Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gitár torzító / Effekt / Erősítő / Pickup
Lapozás: OK   93 / 316
(#) csoka69 hozzászólása Ápr 8, 2010 /
 
Sziasztok!

Bővebben: Link

Az lenne a kérdésem, hogy a végfoknál a nyákterv eltér a kapcsolási rajztól, vagy sem, mert szerintem igen.
2N3819-et raktam az eredeti FET helyére a többi stimmel..Eszerint ültettem be.
A kapcsolási rajzon Közös Drain-ű, a nyákrajzon pedig a Gate-ből jön a Kondi.
Közvetlen a gitárt kötöttem rá, de szerintem így is kéne valami erősítést végezzen nem?
Az alapsziszegést hallom nagyon halkan...
Amikor hozzáérek a bemenet + pontjához akkor sincs semmi változás...
Mi lehet a baj?
Túl kicsi az erősítés?

Zsozsóó, az előerősítő félig kész, ma befejezem.
(#) ZSozsóó válasza csoka69 hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Igazából a layout jó. Amire figyelni kell mindig és mindig, hogy a fránya fet, amit beteszel, az milyen lábkiosztású.
A layouton gsd-s jfet van. A 2n3819-nél meg középen van a gate. Nézd meg a datasheet catalogon és úgy ültesd be a fetet, némi szobrászkodással, láb hajlítgatással menni fog!
Előfokozatra kíváncSi leszek, mit mondasz majd róla!

Zsolti
(#) csoka69 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
A FET lábai a helyén vannak, próbanyákon csináltam...Ami a kapcsolási rajzon van, az van az én nyákomon...Átnéztem már nem egyszer... szerintem kiseb erősítésű ez a FET és azért halk, a kis hangszórón nem hallom, megpróbáljam kis fülessel?
(#) ZSozsóó válasza csoka69 hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Ebben a kapcsolásban a fet nem erősít, a gitárt fogadja nagy impedancián és az Lm ic-ket hajtja kicsiről..A gate-n van feszültség? Mit mutat a source?
(#) ZSozsóó válasza csoka69 hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Áramkört úgy szoktam éleszteni, hogy megmérem hol mekkora a feszültség. Egyik zsinórt beakasztom a földbe és végigmegyek az összes lábon, itt azt csinálnám, hogy gate, source, és kimenetek, a többi nem nagyon számít.
Annyit megtehetsz, hogy a fet csatoló koondija után belehallgatsz, hogy ott mi van. Magyarán oda teszed a kimenetedet, de ahhoz vedd le az IC-ket, ha foglalatos, az a legjobb, ha nem, akkor billentsd ki a kondit az IC-k felől és arra a lábra tegyél egy jacket és valami erősítőre, pc-re dugd rá. Ha az szól, a jfet rendben van. Akkor a végfokozat lesz a ludas!
Fülessel meg állati óvatosan!! Én mindig, ha fülest használok, mindent minimumra tekerek és a fülest nem is teszem a fülemre, csak mellé pár centivel. Egyszer ordít valami bele tápfesznyi amplitúdóval a füledbe, többet nem biztos, hogy hallasz rendesen..
(#) witti válasza csoka69 hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Szia!
Átnéztem a kapcsolást. /Elég egyszerű.../ És tökéletesen megegyezik a beültetési rajz a kapcsolásival!
Ahogy Zsozsóó is írta nagyon cselesek a FET lábak /, lehet azt gondolod jó helyen vannak, aztán mégsem; Én a kezdetekkor párszor 1000%-ra vettem, hogy jól van benne a cuccba és aztán mégsem./ Csupán abból gondolom, hogy rosszul vannak a 3819-es lábaid, mivel hibát látsz a két rajz között, amik pedig jók. Itt láthatod az MPF102-őt, (engem is zavar ez a jelölés, de ez így van), hogy a FET-ek ábrájának a közepe, igazából nem a fet középső lábát jelzi, hanem a GATE-t ami lehet egyik szélső vagy középső láb is. Itt most az alsó 3-as láb. Neked viszont a 2N3819 -esnél a középső a gate és az kerül alulra. Az 1.-es felülre, a 3.-as középre! (emiatt kissé ferdén fog állni a fet...)
Ha jól van benne mégis, akkor bocsi. A helyedben újra megnézném a rajzokat a mpf102-es linkem alapján!
(#) ZSozsóó válasza witti hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Igazából ajánlott alkatrész link sem kell. Nagyon jól látszik, hogy honnan jön a bemenet = gate, honnan megy tovább = source és mi van a plussz tápon. Innen már csak a 2n3819 adatlapja kell és kész is...
(#) witti válasza karpi hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Szia Karpi!
El sem tudom képzelni mit csináltál, de már nagyon várom, hogy ezek után végre ékezetes betűkkel oszd meg velünk a tapasztalataidat! Úgyhogy hajrá!
(#) csoka69 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
a változatosság kedvéért az előfok nem működik...szerintem a katalógusadattal van a baj, és azért van valami "elkötve"a FETeknél... egy nagyon kaki voltmérőm van, az új 9V os elemen 4,5V ot mér, a trafóm 15V os kimenetén meg 20V ot...Leírjam milyen értékekkel forrasztgattam?
(#) csoka69 válasza witti hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Köszi!
Nem néztem meg az eredeti FET datasheetjét, de mostmár látom, és tényleg jól van a kettő, de eddig azt hittem, hogy a két FET lábkiosztása ugyan az, és azért nem értettem a kapcsolási-, és ültetési rajzot...
(#) ZSozsóó válasza csoka69 hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
No, úrrá leszünk mi ezen szerintem, Csinálj egy képet a panelről légyszíves a beültetési oldalról, bármilyen képet!
Meg írd le fokozatról fokozatra a feszültségeket, használjuk a pdf es kapcsrajzos alkatrész elnevezéseket. A voltmérő nem baj, lehet csak a vezetéke rossz, néha már a kb feszültség is mutat valamit.
KÉP!

Zsolti
(#) csoka69 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Elég kaki lett a kép, de megpróbáltam javítani rajta.
R1=1,5M
R2=33K
R3=820R
R4=470K
R5=470K
Trim1=Trim2=100K negyedállásnál
C1=100n
C2=22N
A sárga ellenállás 820R
A táp 15V, de amikor rádugom lemegy 5V-ra.
Méregetek még....
(#) ZSozsóó válasza csoka69 hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
A Jfet lábkiosztása,amennyiben j201 et használsz:

Fogod a kezedben, feléd néz a gömbölyű fele.
Balról jobbra
Gate, Source, Drain.
Eddig stimmel? Sajnos a képen nem látszik, de mintha jól lenne benn. A Q1 gömbölyű fele mintha jobbra lenne a képen, tehát a felső lába megy a trimmerre, a középső az R3 ra, az alsó R1-R2 höz.

HA ez így van, akkor ennek az áramkörnek be kell állnia a munkapontjának. Így leledzik?

Zsolti
(#) karpi válasza ZSozsóó hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Mi a hülyeseg ,hát nem ezt irtam pontossan amit te?
A 7KHz az valami más nem a kapcsolóuzemü tápbol jön
valahonnan a PC-böl ,van ott elég impulzus .

A nagy figura az hogy ezek a tüskék szépen terjednek az éterben ,a nagy impedaciák meg nagyon jol fogadják .Vagyis le kell árnyékolni legalább Alu vagy réz foliával a FET-es cuccot.

Ideális a kapocsolouzemü tápot is leárnyékolni van egy pár régi videóbol kiszerelt táp-om jó vastag lyukacsos vaskalitkában van a tápegység.
(#) csoka69 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
A két FETet ugyan úgy ültettem be, mindkettő gömbölyű fele jobbra áll...
Az első fokozat 2N3819, a második J201
(#) ZSozsóó válasza csoka69 hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Megbonyolítod az életed, azt megmondom. Első ez a lukacsos panel, ha szólsz, csinálok neked egy nyákot és elküldöm postán grátisz...meg a különféle fetek..

A sorrend passzol? Felső trimmer, középső r3 alsó r1-2?
(#) karpi válasza witti hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Az idezöjelet ha lenyomom és utánna egy betüt egy ékezet lessz rajta,ha a " shift + [ " ]'' nyomom le akkor az ezt követö betün két pont lessz .Hogy idézaójelet kapjak kétszer kell lenyomni az [ '' ] billenytyüt.Nem kell átállitsam a nyelvezetet .Nem talaltam hosszú dupla ékezetet de igy is már jobb.
Akinek van Win 7 próbálja ki ,kiváncsi vagyok hogy attol van e vagy mástol
(#) virtualvt válasza karpi hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Nekem Win 7 en nincs ilyen problémám
(#) csoka69 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Ezt most nem értem...Drainre Trimmer, Gate-re 33K onnan földre 1,5M, Source 820R, ahogy a "rajzon" is van.

Már nekem is elegem van ebből a**ból
(#) ZSozsóó válasza csoka69 hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
De a próbanyákon a fet lábai fentről lefelé úgy néznek ki, hogy a felső a DRAIN, a középső a SOURCE az alsó meg a GATE.
Ha felcseréled a gate-t a source-vel, akkor nem fog menni. Arra vagyok tehát kíváncsi, hogy az r3as ellenállás a középső lábra kötődik e fizikailag a panelen.
(#) csoka69 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Az R3 as az az alsó lábhoz csatlakozik.A datasheet-en fentről lefele D G S
(#) ZSozsóó válasza csoka69 hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
nagyszerű. A 2n3819nél így van. Akkor ez a fokozat rendben lesz. A j201 nél nem így van a lábkiosztás, de akkor ne is menjünk tovább. Most kéne megmérni mekkora a feszültség a drainen meg a source-on.
(#) witti válasza csoka69 hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Ajaj! Amiket adtál linkeket, ott valami gubanc van. Meg voltam róla győződve, hogy a Little Gem MKII -est építetted meg ahol 2 darab LM386-os nézeget, mivel azt is elküldted. Illetve a sima Little Gem kapcsolás van az oldalon ami csak egyetlen LM386-ost tartalmaz...
Viszont amit építettél, abban nem is látok 386-os IC-ét!?
Persze szívesen segítek! (Ahhoz kéne egy jobb fotó. Vidd a panelt egy lámpához közel és a sok fény hatására nem lesz ilyen homályos a képed!) Nem látni hova mennek a FET lábak...
Csak még mindig nem értem mit akartál megépíteni! Mivel a linkjeid között nem látok olyat, ahol 2 FET van!
Vagy ez egy előfok és csak példaként linkeltél?
(#) ZSozsóó válasza witti hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Ez más kapcsolás...Igazából plug and playnek kéne lennie, szerintem a fő probléma az az lesz, hogy a 2n3819nek még negyedes 100k trimmer állásnál is sok a drain ellenállás, lejjebb kellene tekerni, túl alacsonyan lehet a drain.
(#) witti hozzászólása Ápr 8, 2010 /
 
Épp a napokban néztem ki ezt a kis cuccost!
Elég apró, de tök buli! Lehet összerakok valami hasonlóan gusztusos kis gépet LM386-al. /Elvileg Little Gem mod van benne.../ ezért gondoltam.
(#) ZSozsóó válasza witti hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Jah, ezek jó bulik, láttm egy hasonlót pár éve neten,. ott a srác egy guv nor 2-t kötött rá egy hidalt lm386 ra, az is egész jól szólt a higain tartományban, már egy nagyobb ládán egész tisztességesen. Persze az egészet egy fejben összegezve
(#) csoka69 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
2N3819
D=1,2V
G=0V
S=1,1V

J201rossz ültetéssel
D=5V
G=0,5V
S=0V
(#) ZSozsóó válasza csoka69 hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
tekerd lejjebb a drain trimmert a 2n3819 nél. Úgy értve le, hogy legyen kisebb a drain ellenállás.
(#) csoka69 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
Ha megvan mit csináljak?
(#) ZSozsóó válasza csoka69 hozzászólására (») Ápr 8, 2010 /
 
A tekerés közben tartsd a feszmérőt a drainen és addig tekerd, amig a feszültség a táp fele lesz kb. A vége felé hirtelen változhat, óvatosan...
Ha lejjebb tekerted, akkor mérj egyet, ha nincs féltáp, akkor korrigáld oda.
Következő: »»   93 / 316
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem