Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A-osztályú erősítők
 
Témaindító: Dióda, idő: Feb 14, 2006
Lapozás: OK   48 / 137
(#) hapro válasza andras1 hozzászólására (») Ápr 4, 2010 /
 
Arra nem tudok válaszolni, hogy szól a kicsihez képest, de 40db 22.000µF kondi, ahogy a képeken is látszik...
(#) andras1 válasza hapro hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
a darabszámot láttam, csak az értéket nem...kösz.

Használd a shift billentyűt!
szamóca
(#) Gory válasza hapro hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
A 8W-osban 12V-os szekunder feszültségű trafókat használtál vagy 14V-ost?
(#) hapro válasza Gory hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Itt írtam: Bővebben: Link
De ez a trafódtól függ, lehet, hogy semmi, de lehet, hogy sok feszültség fog a tieden esni, így nem lehet mérvadó, hogy nekem milyen szekunder feszültségem van.
(#) Gory válasza hapro hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Köszi, valahogy elsiklottam felette.
(#) szamóca válasza hapro hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Ezek azok a Phoenix Mechano trafók? Hogy csapoltad meg bontás nélkül? Tűs beszúrásos méréses módszerrel?
Nálam 28V a sec.fesz, de ez nem mérvadó, mert a hálózat 240-247V-os.
(#) hapro válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Azt nem tudom mi a márkája, de attól a trafós bácsitól vettem őket akitől vettünk pár darabot a börzén már. Azt hiszem 225W van rá írva, és azt állította róla, hogy ágyakban volt. Ha erre gondolsz akkor igen ez az.

Lecsupaszítottam a burkolatot róla, fogtam egy csavarhúzót, és kicsit megkapirgáltam a lakkot, majd mértem. Az első trafónál olyan 4-5 kapirgálásra megtaláltam a felét. A másik trafónak is ugyanott volt a fele.
(#) szamóca válasza hapro hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Azokra gondoltam. Nagyon jó minőségű, ipari, márkás trafók. :yes: Használok tőlük kapcsolószekrények építésénél számos cuccot. Én a vázolt "tűs" módon próbálkoznék. Egyébként raktam rá egy 60W/24V-os izzót terhelés gyanánt, és nem egészen 2V esett rajta csupán.
(#) idlob válasza hapro hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
A Hiraga-s cikkedben leírt erősítőt konkrétan milyen hangdobozzal/szóróval/fallal használod?
(#) hapro válasza idlob hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Egy saját építésűvel.
(#) NyariG hozzászólása Ápr 5, 2010 /
 
Sziasztok,

én egy kicsit analfabéta vagyok az elektronika területén és megtetszett ez az erősítő.

Na ez nem azt jelenti hogy neki is állok megépíteni...

De lenne kérdésem.

A mellékelt képen bejelölgettem dolgokat.

Amin gondolom az 1 a trafó ami csinálja a 220 váltóból a 13 váltót.

a 3. az ami ezt egyenirányítja meg simogatja meg stb.

a 2. a végfok maga.

de mi a 4 es és az 5 ös és az 5 ös egyáltalán hova kapcsolódik?
(#) MolnarG válasza NyariG hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Szerintem a 4-es lágyindító. Az 5-ös pedig a hangerő-szabályozó potméter.
(#) hapro válasza MolnarG hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
A 4-es a hangszóró védelem.
Nincs benne lágy indító. Ezek kicsi trafók, nem kell hozzájuk még. A többi stimmel mindkettőtöknél.
(#) MolnarG válasza hapro hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Aha, azt hittem kicsatoló kondis és nem kell hozzá védelem, ezért gondoltam lágyindítóra...
(#) Moderátor hozzászólása NyariG hozzászólására (») Ápr 5, 2010
 
Ne nyomkodd az entert soronként, ez nem villanyírógép már. Feleslegesen széthúzza a hozzászólást.
Köszi!
(#) NyariG válasza MolnarG hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Köszi,
és akkor hova van kötve a hangerőszabályzó? Vagy az a "P1" es jelölésű?itt
(#) andras1 válasza NyariG hozzászólására (») Ápr 5, 2010 /
 
Nem. A P1 az a nyugalmi áramot állító trimmer. Az általad kérdezett hangerő poti a bemenő jelvezetékre van kötve és ezen keresztül érkezik a bejövő hangfrekvenciás jel az erősítőbe. Szerintem.
(#) andras1 válasza andras1 hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
Bocsánatot kérek, de én azt hittem ez egy fórum, és nem Grétsy László moderálja és ezáltal bizonyos megfogalmazások ( mint például a szerintem helyett a sztem. ) - melyek azért az elektronikus médium sajátosságai - ha tetszik ha nem - megengedettek. De Nem.

Nem akartalak megbántani, csak egy kicsit soknak érzem.
(#) Solt85 válasza hapro hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
A hangdobozokról érdeklődnék használsz az erősítőhöz ? Csak annyit hogy milyen felépítésű, teljesítménye ?
Tervezem megépíteni a végfokot , és hogy milyen hangdobozzal érdemes hallgatni, azért érdekelne.
Köszi
üdv
(#) vicsys válasza andras1 hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
Igazad van, de könnyed módon átsiklottál a lényeg felett. Ez egy szakmai fórum és nem a "pláza szöszi blogja, üzcsizz te is ha szupcsinak talcsizod!" Ugye érzed a különbséget...?
(#) hapro válasza Solt85 hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
Teljesítménye kicsi, és saját építésű TL doboz. 13cm közép-mély hangszóróval, és egy 100mm dóm magassal.
(#) highand válasza andras1 hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
Figyelj picit. Ezt a fórumot a Google motoron keresztül az egész világ olvassa, ámde a világ nagyobbik része nem tud magyarul.

Azért kell - egyebek mellett - helyesen írni ide, hogy a Gooogle le tudja fordítani más nyelvekere. Az "sztem" -et nem érti a fordító motor.
(#) andras1 válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 6, 2010 /
 
Off: akkor viszont a dúrva! nyelvtani hibákat is néha javítsuk - (merthogy az van gazdagon ) Köszönettel. Ja és felfogtam, többet nem fordul elő.

On: Segítségre lenne szükségem a tekintetben, hogy

1. Hol érdemes nagy-értékű elkót-t vásárolni. ( Mivel 200km-re vagyok Budapesttől ) nem ismerem a lehetőségek tárházát. Remélhetőleg nem számít reklámnak egy üzlet megjelölése, és nem kerül moderálásra.
2.Érdemes-e minőségi ( ha igen, melyik lenne szerintetek az ár-érték arányban elfogadható gyártó), elkó-t vásárolni,vagy ha benne van 0,5F akkor mindegy.
3.Toroid vásárlásakor mit adjak meg? Határozzam meg maximálisan tolerált feszültségesést, vagy határozzam meg a drótkeresztmetszetet, vagy ne határozzak meg semmit, csak a teljesítményt, a többit bízzam a gyártóra.

A projekt a Hiraga Super Class-A tuningolt változata lenne, melyből az utánépítő szerint akár 58W is kinyerhető. A végfokot teljes dual monóban szeretném megépíteni. ( Gyakorlatilag 2 monoblokk egy dobozban ).

Köszönöm a segítségeteket.
(#) ngyzoli válasza andras1 hozzászólására (») Ápr 7, 2010 /
 
Az Elektroart-Bt.Orosházi szaküzlete viszonylag olcsó,én szinte mindent onnan szerzek be.(remélem,nem számít reklámnak) Viszont számos más forgalmazó is van,érdemes tájékozódni az áraik terén.A tápba véleményem szerint kár a márkás alkatrészek alkalmazása,valószínű,nem fogod meghallani a különbséget.Ilyen nagy értéknél horribilis lenne egyébként...ha a kellő kapacitás megvan.Nemrég raktam össze próbára ezt a verziót,valóban ajánlható.Egyszerű,olcsó(??),és jó.A kapcsolás komplementer-szimmetrikus,vagyis az egyenfeszültséget is eősíti,-erre ügyelni kell,de a jel útjában nincs kondenzátor-ez is egyfajta koncepció.A márkás végtranzisztort megkívánja.Hogy 58W kivehető-e,azt nem tudom,de nálam 2X25V-os táppal elképesztő nagyot szól.Akinek érzéketlenebbek a dobozai,azért jól jön az a 12W-nyi plusz... A hangja pedig valódi audiofil kvalitásokat mutat.Különösebb probléma nincs a megépítésénél.Ajánlható.
(#) andras1 válasza ngyzoli hozzászólására (») Ápr 7, 2010 /
 
Milyen tranzisztorkészlettel építetted? Amit a módosított kapcsolási rajz tartalmaz? Mennyi puffert alkalmaztál, és áttervezted-e a nyákot( nekem a vezetősávok nagyon vékonynak tűnnek, és nem igazán tetszik a kidrótozott végtranzisztor megoldás)?

Köszi
(#) echo11 válasza andras1 hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Én az első oldalon elsőként mellékelt kapcsolásról azt szeretném kérdezni, hogy a 2N-el kezdődő tranzisztorokat melyik BD- vel lehetne helyettesíteni? Már ha van itt még olyan aki tudja hogy miről beszélek...
(#) varttina válasza echo11 hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
A 2N3055-öt (ha arra gondolsz) TIP3055-össel szoktam helyettesíteni. Ugyanolyan paraméterekkel rendelkezik, TO218-as tokozás mellett.
(#) echo11 válasza varttina hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Köszönöm a választ!
Üdv.: echo11
(#) atka8918 hozzászólása Ápr 10, 2010 /
 
Sziasztok abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy szeretném megépíteni a JLH 1969 erősítőt. Mekkora a legkisebb teljesítményű trafó amivel érdemes megépíteni? A képen lévő kapcsolásról lenne szó.
(#) lamalas válasza varttina hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Idézet:
„A 2N3055-öt (ha arra gondolsz) TIP3055-össel szoktam helyettesíteni. Ugyanolyan paraméterekkel rendelkezik, TO218-as tokozás mellett.”


Ez nem teljesen igaz, hisz pont a tokozas miatt a TIP3055-os kisebb teljesitmeny hove disszipalasara kepes mint a 2N3055. Es epp ezert a SOA gorbejuk is maskent alakul ... a katalogusokban szepen benne van mindez
Következő: »»   48 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem