Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Függvénygenerátor építése
Lapozás: OK   3 / 61
(#) Gory válasza gulyi88 hozzászólására (») Júl 20, 2006 /
 
Helló!
A TL084-es erősítővel mi a baj? Csomó kapcsolásban azt használják ami a neten kering. Amúgy én is rendeltem max477-est, lehet hogy itt a topikban is azt javasoltam, csak én a szkópomhoz elhasználom mind a 4-et, ezért gondoltam hogy TL084-nél maradnék.
(#) Slope válasza gulyi88 hozzászólására (») Okt 30, 2006 /
 
Hello!

Megkaptad már a 038-at?
Én tegnap rendeltem és ma igazoltak vissza, szóval elvileg küldik...

Érdekes hogy a 038-al együtt rendelt műverősítőkről nem írtak semmit...
(#) gulyi88 válasza Slope hozzászólására (») Okt 30, 2006 /
 
dehogy kaptam
már kétszer is rendeltem de nem akarják az igazat...
valamit ügyködnek rajta hogy lehet -e vagy sem...

maj megint megpróbálom...(eddigi cuccokat simán küldték..)

csá
ööh milyen műveletik? azok a nagyongyorsak??
azt simán elküldték (400MHz.. a többi adatot má elfelejtettem )
(#) gulyi88 válasza gulyi88 hozzászólására (») Okt 30, 2006 /
 
pöpec már nem is tok rendelni belőle
(#) Slope válasza gulyi88 hozzászólására (») Okt 31, 2006 /
 
miért nem tudsz?

MAX038CCP mellett ott van a Sample Now
A müverősítő 300MHz-es...
(#) szabi83 válasza Slope hozzászólására (») Okt 31, 2006 /
 
csak nincs raktárban! (In stock)


:no:
(#) Dudus válasza szabi83 hozzászólására (») Okt 31, 2006 /
 
Most rendeltem Max038-at a HT-Eurep-től. 1000HUF és szállítanak néhány hét alatt.
(#) Gory válasza Dudus hozzászólására (») Okt 31, 2006 /
 
Én a maximtól rendeltem mintát. Jó 3 hónapja. De úgylátszik nem akarják küldeni. A HT-Eurep az merre van? Magyar? Én a RET-nél néztem még de ott valami 5 ezer forintért akarják adni. Annyit nem adok rá.
(#) Dudus válasza Gory hozzászólására (») Okt 31, 2006 /
 
http://www.hteurep.hu/

Innen rendelek. Ha van az európai raktárban hamar itt van.
(#) Norberto válasza gulyi88 hozzászólására (») Okt 31, 2006 /
 
Idézet:
„(eddigi cuccokat simán küldték..)”


Mér, te olyan sokszor rendelsz tőlük? Akkor ne is csodálkozz, ha nem küldenek minden héten...
(#) Norberto válasza Dudus hozzászólására (») Okt 31, 2006 /
 
Köszi!

Nagyon jó, hogy megosztottad velünk: létezik ez a HT-Eurep nevű cég...

(Valszeg egyszer én is fogok akkor venni tőlük ilyen MAX038-at...)

És a leírottaid alapján valóban olcsók!!! És ez nagy előny! Egy kérdésem van: árlistát én nem találtam a honlapjukon...az merre szerezhető be?

Vagy külön írni kell nekik egy levelet, hogy én kíváncsi lennék ennek, meg ennek az alkatrésznek az árára?
(#) cimopata válasza Norberto hozzászólására (») Okt 31, 2006 /
 
Én is építettem egy függvénygenerátort ICL8038 as ic vel egyszerű és jó.
(#) MaSTeRFoXX válasza Dudus hozzászólására (») Okt 31, 2006 /
 
Ez a cég küld magánembereknek vidékre? Mert egyszer küldtem e-mailt nekik, érdeklődtem hogy van-e max1470-, és 72-es IC-jük (350-433MHz digitális adó/vevő IC). Csak nem választoltak rá....
(#) Dudus válasza Norberto hozzászólására (») Okt 31, 2006 /
 
Én úgy szoktam, hogy megnézem az árat USD-ben a maxim oldalán és felkészülve a legrosszabra kérek tőlük ajánlatot ( biztos nem nagy üzlet nekik de 2 darabos rendelésre is reagálnak) majd fülig érő szájjal konstatálom, hogy olcsóbb , mint amire számítottam, Ők meg nem értik min vigyorgok.

Időnként fejlesztgetek ezt-azt és a rendelt cuccokból arra következtettek, hogy beszélgetni is érdemes, de én nem gyártok, azt a megrendelő intézi így nincs rálátásom, honnan rendelik az áramköröket az én megrendelőim, de nem is nagyon érdekel. Ez azonban nem keserítette el őket, és azóta is korrekten kiszolgálnak, mert ha beletervezem az áramkörüket az nekik így vagy úgy de jó.

A mintarendelgetésről, pláne ha párszáz forintos alkatrészről van szó, nincsenek túl nagy véleménnyel, nekik is az a véleményük, hogy ezt az oktatásban lehet csinálni, máshol nem érdemes, pláne rendszeresen és nagyobb darabszámmal. Illetve érdekes dolgokat meséltek a távolkeletről rendelt áramkörökkel, amik nem teljesítik a specifikációt, tehát vagy selejt vagy hamis de bátran eladják, persze csak előrefizetéssel.

Üdv.: Zoli
(#) Slope válasza cimopata hozzászólására (») Nov 7, 2006 /
 
Hello!!

Megosztanád a 8038-as funkciógenerátorod kapcsrajzát?
Mekkora sávszélességet értél el? Olvastam, hogy 1MHz a határ (a doksi szerint csak 300kHz, egy régebbi kapcsolásban 600kHz - az utóbbi értéket láttam, szóval ezt biztos tudja).
Találtam 1-et itthon, gondoltam felhasználom... ha már a MAX038 minta nem jön (üzletben meg sajnos horrorisztikus árat kérnek érte).

THX!
(#) Norberto válasza Slope hozzászólására (») Nov 7, 2006 /
 
Ajánlom figyelmedbe Dudus hozzászólásának ALAPOS elolvasását és átrágását!

[link=http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_1506_4_ASC.html?hpost=47103#47103]http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_1506_4_ASC.html?hpost=47...#47103[/link]
(#) Slope válasza Norberto hozzászólására (») Nov 7, 2006 /
 
Igen láttam köszi!

Csak épp elbártortalanított, hogy "2 darabos rendelésre is reagálnak"... na meg az a tény hogy Dudus mögött egy cég áll ha jól értelmezem, és gyakran rendel.

Nekem pedig csak egy darab nyamvadt 038 kéne, így ismeretlenül és háttér nélkül.
...hát nem is tudom...

Viszont annak már látnám értelmét, ha többen rendelnénk ilyen IC-t... az gondolom már nekik is jobban megéri. Szóval, ha úgy gondoljátok összefoghatnánk, a nagyobb esély érdekében.

Amúgy ma jött meg a MAXIM csomag, de nem küldték a 038-at :no:
ez van, de legalább az a kis doboz tetszik
(#) Dudus válasza Slope hozzászólására (») Nov 7, 2006 /
 
Mivel a MAX038 egy kifutó, darab, amit új fejlesztésbe nem ajánlanak, ezért szerintem mintát már nem fognak küldeni. Szerintem az, hogy cég áll mögötted vagy Gipsz Jakab-ként rendelsz 2 darabot szerintem édesmindegy nekik. Az azonban jó ötlet, hogy többen összeálltok és rendeltek, mert gyakran már 5 darabos rendelésnél is van kedvezmény. Mondjuk a maxim ha jól emlékszem 25 darbtól ad kedvezményt, az meg otthonra sok lehet, de egy olyan projekt esetében, ami többeket érdekel , szerintem simán összejöhet még ez a mennyiség is.

Beszéltem egy AVR-es fejlesztésekben nyomuló kollegával , aki magánszemélyként csinálja és simán kiszolgálták.
(#) Slope válasza Dudus hozzászólására (») Nov 7, 2006 /
 
Köszi a bíztatást!

A max038 a 8038 továbbfejlesztett változata, utóbbi 2001 körüli találmány (legalábbis az adatlap fejlécén ez áll). Érdekes, hogy a 038-at leállították. Utána néztem és tényleg leállítottáka gyártást, a jelenleg raktáron levő darabokat csak pénzért adják. Mondjuk, ha leállították akkor kéne lennie alternatívának... majd nézelődök
(#) Dudus válasza Slope hozzászólására (») Nov 7, 2006 /
 
Lehet, hogy az anyacég felvásárolt olyan áramkörgyártót, akinek van ebben a témában terméke , esetleg több is. Ilyenkor szokás az átfedések megszüntetése és a termékkör racionalizálása.

Illetve lehet, hogy a digitlisan generált jeleké a jövő, ezért a hagyományos analóg chip-eket elfelejthetjük lassan
(#) miklosch hozzászólása Márc 14, 2007 /
 
Mivel megszűnt a MAX038 IC gyártása, manapság mivel lehet függvénygenerátort építeni? Szeretnék csinálni egy ilyet, ami tud háromszög, négyszög és szinuszjelet, fokozatmentes frekvencia állítással. Segítséget előre is köszönök.
(#) bbatka válasza miklosch hozzászólására (») Márc 14, 2007 /
 
(#) Prinner válasza miklosch hozzászólására (») Márc 14, 2007 /
 
Tudok egy EXAR gyártmányú XR2206-os típusú IC-ről. Igaz, ez nem tud annyit, mint a 038 de elfogadható a jelalak minősége, és az ára is (1000huf).
Egyébként az igazi profi jelgenerátorokban már inkább D/A átalakítóval csinálják a kimeneti jelet.
(#) miklosch válasza Prinner hozzászólására (») Márc 15, 2007 /
 
Tudnál mutatni esetleg kapcsolást az D/A konverteresre?
(#) miklosch hozzászólása Márc 15, 2007 /
 
Tud valaki valamit a RTÉK 97-ben található függvénygenerátorrol, amit az Urbánban is árulnak?
(#) bbatka válasza miklosch hozzászólására (») Márc 15, 2007 /
 
Ha jól emlékszem XR2206 alapú. De mire gondolsz pontosan?
Egyébbként az én fvgenerátorom is XR2206 alap. Az RTÉK1996 -ban lévő Vobbulátor.
(#) miklosch válasza bbatka hozzászólására (») Márc 15, 2007 /
 
Csak arra lennék kíváncsi, hogy érdemes-e megépíteni azt, ami a rték97ben van, vagy inkább más kapcsolás alapján építsek?
(#) X Sügi X válasza miklosch hozzászólására (») Márc 15, 2007 /
 
Erre én is kíváncsi lennék, ugyanis én is tervezek egyet építeni!
(#) miklosch válasza X Sügi X hozzászólására (») Márc 15, 2007 /
 
Ajjaj... Most néztem azt, ami at RTÉK-ban van, de hát elég bonyolult, 4 NYÁKon van az egész, rengeteg alkatrésszel! De mintha nem ezt árulnák az Urbánnál... Ezt biztos nem csinálom meg mostanában, mert sok idő, és sok pénz... valami egyszerűbbet kellene keresni..
(#) miklosch hozzászólása Márc 15, 2007 /
 
Megtaláltam azt, amit egységcsomagként árulnak, csak kicsit lentebb volt..
Következő: »»   3 / 61
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem