Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   538 / 2499
(#) djhua válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Egy eloerositore kotom. De ossze kotottem a testet is. Csak akkor halszik a zaj ha halkan halgatom ...
Az is lehet hogy az eloerosito miat zug?
(#) kadarist válasza djhua hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Földhurok miatt zúg. Mit kötsz az előerősítőre? MP3 lejátszót?
(#) djhua válasza kadarist hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
A szamitogepet. De ha az eloerositore kotok egy hangszorot nagyon tisztan mukodik.
(#) kadarist válasza djhua hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Próbáld meg, hogy nem számítógépet kötsz rá, hanem valamilyen elemes kütyüt. A számítógépnél ha le van földelve, akkor az a baj, ha nincs leföldelve akkor meg azért földhurkos a hang.
Előerősítő nélkül próbáltad? A számítógép kimenete elég nagy szintű ahhoz, hogy direktben ki tudja vezérelni a végfokozatot.
(#) Directors hozzászólása Máj 15, 2010 /
 
Sziasztok!
Adott egy erősítő aminek középkivezetéses táp kell.
Adott még egy hangszínszabályzó aminek középkivezetéses táp kell. A két táp GND-jét csillagpontba kell kötni ugye?
Így jobb lesz.. köb..
(#) lewi hozzászólása Máj 15, 2010 /
 
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem:

Ha meg szeretném építeni ezt a szintemelőt, akkor melyik ict ajánljátok hozzá a felsoroltak közül?
(MC1458, MC4558, TL072, TL082, NE5532) Egy sub ládához lenne, és minnél kisebb torzításút szeretnék. Sajnos az elektronikához nem értek annyira, hogy ezt az adatlapból ki tudjam bogarászni.

Segítségetek előre is köszönöm: lewi
(#) Directors válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Nagyon sok test lesz egy helyen.
Így oldottam meg én.
Középen lesznek a test pontok.Ahol a kis vezetősávok vannak oda lesznek kötve a test kábelek.

Köszönöm a segítséged.
(#) szilva válasza Directors hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Ez nem teljesen a klasszikus csillagpont. Nézd meg az alábbi panelrajzon egy gyári erősítőnél a kialakítást! Szerintem sokat lehet tanulni egy ilyen tanulmányozásából.

AKAI AM302 - Scanelt kép
AKAI AM302 - Fotózott kép
(#) maTaKee hozzászólása Máj 15, 2010 /
 
Helló!
Mostanában vettem észre, hogy a HIFI-m egyik oldala elkezd recsegni egy idő után, de nem mindig csinálja ezt. Ez mitől lehet? Egy újra kondizás segítene rajta?

(#) Zenner hozzászólása Máj 15, 2010 /
 
Hali!

Szeretném elkezdeni az erősítőmet, de egy kis probléma adódott. Megvettem minden alkatrész, de a kimenő kondi baromi drága lett volna ezért nem vettem meg. Gondoltam itthon úgy is van. Hát be kell vallani tévedtem és közel 2 órás keresgélés után sem találtam megfelelő értékűt. Csak 2200 µF-os áll rendelkezésemre a 3300 helyett. Egyébként erről az erősítőről lenne szó.
Tápfesz. 34V, terhelés 8 Ohm. Amitket találtam azok 35V-osak(tudom kondin féltápfesz. van).
Jó lehet bele a 2200 µF is?

Üdv!
(#) szamóca válasza Zenner hozzászólására (») Máj 15, 2010 / 1
 
Jó az helyette, felesleges a 3300µF oda.
Ami a fesztűrést illeti az inkább határon van.
Amint teheted cseréld nagyobb feszültségűre.
(#) Zenner válasza szamóca hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Köszönöm a gyors válasz! Most megnyugodtam, hogy nem kell az egész műhelyt felforgatnom
A cikk írója azt mondta, hogy féltápfesz. van a kondin, elvileg jó kell, hogy legyen. És elírtam, mert csak 32V lesz. Elnézést!

További szép napot!
(#) drhati hozzászólása Máj 15, 2010 /
 
Sziasztok! Van egy szimmetrikus szekunderű toroidom: 42,1-0-42,5 váltó (legalábbis ennyit mértem rajta). Erősítőt szeretnék vele építeni, de nem tudom hogy ez a 0,4V feszkülönbség a 2 oldal között mennyire árt a végfoknak? Ez még belefér?
(#) Zenner válasza drhati hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Szia! Ennyi még belefér. De, ha nem bízol a dologban akkor használhatsz egy szekundert egy feszültség kétszerezővel.
(#) Doncso hozzászólása Máj 15, 2010 /
 
Helló urak, na egy kicsit nekem kellene most segítség mert elfogyott az okos ládám, lenne ez az erősítő, és van utánna egy DC védelem és egy bekapcsolás késleltető, namost, eredetileg minden tökéletesen működik, de mégis van egy kis baj, mégpedig az, hogyha a jel bemenetet nem földelem össze a GND-vel ami egyben ugye a ház, a hangszóró kimenet , a táp közepe, stb, szóval ha nem kötöm vele össze akkor negatív tápfesz van a kimeneten, és nem old a védelem, ahogy összekötöm, és bekapcsolom, minden rendbe, nem tudom eldönteni, hogy honnan jöhet ez. Szerintem nem normális. Mindkét oldalon ugyanez a jelenség. Ha mondjuk a jobb oldal bemenetének földjét összekötöm a GND-vel, akkor az az oldali relé leold és működik, de a másik nem, tehát elkülönül a kettő oldal egymástól. Van ötlet mi lehet ez az anomália?
Üdv. Doncso
(#) Zenner válasza Doncso hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Szia!

Miért nem kötöd be a jelbemenet földjét a GND-vel? Azt úgy kell szerintem. De valószínűleg azért van egy a baj mert a bemenet földje csak lóg a levegőbe(nem szeretnék hülyeséget mondani).
(#) ToXeN válasza Doncso hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Helló Doncso!

Én 10-22 Ohm-os ellenállással szoktam összekötni a jelföldet és a tápföldet, zaj sem megy át és mégis olyan mintha összekötötted volna a GND-ket, próbáld csak ki!
(#) subwoofer220 hozzászólása Máj 15, 2010 /
 
Hali. Azzal a kérdéssel fordulok most hozzátok,hogy egy erősítőbe hogy szoktak trafót cserélni? Mert meghalt,de nem tudom hogy hány Voltos és amperes volt.
(#) drhati válasza Zenner hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Hello! Gondolom a feszkétszerezőben a diódák típusa mindegy, csak a bírják a feszt és az áramot. De kondenzátorokat milyen értékre érdemes megválasztani?
(#) skero válasza lewi hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Bármelyik megfelel a céljaidra. A legjobb adatokkal az NE5532 rendelkezik ultra kicsi zajával, ő viszi a pálmát jel zaj viszonyban, aztán a két TL majd a két MC. De mindegyik jó, a két MC -nek gyengébb a jelátviteli képessége a magasabb frekvenciákban (10 Khz fölött esik az átviteli szint) de sub -nál ez nem érintett tartomány. Ha feltétlen ragaszkodsz a legjobb adatokhoz akkor a NE -t válaszd.
(#) ToXeN válasza drhati hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Feszkétszerezőt csak végső esetben használj, kb 4x akkora Kondikkal mint a megszokott középnullás trafó és dióda híd (graetz) párosnál, nem a legjobb megoldás, nem véletlenül nem használják (gondolj csak bele, akkor senki nem tekerne fel még egy tekercset a trafóra)!

Neked középnullás a trafód, használj diódahidat és a trafód mindkét kivezetését! Az a 0,4VAC eltérés nem hogy "még belefér" hanem BŐVEN, ennél sokkal többet kibír egy végfok vagy egy előfok!
(#) nikolatesla hozzászólása Máj 15, 2010 /
 
Hali!
Már majd nem kész az új 2*100W erősítőm.
Már csak az egyik vég panelt kel még be ültetni meg dobozolni.Csak egy problémám van! Nem tudom,hogyan csináljak55v dc-ből 37v-ot?!
Ugyanis a trafóm 2*43v ad le és két kondenzátor illetve Gratz van. De abból a 43v-ból ha szűröm és egyen irányítom akkor 55v lesz.Tehát nekem egy stabil táp kellene amiben segítségeteket akarom kérni.
Teszek fel képeket.
De meg jegyzem a doboz és a kötegelés nem végleges csak a tápot próbáltam.
(#) nikolatesla hozzászólása Máj 15, 2010 /
 
Képek itt vannak!
(#) kadarist válasza nikolatesla hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Szia!
A linkelt oldal végén van egy MOSFET-es stabilizált táp végerősítőhöz.
Bővebben: Link
(#) petemazi válasza Directors hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Ónozd tele majd a sávokat, mert nagyon kevés az a réz.
(#) Zenner válasza drhati hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
drhati:
ToXeN kollégára hallgass inkább! De 0.4VAC tényleg nem gond.

ToXeN:
Jó hogy mondod ezt a feszkétszerezővel kapcsolatban, nem is tudtam!
(#) nikolatesla válasza (») Máj 15, 2010 /
 
Helló!
Renben csak gondoltam mind a két helyre illik.
Kadarist: Köszönöm a linket át nézem.
Petemazi: Már meg van a kész panelon.
(#) csovalek hozzászólása Máj 15, 2010 /
 
CSá.
Egy Újabb projekten töröm e fejem:
Van egy trafóm:100VA de 360Vos a primer.
230 ról is működik, de így csökken a feszültség a szekunderen(Így csökken a teljesítménye? És kb mennyi 230on?).
Eredetileg 22V így 14V, egyenirányítva terhelés nélkül 18V. Terheléssel szerintem lemegy16-17Vra.
Ebből szeretnék egy SUB ot csinálni.
Arra gondoltam, hogy ez a trafó egy autó végfokot simán tudna hajtani, mert azoknak 18V ig mehet a tápfesz.
A lényeg:
Egy MONO autórádióba való végfok IC-t keresek kb. 40-50W körülit.
Előnyök: Elérhető ár, mute-stanby mentes, minnél kevesebb lábkiosztás, könnyen beszerezhető és megépíthető.
Ha valaki tud ijet írja ide. Kösz.
Üdv.
(#) Directors válasza petemazi hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Vékonyak ezek a sávok?
Természetesen megfogadom a tanácsod.1cm vastagok a vezetősávok kb.Néhol 0,8cm.
(#) lewi válasza skero hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Nagyon szépen köszönöm!

sokat segítettél!

Köszi:lewi
Következő: »»   538 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem