Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   81 / 3975
(#) Ricsa válasza maTaKee hozzászólására (») Márc 7, 2007 /
 
Szerintem simán, csak annyi, hogy nagyobb lesz és több áram tud átfojni rajta.
(#) MaSTeRFoXX válasza maTaKee hozzászólására (») Márc 8, 2007 /
 
Használhatsz, ráadásul mechanikailag stabilabb konstrukciót kapsz
(#) maTaKee hozzászólása Márc 9, 2007 /
 
üdv!
megint én! megépítettem a Skori féle URH adó I. -t, és sajnos nem bírom behangolni! vagyis már hallom azt amit rákötök de nagyon recseg! haviszont hozzáérek vagy megmozdítom egy picit a piroskarikás tekercset akkor minden rendbejön és tiszta hang hurrá...etc! de nem akarom életem végéig fogni ezért kéne segítség h mi lehet a gond??? arra gondoltam h a tekercsnek a kialakításával lehet a gond... de inkább a ti véleményeteket szeretném kérni!



ja és a tekercs az 0,45 -ös

névtelen.JPG
    
(#) maTaKee válasza maTaKee hozzászólására (») Márc 9, 2007 /
 
sry kép

DSC05174.JPG
    
(#) Ricsa válasza maTaKee hozzászólására (») Márc 9, 2007 /
 
Nekem is volt ilyen. Csak nem fm vevővel, hanem detektoros rádióval (kristal radio). Ha hozzáértem akkor jó lett, ha meg nem értem hozzá, akkor meg sz*r. Jól be vannak kötve a földelések/hidegpont/elem vagy táp mínusz pontja. Szertintem ez a gond. Különben a tekercsek jól vannak szerintem,
(#) maTaKee válasza Ricsa hozzászólására (») Márc 9, 2007 /
 
nem vevő hanem adó!
amúgy ha ez kérdés hogy"Jól be vannak kötve a földelések/hidegpont/elem vagy táp mínusz pontja...." akkor a válasz: igen jól vannak bekötve ellenőriztem HELP ME!!
(#) Ricsa válasza maTaKee hozzászólására (») Márc 9, 2007 /
 
Bocs, már megint nem olvastam el rendesen. Próbáld meg nem elektronikus tárgy közelében. Pl.: nem trafó melett, vagy semmi fémtárgy melett. Ha az sem segít akkor én azt mondom hogy pasz.
(#) _JANI_ válasza maTaKee hozzászólására (») Márc 10, 2007 /
 
http://www.hobbielektronika.hu/forum/files/b998cdb5113665b4bd96a9fb...b8.jpg

Az itt megadott kapcsolásban az induktivitások értéke csak akkor lesz megfelelő ha a
megadott menetszámot, tekercs átmérőt, és huzalkereszmetszetet pontosan betartod.
Ha halamelyik értéket módosítod, akkor az induktivitás értéke is megváltozik, s annak a hatását ismerjük egy hangolt körben! Lehet h kicsit macerás, de szerezd be a megfelelő huzalt! Vagy át kell számolni a paramétereket a másik huzalhoz (Menetszám - tekercsátmérő). Úgy talán jobb paramétert tudsz elétni a hangolt körödben...
Sok sikert! _jani_
(#) Ricsa hozzászólása Márc 13, 2007 /
 
Hy all!
Van egy számítógép tápegységének a ventillátora. 12 V-os ventillátor. Ha normálisan kötöm be, akkor forog, gha fordított polarítással, akkor nem. SZétszedtem, találtam benne egy diódát. Rövidrezártam, hátha így sikerül. De sajna nem. Hogy lehetne rábírni egy ilyen jószágot, hogy mindkétfele forogjon. Nem baj ha hátrafele lasabban forog, csak forogjon. A válaszokat köszönöm
(#) szabi83 válasza Ricsa hozzászólására (») Márc 13, 2007 /
 
nem fog vissza fele forogni....
(#) pifpaf hozzászólása Márc 13, 2007 /
 
Eszembe jutott egy kérdés, nem kimondottan elektronikai, de villamossági. Bár lehet, hogy inkább a Hülye kérdések-ben lenne a helye.
Szóval, a nagyfeszültségű távvezetékeken lehet néha látni a drótokon valami piros labdákat. Azok mire jók?
(#) Kicsa hozzászólása Márc 13, 2007 /
 
Szevasztok!
Készítettem 2 légmagos tekercset,hogy tudoim kimérni hogy menetzárlatosak-e? Oszcilloszkóp v vmi? Csak azt nem mondjátok h csináljak újat...
(#) ati88 hozzászólása Márc 13, 2007 /
 
Üdv!

Jövőhéten villany-zh és akadt némi problémám egy feladat megoldásával.
Ezen a linken elérhetitek a feladatot.
http://kepfeltoltes.hu/view/070313/elektrofeladat_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Kérem, aki tud segíteni, segítsen, mert sok emberen tudna segíteni, ha a feladat megoldásának lépéseit leírja! Sajnos a tanár nem való a pozíciójára, s nem tudja átadni az anyagot normálisan, a hallgatók 80%-a nem érti a dolgokat.

És elnézést, ha itt rossz helyre írtam!

Köszönöm előre is a segítséget!
Attila
(#) Ricsa válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 14, 2007 /
 
MÉr nem?
(#) xadaiy hozzászólása Márc 14, 2007 /
 
Van itt esetleg valaki, aki tudja hogyan kell kiszámolni egy végfok feszültség erősítő fokozatában a Cfb (vagy Cdom) domináns pólus-kompenzáló kapacitás értékét??? Ha írna e-mailt nagyon megköszönném...
xadaiy@yahoo.co.uk
(#) Isti válasza Ricsa hozzászólására (») Márc 17, 2007 /
 
a géphűtőkben valami IC végzi a 4 tekercs összehangolását. sztem ő 12V-ból álfázisokat csinál, és ezt a 4 tekercsre juttatja és létrejön a forgó mágneses tér.
Vagy talán csak négyszögjelet csinál 2 fázison egymástól 90°-ra eltolva-de ezek csak a találgatásaim.
(#) fureszk válasza pifpaf hozzászólására (») Márc 17, 2007 /
 
Szia!
Idézet:
„a nagyfeszültségű távvezetékeken lehet néha látni a drótokon valami piros labdákat. Azok mire jók?”

A kisrepülőgépek így jobban látják a vezetéket.
(#) maTaKee hozzászólása Márc 17, 2007 /
 
hogyan lehet szétszedni egy lemezelt transzformátort?

(#) maTaKee válasza maTaKee hozzászólására (») Márc 17, 2007 /
 
(#) Peti_85 válasza maTaKee hozzászólására (») Márc 17, 2007 /
 
Az EI-vasmagosra gondolsz?

Hát az elején nehéz...
Valahogy ki kell ütni belőle egy "E" lemezt, aztán mégegyet... és utánna már nagyon könnyű (persze ha nem votl összefestve, vagy lakkozva)

TÜRELEM kell hozzá, én az első trafóm kb. 3 órán keresztül boncoltam...

Peti.
(#) Müszi válasza Peti_85 hozzászólására (») Márc 17, 2007 /
 
AZ első trafómat nagyából 10 perc alat szettem szét...
(#) maTaKee válasza Peti_85 hozzászólására (») Márc 17, 2007 /
 
eddig én flexel oldottam meg csak gondoltam h van ennek vmi "szebb" megoldása!

ja és amúgy lakkozott
(#) _JANI_ válasza Ricsa hozzászólására (») Márc 17, 2007 /
 
A tekercsek kivezetéseit kell átforgatni vagy felcserélni egymással, 180 (120) fokkal. PERSZE! Ha sikerűl épségben leoperálni a panelt és a terkercstestet a házából. Háháhy (drágább) típusban hallelemek is találhatók (pólusonként egy,) a pontosabb fordulad beállítására. Ott a tekercsekkel együt a halelemek kivezetéseit is át kell fordítani, h. rendesen működjön... Sok sikert a kisérlethez!
(#) _JANI_ válasza maTaKee hozzászólására (») Márc 17, 2007 /
 
Idézet:
„eddig én flexel oldottam meg”
Roncsba bontás!?


Vagy arra a gyárilag végigheggesztettre gondolsz? Mert annál tényleg csak így lehet a lemezeket elválasztani egymástól...
(#) Müszi hozzászólása Márc 17, 2007 /
 
A BSS-en találtam egy jó miki előfok rajzot, és a leírásában benn van, hogy a 47k trimmer is lehet.
Ez a trimmer a gain-t állítja.
Nemtudná valaki megaszondani miaza GAIN?
Talán az erősítés mértékét állítaná?

Köszi: Müszi
(#) Dudus válasza Müszi hozzászólására (») Márc 17, 2007 /
 
A GAIN egy angol szakkifejezés, jelentése: Erősítés, Nyereség

Link

Könyörgöm! Tanuljátok meg, hogy kell beszúrni NORMÁLISAN egy linket! Moderator
(#) Müszi válasza Dudus hozzászólására (») Márc 17, 2007 /
 
Akkor itt az erősítés mértéke uyge
(#) Dudus válasza Müszi hozzászólására (») Márc 17, 2007 /
 
Nem ezt írtam volna?
(#) Ricsa válasza _JANI_ hozzászólására (») Márc 18, 2007 /
 
Ilyen bonyás? Akkor nem is csinálom. De nekem úgy kéne, hogy oda - vissza forogjon. Szóval ha a polarításokat betartom, akkor normálisan forogjon, ha pedig megcserélem őke, akkor meg visszaferle forogjon. Ez ilyen megoldás?
(#) Müszi válasza Dudus hozzászólására (») Márc 18, 2007 /
 
Köccy
Következő: »»   81 / 3975
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem