Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   574 / 1679
(#) Roy Jones hozzászólása Máj 6, 2010 / 1
 
Elkészültem én is a led stroboszkópommal.
180 darab leddel rendelkezik, és egy NE555-ös ic a lelke,meg persze a teljesítmény tranyó.
Egy UV pénzvizsgáló dobozába építettem,melynek plexi előlapja van.Még nincs teljesen kész,a plexi lapot is szépen rögzítenem kell,mert még csak bele van szorítva.
(#) zenetom válasza Roy Jones hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
Hali!
Gratula!
Brutális fénye lehet
Ha lehet videót, vagy képet működés közben..
(#) BZoli94 válasza Roy Jones hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
Szia! Elég jó lett, gondolom, hogy nem gyújtáshoz lesz... Mondjuk inkább partyzni. A NYÁKról is van képed? Engem az is érdekel. Üdv! Az én strobimat még csak ma próbáltam ki, de nagyon jól működik. Ha süket/hülye lennék, simán belenyúltam volna a lendkerék lyukjába...
(#) Roy Jones válasza BZoli94 hozzászólására (») Máj 7, 2010 /
 
Még ma megpróbálom teljesen befejezni! Az elektronika még nincs benne, finomítani kell a villanásokon,és szerintem a vég tranyót is cserélni kell,mert 60 leddel ment eddig kisebb dobozban.Az eredményt mellékelem(ami remélem pozitív lesz )
(#) aderka hozzászólása Máj 7, 2010 /
 
Üdv!

Egy 4 csatornás programozható elosztót építek. Előre leszögezem, hogy nem az oldalon lévő Topi féle, ez saját ötlet, ahogy a PIC program is.
Ehhez még tartozik egy gomb panel, szalagkábellel lesz összekötve a vezérlővel, és még egy LCD kijelző.
Van egy alap órája amit beállítunk a rendes időre. Beállítások menüben pedig egymástól függetlenül állíthatjuk a 4 db kimenetünket percre pontosan mikor kapcsoljon be illetve ki.
Az aktív kimeneteket LED-ek jelzik vissza. Áramszünet esetén eepromba menti a beállított értékeket így azok nem vesznek el. Még nincs kész, de azért egy képet már tudok mutatni..

üdv: Dávid
(#) David.zsombor válasza Roy Jones hozzászólására (») Máj 7, 2010 /
 
Hány 500 ft os zseblámpát szedtél szét hozzá?
Am. Gratula nagyon jó lett.
(#) JZoli válasza aderka hozzászólására (») Máj 7, 2010 /
 
Nagyon profi lesz, a rajz, és a PIC-progi publikus lesz?
(#) Roy Jones válasza David.zsombor hozzászólására (») Máj 7, 2010 /
 
Köszi!
18 darab lámpa
Mutter 350Ft-rt árulja emlékezetem szerint , nagykerben meg megveszi vagy 200ért kb.Így nekem kicsit gazdaságosabb volt mint egyenként ledeked venni.
(#) aderka válasza JZoli hozzászólására (») Máj 7, 2010 /
 
Kösz!
Nem szándékoztam cikket írni róla.
(#) JZoli válasza aderka hozzászólására (») Máj 7, 2010 /
 
Nem pont cikkre gondolatm, hanem az esetleges után építések miatt a "doksira".
(#) David.zsombor válasza Roy Jones hozzászólására (») Máj 8, 2010 /
 
Ja mivel 1 darab minimum 50 ft a ledekből.
(#) interferi hozzászólása Máj 8, 2010 /
 
Elkészülr a Spektrum Analizátor II höz az SMD nyák, majd ha kész lesz még rakok fel róla képet .
(#) mrobi hozzászólása Máj 8, 2010 /
 
Üdv. Nem is tudom hogy jó helyre írok-e. Lenne egy olyan kérdésem hogy valaki hallott-e már erről a hőmérőről? Vagy valaki megépítette-e már? Itt a kapcsolási rajz.
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 8, 2010 /
 
PIC-es panelmérőm:
Bővebben: Youtube
Itt írtam róla:
Bővebben: Link
(#) mrobi válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 8, 2010 /
 
Nagyon jó lett.:yes: Bárcsak értenék én is agy a pic-ekhez.
(#) vicsys válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 8, 2010 /
 
Gratula, szép munka!
mrobi!
Attila se az anyatejjel szívta magába a tudást. Nekiállt olvasni, tanulni, kérdezni...
(#) zolika60 válasza mrobi hozzászólására (») Máj 8, 2010 /
 
Tán egy hetvenes évekbeli ezermesterben láttam. Meg nem építettem, de sok ennél korszerűbb kapcsolás van már.[OFF]Ja és nem jó helyre írtál.
(#) klemo86 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 8, 2010 /
 
Azért elég laza a néhány apróbb szépséghiba ellenére is, de várjuk ki a végét!
(#) mrobi válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 8, 2010 /
 
Azt gondoltam hogy ez nem korszerű. De legalább könnyű megépíteni. Amúgy hova kellett volna írnom?
(#) zolika60 válasza mrobi hozzászólására (») Máj 8, 2010 /
 
Például a kezdő kérdésekbe. Ha egy kicsit használod a keresőt biztosan találsz korszerűbbet is.Bővebben: Link
(#) mrobi válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 8, 2010 /
 
De nekem nem az a lényeg hogy korszerű legyen. Hanem az hogy működjön.
(#) zolika60 válasza mrobi hozzászólására (») Máj 8, 2010 /
 
Rendben. Nem is akarlak lebeszélni róla. Csak azt gondoltam, hogy itt van sok működő, korszerű kapcsolás, miért ne válogathatnál közülük.
(#) nagy hoho válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 8, 2010 /
 
Én vettem a Vakerán két különböző panelmérőt nem egy gyártótól de egyik sem ilyen pontos. Gratulálok nagyon jó lett a program és a műszer is.
(#) Attila86 válasza nagy hoho hozzászólására (») Máj 8, 2010 /
 
Köszönöm, jó ezt hallani (olvasni). Komoly hardveres és szoftveres fogások kellettek ennek a pontosságnak az eléréséhez.
(#) roland0327 válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 8, 2010 /
 
Gratulálok ehhez a szép és precíz munkához!
(#) geri303 válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 8, 2010 /
 
Gratula a pontossághoz, hogy képzeled az árammérést? Én már több kapcsolást próbáltam rá, de vagy a kapcsiüzemű táptól őrül meg, vagy a rövidzárnál telítésbe kerül a cél IC-n belül egy alkatrész és onnan csak táp le-fel ami kimozdítja vagy simán pontatlan
(#) Attila86 válasza geri303 hozzászólására (») Máj 8, 2010 /
 
Az árammérése a panelmérőmnek egyszerű; a sönt jelét egy OPA erősíti, majd ez megy a PIC A/D-jának a bemenetére.
Idézet:
„vagy a rövidzárnál telítésbe kerül a cél IC-n belül egy alkatrész és onnan csak táp le-fel ami kimozdítja”

Ezt reteszelődésnek hívják. Könnyen megakadályozható egy vagy két zener diódával és egy ellenállással ami nem hagyja hogy a mérőbemenet a zener feszültsége fölé emelkedhessen.
A kapcsolóüzemű táp problémája már bonyolultabb. Szűréssel, árnyékolással javítható és szoftveres úton is, ahogyan az én panelmérőm is teszi. Amúgy a videón végig kapcsolóüzemű (labor)tápról kapja a mérendő feszültséget, szóval úgy néz ki jól bírja.
(#) Frankye válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
Gratulálok, nagyon profi lett! A "szokásos", Tőled megszokott minőség és precizitás.
(Egyetlen dologba tudnék csak belekötni, hogy az árammérő kijelzője lehetett volna piros, de ez tényleg már csak kötekedés... )
(#) Attila86 válasza Frankye hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
Ki lehet cserélni, nekem most csak zöldek voltak itthon. Viszont működik közös anódos és közös katódos kijelzőkkel is!
(#) Frankye válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
Persze, hiszen mondtam, hogy csak kötekedés!
Az viszont nagy ötlet, hogy:
Idézet:
„működik közös anódos és közös katódos kijelzőkkel is!”
Következő: »»   574 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem