell A-osztályú sem legyen csak ne torzitson nagyon, egy középkategóriás is megteszi, csak ne legyen hibás a kapcs.rajz.
Előre is köszönöm.
(#) water válasza potenciameter hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
Vf2 2-2db IRFP240-9240-el +/- 48V-ról kb. 220W 4ohmon.
(#) Bandika_23 válasza potenciameter hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
A Yamaha R-300 torzitás probléma megoldva!
Nem a kondikkal volt a baj hanem a hütéssel,tettem rá egy ventit és 2 óra nyúzás után sem jelentkezett a megszokott probléma.

De a Sharp SM-1122-nek még most sem tudom mi baja lehet!
(#) végfokVadász hozzászólása Ápr 4, 2010 /
 
üdv! Van egy erősítőm , csak a hangszínszabályzó hiányzik. Már sok mindent kipróbáltam már, de mindegyik torzított mint az állat. Küldenétek nekem egy olyan kapcsolást amiről tudjátok , hogy biztos jó.

Előre is köszönöm!
(#) szamóca válasza Bandika_23 hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
No majd ha Ibrányba járok, meghallgatom.
(#) Bandika_23 válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
Szívesen megmutatom!
(#) gleccser16 válasza végfokVadász hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
Én a TDA1524A-t ajánlom. Próbálkoztam az lm1036N-el. 5-ből egyszer sem működött.
Ez a kapcsolás és nyákterv tökéletes. Most építettem meg én is. Minden működik rajta, brumm mentes. Semmi gondom vele és olcsón is kijön. Ösz-visz 1500ft max.

Alkatrészlista:

1db tda 1524a

2db 10k
4db 56nF
4db 100nF
4db 22k
2db 15nF
1db 100uF
4db 3.3µF (elko)
5db 2-es sorkapocs

Sok sikert!
(#) végfokVadász válasza gleccser16 hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Kösz!
(#) hüblerattila válasza hüblerattila hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
valaki?
(#) fleta válasza hüblerattila hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
A végfoktranzisztorok élnek? Az élesztést úgy kell csinálni, hogy a tápágba a pozitíhoz és negatívhoz kötni egy 10-50 ohmos néhánywattos ellenállást, a bemenetet rövidrezárni, és a hangszórókimenetre egy műszert kapcsolni és bekapcsoláskor figyelni, ha egyenáram nem jeleneik meg, 0 a fesz vagy csak pár milivolt, akkor jó de ha megy felfelé azonnal leállítani mert a tranzisztorok már el is mennek! Az ellenállások megvédheti.
Te a tápfeszt mérted a kimeneten, a tranzisztorokat forraszd ki, és ellenőrizd le
(#) hüblerattila válasza fleta hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Csak a végfoktranzisztorokat forraszam ki? Mindkét panel csinálja ezt, ahogy bekapcsolom a hangszóró kiugrik, búg meg ugye rajta van a tápfesz. A bekötésem egyáltalán jó? Igy működnie kellene?
(#) fleta válasza hüblerattila hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Ebből a bekötésből nem sokat tudok megállapítani, de ha rajzod van hozzá, küld el. A hangszórót ne kösd rá, addig még nem áll be a kimenet 0 voltra, mert tönkre mennek.. Mit javítottál a panelen? A tranzisztorok szerintem már nem jók.ebből a panelrajzból az sem derül ki milyen tranyók vannak benne
(#) hüblerattila válasza fleta hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Rajzom sajnos nincs, teljes tranyócsere volt, hiányzot egykét ellenállás meg dióda azokat tettem még bele, dióda gyárilag n125-ös volt benne, helyette csak 1n4148at kaptam, az elvileg jó hejette, végfoknak pedig bd243c-244c párt tettem.
(#) fleta válasza hüblerattila hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
sZIA!
Sajnos így látatlanban nem tudok segíteni, Merre laksz? Én kiskunfélegyházi vagyok. Mi az erősítő pontos neve, rajzot lehet hogy meg lehet hozzá szerezni.Valószínű hogy a többi tranyóval is lehet baj, vagy egy diódával, kinyitja a tranyókat, egyenáram folyik rajta abban a pillanatban tönkre megy a bázisa a tranyónak, vagy még a hangszórókat is kiégetheti. Ha eljuttatod valahogy hozzám, megcsinálom Neked, bérmentve, csak a beépített anyagot kell megfizetni.
üdv Tibor
(#) petemazi válasza fleta hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Ha nem tévedek, akkor ez egy Videoton RA6363s vagy EA6383s végfok. Ha jól tippeltem, a tranyók működnek, akkor a meghajtó lesz a hibás.
(#) fleta válasza petemazi hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Igen megtaláltam a rajzát, Ezt így messziről csak találgatni lehet, szerintem a panelokba már valaki belebuherált, érdemes minden aktív elemet kicserélni rajta.
(#) petemazi válasza fleta hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Ha működnek a végtranyók, akkor csak a meghajtókkal lehet baj. Ha jól tudom, a többi tranyó csak a némítás része.
(mondjuk visszalapozva oda van írva a képhez a végfok típusa, deén az n125 diódából jöttem rá, eddig csak vidi készülékekben találkoztam vele )
(#) fleta válasza petemazi hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Igen én is visszalapoztam onnan tudtam a rajzot megkeresni.
Következő: »»   504 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem