Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   87 / 399
(#) Alkotó válasza Tibi98 hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Meg kellett néznem mit is tetem a B5-be, mert már nem emlékeztem rá. Abban az eredeti, "KD mester-es" védelem van. Maga a védelem nem tudja mekkora a tápfesz, mert neki a BD241-es tranyó már csak 24V-ot enged.
Nálad közel 55V körül lesz a maximális tápfeszültség pufferelve. Tehát ha feltételezzük, hogy a zéneren 6-7mA körüli áramot akarunk, akkor R41-1,8K -ot ki kell cserélned egy 4,7k-ra, ami legalább 0,6W legyen, de inkább nagyobb (számítva és kerekítve 0,25W, de nem árt a biztonság). Valamint C33 feszültségét is feljebb kell tolni, minimum 63V-ra. Nem próbáltam ki, de lehet, hogy a BD-re is kell majd egy hűtés. Ha az egész védelem mondjuk 150mA-t fogyaszt (erősen relé függő), akkor számítva és kerekítve közel 5W-ot kell disszipálnia.

AC41V jó a Quadnak. Ez 55V körüli egyent jelent, nálam is ilyesmi van, és simán bírja.
(#) Alkotó válasza ekkold hozzászólására (») Ápr 23, 2010 / 1
 
Még mindig nem értjük egymást. Engem egyáltalán nem zavar, hogy azon a rajzon több tápfeszültség is van. Megállapítottam a tényt, és hátrányként értékeltem. Ebben nem hiszem, hogy van értelme vitázni.

Amit te is próbálsz erőltetni az igaz, de az értelme számomra vitatható. Mert ha mondjuk van +-50V, és abból csak +-40-et lehet "kihasználni" akkor az nem olyan nagyon jó. De talán nem a meghajtás feszültségét a legcélszerűbb megemelni, hanem mondjuk emeljük az egész globális táplálást +-60V-ra, és akkor máris "kihasználhatunk" vagy 50V-ot.
Tudom, hogy lehetnek más szempontok is, mint pl. első helyen a félvezetők feszültségtűrése, de azt hiszem ez ma már nem olyan nagy gond, elhanyagolható a bonyolult tápegység kialakítás többletköltségével szemben.
Javaslom ezt a gittet ne rágjuk már tovább, az a kapcsolás olyan, más kapcsolások meg másmilyenek.
(#) Tibi98 válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Értem, köszönöm a gyors választ!
Még annyi, hogy BD243C-t használok BD241 helyett, mert csak ezt tudtam beszerezni. Megfelelő lesz ez a kapcsolásba?
(#) Tibi98 hozzászólása Ápr 23, 2010 /
 
Megépítettem a B5-höz való védelmet, az 1,8k helyett 4,7k-t raktam, BC182 helyett BC546-ot, BC212 helyett BC556-ot, BD241 helyett pedig BD243-at. Bekapcsoláskor azonnal behúz a relé (ezt nem lehet késleltetni picit?), kikapcsolás után egy másodpercen belül old...
Eddig rendben is lenne, viszont ha egyenfeszt (12V) adok a hangszóróbemenetre, nem old a relé, tehát nem működik a védelem...
Mi lehet a probléma?
(#) Alkotó válasza Tibi98 hozzászólására (») Ápr 23, 2010 /
 
Az nem működik. Késleltetnie is kell bekapcsoláskor, meg egyenre is oldania kell.
Talán először csak a védelmet teszteld, külön, és ha már működik, akkor kell a bemeneti feszültségcsökkentő elemekkel foglalkozni.
A BD243 tökéletes bele.
(#) fanni04 hozzászólása Ápr 24, 2010 /
 
Sziasztok 2*27volt váltó elég lesz a quad tápjának 2*10000mf kondival kb 2*40 volt lesz .Azt tudom ,hogy nem lesz igy 2*100w de kb menyit fog tudni leadni.
(#) zsjkuki válasza fanni04 hozzászólására (») Ápr 24, 2010 /
 
Szia.Ott 2x 38 v lessz.Ennel a feszultsegnel 60-65 w max 70 van.Szerintem attol fugg hogy milyen vegtranzisztorokat hasznalsz ugy fog szolni!
Minden jot!
(#) fanni04 válasza zsjkuki hozzászólására (») Ápr 25, 2010 /
 
Köszi szépen BD242c és TIP35c fogok használni.
(#) zsjkuki válasza fanni04 hozzászólására (») Ápr 25, 2010 /
 
Szia.BD242C helyett TIP42C -t tegyel.
Tiszteletem
(#) fanni04 válasza zsjkuki hozzászólására (») Ápr 28, 2010 /
 
Köszi csak ahol én akkarok rendelni alkatrészt ott nincs .De ha sikerul szerezni akkor kiprobálom.
(#) janika002 hozzászólása Ápr 30, 2010 /
 
Sziasztok!
Tapasztalatom megosztom veletek! A Pa 300-am még nem készült el Így hát rákényszerültem a hétvégén ,hogy ismét a Quad 405-öt használjam 200Hz-alá(active crossover) 4x18collos mélyládához 4ohmon !Ez az erősítő akkorát nőtt a szemembe ,és akkorát szólt ,hogy magam sem akartam elhinni! Egy biztos az MJ21194 és MJL15031 a kisujjából kirázza a Quadot az utolsó órákba szabályzási határon a borda kézmeleg volt! További félvezetőim-
T1,T5,T6:BC560(alacsony zajú)-T2:MPSA06-T3,T4:MPSA56-IC-OPA134!Szerintem a dupla tranyózás is felesleges 100W-nál normális tranyókkal tönkretehetetlen a Quad 405 ez biztos !Ezeket hajtottam!

SA400242.JPG
    
(#) kábel hozzászólása Máj 3, 2010 /
 
Üdv mindenkinek

Ez egy félkész quad, gondoltam megosztom veletek, teljes-távirányítós lessz a kicsike
(még a 4*stereo bemenő jel- is)
(#) kábel hozzászólása Máj 5, 2010 /
 
Sziasztok.

Párkép az épülő quad-ról, gyönyörű a sötétben a hangja is csás, a teljeskörű távvezérlés kényesztet

-De egyszer még beleteszek egy alkotóféle-végfokot is (kíváncsiságból) (D5-re figyelek !)

Köszönöm alkotó
(#) subi hozzászólása Máj 15, 2010 /
 
Sziasztok!
Szeretném a véleményeteket kérni a quadommal kapcsolatban. Összeépítés után elsőre indult. Plusz mínusz 50 volt a táp stabilan. Kis hangerőn tiszta, élvezhető a hang. Viszont kb. közepes hangerőtől erősen torzít. Szívesen venném tanácsaitokat. Köszi
(#) janika002 válasza subi hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Szia!
Melyik verziót építetted meg! Milyen alkatrészekkel?
Kéne Pár kép is azért.Lehet csak az A osztály dolgozik!
Így nehéz megmondani mi a baja!
(#) kábel válasza subi hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Szia

A tápban milyen tipus és milyen erős a -trafó? (hány watt) -én toroidot javaslok.

Megmérted menetközben is a tápot ?
-mert lehet hogy üresjáratban megvan az 50v de terhelve le-eshet a dc (akár a felére is) és olyankor a végfok nemtud nagyobb hangerőt produkálni, sőtt elég csúnya hangzás is létrejöhet tőlle !

Nagyobb hangerőnél (főleg a mélyhangoknál) nagyobb a végfok (végfokok) áramfelvétele is -és ez így van rendjén

Sok sikert !
(#) subi válasza janika002 hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Szia Janika002!

Köszönöm a reagálásodat! Ez a quad az 1995 évi verzió, ami ez Elektrotechnika évkönyvben jelent meg. Évekig a fiókban volt, és most egy kis nosztalgia miatt elővettem. Azért van előre haladás is. Átnéztem a forrasztásokat, javítottam, és jelenleg úgy tűnik, hogy minden rendben.
Köszönöm még egyszer a jelentkezésedet.
Üdv.
Subi
(#) subi válasza kábel hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Szia Kábel!

Köszi a tanácsot. Természetesen mértem a feszültséget terhelt állapotban is. Azóta, mint fentebb írtam Janikának, van előrehaladás. Valószínűleg egy sok évvel ezelőtti forrasz hibám volt (Remélem, mert most úgy tűnik, jól szól). Ha mégsem, jelentkezek tanácsért.
Szép napot!
Üdv.
Subi
(#) janika002 válasza subi hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Ok! Örülök ,hogy sikerült!
(#) kábel válasza subi hozzászólására (») Máj 18, 2010 /
 
Üdv.

Lényeg hogy sikerölt megoldani
(#) SD hozzászólása Máj 19, 2010 /
 
Üdv.

Én az urbán féle quadot építettem meg. A végtranyók 2SD424-esek elötte a T7-es és T8-as BD250C. a többi alkatrész a kapcsolási rajz szerinti illetve az ic-ből TL071 helyett TL072-lett beépítve ebbe 2 műveletierosítő van de lényegében ugyanaz. A problémám az lenne hogy bekapcsoláskor szól amíg fel nem töltődnek teljessen a pufferkondik aztán csak búgó hang hallatszik a hangszóróból. Kikapcsoláskor ugyanez fordítva: megszólal aztán elhalkul. Trafónak egy 2X55V-os torroidot használok. Ez lenne túl sok neki?
(#) water válasza SD hozzászólására (») Máj 19, 2010 /
 
Szerinted mennyi lesz a 2x55V-ból üresen? Elárulom. Nagyjából 2x77,5V.
(#) Bencze.k válasza water hozzászólására (») Máj 19, 2010 /
 
megelőztél.. Akartam mondani...
(#) SD válasza Bencze.k hozzászólására (») Máj 19, 2010 /
 
De nem üresen megy
(#) CIROKL válasza SD hozzászólására (») Máj 19, 2010 /
 
De terhelve sem lessz sokkal kevesebb ! 75 dc től . Ez a feszültség a Quadnak halálos !
(#) SD válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 19, 2010 /
 
ok értem akkor valami ébkézláb megoldás mert új trafóra nincs pénzem?
(#) Bencze.k válasza SD hozzászólására (») Máj 19, 2010 /
 
nekem + - 56v-tól eléggé feszélyezve érezték magukat a bd-k..
(#) SD válasza Bencze.k hozzászólására (») Máj 19, 2010 /
 
próbáld ki te is 77V-ról és ha ugyanazt csinálja mindt az enyém akkor tuti hogy az a gondom
(#) Bencze.k válasza SD hozzászólására (») Máj 19, 2010 /
 
nem fogom,már nincs mivel.Eladtam a panelokat.Majd ha lesz rá időm,meg egy kis pézikém,akkor újra előkerül a dolog. Tudod,elég jól elpoénkodunk rajta,hogy 25-27v plusz differenciál van a max legnagyobb ,megengedett tápfeszültség,és a te tápod között.De ebből lehet baleset,ill jelentős anyagi kár... Szerintem ne erőltesd ezzel a táppal,bár semmi közöm nincs hozzá.Te panelod,te pénzed.
(#) Bencze.k válasza SD hozzászólására (») Máj 19, 2010 /
 
Ja csak egy kérdés,ha + - 77v van a tápodban,hány voltos elkókat használsz??
Következő: »»   87 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem