Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrohullámú sütő javítás, magnetron csere, stb.
Lapozás: OK   19 / 141
(#) zombee válasza avocado hozzászólására (») Ápr 11, 2010 /
 
Ha a vezérlés szállt el akkor a legjobb megoldás egy típusazonos mikró vezérlőjének beszerzése, pl. olyan példányból amelyiknek a trafó/magnetron van leégve.

Egyébként lehetséges a vezérlés pótlása is.
Én speciel mikrokontrolleres vezérlésekkel is foglalkozom, termosztátokat, kijelzőket, VGA-vezérlőket, léptetőmotorvezérlőket is építettem már.
Jópár mikrót is megjavítottam, igaz, azok nagyrészt a klasszikus tekerősekhez tartoztak, a tekerős részen legfeljebb a motor vagy az érintkező tud elromlani...

Mikróhoz még nem építettem vezérlést, de jól ismerem a működését a kapcsolgatós időkből. Egy plusz panel és pár relé fog bele kerülni, a munka oroszlánrésze a vezérlő felprogramozása lesz.
A végső ár is a vezérlő program minőségétől függ.
A legegyszerűbb vezérlővel amit én összeraknék, már be tudod állítani a sütés idejét és teljesítményét, majd a kijelzőn visszaszámlál, a végén hangjelzést is ad.
A grillezés, légkeringetés, magnetron hőfokszabályozás növeli a feladat bonyolultságát.
Illetve, ha a kijelző VFD alapú(csak a számok/betűk rajzolata világít, és közelről megnézve a kijelzőben nagyon halvány vörösen dereng néhány izzószál), akkor ahhoz is kell egy külön meghajtás.
Elképzelhető hogy ez esetben sokkal olcsóbb lenne a kijelző kihajítása és LED-es 7+1 szegmenses típusra cseréje. Egy LED kijelző azonos fényerőn kb. 3x többet fogyaszt mint a VFD, teljes fényerőn az élettartama is sokkal kisebb, de gondolom nem kötelező két sütés között óraként működnie. Ajtónyitáskor bekapcsol, sütés befejezésekor kikapcsol, ennyi...

Az ár a megépítésből, felprogramozásból és tesztelésből tevődik össze.
A megépítés költsége az alappanel és az alkatrészek(kontroller nyomógombok, kijelző elemek, relék), beszerzése.
Feltételezem hogy a kontroller trafója működik, így ez a rész egy egyszerű mikrónál kb. 1500-2000Ft.
A megépítése kb. 2 óra munka, fúrással, tervezéssel, huzalozással együtt. A program elkészítése kb. 4 óra, a tesztelés néhány nap míg megvan.

Olyan 4-6 ezerből kijön a javítás, erre természetesen garanciát is adok.
(#) zombee válasza avocado hozzászólására (») Ápr 11, 2010 /
 
Egyébként meg a hibaüzenet lehet hogy valamelyik érzékelő miatt van, kéne a mikró pontos típusa.
Ezek a mai gyártók teljesen ostobának nézik az embereket, akiket mindentől meg kell védeni.

Pl. attól is, hogy a grillező szál megszakadását hibaüzenettel és teljes használhatatlansággal kell visszajelezni, nem elég ha a tulaj érzékeli hogy nem grillez...
(#) avocado hozzászólása Ápr 11, 2010 /
 
Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat!

Zombee, ha érdekelne nálad a javítás, akkor hol lehet téged elérni?

Üdv!
(#) avocado válasza KTobi hozzászólására (») Ápr 11, 2010 /
 
Bocsi, de hogy tudok privátban?
(#) zombee hozzászólása Ápr 11, 2010 /
 
Elnézést, már a lakhelyemet is priviben kellett volna írnom...

Egyébként a mikrón először azt fogom megnézni hogy melegít-e, azaz direktbe bekötve a trafót és a ventilátort mekkora teljesítménnyel melegít.
Ez veszélyes művelet, senkinek sem ajánlom! egy ajtónyitás és kész a baj!
(#) Busz válasza zombee hozzászólására (») Ápr 11, 2010 /
 
Mi olyan veszélyes egy mikróban? Tényleg annyira sugároz??

Mert jó, igen veszélyes a nagyfesz rész.

De ha pl lyukat vágnék az ajtón és betenném a kezem akkor mi lenne?
Vagy betennék egy macskát szárítani. Akkor mi történne vele?

Mert jó, ha sokáig benntvan a kezem vagy a macska akkor persze égési sérülés.
De ha mondjuk csak pár pillanatra akkor mi történhet?
(#) Dudus válasza Busz hozzászólására (») Ápr 11, 2010 /
 
Sejtkárosodás fog érni téged vagy a macskádat, melynek mértéke függ a teljesítménytől és az időtől, amíg a kezed vagy a macskád bent lesz.
(#) zombee válasza Busz hozzászólására (») Ápr 11, 2010 /
 
Tényleg érdekel? A macska FELROBBAN, te meg mész a börtönbe állatkínzásért és közveszély okozásáért.

Ha bedugod a kezed, nagy mértékű sejtkárosodást fogsz elszenvedni már az első sugaraktól is.
A legviccesebb, hogy ez nem úgy működik mint a rezsó, nem fogod elrántani a kezed, mert nem érzed hogy éget.
A kezed melegedni fog. Mire elérné az égetőnek nevezhető 70°C-ot, addigra már valószínűleg nem fogod érezni, mert nem marad ép sejt. Csak azt veszed észre hogy bepirul, zsibbad, majd viszketni kezd.
Hiába vakarod, nem fogod érezni hatását. A roncsolódott sejtek nagy része el fog pusztulni, pirosból feketére vált.
Ha nem amputálják, a keletkező toxikus anyagok fogják a halálodat okozni.
A macsek pedig azért robban fel, mert a has és mellüregben hiretlen rengeteg gáz, gőz keletkezik.
Ja, és hosszútávon megnöveli a rákos daganat valószínűségét, mivel először a DNS fog roncsolódni...
(#) Busz válasza zombee hozzászólására (») Ápr 12, 2010 /
 
Még jó hogy írtátok, így biztos nem fogok olyat csinálni hogy kiiktatom a mikró ajtóérintkezőit...
Nem gondoltam volna hogy ilyen veszélyes, úgy voltam vele biztos érezni mint a napsugárzást...
Nem tudom volt-e már ilyenből baleset...


Amúgy ezek hallattán meg mégszörnyűbb hogy a mikrohullámokat már tömegoszlatásra és kínzásra is használják.
Az emberek kínzás szempontjából mindigis igen kreatívak voltak, a középkorban is megoldották, most meg a "modern" világban meg mindenre van eszünk csak arra nem amire kéne..
Ezt a linket olvassátok el:
http://www.euroastra.info/node/18712

Active Denial System (ADS) azaz a fájdalomsugár fegyver
"Hogyan is működik mindez? Nos pontosan ugyanúgy, mint a mikrohullámú sütő. A 96 gigahertzes mikrohullámú tartományban működik. Igya a tömeget egy mikrohullámú sugárkévével pásztázzak. Aki a fegyver hatósugarába kerul, annak a bör második rétegében, pontosan ott, ahol a fájdalomérző idegvégződések vannak, lokális felmelegedés keletkezik. Ez pedig kibirhatalan égő fájdalmat eredményez. Az emberek úgy érzik, kigyulladtak, ég a bűrük és menekülnek. Ha tudnak. Ha nem akkor megfőnek, ha a sugárzás folyamatos."


SZóval eltudom képzelni hogy ezek alapján nemsoká majd jönnek az "A hordozható Önvédelmi kézi mikrosütők" vagy a hordozható befagyott műanyagcső jégtelenítő kézikészülékek.
Szép új világ.
Na én meg akkor nemnagyon fogok játszani a mikrókkal, a macskát meg pláne nem rakom be szárítani és kézmelegítőnek sem fogom használni...
(#) Busz hozzászólása Ápr 12, 2010 /
 
Hogyha szikrázik a mikró sütőtere pl a benne lévő kanáltól vagy bármi fémtől akkor ugye nem juthat ki belőle sugárzás?
Meg a mikrohullámú sütőt bemerhetem dugni ha egyszer odakint megázott az esőben párszor?
(#) zombee válasza Busz hozzászólására (») Ápr 12, 2010 /
 
A szikra miatt max UV sugárzás lesz, de azt úgyis szűri az ajtó üvege. Azért nem kéne ilyennel játszani.
Eső után? Alapos kiszárítás sosem árt, különösen a trafó, magnetron környékén. Kb. egy hét mire rendesen kiszárad.
A kóboráramok már zárlatot okozhatnak ekkora fesznél, a bizti ki fog égni.

Hogy került az esőre???
(#) Busz válasza zombee hozzászólására (») Ápr 12, 2010 /
 
Úgy hogy a ház előző tulaja azt is kinnthagyta mint sok mást úgy került az esőre.
(#) Hodinka hozzászólása Ápr 13, 2010 /
 
Valóban érdekes jelenség a mikróhullám,mifelénk egy tag például a digitális multiméterjét tette be száradni,bár igaz ő nem szakmabeli.
(#) zombee válasza Hodinka hozzászólására (») Ápr 13, 2010 /
 
gondolom azóta már nem mér vele :
(#) Hodinka válasza zombee hozzászólására (») Ápr 13, 2010 /
 
Hát nem az tuti,állitólag nem sok maradt belőle,én speciel sIrtam a nevetéstől amikor először hallottam.
(#) Rasz hozzászólása Ápr 19, 2010 /
 
Sziasztok!

Whirlpool 2M167B-M16
Nekem ez történt a fejjel. Lehet ezzel még valamit kezdeni, vagy kuka? Ha nem javítható, esetleg van valakinek eladó?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv: Gyula.Bővebben: Link
(#) zombee válasza Rasz hozzászólására (») Ápr 19, 2010 /
 
A magnetron az kuka(hacsak a sapka nem cserélhető), de a mikróért szerintem kár volna.

Rossz mikróból kibontott ép magnetronokkal lehet próbálkozni, fontos hogy a felfogatás, kivitel, teljesítménykategória azonos legyen.

Egyébként ez a fajta leégés onnan fakad, hogy pára, zsír, zsennyeződés jut a magnetronhoz, ami a csillámlemez cseréjét is jelenti.

Ha a mikró is kukába menne, jelentkeznék érte, az elektronikus része még jól jöhet...
(#) Rasz válasza zombee hozzászólására (») Ápr 20, 2010 /
 
Szia.
Köszi a választ, nem szeretném az egész mikrót kidobni.
Nagyon a szívemhez nőtt.
Bár olvastam itt olyant, hogy nem érdemes magnetront cserélni, én mégis ezt szeretném.
Már kaptam ajánlatot erre a típusra.
Üdv: Gyula
(#) zombee válasza Rasz hozzászólására (») Ápr 20, 2010 /
 
mennyiért vesztegetnek egy magnetront?
(#) Rasz válasza zombee hozzászólására (») Ápr 21, 2010 /
 
Változó az ára, még nem tudok konkrét összeget.

Ilyen csillám kellene nekem. Van esetleg valakinek eladó?

20100420.jpg
    
(#) Rasz válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 21, 2010 /
 
Köszönöm.
A csillámlemez??? Gondolom, a magnetron.
(#) tothi89 válasza Rasz hozzászólására (») Ápr 21, 2010 /
 
Itt Nyíregyházán cm2-re lehet venni csillámlemezt háztartásigép alkatrész boltban. Vágatsz magadnak egy darabot, otthon pedig ezt ráteszed, körberajzolod, majd egy normális, pl szabóollóval pontosan méretre igazítod.
(#) Rasz válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 21, 2010 /
 
Köszi.
A csillámlemeznek utzána nézek, a javasolt boltokban.
Anno vettem én ilyent, de az a tranyók alá kellett, az valószínűleg nem jó ide.
(#) Rasz válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Áááááá......
Nem hiszem, hogy az jó, nagyon vékony.
Ami most benne van, egész vastag kb. 0.5 mm. és elég merev.
Valahol biztosan lehet ilyent kapni cm2-re gondolom.
(#) Hodinka válasza Rasz hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Addig is vághatsz bele nyákból(rézfelülettől megfosztva persze!),ideiglenesen megteszi az is.
Üdv!
(#) kadarist válasza Rasz hozzászólására (») Ápr 22, 2010 /
 
Itt olyat csillámlemezt kapsz, amilyet csak akarsz.
(#) Rasz válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Köszönöm a segítségeteket, már "csak" egy magnetront kell szereznem.
(#) Rasz hozzászólása Ápr 23, 2010 /
 
Köszönöm, megoldódott a magnetron gond.
(#) zombee válasza Rasz hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
újonnan vetted vagy "kéz alól"? mennyibe került?
(#) Rasz válasza zombee hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Levittem ide a szervizbe, úgy ezer darabra szedve.
9.000.- Huf. és kicserélik, a csillámokkal együtt, és összerakják.
Sajna nincs időm ennyit kutakodni utána, bár lehet, olcsóbban megúsztam volna.
Következő: »»   19 / 141
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem