Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Óra szavakbol, vagy WordClock
Lapozás: OK   1 / 9
(#) bbazs hozzászólása Jún 3, 2010 /
 
Nemtudom mennyien ismeritek ezt a fajta órát, itt nemtaláltam erröl semmit, ezért érdekelne, hátha eszébe jutott volna valakinek megépíteni hasonlót:Bővebben: Link
Szerintem nagyon ötletes!:yes: Magyar verziót kicsit nehezebb lenne összehozni, de szerintem nem lehetetlen.
(#) puli122 válasza bbazs hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Nem tűnik lehetetlennek, de mindenképpen mikróvezérlő kell hozzá. Mátrixba lehetnek kötve a betűk (háttérvilágításai), és minden percnek megvan a megfelelő kombinációja. Ha így nem is fér bele egy vezérlőbe, kellhet hozzá még egy eeprom. Ez végülis egy ledmátrix kijelző, épp csak itt a led egy háttérvilágítás. Ötletes.
És beletelik pár órába míg kisakkozod az összes óra-perc "betűit.

szerk: ott van alatta hogy egy mega8-as hajtja
(#) sooty válasza bbazs hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Üdv ! Első próbálkozásnak:
Két részletben kiírva az időt 7x13 mátrix.
Ha el nem néztem...
tizen öt óra / harminc kettő perc
(de nem teljesen helyes nyelvtanilag) :bummafejbe:
(#) sooty válasza bbazs hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Második próbálkozásra: 8x10 mátrix (vagy 7x 10 ha az óra percet nem a mátrixban írjuk ki.)
(#) sooty válasza bbazs hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Ááááá dehogy is: 4x4 mátrix +1 láb az óra percnek egy vacak 16f628 elviszi.
A vezérléshez ennyi elég, a kijelzőben kell több led a szavak betűi szerint.
(#) picard666 válasza bbazs hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
itt van egy igen részletes link kész programokkal, nyákkal mindennel, hogyan lehet angol nyelvűt készíteni
innen már csak egy ugrás magyarul is
instructables: wod clock
(#) Norberto válasza sooty hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
No várjál, mert ezzel hogyan íratod ki pl. a 21 óra 11 percet villogtatás nélkül?

Szerintem olyan táblázatot kéne alkotni, hogy az órákat, perceket külön tudja megjeleníteni, vagy valami ilyesmi.
(#) sooty válasza picard666 hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Ja igen ez máshogy működik mint gondoltam. Így nehezebb...
Fél kettő , Három negyed nyolc múlt tíz perccel, Dél van.
Gondolom max. ötperces felbontással lehetne megcsinálni. Öt perc múlva, tíz perc múlva, öt perccel múlt, tíz perccel múlt stb.
(#) sooty válasza Norberto hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Igen írtam, hogy villogtatni kell. Két részletben írja ki az időt előbb az órát aztán a perceket.

Nézd akkor ezt, ez kiírja egyszerre, az már más kérdés milyen lenne a pic programja , kerekítéssel, dekódolással + még nem árt ha óra is van benne stb.
(#) bbazs válasza sooty hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Angolban nyilvaán egyszerübb, mert sok olyan ragozást használnak az időre amit mi nemigen.
5perces felbontás sztem elég is lenne (percre pontosan már sokkal több karakter, hogy egybeolvasható legyen, szvsz)
(#) sooty válasza bbazs hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
A számlálós el van rontva , éjfél után 0 óra jön, azt még bele kell valahová tuszkolni. Ügye hülyén hangzik Husszonnégy óra öt perc Ha a táblázatot 2x egymás mellé rakja az ember és az óra perc fixen világít Norberto követelménye is teljesülhetne, csak "kéthasábos a leolvasás" pl:

tizen | huszon
kettő | négy
óra | perc
(#) bbazs válasza bbazs hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Magyarositottam, nyelvtanilag sem helyes, de már mintha közelítene, ékezetek javíthatóak pl.

IMG.JPG
    
(#) sooty válasza bbazs hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Csajk nekem nem látszik az alja? Gondolom van 10 11 12 -is
(#) bbazs válasza bbazs hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Hopp az éjfélt be kell cserkészni vhova...
(#) bbazs válasza sooty hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Tizen, huszon az első+negyedik sorban
(#) sooty válasza bbazs hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Ja igen csak így eltöri a szavakat. tizen kettő értem és bocs.
(#) sooty válasza bbazs hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
A teljesen szöveges verziónál nem gondoltam arra, hogy a tizen- huszon- külön szó legyen (igen kéne kötőjel is) Mostmár csak a pic-et kell beprogramozni
(#) sooty válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Én tennék rá nixicsövet is, tudod nekem az a gyengém :peace:
(#) bbazs válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Szerintem ennek pont ez a kép dizájn a varázsa
Tény hogy hülyén hangzik pl: 'Tizen öt perccel múlt huszon négy óra.', vagy 'Negyed huszon négy'
De szerintem ha megvan tördelve egész pofás lenne :yes:
Persze kötőjelek kellenek még bele, és az írásjeleket külön kapcsolgatni!
(#) bbazs válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Fényujság szerüen kiiratni szavakban az idő....arra szerintem egy csilivili vakítókék lcd kijelző tökéletesen alkalmas lenne (sztem snassz) .
Két problémám van viszon eme órával:
se cnc-s ismerős, senincs pic-es "tudás" :no:
(#) sooty válasza bbazs hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
És azon gondolkoztál már, hogy lehet majd beállítani az órát? Kellenek rá gombok is. De az 5 perces közelítésnél nem lehet pontosan látni, hol jár az óra. Tenni lehetne rá 1 ledet, ami mutatja, mikor kezdődött az 5 perc vagy Dcf77 vezérlés kellene, hogy beálljon magától :yes: Én már a PIC lábait számolgatom, ha nézed a kis mátrixokat a szöveges melett láthatod. Nem kell mindenképpen multiplexelni. Kell egy eeprom , ami a dekódolást tartalmazza. El kell készíteni 5 perces osztással az igazságtáblázatát a vezérlésnek. 12 órás beosztásnál az 144 sor, nem is annyira sok. Kiszámítani pl. 11:25-nél hanyadik sorban jár (11*12)+(25/5) és azt az értéket nyomatni a kimenetekre.
(#) sooty válasza bbazs hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Én még csak nixis órát programoztam pic-kel, azt is úgy, hogy egy meglévőt módosítottam. Cnc az meg nem kell hozzá, csak rézlemez és vasklorid :smoke:
(#) sooty válasza bbazs hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Az én javaslatom szerint nem megy az első videón látható beállítás (mert nem vezérelném az összes ledet, csak a "szavakat"). Ami a videón van azt még könnyebb megcsinálni mer ott csak egy fekete filmet kell a ledek elé tenni meg egy tejszínű papírt vagy vékony plexit. A második megoldásnál a betűket vékony lemezbe lehetne maratni. :yes:
(#) sooty válasza bbazs hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Szóval amit a kolléga mutatott ott látható egy nagyon egyszerű megoldás a word clockra. Egy digitális képkeretre feltölti azt a 144 db fotót, ami a kijelző virtuáisan elkészített képeit ábrázolja. 5 percre állítja a képváltási időt és tök úgy fog kinézni, mintha járna az óra, csak az első képet kell jó ütemben kiválasztani. Talán még az LCD-nél is gagyibb... viszont nem kell hozzá PIC.
(#) bbazs válasza sooty hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Cnczve biztos szebb lenne, de sima viszonylag jól átlátszó nyákra is jó ötlet maratatni.
Ezen a képen már sztem minden rajta van, dél, és éjfélen kivül.

IMG.JPG
    
(#) bbazs válasza bbazs hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
(#) sooty válasza bbazs hozzászólására (») Jún 3, 2010 /
 
Nem tudok lengyelül Multiplexelés nélkül legalább 12 kimeneti láb kell a 12 órás vezérléshez és mondjuk 4 a beállításhoz stb. az igazságtábla kb. igy nézne ki:

|három|negyed|fél|4bit|mult|óra|öt|tíz|perccel|

110001110101 2 óra 50 perc három negyed három múlt tíz perccel
001010000000 3 óra 30 perc fél négy
000110001000 12 óra tizenkettő óra

A 12 órát 4 bites számláló közbeiktatásával kldeném ki, hogy kevesebb láb kelljen a pic-en.
(#) vilmosd válasza bbazs hozzászólására (») Jún 4, 2010 / 1
 
Hali
Errol temarol eszembe jut egy regi project ami vegulis otletadokent szerepelhet( ha nem tetszik : delete). Megcsinaltam egyszer es tetszett. Dymoclock. Szerintem ezt lehetne egy kicsit ragozni, es valami matrixban kihozni a kijelzest. Lehet, hogy kell melle meg egy uC, ami vezerelne a kijelzest, de azert nem lehetetlen.
Udv Vili
(#) sooty válasza vilmosd hozzászólására (») Jún 4, 2010 /
 
Ez jó ötlet, így kevesebb láb kell a vezérléshez, vagy több ledet (szót) lehet kiíratni, de multiplexelni kell, mert egyszerre több szó is világít és itt számít, hogy melyik lábhoz képest jön ki a feszkó.
Én 10x10-es mátrixba raktam a szavakat:
h á r o m - a f é l
n e g y e d v t í z
e g y ö t k e t t ő
h á r o m s n é g y
h a t p k i l e n c
t i z e n - q h é t
n y o l c r e g y f
k e t t ő z g ó r a
m ú l t a e m t í z
ö t n p e r c c e l

így egy PIC16F628 és egy hexa dekóder vígan elviszi multiplex nélkül és marad bemenet a beállító gombnak is
(#) sooty válasza bbazs hozzászólására (») Jún 4, 2010 /
 
Egyébként mi legyen ennek az órának a magyar neve?
Ha már magyarul beszél, azaz ír magyar nevének kellene lenni nem lehet WORDCLOCK.

ÓRA SZAVAKKAL (béna)
SZÓ-ÓRA, SZÓRA
LEÍRÓRA
vagy egyszerűen
HÁNYÓRA?
Következő: »»   1 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem