Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Áramtermelés (háztartási célú kiserőmű)
Lapozás: OK   8 / 23
(#) pudding1 válasza balogh hozzászólására (») Ápr 28, 2010 /
 
sorba kötöttem a szentjános bogarakat....
(#) pudding1 válasza fassenkugel hozzászólására (») Ápr 28, 2010 /
 
A fagáz is jó, de az csak fával megy!
(#) balogh válasza fassenkugel hozzászólására (») Ápr 28, 2010 /
 
Bocs, de amit belinkeltél, ahhoz közük nincs a svédeknek. Szerintem, azt sem tudtad, hogy melyik modellről mondsz véleményt.
No, nem baj!
(#) balogh válasza pudding1 hozzászólására (») Ápr 28, 2010 /
 
Jó terv!
(#) balogh hozzászólása Ápr 28, 2010 /
 
Én a következő harckocsiról beszéltem:
STRV–103
(#) balogh válasza pudding1 hozzászólására (») Ápr 28, 2010 /
 
Van egy rosszhírem!
Az előbb megalapítottam MSZbSZ-t.
A Magyarországi Szentjánosbogarak Szövetségét.
Kineveztem magam a legfőbb szentjánosnak és nekem kell jattolnod, ha fel akarsz termelni!
Ez van!
(#) pudding1 válasza balogh hozzászólására (») Ápr 28, 2010 /
 
A bogaraim szakszervezetbe tömörültek és tojnak a jattodra és ha ez nem tetszik perelni fognak kartelezésért. 8,4kWh a mai termelés és nem adnak belőle neked egy wattot sem.
(#) Ződfülű válasza pudding1 hozzászólására (») Máj 3, 2010 /
 
Szia Pudding!

Rég jártam erre, úgy látom lavinát indítottam el. Ez van, úgy látom, mindenki hasonlóan látja a dolgokat...

Sikerült a turbinádat beállítani feltáplálásra, vagy a magad által készített napelemeidet táplálod fel?

A lapátra még nem jött vissza ár.

Dobj fel képet a rendszeredről, hadd lássuk!
(#) pudding1 válasza Ződfülű hozzászólására (») Máj 4, 2010 /
 
Üdv. Mivel errefelé még kőkor va a visszatáplálással kapcsolatban, ezért gyári napelem panelekkel termelek. Így is ne tudd meg mit agyaltak rajta az aktatologatók.... (SB2500W inverter és 10db 36V 180W Santec panel) A szélgenerátor még pihen, a házi készítésű panelok termelnek csak sziget üzemben. (8db 129W-os panel) Hálózatra nem akarok velük táplálni mert 12v-os-ként ill. 3db sorba kötve még tökéletesen üzemel, de nem merném megkockáztatni hogy 4-500dc-re kössem sorba mert ehhez már komolyabb szigetelés kellene mint amire én képes vagyok. Ekkora egyenáram már nem tréfa dolog. A másik ok amiért csak sziget üzemben alkalmazom, hogy mivel 12v-osak a panelek ezért 30m2 felületet foglalna ahhoz hogy meglegyen az inverter által kívánt nagyságú egyenáram. (és ehhez már nem csak a tetőm kicsi hanem az inverterem is.) Próbálom gatyába rázni a honlapomat, elvileg már rajta vannak a házi készítésű panelek napi eredményei is. jó idő esetén mostanában kb 2Kwh-t termel naponta 3db saját panel.)A csatolt grafikonon jól látható meddig takarja a forgatót a szomszéd fája. Ha az nem lenne akkor még 500W hozzá jönne naponta.
Bővebben: Link
(#) zoly15 válasza pudding1 hozzászólására (») Máj 4, 2010 /
 
Hali!
Megnéztem a honlapodat.
Valamin megakadt a szemem "Házi készítésű napelem"...
Hogyan készítesz házilag napelemet?
Megosztanád ezt velünk?
(#) szsrobert válasza pudding1 hozzászólására (») Máj 4, 2010 /
 
Nézd az előnyös oldalát. Ha kisebb panelek lettek volna, többet kellett volna forrasztanod azonos teljesítményhez.
(#) pudding1 válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 4, 2010 /
 
Nézz át a napelemes fórumba, a 2. oldal közepétől az 558307-es hozzászólással kezdődött a történet. Elvileg végig le van írva mi hogyan készült. Ha van még kérdésed utána, tedd fel nyugodtan. (Természetesen a mostani példányok már időjárásálló darabok, kiforrotta magát a technika hogy hogyan lehet tartósra készíteni) napelem fórum
(#) pudding1 válasza szsrobert hozzászólására (») Máj 4, 2010 /
 
Sziget üzemre ezek a nagy cellák tökéletesek. A hálózatra meg úgy sem merném sorba kötni, mert ha megnyal a 400vdc akkor azzal be is fejeződne a történet....
(#) zoly15 válasza pudding1 hozzászólására (») Máj 4, 2010 /
 
Hűha!
Ez már igen!
Ha azt nézzük gondolom sokkal olcsóbb így a napelem mint ha boltban vásárolnád.
Persze van vele munka, de szerinte megéri..
(#) KTobi válasza pudding1 hozzászólására (») Máj 4, 2010 /
 
A visszatápláló inverter nem alacsony egyenfeszültségű betáplálással rendelkezik?
(#) szsrobert válasza pudding1 hozzászólására (») Máj 4, 2010 /
 
Attól függ, meddig nyal a 400V.
(#) pudding1 válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 4, 2010 /
 
A szerencsés vagy és mindent a legolcsóbb helyen tudsz megvenni akkor 25-30e.ft-ból megúszol egy 130W-os panelt.
(#) pudding1 válasza KTobi hozzászólására (») Máj 4, 2010 /
 
Keress rá a sunnyboy inverterekre, általában 300-600vdc-ig tudnak fogadni. Létezett egy LV-jelölésű sorozat ami 60 vdc-től, de már nem lehet kapni, mindenhol csak listán láttam de raktáron nem volt. Tagadhatatlan előnye a magas bemeneti feszültségnek hogy pl nálam mostanában este 19.20-ig termel a rendszer, de már 15.00-kor teljesen oldalról éri a nap, utána meg már rátakar a ház meg a fél falu.....és mégis termel.
(#) Ződfülű válasza pudding1 hozzászólására (») Máj 4, 2010 /
 
Szeva Pudding!

Gratula a rendszerhez! Igen az aktatologatás nehéz feladat, utána még le kell főzni a kávét, ki kell menni a közértbe tízóraiért, és ha elég jól elmélyülten szörfölnek a neten, máris itt a du. 4ora!, lehet kártyát lehúzni, haza menni...
Viccet félretéve meg lehet csinálni, A szolgáltatok kijelölt illetékesei elég segítőkészek.
Csakhát plussz költség, me a tervezők elkérik érte a zsét az egyvonalas műszaki rajzért, mert ugye azt csak a regisztrált tervezhető írhatja alá.

Akit érdekel, mi segítünk önköltségen összeállítani a csatlakozási tervdokumentáciot, részletek itt:csatlakozási dokumentácio intézése
(#) fonix2 válasza Ződfülű hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
Sziasztok!

Egy kérdésem lenne.

Hálózatra szeretnék visszatáplálni, hibrid rendszerrel.
A napelemeket boltban venném, az invertert is.
A szélturbinát viszont magam készítem.

Kérdés: a szolgáltató belemegy, hogy saját készítésű szélturbina készíti a villamos energiát, vagy ahhoz is kér mindenféle papírt ?

Elég egy db alacsony feszültségű ( pl. SMA WindyBoy 1100 LV 21-60 V) inverter, vagy külön kell a szélgéphez és a napelemhez ?

2 db kb. 100 wattos 24 Voltos napelemre gondoltam és egy 600-700 Wattos függőleges tengelyű szélgépet próbálok összehozni.

Bővebben: Vawt tesztek

Bővebben: Generátopr kísérlet 1

Bővebben: Generátor kísérlet 2
(#) Amperas válasza dcsabi hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
Szép jó napot mindenkinek!
Tavaly nyártól üzemeltetek Napelemes (PV) rendszert, szigetüzemben.
A termelt energia (max 2,8 kW) teljes mértékben a lakás fogyasztását látja el.
Ajelenlegi áramszolgáltatói szabályozás miatt nem éri meg visszatáplálni.
A kivitelezés pályázaton nyert támogatással valósult meg.
Bárkinek kérdése lenne tapasztalatomat megosztom.

üdv
(#) balogh válasza Amperas hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
A pályázatról ha írnál bővebben.
Persze, ha publikus.
(#) balogh válasza balogh hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
Úgy tűnik, hogy nem publikus.
Akkor, biztosan okosban …
(#) pudding1 válasza balogh hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
Miből gondolod hogy akitől kérdeztél egész nap a fórum előtt ücsörög? Ha rákattintasz a nevére láthatod hogy mióta kérdeztél még nem járt itt.
(#) Barret válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
Egyszerű dolog szerintem!
Én Számítógépet is készítettem már házilag!
Megvettem a modulokat egyenként,és otthon összeépítettem.
Eddig mind működött,amit így legyártottam magamnak.
De nem vállalok mások számára gyártást
Magánproject*
(#) pudding1 válasza Barret hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
Gondolom ez egy kis fricska volt a számomra, de nem baj. ( a házi készítésű kenyér sem attól lesz házi készítésű hogy elültetem a búzát,learatom, megőrölöm stb. )
(#) balogh válasza pudding1 hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
Én még olyan pályázatot nem láttam, amiben nem volt egy kis „csavar”.
Amikor valaminek „két ára” van, ott alapból bűzlik az egész.

(Gázolaj, tüzelő olaj, stb)

Mitől lenne ugyan az a beruházás környezetbarátabb attól, ha ebben csak egy valamilyen lista alapján kiválasztott személyek vehetnek rész?
(#) pudding1 válasza balogh hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
Én csupán arra hívtam volna fel a figyelmed hogy a kérdésedet még csak el sem olvasták mire duzzogni kezdtél. A pályázatokhoz semmi közöm, nem tudok róluk semmit és nem is akarok. Nekem hiába részletezed, nem értek hozzá.
(#) balogh válasza pudding1 hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
Nem duzzogás volt!
Inkább, reklám szagú volt a beírás.
(#) pudding1 válasza balogh hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
Igazad van. Respekt.
Következő: »»   8 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem