Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Végfokozat TDA2030-40-50-el
 
Témaindító: sasorr, idő: Jan 16, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   41 / 274
(#) Gery hozzászólása Feb 13, 2007 /
 
A rövidre zárást kiküszöböltem (at egyik dióda fordítva volt ) de a zúgás úgyanúgy megmaradt
plíííz help meeeeeeeeee!somebody
(#) punkkazy hozzászólása Márc 2, 2007 /
 
HELP! Most építettem meg a végfokomat. AZ a gondom, hogy se nem zúg. se nem veszfel áramot. +-22 V-os a tápom. Mit mondjak még...Az IC lehet a rossz?????? Itt a kapcsrajz és a nyák
(#) szabi83 válasza punkkazy hozzászólására (») Márc 2, 2007 /
 
ez a nyák aszimmetrikus tápos, neked szimmetrikus a trafód.

mit kötöttél és hova??

képet a műről h lássu!?
(#) Zoltan.ms válasza punkkazy hozzászólására (») Márc 3, 2007 /
 
a te tápod szimmetrikus ugye?+-22V ahogy írtad.
a kapcsolás aszimetrikus tápról jár tehát +UT ről.
Ugye a közös testet és a pozitív tápfest használtad bekötésnél? nem pedig a pozitív és negatívot mert az 44V. Ha semmi nincs a kimeneten akkor valószínű az ic "pukkant" ha a 2030 elszáll legtöbbször semmi nincs a kimenetén. D1 és D2 rendesen irányban van? a hangszóró oké?-nem ült ki rá egyenfesz (mérsz rajta egyenáramú ellenállást? 4 vagy 8 Ohmot?) A táppal minden rendben? +14 és 28V között van a fesz értéke? a puffer elegendő? min4700 uF? ezeket nézd át
(#) punkkazy válasza Zoltan.ms hozzászólására (») Márc 3, 2007 /
 
Köszönök minden segítséget!
Sajnos hülye voltam és adtam neki +-22 V-ot, meg még a GND-re kötöttem a -22, a pozitívra meg a +22. Most az IC 320mA húz, brummog mit az állat. Ja, most egy ilyesféle egyenirányítót használok(fesz2szer.jpg). Ezzel meg az a bajom, hogy itthon csak 2 db 2200 µF konsim van. Ezeket tettem bele, viszont így is brummog. Most csináltam meg az előerősítőmet, azon is brummog a táp. Mi a gond??? Itt van pár kép az erősítőről+nyákterv+kapcsrajz.
HELP!!
(#) punkkazy hozzászólása Márc 3, 2007 /
 
Itt van a forrasztási oldal is. A képek a sh.t mobilommal készültek. Igen, a hangszóróm egy régi sz.r, de mindenképpen jó, mert másik erősítőn szól. 6 Ohm-os, 6 W-os. Mit értettél azon, hogy
Idézet:
„Ugye a közös testet és a pozitív tápfest használtad bekötésnél?”
Még egy kérdés. Amiker egy kapcsolásban van egy fordított té-betű(gondolom test) akkor a testeket csak összekötöm a GND-vel és kész??

forr.jpg
    
(#) punkkazy hozzászólása Márc 12, 2007 /
 
Helló Everyone!
Tudom hogy van már topic, de nekem egy különös problémám van!
A tápnak kéne leadnia +18-at -18-at és GND-t. A tápom meg szimetrikus, +-17 V-ot ad, egyenirányítva meg 24 V-ot. A tápnak TDA2030A-t kéne meghajtania(mono). Már vettem L78s18-as IC-t. Mit tegyek???
(#) isamisa válasza punkkazy hozzászólására (») Márc 12, 2007 /
 
Miért gondolod hogy különleges a problémád?

Írjad a TDA2030 topicba.
Helytelenül írod. A trafód 2*17V AC-t ad le. A +-17V-ot már egyenírányítva szoktuk érteni.

Tehát egyenírányítva van 23-24V-od. Feleslegesen fűtenéd el a teljesítmány a 7818-on szerintem. De ha nics mááás...

A TDA mülszik szimpla tápról is....
(#) hhkfk hozzászólása Márc 12, 2007 /
 
de be lehet tenni zéner diódát is!!!!!!!!!!!!!!!!
(#) Tom Lord válasza hhkfk hozzászólására (») Márc 12, 2007 /
 
Akkor inkább a 7818 + 7918 :yes:
(#) Sonix válasza punkkazy hozzászólására (») Márc 12, 2007 /
 
Lusta vagy elolvasni a 80 oldalas TDA2030-as topikot? Azért ezt nézd meg, szerintem ilyen kell neked!
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_hsz_22286.html?highlight=1#22286
A TDA-nak nem kell stabilizált táp szerintem, csak arra kell figyelni, hogy ne lépje túl a 18V-ot. JAvítsatok ki ha tévedek!
(#) Georgee hozzászólása Márc 12, 2007 /
 
itt van a képen egy olyasmi de amugy kell egy 7918 is a negatív feszhez.... Jah de amugy szétnézel az oldalon és itt is van ilyesmi!!! http://www.hobbielektronika.hu/cikkek/egyeniranyitok_-_tapegysegek....l?pg=7
Remélem segít (jah neked az alsó kell)

Jah a kapcsi amit feltettem csak egy sablon... de a link amit beszúrtam az a lényeg
(#) quad90 hozzászólása Márc 12, 2007 /
 
Hello a Tda2030-as adatlapán nem tudom mik a ki és a bemenetek!!

Rl:?
+Vs:?
-Vs:?
Vi:?

Előre is köszi!

(most építem)
(#) hhkfk hozzászólása Márc 12, 2007 /
 
akkor le kell tekerni egy kicsit a trafóból
(#) Müszi válasza quad90 hozzászólására (») Márc 12, 2007 /
 
Vi=bemenet
Rl-hez= a hangszórót
+Vs= + táp
-Vs=- táp
(#) Sebi válasza hhkfk hozzászólására (») Márc 12, 2007 /
 
Én nem tekernék le belőle, mert az egyutas egyeniránítás miatt a terhelt puffer pont jó így. Inkább párhuzamos stabilizátorral "fognám meg", hogy kis kivezérlésnél se haladja meg a megengedett értéket a pufferfesz.
(#) bozont hozzászólása Márc 12, 2007 /
 
Most építettem meg életem első áramkörét ami nem annyiból ált hogy 2 ceruzaelem +egy led. Keresgéltem és megláttam itt azt a 2x14Wos reősítős képet. ami a kapcsolások fül alatt van. összerakatam de meg sem szólal. polaritást váltottam, majd kidurrant a 22µF os kondim. a rajz a rossz vagy én vagyok béna?

Bozont
(#) bozont hozzászólása Márc 12, 2007 /
 
ja igen és stabil 12V egyenről hajtom meg. Mármint van egy autó aksim majd arról fog üzemelni, de most egy kisvonat trafójáról megy. Azonn kimértem a 12V ot. A +-t a bal felső pontra kötöttem a mínuszt a földre, a bementetet meg a bemenő két ágra amiből az egyik a föld ha minden igaz. Tudom ezek nagy sötétségek de ezért kérek segítséget. Fontos lenne.
(#) punkkazy hozzászólása Márc 13, 2007 /
 
Köcce mindenkitől. Ma még fel fogom tenni a kapcsrajzot. Ahttp://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_hsz_22286.html?highlight=1#22286próbáltam már, de búgott mint az állat A fejemet vertem a falba. Igaz, hogy 4700 µF-os kondikat használtam. Gondolom ez nem volt elég, pedig csak egy előerősítőn használtam(volna). Jó lenne, ha 2*2db 4700µF-os kondit párhuzamosan kötnék???? HELP??
(#) Zoltan.ms válasza punkkazy hozzászólására (») Márc 13, 2007 /
 
kedves kollega, a 2030-as IC elég igénytelen sok belső védelemmel van ellátva bőven elég neki a 4700 mikro, természetesen párhuzamosíthatod a kondikat de nem hiszem hogy ez megoldja a problémát. sok 2030 as kapcsolást megépítettem már és az a tapasztalat, hogy legtöbb esetben földelési probléma földhurok vagy nagyfrekvenciás gerjedés a búgás oka. ez utóbbit a tápegység okozza főként. ha 78és7918 at használsz akkor 1,5 ampereset vegyél és még azt is igen nagy hűtőbrdákra kell szerelned mert maxon fog járni így nagyon sok hőt disszipál. a bemenetét és kimenetét hidegíteni kell 100 és 220 nanos kondikkal.
ha ezek megvannak ne köss a végfok bemenetére semmit úgy próbáld ki ha jó akkor nincs búgás csak sziszegés az is halk
(#) Zoltan.ms hozzászólása Márc 13, 2007 /
 
Itt lészen egy egyszerű stabil táp +-18V 1,5 A

táp.jpg
    
(#) Ricsa hozzászólása Márc 13, 2007 /
 
Szia!
Én építettem egy TDA2030-as ic -vel erősítőt. Tettem belem 4700 µF-tól egészen még a 15000µF-os kondit is kipróbáltam szűrésnek. Hát még mindig búgott egy kicsit. Valahol olvastam, hogy próbáljak ki valamit. Kipróbáltsm és egyből jó lett. Elmondom: Nem kell több 1000-res kondikat szűrésnek rakni, elég csak egy 100µF-os (igen 100!!!uF) kondit rakni szűrésnek, de az az ic-közelében legyen. Nekem így vált be a legjobban, és nem is búgott
(#) karpi válasza hhkfk hozzászólására (») Márc 13, 2007 /
 
LED helyett ? lol.

hova gondoltad a Zenner-t ?

nagyteljesitmenyu Zenner kene +elotet elenalas tobb wattos , az elenalason az erosito fogyasztasa szerint az aram novekedessel no a feszultsegeses , ami aztan azt eredmenyezheti hogy lecsokken a fesz , tehtnincs stabilizalas csak maximalis fesz beallitas.

Valtozo nagyaramu terhelesnel nem hasznalnak Zenner diodat "direct" ,hanem csak referencia feszultsegnek egy tranyonak vagy IC nek.ami stabilizatorban van.
(#) karpi válasza Ricsa hozzászólására (») Márc 13, 2007 /
 
a nagyerteku puffer kondik a nagy terheles valtozasoknak kell , nem szurni hanek aramot "tartalekolni".A bugas az inkabb foldhurokbol ered.Igy aztan ha az IC labain hidegitesz nem kerul felerositesre a hurokban keringo "bugas"
Le van irva tob cikben a NULL pont-ra valo kotes.A leghidegebb pont a pufferkondi test kivezetese,Ide kell "kulon" vezetni a kisaramu ( eloerosito resz) es a nagyaramu fold "vezetekeket", sot a hangszoro csatlakozasst foldjet is (ha nem hidkapcsolas).

Jominosegu erositohoz nem rossz ha jo trapegyseg van ami tartja az feszultseget a teljes kivezerlesnel is.

A nagy puffer is "kiurul" tartos teljes kivezerlesnel es lecsokkenn a feszultseg , sot a brumm is megjelenik ( a szures is leromlik) es rohamossan romlik a dinamika.

Stabilizalt tapegyseg draga , igy aztan attol fugg hogy mit kene erositeni HiFi-t vagy csak szoljon valahogy.
(#) punkkazy hozzászólása Márc 13, 2007 /
 
KÖCCE MINDENKINEK!!!
Sokat gondolgodtam(fájt ). Nem sokra jutottam. Tehát akkor mit ajánlatok? Melyiket építsem meg??? A fesz2szer.jpg-t, vagy a 7818c tápot??? A fesz2szert már megépítettem, csak ha rákapcsoltam az erősítőmet a feszültség leesett, de ezt már írtam. HELP
(#) punkkazy válasza bozont hozzászólására (») Márc 13, 2007 /
 
ÁLLJ!!!!! Lehet hogy rosszat mondok, de tapasztalataim szerint nem jó, ha a földre kötöd a minuszt. Van szimmetrikus kapcsolás is a TDA2030-hoz. Szerintem, hagsúlyozom szerintem, ha a földet és a mynuszt összekötöd, azt a jelforrásod fogja bánni. Javítsatok ki ha tévedek.
(#) punkkazy hozzászólása Márc 13, 2007 /
 
Kiegészítés: a trafómnak csak két kimenete van, nem 3 kimenető. Nincs földem. Habár, ha jobbanmegondolom......itt van rajzoltam egy képet. nem vagyok odahaza, ezért nem fényképezek . Van egy vezeték a két tekercs között. AZ i lehet. Lehet, hogy a föld???+lemaradt a táp kapcsrajza
(#) quad90 hozzászólása Márc 13, 2007 /
 
hello

Hogyan lehet összekötni 2 tda2030-as kapcsolast ugy hogy valam tellyesítménynövekedés is legyen???

Előre is köszi!

Megcsináltam jól szól! nem gondoltam volna!
(#) punkkazy hozzászólása Márc 13, 2007 /
 
Bocsesz, még egy kérdés. Itt van az előerősítő kapcsolásom.Ezt hogy a p..ba csináljam meg, ha nincs földem a trafómon??? Ha nem megvalósítható ilyen trafóval, akko kérnék szépen pár új előerősítő kapcsot, gityóhoz kéne(házi elektroakkusztikus)..

kapcs.jpg
    
(#) Gery hozzászólása Márc 13, 2007 /
 
Javítsatok ki ha nemjól tom de ehez sima táp is jó(negatív=GND)
Következő: »»   41 / 274
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem