Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   252 / 1273
(#) kadarist válasza fbela1990 hozzászólására (») Ápr 18, 2010 /
 
Igen, kondenzátort kapacitásmérővel vizsgálunk minden esetben.
(#) küzmös Gergely hozzászólása Ápr 18, 2010 /
 
Szia Kadarist! Újra elővettem a Mátrát és átnéztem hogy miket is csináltam eddig,ill. a szakirodalmakat is bújtam.. Szóval G2 van Katód és vezérlőrács földelésre nem reagál nincs fény... remek eddig ugyanaz mint amikor abbahagytam "gondoltam magamban" ) Viszont ha a vezérlőrácsot összekötöm a segédráccsal akkor van fény!! és enyhe visszafutási csikok is vannak
(#) kadarist válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Ápr 19, 2010 /
 
Akkor a vezérlőrácson van kevés pozitív feszültség. A fényerőszabályzó poti és környékét ellenőrizd.
(#) bakaruha válasza bakaruha hozzászólására (») Ápr 19, 2010 /
 
Szia kicseréltem de semmi sajnos még mindig nincs képcső fűtés sem feladom
(#) kadarist válasza bakaruha hozzászólására (») Ápr 19, 2010 /
 
A zárlat megszűnt, vagy nem? Nem feladni kell, hanem megjavítani!
(#) bakaruha válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 19, 2010 /
 
A zárlat nem szűnt meg sajnos
(#) kadarist válasza bakaruha hozzászólására (») Ápr 19, 2010 /
 
Akkor keresd tovább! Egyenirányító dióda a táptrafó szekunderén, kerámiakondi ugyanott, és így tovább. Nagyon egyszerű dolgod van, csak keresned és találnod kell!
(#) küzmös Gergely válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 19, 2010 /
 
Szia Kadarist! A képen látható fény egyik potira sem reagál.. visszafutási csíkos amelyek egyik irányban elkezdenek mozogni.. felgyorsul,lelassul,majd megáll és ellentétes irányban ugyanez

P1070205.JPG
    
(#) kadarist válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Ápr 19, 2010 /
 
Ez az amikor G1 és a G2 össze van kötve? Így nem is lehet szabályozni.
A csíkok meg persze hogy vannak, mert nincs sorkioltás és mozognak, mert nincs a soroszcillátor szinkronizálva.
(#) küzmös Gergely válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 19, 2010 /
 
Igen ez az amikor össze van kötve..
(#) supak.jozsef hozzászólása Ápr 19, 2010 /
 
Sziasztok.LG-CK21T40 TV-hez keresnék szervizmenü kódot,GW-01B chasiss.Köszönöm elöre is a segitségeteket.
(#) kopaszs hozzászólása Ápr 21, 2010 /
 
Sziasztok van egy régebbi tévécském talán strand tévének mondták valamikor mert működik adapteröl is elemről Ac 12w Dc 7w az a igazsák hogy DC-ől működtetjük.Egy olyan hibával kapcsolatosan szeretnék segítséget kérni hogy bejön rajta a csatorna egész jól de viszont szellemképes vagy árnyékképes nem tudom egészen pontosan hogy hívják amúgy egy fekete fehér tévéről van szó.Ha rákötöm a vezetékes rencerre pl(UPC) meg anélkül is elég jól behozza a csatornát de minden hogyan olyan a kép mit lehet tenni mi lehet benn a rossz esetleg mit mérjek benne?
(#) gaben62 válasza kopaszs hozzászólására (») Ápr 21, 2010 /
 
szerintem képcsőves lesz a tv.
(#) hubertus17 hozzászólása Ápr 22, 2010 /
 
Sziasztok.

Van egy Philips 82cm tvm ha bekapcsolom hang van (picit gerjed) a kép viszont tejfehér és szürke csíkok vannak vízszintesen kb 5 cm-el egymás alatt (semmit nem látni) Mi lehet a gond?

(Ha lehúzom a képcső RGB kábelját akkor kék, zöld, piros alapon vannak csíkok felváltva.)

Nagyon megköszönném ha valaki segítene elindulni a hiba után mert szerettem ezt a tv-t.
(#) kadarist válasza hubertus17 hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Szia!
Nézd meg, hogy a 200V-os katód-tápfeszültség felmegy-e a képcsőpanelra. Ha ott van, akkor keress szakadt ellenállást a panelon.
Mi a típusa?
(#) kadarist válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Egy kis hiba-összefoglaló.
(#) hubertus17 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Köszönöm a gyors választ.

még jelentkezek ha van fejlemény

Philips de hogy milyen típusú azt délután fogom tudni megírni mert nem vagyok a közelében.
(#) hubertus17 hozzászólása Ápr 22, 2010 /
 
Még egy jó kérdés, régebben javítottam egy Saba tv-t egyszerűen nem kapcsolt be, a sorkimenőnek volt a valamelyik 2 lábán egy 1,5kv kerámia kondi ez megvolt repedve, levettem a tv beindult de minden oldalán párnatorzítás van a képnek. mi lehet a gond?
(#) kadarist válasza hubertus17 hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
A kerámiakondit pótoltad?
(#) hubertus17 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Nem pótoltam de milyen értékűt tegyek oda mert ez kicsinek bizonyult

csatolok egy képet, igaz úgy loptam de én is ugyan ezt látom a philips tvn csk hogy ne legyen félreértés.KÉP!
(#) kadarist válasza hubertus17 hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
A kondenzátor felirata vagy rajz alapján határozd meg az értékét. Biztosan szükség van arra az alkatrészre a rendes működéshez.

Igen, ha ilyet látsz egy tévé képernyőjén, akkor a 200V- hiányára szokott a hiba oka lenni.
(#) bakaruha válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Szia kondik cserélve és még mindig zárlat ellenálások ellenőrizve még annyit hozzáteszek hogy amikor ki volt forrasztva a sorvégtrafó akkor nem volt zárlat a panelon !
(#) kadarist válasza bakaruha hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Nézd meg a sárgával jelzett katódtápfeszültség vonalát. Az is a sortápra van kötve. A D15 dióda lehet zárlatos.
Előbb-utóbb úgyis meglesz a zárlatos alkatrész, ne add fel!
(#) kopaszs válasza gaben62 hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Hello szerintem nem képcső hiba lesz mert mikor nincs rákötve az upc-re behozom rajta a csatornát meg mozgatom a koakszot és jó csak aztán van hogy magáról vissza áll megint szellem képre azt megint játszok a kábellal ez ellen kéne tenni valamit. A jelvevővel szerintem nincs semmi baj mert mikor a szomszéd smst kap azt is észre veszi ez komoly mert kiprobáltuk
.Egy két kép erről a szerintem russki csodáról.
(#) hubertus17 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Ha lehúzom a 200v-ot akkor az cső nyaka izzik viszont semmi kép nem jön elő. szerintem akkor a 200v meglesz nem?
(#) Lalle válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
a tv típusa SONY kv29x5d
(#) kadarist válasza hubertus17 hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
Műszerrel mérd ki! Ne húzogass le semmit, mert még kárt teszel magadban vagy a készülékedben.
Ha 200V van, akkor jó a kép. ha nincs, akkor olyan, mint a képen. Tehát ha esetleg a semmit húzod le, akkor semmi sem fog változni.
(#) küzmös Gergely hozzászólása Ápr 24, 2010 /
 
Szia Kadarist! Átnézegettem még egyszer amiket küldtél az a bizonyos R716 anno tényleg az alaplapon lévő C713 miatt füstölgött.. a vicc az benne hogy nem zárlatos sőt kivéve és a kapacitását mérve is jó.. persze ez egy 630V-os,de ezt már régen cseréltem. A képcsőpanelon lévő R203 680k nálam 665k a c201 22nF kivéve jó,de már nem bízok semmiben ezért rátettem egy ugyanolyat de semmi.. a d203 (BA159)-en -90V-nak kell lennie.. ez nálam -107V a katódfeszem viszont nagyon magas 140V ,és nem tudok arra sem rájönni hogy a képen jelölt szikraköz mi a gránátnak zárlatos (1,6ohm-mikor ott szakadást kéne mérni mint a többin) na meg a videotranzisztorokon sincsenek meg a helyes értékek.. pedig nem hiszem hogy zárlatosak,mert cserélve voltak

P1070209.JPG
    
(#) kadarist válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
Pedig valami mindig nem jó. Érdemes lenne kukázni egy másik képcsőpanelt, vagy rajz alapján az összes alkatrészt kimérni. A szikraközön akkor is van zárlat, ha lehúzod a képcsőről?
Vedd ki a video-végfok munkaellenállását. Akkor hogy alakul a katódfesz?
Végül is nem egy bonyolult áramkör, multiméterrel minden kimérhető.
(#) küzmös Gergely válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 25, 2010 /
 
Szia! Akkor is zárlatos ha lehúzom.. a nyakamat rá hogy a képcső hibátlan Ha kiveszem a t202 koll.-ró jövő R217 1kO-t akkor a normális 92V-ot mérem a katódon
Következő: »»   252 / 1273
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem