Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   506 / 2499
(#) hüblerattila válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Ja bocs elnéztem, v19es tranyó bázisán 3.3 volt van
(#) Imi65 válasza hüblerattila hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Akkor bizony VT16 zárlatos, vagy szakadt valamelyik dióda (VD10-11). Mérj feszültséget a + táp. és a VT16 bázisa között. Ez kb, 1,2-1,4V lehet. Ha több, diódacsere, ha nem, VT16 csere.
(#) krissz555 válasza hapro hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Üdv! Nem értem, hogy oda mért raknál diódát?! "működne" de a kimeneten ugy tudjuk, hogy váltó áram/feszültség van és a diódával csak azt érnéd el hogy a szinuszos jel felét levágnád! Szóval Nem értem mért akarnál oda rakni a terhelésen kívül bármit is! És a hangminőség nagy mértékben romlana!
(#) hüblerattila válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
a vt16 bázisán 1.2 volt van de a műszer szerint jó a tranyó, és a 10-11es dióda is.
(#) Imi65 válasza hüblerattila hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Akkor mivel magyarázod azt, hogy a kollektorán, és az emitterén megegyezik a feszültség? Vedd a fáradtságot, és cseréld már ki a VT16-ot.
(#) hüblerattila válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Kicseréltem most sem jó
(#) Imi65 válasza hüblerattila hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
VR15-ösön mekkora a feszültség?
Az a gyanúm, hogy - nem szándékosan - de nem mindig valósat állítasz, pl. a tranzisztorok állapotára vonatkozóan. Valami csak nem jó, ha az áramkör nem működik.
VR34-35 nem szakadt?
(#) hüblerattila válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
testhez képest 33 volt
(#) Imi65 válasza hüblerattila hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
A VR15-ösön mennyi feszültség esik? Ez lenne a kérdés.....
(#) hüblerattila válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
ugy kb 0.4 volt de ezt nem tudom megmondani pontosan mert ingadozik kicsit.
(#) Imi65 válasza hüblerattila hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Mitől? Annak stabilnak kéne lenni. Egyébként sem lehetne 0,6-nál kevesebb, mert a bázison 1,2V van, ettől egy nyitófesszel lehetne pozitívabb az emitter. Valahol annál az áramgenerátornál lesz valami. De mire gyanakodjak, ha - szerinted - minden jó? Akkor működne....
(#) hüblerattila válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
lehet hogy van az 0,6 volt is, csak nem merem sokáig bekapcsolva hagyni, nehogy elvigye a trafót vagy valami kondi eldurranjon itt a képembe
(#) Imi65 válasza hüblerattila hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
A VR20-on mértél feszültséget?
(#) Imi65 válasza hüblerattila hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Semmit nem visz el, inkább a meghajtók lennének bajba. A VR20-on is mérj feszt (erre kitértem, de nem mondtál értéket).
(#) hüblerattila válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
A vr20ason a vt19 felől 31.6v az ellenállás másik végén pedig 34.5v van.
(#) Imi65 válasza hüblerattila hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Ez a testhez képest - feszültség. Most szerinted mi a fittyfenét mondjak? Nagyobb áram folyik a nagy jelű tranzisztoron a kívánatosnál, mégis rajta esik az összes feszültség. Az áramgenerátor nem zárlatos, és a meghajtók sem, a végtranyók le vannak választva! Akkor honnan a bánatos fülemből (ide most képzelj egy másik F betűvel kezdődő szervet) folyik oda a + tápból delej? Valami mégis rossz. VC24 nem zárlatos?
(#) hüblerattila válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Nem zárlatos. De itt most valamit vagy én rontok el vagy már nem tudom mi lehet. :no:
(#) Imi65 válasza hüblerattila hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Én sem, elhiheted. Nem látom, nem tudom, mennyire bízhatok meg a félvezetők mérésében. De valami van, azt Te is jól látod.
(#) Imi65 válasza hüblerattila hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Egyébként az egész működést érted (nem szeretném leírni)? Ha igen, próbáld kikövetkeztetni, többet tehetsz érte, mint én a távolból.
(#) hüblerattila válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Ez a baj hogy nem értem a működését
(#) Imi65 válasza hüblerattila hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Skyped van? Privátban add meg, élő szóban elmondom.
(#) hüblerattila válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Csak msnem van, de ha az nem jüó akkor mindjár csinálok skypot.
(#) Imi65 válasza hüblerattila hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Én ahhoz már "öreg" vagyok, bár a gépen van, de nem az enyém a fiók, és nem is szándékozom már csinálni.
(#) Gery hozzászólása Ápr 5, 2010 /
 
Sziasztok!
Van itthon pár LM4577-es IC-m és szeretnék végfokokat építeni belőlük. Itt mellékelem is a kapcsolási rajzot amit hozzá találtam, igen egyszerű szerencsére. Viszont az inputnál van a két kis háromszög (+-). Azok mit jelképeznek? És ha én naturba összekötöm az úgy működni fog-e?

Üdv.:Gergő

névtelen.JPG
    
(#) saraha válasza Gery hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Üdv.
Szerintem az a hidalt változat és a rajz azt mutatja,hogy fázisfordított jelet kell,hogy kapjon akkor.
(#) Gery válasza saraha hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
ÉS azt hogy tudom megoldani?
Ja és még valami. A hangszórónál melyik a plusz-minusz?
(#) saraha válasza Gery hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
fázisfordító
Meg vannak jelölve a pólusok a piros a +
Ha nincs akkor tegyél rá egy pillanatra egy 9V -os laposelemet ha polaritáshelyesen raktad rá akkor kifelé mozdul a membrán.Óvatosan azért...
(#) Gery válasza saraha hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Értem, szóval ezt a kis fázisfordító kapcsolást még meg kell építeni hozzá.
Az előző kérdést meg rosszul tettem fel Szóval a kapcsoláson amit felraktam, ott melyik a hangszórónak a + és - kimenete?
Plussz még valami. Van ezen mute funkció. Az igazából mire jó? És ha nekem nincs rá szükségem akkor 2es láb 10µF-al a földre és kész?
(#) saraha válasza Gery hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
A "mute" némításra való.Csak a kondi kell akkor .

Elméletileg mindegy hogyan kötöd rá a hangszórókat.
Amúgy meg a pozitívabb értékű lehetne a +.Meg kell mérni.
(#) Gery válasza saraha hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Oké, értem. Köszi a segítséget!
Következő: »»   506 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem