Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A-osztályú erősítők
 
Témaindító: Dióda, idő: Feb 14, 2006
Lapozás: OK   58 / 137
(#) Morzsi007 válasza trionaudio hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Köszi a választ és a szép képet. Én is sztereo potira gondoltam, de lineáris potival nem jobb lenne?
(#) szamóca válasza Morzsi007 hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Elvileg a log. pályakarakterisztika alkalmazkodik jobban a hallásunkhoz, de a lineárissal is megoldható. (legfeljebb megköveznek érte az audiofilek. :hide: )
(#) oibacsi válasza Mayan hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Van egy csillagpontom, minden vezetéket oda egybeforrasztottam, bemenet-kimenet, táp.
Fémdobozban van, de arra nem húztam ki semmit.
Tegyem ki rá a földet esetleg?
A poti földjei a műv erősítő mellett halad (mivel ott is kell), majd a csillagpontba csatlakozik.
(#) Morzsi007 válasza szamóca hozzászólására (») Máj 15, 2010 / 1
 
Ok, akkor logaritmikussal csinálom. Eddig azt hittem , hogy csak lineáris felel meg az efféle szabályzásra.Esetleg a balanszra valami egyszerű megoldást tudnál ajánlani? Köszi a tanácsot.
(#) oibacsi válasza oibacsi hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Már nincs idő módosítani, de egy idézet egy itteni cikkből:

Földelés nélküli rendszerekben minden eszköz kizárólag kettős villás dugóval kapcsolódnak a hálózathoz...akkor ilyen esetben kizárt hogy földhurkunk legyen.
(#) szamóca válasza Morzsi007 hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Az biztos kell bele? Igazándiból ha jó felvételeket hallgatsz, akkor semmi szükség nincs rá.
Egy lin. mono potival megoldható a balanszírozás, de ehhez nem árt egy aktív szintillesztő fokozat.
Vagy két mono potiból készíted a hangerőszabályzódat.
(#) oibacsi válasza szamóca hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Én is két mono-ból raktam össze, ez jó megoldás a színpadkép variálására is
(#) szamóca válasza oibacsi hozzászólására (») Máj 15, 2010 /
 
Hátránya hogy tökölni kell a beállítással egy kicsit.
Nekem is ilyen a conduktorom, meg a szub.
(#) Mayan válasza oibacsi hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Egy probat meger. Ha lehet, a bemenetnel foldeld a dobozt. Es az lenne a jo, ha a csillagpont maga a kondik kozos polusa lenne.
(#) oibacsi válasza Mayan hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Köszi, megnézem, ez nem lesz nehéz és ahogy észrevettem, a cd lejátszónál is az rca-nál van kitéve a házra.
Egyébként hallasz különbséget nagyobb nyugalmival?
(#) Morzsi007 hozzászólása Máj 16, 2010 /
 
Igaz, nem fontos a balansz, csak érdeklődésképpen kérdeztem. Elég lesz a hangerőpoti.
(#) Mayan válasza oibacsi hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Termeszetesen tobb a tartalek tobb aramnal, ezert dinamikusabb, utosebb kicsit. De ebben a kapcsiban ami a legjobb a szep hangjan kivul hogy egeszen kis hangeron is telt es mely basszusa van. Tehat nem sok valtozik.
(#) violin hozzászólása Máj 16, 2010 /
 
Sziasztok! Van ötlete valakinek a 2SJ20-2SK70 FET-ek helyettesítésére....? Egy 60W-os Hiraga-t szeretnék építeni.
A 20W-osból már építettem egy jópárat...most szeretnék továbblépni...
(#) oibacsi válasza Mayan hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Átalakítottam közben tl074-es megoldásra, a 2 oldal közös nyákon, csillagpont-test ahogy írtad. Ugyanúgy brummos, de legalább szimmetrikusan viselkedik a 2 oldal.
Van ötleted miért lehet? Esetleg tegyek bele komolyabb tápot? A multiméter 2-3 százados ingadozásokat mutat, a kiemeneten váltóban mérve pont ennyi van...
(#) Mayan válasza oibacsi hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Esetleg probald ki akkor ugy ahogy en hasznalom, ketszerezos tappal. Nekem egy valtozatban +-15V-tal, oldalankent 0.7A mellett sem volt brummos, pedig csak 2200µF kondikkal ment, ketszerezos tappal...
(#) oibacsi válasza Mayan hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Ez az egy trfóm van, 2 szekunderes, 150VA. Pontosan hogy megy ez a kétszerezés?
Ugyanarról megy fordítva kötött diódákkal?
A komolyabb tápot úgy gondoltam, hogy oldalanként 100ezer mikró, majd utána hidegíteni 10-10 mikró, majd közvetlenül a kimenethez 100-100 nanó. Erről mi a vélemény?
(#) varttina válasza oibacsi hozzászólására (») Máj 17, 2010 / 1
 
100 ezer µF-nál szerintem többet ér 2 x 22000 uF, közé pedig egy megfelelően méretezett foljtótekercs, vagy ellenállás. Utóbbi esetben a hálózati trafót pár volttal a kívánt feszültség fölé kell tekerni.

szures.png
    
(#) oibacsi válasza varttina hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
3*33ezer mikróból raknám össze...
(#) oibacsi hozzászólása Máj 17, 2010 /
 
Mellékletben a jelenlegi és a tervezett.
Lehetne jobb is, tudom

táp.pdf
    
(#) szamóca válasza oibacsi hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Már egyszer leírtam az egyik erősítős topikban hogy nem a tápelkóknál a legcélszerűbb a csillagpontot kialakítani, bármennyire is ezt állítják, hanem az áramkör legérzékenyebb pontjánál.(Pl. itt az IC bemenet közelében)
(#) oibacsi válasza szamóca hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Egyelőre úgy tűnik, hogy táp gond lesz, kiforrasztottam 2 diódát a Graetz-ből és lényegesen pattógósabb-brummosabb volt...
Legalább a szimmetria megoldódott a két oldal között
(#) isssti hozzászólása Máj 18, 2010 /
 
Sziasztok!
Mayan-hoz lenne kérdésem, összeraktam a HTA-30-as cikkedben közölt kapcsolást monoban egyelőre, az ének és a magas hangok gyönyörű kristálytiszták, kellemes is a hangja, de nincsenek mélyek, éppen csak hallani, ahol már dominánsnak kellene lennie. Valami tipp vagy ötlet? Egyelőre 12V-on PC tápról megy 2200µF szűréssel... (folyamatban egy torroid) és nagy Videoton hangfalakat kellene hajtania.
Előre is köszönöm a segítséged!
István
(#) Mayan válasza isssti hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Nekem nagyon komoly melyeket hoz ez a kapcsi. Megprobalhatsz nagyobb kimeno kondit hasznalni, pl. 4700uF, bemeno kondiknak pedig 100µF-osakat. A videoton nem eppen minosegi hangfal am, tud az jo melyet ? A hifi magazinban mindig porig alaztak oket, kiveve talan a hs280-ast. Szerintem egy jobb hangfal kellene neked ha igazan szep melyekre vagysz. Lehetoleg reflex. Ja es a pc-tapot felejtsd el, meg egy 1A-es dugasztap is jobb zenere. Az is lehet a baj. Egyebkent ha minden hibatlan, akkor olyan nem lehet hogy nincs mely. Ja igen, hogy hibatlanul mukodik-e, azt megmerheted, a kozos emitteren fel tapfesznek kell lenni, a ket bazis kozt 1.2V-nak, az aramfelvetelnek pedig legalabb 25-30 mA-nek oldalankent.
(#) hapro válasza szamóca hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Miért ott célszerű?
(#) Mayan válasza oibacsi hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Ahogy a cikkben van nekem a tap, azt probald ki. Csak 2 dioda kell es a ket pufferkondi. Akar 2200µF is eleg. A trafonak akkor csak az egyik tekercse kell, a ket dioda sorbakotve, a ket kondi is sorbakotve + a + hoz, - a - hoz, a diodak kozos pontja az egyik valto, a kondik kozos pontja a masik valto. Nezd meg a rajzot es az erositom belsejet. De vigyazz, nehogy a tarfo ket szelso kimenetet hasznald, az mar tul nagy fesz lenne. A kozoset es az egyik szelsot. Igy ugyanannyi lesz a tapfesz mint most.
(#) Mayan válasza oibacsi hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Az is nagyon jo tap amit varttina mutatott! Ott az 1ohmosnak nagy teljesitmenyu kell mert futeni fog az is egy cseppet. Egyebkent nem ertem en ezt a brummodat. Mar a mostani tapod is sokkal komolyabb mint nekem barmelyik. Csak bizonyos aram folott kezdodik ugye ? Hopp megjelenik vagy lassan, folyamatosan no a brumm ?
Azert nem ertem mert en meg eppen azt (is) szeretem ebben az erositomben hogy nincs semmi de semmi zaja, se brumm, se semmi. Rajzold mar le a mostani kapcsidat, hogy nez ki. Vagy azonos a en tl074-es verziommal ?
(#) oibacsi válasza Mayan hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
300mA-nél kezdődik, mióta a TL074-es egybeverzió van, a 2 oldal egyformán kezdi el.
A kapcsolás megegyezik, kivéve, hogy 50K-s mono log. potikat használok, más a táp és 50K/220K-val állítottam be az erősítési tényezőt. Ja és a nyugalmi áram 1K8-as ellenállások mellett 300mA. Éppenhogy brummos.
Hozzá kell tenni, hogy brummal a háttérben sem szól tozan vagy ilyesymi.
Neked mennyit ugrál a tápfesz pufferelés után?
(#) Mayan válasza oibacsi hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Hogy mered meg hogy mennyit ugral a tap ? Meg nem mertem, de szerintem sokkal tobbet mint neked, megsem brummos. Ezert nem ertem... Valahogy a ketszerezos tapnal a ket tapfesz virtualis, mert a trafo mindig csak az egyiket tolti, szerintem ez a fo kulonbseg. Es ezert kerem hogy kosd at ilyenre a tapot, mert lehet ez megoldja a problemadat. Ja es 1 db nyitoellenallast hasznalj, ahogy en ! Lehet hogy az is szamit, most hogy belegondolok...
(#) oibacsi válasza Mayan hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Rátolok egy multimétert és tudom, hogy lassú a műszer, de az is kimutatja...
(#) Mayan válasza oibacsi hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
A kondikon 0.16V valtofeszt mertem. A kimeneten nincs semmi. A tapfesz +-9.5V
Következő: »»   58 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem