Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gitár torzító / Effekt / Erősítő / Pickup
Lapozás: OK   95 / 316
(#) ZSozsóó válasza csoka69 hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Figyi a logikus lépések a következők:

-levenni mindenhonnan a source bypasst
-osztó áthidaló kondival játszani, 100nF helyett pf-es tartományban
-ha nem elég a magas "emelés" vagy sok a mély, akkor j201 source-nél 470nF/680nF/1uF, hasonló értékekkel játszani.
-ha így is betorzul ,akkor azt ki és vissza az osztóhoz, ott kísérletezni

Zsolti
(#) csoka69 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Az osztónál már 470pF van, a J201-hez most keresem a kondit...
(#) ZSozsóó válasza Rafael hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Szia!

Nem akarom elvenni karpi "kenyerét", de ha gondolod elmondom, hogy hogy működik a dolog.
Egy hangolható sávszűrőről van szó, LC elemekkel.
Ahhoz, hogy hangolni tudd, vagy az L-t vagy a C-t kéne hangolni. Elég macerás lenne mindkettő, a forgókondiban ekkora érték nincs, a tekercs sem lenne könnyebb, mechanikusan ki be huzogatni a vasmagot és z sem lenne korrekt.
Marad az a megoldás, hogy a kondit virtuálisan növeljük vagy csökkentjük. Egyik fele a szűrő a másikat meg az erősítéssel "transzformáljuk" kisebbre vagy nagyobbra, így hangolhatjuk el a kört.

Zsolti
(#) csoka69 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Most kivettem a 2N3819-től a source kondit, a J201-hez pedig beraktam egy 470nF os kondit, elég nagy, mert csak 250V osat találtam, de majd hétfőn veszek rendeset...A mélye enyhébb lett, ezt már be lehet hangszínelni.
(#) ZSozsóó válasza csoka69 hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 

Csinálj róla hangot, ha tudsz kérlek! El tudom képzelni milyen, csináltam én is jó pár ilyen áramkört, de érdekelne, mit hoztál ki belőle!!!

Zsolti
(#) csoka69 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Már raktam volna eddig is, de sajnos kölcsönben van a mikrofonom, de talán valami progim van itt, amivel vonalból föl lehet venni, megpróbálom.
(#) csoka69 válasza csoka69 hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Megvan, audacity a progi neve, csak az a bajom, hogy amit fölvettem, nem akarja lejátszani... hiába nyomom a play gombot...

print.JPG
    
(#) ZSozsóó válasza csoka69 hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Nem ismerem a programot, de szerintem mentsd el wav ba vagy mp3 ba és próbáld úgy lejátszani!
(#) csoka69 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
nem tudom lementeni, nincsen semmi amit engedne...megpróbálom valami másik progival, neked mi van?
(#) karpi válasza csoka69 hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
A''cursor'' mozog/halad? A csatornán (Track) kirajzolja a hanghullámokat?.Ha nem hallatszik a hang ,akkor nincs kiszelektálva a hangkártya stb ''device''. A ''Tool''--''Option'''vagy ''Preferences'' -ben megkeresni Device order,Device poperties...és megnézni hogy a ''Play option '' ki van e választva és engedélyezve van e a megfelelö kimenetre .Nézd meg hogy engedélyezve van e a hang a kimenet felé .Ott az a sok gomb a visszahalgatás monitorizálaskor talán le kell nyomnva legyen a ''hangszoro'' ikon.
Valamint egyeztetni/kiválasztani a Record/Play formátumot pld.48KHz/16bit .
Van minden programnak Help es Tutorial-ja abban el kel olvasni figyelmessen a Record és a Playback-röl szoló részt.
Mentsd ki ''Mixdown '' vagy és ''Save As ''.-a ''wave''-formátumba 44.1KHz(vagy 48KHz) /16 bit és le kell tudja játszani a WMP .
(#) csoka69 válasza karpi hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Nem mozog amikor elindítom, de már rajta vagyok, pont ott keresgélek, még szerencse, hogy magyar.
(#) karpi válasza karpi hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Most nézem figyelmesebben a tekercs át van hidalva egy ellenállással ezt is lehet csökkenteni igy romlik a Q és nem fog gerjedni .
A kapcsolás akárhogy müködik ''valahol'' a probléma a Q és a ''hasznos'' sáv átfogás .Illetve hogy a hangzás legyen minnél közelebba ''CryBaby '' hangzashoz .
Ahogy @zsozso is leirta egy ''kapacitas sokszorozo'' kapcsolás a második emitterkövetö tranzisztor .
A tekercs '' L '' titka tulajdonképpen nem csak a megfelelö induktivitás hanem a ''szaturáció'' amit behoz a hangzásba.Ezt ki kéne kisérletezni .Kéne ismerni a fazékvasmag anyagának adatait .
Én úgy képezem le ezt a hangzást hogy a proceszorok Wah pedáljat a torzitó elé kötöm így pont a rezonancia ''tetején'' torzít ami hasonlít a ''Crybaby'' hanghoz .A probléma hogy a processzorokban levo Wah -ok átfogása túl nagy és nehéz azt a kis hangszin részt lábbal ''elkapni'' .
Van agy saját készitményü Wah/Filter amin minden állitható. OTA-val van megépitve , nagyon jól ki lehet választani a megfelelö Q ,F-kozep, és a potméter elfordulási átfogást.Persze végül optocupler-el oldottam meg így a feszültség /áram határokat könnyü ällitani.
Azt a Wah cikket figyelmessen ät kell olvasni sok mindenre kitér és elfogadható magyarázatot ad.
(#) csoka69 hozzászólása Ápr 10, 2010 /
 
Na megvan a hang, még meg kell szokjam ezt a programot, most vettem vele föl először...
nagyon le kellett vegyem a gaint is, meg a hangerőt is, mert nagyon túlvezérelte a hangkártyámat, valahogy segítek majd rajta...Vagy ha más nem, ha megvan a mikofon fölveszem úgy... az a kis pattogás/recsegés néha az amúgy is benne van, szerinted mitől? amikor a hangszedő fedlapjához hozzáérek akkor pattog egyet, de ha a húrokhoz akkor nem...
9hónapja fogtam először gitárt a kezemben, a hang a lényeg

csoka2010.wav
    
(#) ZSozsóó válasza csoka69 hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Hali!

Jól hangzik, milyen beállítások mellett készült? Az erős ütéseknél azért határolódik, de nem tudom, hogy az áramkör maga, vagy a line bemenetet vezérli túl?

Zsolti
(#) csoka69 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
gain, vol nagyon lent kb 1-esen
hangszín minden maxon, és most komolyan én sem tudom hogy mitől is torz...SAL3610F dobozkákon hallgattam, és ott úgy hangzott mintha a dómsugárzó nem bírná a gitár hangjának dinamikáját, és amikor halkabbra vettem akkor nem is lehetett észrevenni, próbálgatom mindenféle beállítással a programban, de még mindig olyan...
megnézem az Eminence-vel.
(#) csoka69 válasza csoka69 hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
az eminencén nincs torz hangja, de ennek a hangszórónak a felső határfrekijébe belerúgnék azért... ilyen... közép hangja van... a doboz hátuljára még nem raktam alulra lécet, lehet az javít rajta, de ebben az állapotban nekem nagyon nem tetszik...
Majd mikrofonnal fölveszem az előfok hangját, ja meg ezen a hangszórón nem hallatszik úgy az a pattogás, el van nyomva..
(#) ZSozsóó válasza csoka69 hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Hát ezek a nagy lomha jószágok ilyenek, ezek bizony mélyközepek. Rakj a tisztára majd még egy fokozatot, ugyanolyan áthidalós ellenállásosztóval, aztán oszd vissza keményen meg blokkold át kondival, akkor adhatsz neki magasat bőven.

Zsolti
(#) csoka69 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Hát egy gitár hangszóró ne legyen mélyközép, az legyen szlessávú, ha már ráírják.
Azt a fokozatot is J201 el csináljam, vagy mehet 2N3819-el? nem kell nagyot erősítsen, szerintem mehet az is, még a mai nap behelyezem.
(#) ZSozsóó válasza csoka69 hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Szélessávú? Egy eminence legend? 12 collos nem? Az nagyon nem széles sávú, hol írták?
(#) csoka69 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Már nem tudom, lehet összekeverem, de feljebb kéne lennie a határfrekinek nem?
(#) ZSozsóó válasza csoka69 hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Attól függ, mitől feljebb. Egy ilyen tányér 4-5kHz-n már nagyon letörik, ott az érzékenysége jó pár dB-t esik.Bővebben: Link
Ha erről van szó, itt látható a görbe..
(#) csoka69 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Az enyém V128, de hasonló a karakterisztikája, néztem más drágább hangszórókét is, azoknak nem sokban tér el, csak nagyobb érzékenységgel bírnak, az átviteli sávjuk is ilyesmi... csak megijedtem, mert hát nem szeretném szórni a pénzem, ha nem éri meg...
A hangerő poti után, vagy elé rakjam az erősítő fokozatot?
(#) ZSozsóó válasza csoka69 hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Feltetted a millió dolláros kérdést, én a vol potit a legvégére tenném. A 2ik meg a 3ik fokozat közé meg osztót tennék. Aztán azzal belőném optimumra, hogy alacsony gainen legyen hangerő meg nagyon gainen se nagyon torzítson. De, ha rám hallgatsz, azt csinálsz, amit akarsz Nagy mondás, de igaz, ki kell próbálni.
Egyébként a celestionok érzékenysége is nagyjából itt van, az átviteli sávjuk meg hasonló, igen, amennyiben a trabant is hasonló meg a passat cc is

Zsolti
(#) csoka69 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
hehh, hát bocs, ez a fórum szerintem azért van, hogy kérdezzek, lehet hogy egyértelműen hülye kérdés, de szeretnék mindent tudni, kísérletezgetek is, de nagyobb céltudatossággal indulok el, ha nagyjából tudom a végeredményt.
Egyébként meg ez az első nagy dolog amit építek, és szeretném ha a jól sikerülne, és ha a legdrágább dolog rontaná el, az nem lenne jó érzés, nincs annyi pénzem hogy vehessek egy celestion hsz-t.
(#) ZSozsóó válasza csoka69 hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Nem azért mondtam...
De nyilvánvaló tény, hogy alig alig térnek el a mért görbék egymástól. Nézz meg egy v30as celestiont meg egy greenbacket, hasonlítsd össze a görbéket, nem sok a különbség. Hangban pedig hatalmas. Persze nem csak az átviteltől függ.
A kérdésedre meg, hogy hova tedd, hát akkor válaszolok teljesen egzaktul.

Ha a vol potit a 3ik fokozat elé teszed a következő történik. Jön egy jeled az előtte levő fokozatból és ahogy tekered fel a volt potit egyre jobban vezérled túl a 3ik fokozatot. Minden gain poti állításnál utána kell húzni a volt is egyúttal és szerintem egy jfet bemeneti dinamikája párszáz mV, pláne ami a j201 et illeti, elég alacsony tartományban mozogna a vol potid.
Ha viszont osztasz egyet, akkor eleve csökkented az esélyét, hogy túlvezérlődjön és akkor belenyugszol abba, hogy kis gain poti állásnál lesz jó magas dús hangod és hangerőd, de a gaint feljebb húzva bizony előbb utóbb torzulni fog, ami így is, úgy is fennáll.
Rajtad áll, hogy melyik ösvényre lépsz, ezért írtam, hogy millió dolláros, nem tudom én kipróbálnám mind a kettőt, végülis csak egy - két vezetéket kell ide meg oda forrasztani és kipróbálható.

Délelőtt kijavítgattam a panelomat és írtam a cln-hez pár szösszenetet, ha gondolod, felteszem a dokut és meglesheted miket körmöltem. Ötlet adónak

Zsolti
(#) csoka69 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Nincs nagy tapasztalatom még az elektronikában, most ezzel a kapcsolással látom igazán mi mit változtat, és kezdek mélyülni benne, mert tetszik.
Köszi a részleteket.
Hangszóróval kapcsolatban ez az első gitárhangszóró amit vettem, valami akusztikával megpróbálom megoldani a hangját.
Megnézném azt a dokut.
(#) dav111 hozzászólása Ápr 10, 2010 /
 
Hello!
Na raktam bele egy tekercset, egy DVD lejátszóból. Most már van hang legalábbis átmegy, és nem kell maxra tekerni az erőstőt, hogy haljam, de még mindig sípol mint állat. Olyan mint amikor a gitárt odarakom az erősítő elé, vagyis sztem gerjed. Mit lehetne ez ellen tenni?
(#) ZSozsóó válasza csoka69 hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Itt a doku a beültetésivel, egyelőre a nyákrazot még pihentetem, prá dolog nm tetszik rajta, a beültetésit is csak a magyarázat miatt..
ha hibát találsz benne, szólj!

Zsolti
(#) csoka69 válasza ZSozsóó hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Hibát nem látok...az ültetés az nekem kicsit magas, enyenlőre csak az alkatrészek elrendezését csináltad meg, és eztán jön a nyákrajz ugye?
A kapcsolási rajzot milyen programmal csináltad?
(#) dav111 válasza dav111 hozzászólására (») Ápr 10, 2010 /
 
Most találtam meg a gerjedés okát. Visszacsatolás volt, de megszüntettem. Most csak zúg. Az ellen mit lehet tenni?
Következő: »»   95 / 316
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem