Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   556 / 2499
(#) Electricboy válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 4, 2010 /
 
Köszönöm a válaszokat kipróbálom azt a potméteres megoldást!
(#) spyker hozzászólása Jún 4, 2010 /
 
Sziasztok!
A baratom kocsiba valo erositoje nem akar megszolalni ahogy kell. Egy auto radiora kotottem ra, meg egy akkura, meg nincs beepitve a kocsiba. 2x750w ir rajta, ambar szerintem csak kamu, szerintem kevesebbet tud. Csak akkor akart mukodni valamelyest amikor a bemenet mellett levo out-ra, kimenetre is tettunk hangszorot. Ahova a nagy agyuk jonnek oda csak egy 100w hazimozi hangfalat kotottem, de az is csak akkor szolalt meg ha legalabb a felere tekertem fel a hangerot es elegge recseget alig hallatszott valami, inkabb a basszus. Mit csinaltam rosszul.
(#) spyker hozzászólása Jún 4, 2010 /
 
Azt elfelejtettem irni, hogy az autos magnonak, nem volt kulom erosito kimenetje, ez szamit? Nem lesz tul nagy az erositobe a bemeneti jel, nem egeti le az erositot?
(#) Electricboy válasza Electricboy hozzászólására (») Jún 4, 2010 /
 
Na megvolt a próba!
Először 50Kohm-ossal próbáltam alig szól utána beraktam egy 10K -sat ez valamivel jobb lett de túlságosan legyengítette a jelet! Most mit csináljak?
(#) bihari laci válasza spyker hozzászólására (») Jún 4, 2010 /
 
SZia remote fesszet ,adtál néki12v a +,- mellet kell legyen ,és ha rendesen be kötöl mindent a hejére,akkor ok lessz.
(#) Electricboy válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 4, 2010 /
 
Nem hiszem mert ha az mp3at halkítom lejjebb akkor szépen tisztán szól csak én úgy akartam megoldani hogy azt ne keljen piszkálni(hangosítani halkítani)
(#) bihari laci válasza Electricboy hozzászólására (») Jún 4, 2010 /
 
SZia szerintem is az a baja , sajnos hogy megszakadt a tda ,főleg ha poti nékűl probáltad ki, nincs véletlenűl a kimeneten egy pár fessz .Az mp3 az jo lett volna jelnek. Az alaplapon van tranzistoros elöerősites is.
(#) h15K4lgh6 hozzászólása Jún 4, 2010 /
 
Üdv!

Szeretnék két 50 W-os hangfalaimhoz egyszerű sztereo erősítőt készíteni. Tudna valaki egy kapcsolási rajzot?
(#) Moderátor hozzászólása h15K4lgh6 hozzászólására (») Jún 4, 2010
 
Kétszáz feletti az erősítős témák száma!
De nem igaz hogy nem találsz igényeidnek megfelelőt!
(#) szilva válasza Electricboy hozzászólására (») Jún 4, 2010 /
 
Az is lehet, hogy ha annyira felhangosítod az MP3-at, akkor már az torzít és a torz jel megy be a TDA-ba.
(#) szilva válasza Electricboy hozzászólására (») Jún 4, 2010 /
 
Hogyan kötötted be a potikat? Szabályozni lehetett a hangerőt?
(#) szabónagymester válasza h15K4lgh6 hozzászólására (») Jún 4, 2010 /
 
Azért némi specifikáció jó lenne mi az elképzelésed? Mekkora jártasságod van elektronikából?
Tranzisztoros, IC-s erősítő érdekel.
50W-os kategóriában millió fajta van IC-sben sztereó kivitelben. Nézz utána pár TDA tipusnak. :google:
(#) gery1212 hozzászólása Jún 4, 2010 /
 
olyan kérdésem lenne hogy a hifimben megfüstöl egy TD7295S-es ic hogy annak van-e(valamilyen) helyetsítölye
elöre is köszönöm
(#) Doncso válasza h15K4lgh6 hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Tessék, ez egy nagyon jó minőségű erősítő kapcsolási rajza, ez pont elég is az 50w os hangfalhoz.
Bővebben: Link
Üdv. D.
(#) CIROKL válasza Doncso hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
[OFF]De triódás ! ja hoppá 300B, ehhez egy vagyon kéne ?[OFF]
(#) neocska hozzászólása Jún 5, 2010 /
 
Sziasztok!
Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy nem-e tudja valaki ennek az erösitönek a teljesitményét, vagy netán valami leirást rolla?
Köszönöm elörre is

amp.jpg
    
(#) Bassmester válasza h15K4lgh6 hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Hali!
Van már valamilyen trafód hozzá?
Szerintem csinálj 7294-et. Egyszerű mint egy fadarab, jól szól és bírja a gyűrődést :yes:
Itt a topikja.
(#) Bassmester válasza neocska hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Hali!
Ott nincs róla semmi egyéb, ahol találtad?
Ebben a felépítésben, +/-60V ról, 200W-ot simán tudhat 8 Ohm-ra, de hogy áramkörileg mennyire korrekt ez a kapcsolás... a fene tudja.
(#) Electricboy válasza szilva hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Így kötöttem be ahogy köbzoli linkelte a hangerőt lehetett állítani de csak úgy hogy vagy hallottam valamit vagy nem tehát nagyon halk vagy semmi
(#) Cunici válasza Massawa hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Már világos, hogy miért nem jó amit csináltam, de ismét módosítottam a tervet.

Ha jól értettelek, akkor (az új rajz szerint) csak az R1 és R5 párhuzamos ellenállások a mérvadók vagyis ha ezeken esik 0,7V akkor nyitni fog a tranzisztor. Nos az eredőnek itt 0,25ohmnak kell lennie vagyis ha az R1 0,33, akkor az R5 az 1,03125ohm kell legyen. Ebben az esetben az R5 ön 0,67 A , míg az R1 en 2,12 A fog folyni, vagyis az R5 nek kb 0,5W kell legyen a teljesítménye.

Így remélem ez már működni fog, esetleg az R5 helyébe egy trimmert be lehet szerelni . vagy ha megmérem a használni kívánt tranzisztort , hogy pontosan hány voltnál is nyit, akkor az gondolom pontosan mindig akkor fog, így lehet pontosan számolni is akár.

Előre is köszönöm a segítséged.

védelem3.png
    
(#) neocska válasza Bassmester hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Ahol találtam ott egy halom ilyen rajz volt, semmi leirás, 4Ohm-Os hangszoro lessz rajta, -+40V rol hajtva (200W-ot nem haladja megy ugye?)
Köszönöm a gyors választ
(#) h15K4lgh6 válasza Doncso hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Ez egy egyszerűnek számít, mert még nem értek, hozzá nagyon, még sose csináltam erősítőt.
(#) saraha válasza h15K4lgh6 hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Szia.
Azzal inkább ne próbálkozz mert belerökönyödsz.
TDA 2030 a neked való.-->TOPIC
(#) petemazi válasza h15K4lgh6 hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Egyszerűnek egyszerű, csak borzalmasan drága, és egy óvatlan mozdulattól azonnal meghalsz. (ott a 400V DC)
(#) Cunici válasza Massawa hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Hát arra gondoltam, hogy majd esetleg több trimerrel(kettő) amik mondjuk tudnak 0,5W ot azokkal fogom megoldani , de amúgy vannak 1-2W trimerek is pl. HEStore. Értem, hogy torzítás várható, de mivel ez a védelem lesz az ami a rövidzárlat esetén is védeni fogja az erősítőt , így ha bekapcsol utána nem is akarom majd használni amíg a probléma fennáll, egyébként nem tudom, hogy a 2,8A jó határ lesz-e , először ezt ki fogom még kísérletezni , ezért is lesz szükségem trimmerre, vagyis, nehogy az legyen, hogy a maximum hangon egy olyan hangszórónál amit eddig vitt(40 cm es MNC kb 300 W ) majd lekapcsoljon , ez lesz a határ . Továbbá arra gondoltam, hogy a figyelő tranzisztorok azt a lábát ami elvezeti a gate feszültségét egy dióda segítségével tovább vezérlem majd egy relés áramkörre ami rögtön le is fogja választani a hangszórókat, és egy led ilyenkor majd ki fog gyulladni, és a következő ki-bekapcsolásig( mint egy resetelés ) világítani fog, de a hangszóró le lesz kapcsolva az erősítőről. Így ha be is kapcsol a védelem, akkor is a torzítás amint megjelenik a hang el is megy, ha szerencsém van lesz olyan gyors a relés áramkör, hogy nem is tud meg jelenni a torzítás, bár nem hiszem.

A relés áramkörről mit gondolsz? Nem okoz gondot az erősítőben , ha ilyet beleszerelek , úgy gondolom, hogy a képen a jel1, illetve jel 2 pontokra kötném be a relés áramkört , mondjuk ez lenne a koppanásgátló is, átalakítva egy kicsit ehhez a rendszerhez, bár elég az egyik tranzisztor jelét vizsgálni. A kondenzátor azért van a képen, mert talán a kondikkal lassítani tudnom a torzítást , és hamarabb bekapcsol a relés védelem. Nos ezekről mi a véleményed , vágjak bele , vagy ez így nem lenne használható?

Továbbra is köszönöm a segítséged.

védelem4.png
    
(#) Electricboy válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Megvan működik csak én "toltam" el mert csak az egyik testet kötöttem be és nem volt jó de most már minden ok köszönöm a segítsé-get/geket!
(#) Bassmester válasza neocska hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
+/-40V-ról, 100W feletti tiszta teljesítményre számíthatsz 4 Ohm-ra. Ha ilyen tápod van, gondolkozz el szerintem a TDA 7294-en is, az legalább rövidzár védett. :yes:
(#) Directors válasza Bassmester hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Szia!

TDA7294 rövidzár védett? :eek2:
(#) hangszoros válasza neocska hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Nekem is tetszik, Bassmester már irta a várható teljesitményt.
Én is kiváncsi vagyok hol találtad
(#) Bassmester válasza Directors hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Igen, az :yes: Megfelelő, gyors hűtéssel még meg is védi magát a pusztulástól.
Következő: »»   556 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem