Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   515 / 2514
(#) teddysnow válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 16, 2010 /
 
De most tényleg.
(#) hangszoros válasza gleccser16 hozzászólására (») Ápr 16, 2010 /
 
Huha jó hosszúra épitetted. 4 ohmra óvatosan ! Biztos ami biztos hangszoróvédöt teggyél hozzá !
A 62x-es erősitésnek kb 600mV érzékenységnek elégnek lellene lenni
(#) hangszoros válasza Mayan hozzászólására (») Ápr 16, 2010 /
 
Ebben is van igazság. De ez föleg a feszes klaszikus hangszoróknál áll.
Az EA 057-es kimenőtrafoja pl félig áram/feszültség generátoros hajtást csinál a negvécsé kialakitása folytán
( Szorosan csatolt külön tekercs )
Azt a két kapcsolást megtudom nézni valahol ?
(#) hangszoros válasza Tomi20 hozzászólására (») Ápr 16, 2010 /
 
Nem az alacsony freki miatt durrant el, hanem a hangszoró visszahatása folytán belekerült a kritikus szakaszba ahol táptól tápig kettyegett. kb 13 kHz-en
Ha rátesszel egy tolóellenálást müterhelásnek, 5-6Ohm körül jön az "effekt" ahogy húzod le 8ohmról
Vagy kiveszed a zálatvédő két tranyót -legalább jobban szól a rizikóért, mert 1-2Ohmnál müködik- vagy egy jó bonyolult SOAR-ost raksz bele visszahajló karekteristikával
(#) EgyGabor hozzászólása Ápr 16, 2010 /
 
Sziasztok Lenne egy Kérdésem Vagy egy sztereó TDA2030 as panelom és meg van spékelve 2 tranzisztoral 1 2SD313 és egy 2SB507 és aszt szeretném meg tudni hogy eszt hogyan lehetne hídba kötni??kocsiba szeretném be építeni
(#) saraha válasza EgyGabor hozzászólására (») Ápr 16, 2010 /
 
(#) levi102 hozzászólása Ápr 16, 2010 /
 
Üdv,az a gondom hogy van egy rádióm és annak a potméter bemenetére rákötöttem egy jacket és hallatszódik a rádió búgása.MIT TEGYEK??
(#) ToXeN válasza levi102 hozzászólására (») Ápr 16, 2010 /
 
Kevés az információ, bővebben ha lehet!
(#) gleccser16 válasza hangszoros hozzászólására (») Ápr 16, 2010 /
 
Természetesen csak 8ohm-ról hajtom. Hangszóróvédő pedig van hozzá. De sehogy sem tudom kivezérelni teljesen. Olyan 10w-ot ad le igy. Valaki segítsen már!
(#) smate hozzászólása Ápr 16, 2010 /
 
Sziasztok!
Erősitő épitésben még kezdő vagyok szeretnék épiteni egy jó kis tda alapu erősitőt amit nem bonyolult megcsinálni és a hangzása is jó
(#) varttina válasza EgyGabor hozzászólására (») Ápr 16, 2010 /
 
Legegyszerűbben egy fázisfordító tranzisztorral, vagy egy -1 szeres erősítésű műveleti erősítővel tudod megoldani. Egyik IC kapná az eredeti, a másik a fordított jelet, a hangszóró pedig a két + kivezetésre menne.
(#) hangszoros válasza EgyGabor hozzászólására (») Ápr 16, 2010 /
 
Hát ezt nem értem a 3A-es végfoknak mi értelme van 3A-es tranyóval patkolásának ?
(#) Mayan válasza smate hozzászólására (») Ápr 17, 2010 /
 
A tda1554 vagy 1558 a legegyszerűbb szerintem, és tényleg szépen is szól ha jó izmos táppal csinálod meg.
(#) bihari laci válasza levi102 hozzászólására (») Ápr 17, 2010 /
 
SZia ,közsd le a ,rádio jelt a végfokról hogy ne zugjon be,és azután rákötöd a jack-et.
(#) GxxANC hozzászólása Ápr 17, 2010 /
 
Sziasztok!

A trafó árnyékolásának kivezetését a pufferek után a földpontra kössem? Erősítőbe lesz.
Köszönöm!
(#) smate válasza Mayan hozzászólására (») Ápr 17, 2010 /
 
Szia köszi ezek nekem jók lenéenek
valami kapcsolási rajzod nincs véletlenül?
(#) bihari laci válasza GxxANC hozzászólására (») Ápr 17, 2010 /
 
SZia igen a sasszira .
(#) smate válasza Mayan hozzászólására (») Ápr 17, 2010 /
 
Ja és még mp 4 ról is jó lesz?
(#) EgyGabor válasza hangszoros hozzászólására (») Ápr 17, 2010 /
 
Én Nem tudom hogy mi értelme van De ez egy gyári végpanel egy hifiből lett kiszedve
(#) Mayan válasza smate hozzászólására (») Ápr 17, 2010 /
 
Persze, akár mp4-ről is hajthatod. Potit azért tegyél elé.
Pl. Bővebben: Link
Vagy: Bővebben: Link
Ez utóbbiba bele van rajzolva a bekapcsolási koppanást megszüntető késleltetés is a tápnál.
(#) drhati hozzászólása Ápr 17, 2010 /
 
Sziasztok! Ha melléket kapcsolásban kicserélem a BD249\250-et MJL21193\21194-re és hidalom, akkor ugye nem fog elfüstölni a cucc?

200W.doc
    
(#) skero válasza smate hozzászólására (») Ápr 17, 2010 /
 
Szia! Több végfokot is építettem a szóbanforgó ic -vel (és más TDA -kal is). Senkivel nem szeretnék vitába szálni de ha mp4 ről akarod hajtani mindenképpen ajánlom ,hogy egy előfokot rakjál be az ic elé. Az mp4 kb 200mV -ot ad le. A szabvány vonalkimeneteken 0db-es kivezérlésnél 775mV a kimeneti feszültség, de még ez sem hajtja ki teljesen ezt az ict. Az előző hozászólásban 14,4 V max van írva a kapcsolási rajzon ,ezzel szemben 18 V max -ig lehet adni a feszültséget sőtt azt ajánlom ,hogy ha nagyobb feszültségű a tápod akkor azt 15 V -ra stabilizáld így nagyobb teljesítményt érsz el mint pl 12 V -ról. 7815 -ös ic éppen megfelel 15V stabilizálásra de ebből legalább 5 db kell mert nem árt ha az ic legalább 6A -hez jut.
(#) GxxANC hozzászólása Ápr 17, 2010 /
 
Sziasztok!

Az itt látható kapcsolás alapján fog elkészülni az erősítő, és annyit kérdeznék, hogy a bemenet előtt ha nem lesz semmi, akkor mekkora az a jelfeszültség ami már ki tudja vezérelni maximálisan? 1K van a bemeneten feszosztóként egy 22 K-val, nem tudom ez mit eredményez, mekkora ilyenkor a bemeneti ellenállás, és hogy egyáltalán ez határozza-e meg hogy mekkora feszültség vezéri ki teljesen. Nekem 1V-os a kimenet maximális feszültsége, ez elég?

Köszönöm!
(#) smate hozzászólása Ápr 17, 2010 /
 
Sziasztok!
oké köszönöm szépen a válaszaitokat
(#) kadarist válasza drhati hozzászólására (») Ápr 17, 2010 /
 
Szia!
De miért cserélnéd ki 250 voltos tranzisztorokra a BD-ket? Van értelme?
(#) amplifier hozzászólása Ápr 17, 2010 /
 
Üdv mindenkinek!

Az lenne a kérdésem, hogy a mellékelt kapcsolásban lévő végeket, milyen típusúra lehetne lecserélni? A csere oka az egyszerűbb szerelhetőség lenne. A TO3-as tokot szeretném valamilyen TO264-es tokra leváltani, csak nem találok hasonló paraméterekkel rendelkezőt, és megfizethetőt. Ebben szeretném a segítségeteket kérni.

Előre is köszönöm.
(#) hangszoros válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 17, 2010 /
 
Jogos a felvetésed, mert ha alacsony a tápfesz a Bd nyúzható, és nagyon kicsi a maradékfeszültsége nagy áramnál is
Az MJL-é magasabb
(#) skero válasza smate hozzászólására (») Ápr 17, 2010 /
 
Küldök egy linket ami kifejezetten ehez az ic -hez bevált előfok. Nemrég építettem egy autós végfokot ott is ezt használtam és a kis mp3 lejátszómmal teszteltem ami szépen meg is hajtotta. Én itt az ic -t nem a panelra helyeztem (hozzáfogattam a burkolathoz egy hűtőbordával) és a potmétereket nem raktam be hanem helyette kivezettem egy stereo potméterre a kapcsolódásait így az lett egy gain szabályzó. A potméterek nem hangerő szabályzásra valók (az adott link kapcsolásán) hanem szint szabályzók ,nem lehet teljesen nullára letekerni velük a hangot. Amúgy az ic -nek nem árt a nagy pufferolás ha teheted rakjál be minél nagyobb értéket de a 2200mf NEM A TÁP RÉSZE HANEM ELSŐSORBAN OSZCILLÁCIÓ CSÖKKENTŐ SZEREPE VAN! Ezért az erősítő panelére helyezd minél közelebb a lábaihoz. Ha teheted futtasd be a rajzolatot ónnal. Nekem mc1458 volt kéznél előfoknak de a tl072 és a ne5532 a legjobb.Bővebben: Link
(#) drhati válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 17, 2010 /
 
Hello! Szerintem van értelme, ugyanis már építettem több ilyen véget is BD-kel de sajnos hamar tönkrementek, pedig 8 ohm volt rákötve, és nem volt túlhajtva, igaz max tápfesszel, azaz +-50V-tal hajtottam. Ha nem menne ilyen hamar tönkre, akkor egyébként csak ajánlani tudnám mindenkinek. Kis panelon elfér, alig fűt, olcsó, és meglepően nagyot szól.
Másrészt az is igaz, hogy hidalva még nem próbáltam, szóval ha azt mondjátok, hogy hagyjam így, akkor így próbálkozom, első körben, és remélem nem megy tönkre 2 éjszaka után, mint a többi.
(#) Tomi20 válasza drhati hozzászólására (») Ápr 17, 2010 /
 
Szerintem is cseréld ki, jobban jársz, mint már mások is említették nagyon nehéz nem hamis BD249-et találni. A paneltervet Te készíted? Ha igen, akkor annyit segítenék, hogy érdemes a T1, T2 tranzisztorokat párba válogatni, és úgy tervezni a panelt, hogy a lapolt oldaluk egymás felé nézzen, és pillanat ragasztóval ragaszd őket össze a minél jobb hőkapcsolat érdekében, mivel differenciáló fokozat. (ezt egy szaki mondta, hiszek neki)
Természetesen T5, T7-T12-ig a tranzisztorok mind a hűtőbordára kerülnek. Szerintem nyugodtan hidalhatod, nem lesz semmi gond.
Következő: »»   515 / 2514
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem