Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   591 / 1679
(#) Leadtek válasza klemo86 hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Közelebbről nézve igen púpos és megvan az oka is ... Bíztam abban, hogy ha egyszer a trafón az van, hogy 9 Volt akkor akkor az 9 Volt is lesz de NEM! Megmértem és 15,8 Volt jön ki belőle és ugye ez egyenirányítva 20 Volt a kondi meg 16 Voltos Jó vastagon rászáradt már a ragasztó de a pákával nagy nehezen kiolvasztottam és kicseréltem 25 Voltosokra. Ha nem mondjátok észre se vettem volna és nem foglalkoztam volna vele úgyhogy köszönöm az észrevételeket!
(#) klemo86 válasza Leadtek hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Szívesen Kár a jó kis L-ESR kondiért (pláne hogy nem egy kis 6,3-as, hanem 16Voltos - volt)…
(#) Leadtek válasza klemo86 hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Nem volt LOW ESR de attól még kár. Alig hiszem el de tényleg ... Ráírják, hogy 9 Volt és ennek majdnem a duplája ... Mondjuk 900 Forint volt de egy ekkora trafóért ez nem is olyan kevés.
(#) klemo86 válasza Leadtek hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Ohh, tényleg nem volt, de osztom a véleményt! (én is kaptam már 9V-osból 21-et, egy piros Puskás-féle volt).
(#) interferi válasza interferi hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Végre elkészült a led es rész is hozzá.
(#) Abukodonozo válasza interferi hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Nagyon szép lett! :wow1: Az spektrumanalizátorod minden része kész van, így, már? Remélhetünk videót, majd, a működésről is?
(#) BZoli94 válasza klemo86 hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Havernak még a kezdet kezdetén úgy ment szét egy kondi, hogy hiába volt rajta az X, egy az egyben lelőtte a házat és havert orron találta, kicsivel lejjebb, mint a 2szeme közt... Halál komolyan, még sebe is lett. Neki is megvan még a szeme... Üdv:Zoli
(#) MolnarG válasza Leadtek hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Én annyit tennék még hozzá, hogy az egyik elkót inkább a kimenetre tettem volna tenni, nem mind a kettőt a bemenetre.
(#) Rumcájsz válasza roland0327 hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Szerintem lakkal van vastagon lekenve azért olyan...
(#) varttina válasza interferi hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Jól néz ki egy panelon a 100 db SMD LED. Gondolom nem kis türelem kellett hozzá.
(#) interferi válasza varttina hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Hát igen és elötte 100db 0,6mm lukat is furtam rá az átkötésekhez (szerencsére a led et olcson szereztem a Lomex-nál 50db 200Ft)
(#) tony994 hozzászólása Jún 6, 2010 /
 
Elkészült B5-ös erősítőm itt láthatjátok működés közben. .
(#) sooty válasza interferi hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Üdv! Mekkoa méretű ez a panel a valóságban? Az "Óra szavakkal-Wordclock" projekthez is ilyen ledmátrix kellene, ha zsebórát szeretnénk csinálni
(#) Attila86 hozzászólása Jún 6, 2010 /
 
Elkészült végre a PIC-es panelmérőm. 3 3/4 digites kijelzés, feszültség, áram, teljesítmény és ellenállás-mérés, automata méréshatár-váltás, hétszegmenses LED és 2x16-os LCD modul vezérlése...
Bővebben: Cikk
Bővebben: Videó
(#) SzervízMacska válasza Attila86 hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Na, ez aztán tényleg gyönyörű!
(#) bankimajki válasza Attila86 hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Gratulálok, szerintem ezért nagyon sok ember hálás lesz neked, köztük én is. Mivel tuti hogy egy ilyet fogok a 40V-os tápomba rakni. (Eddig vaciláltam hogy mi legyen benne, de ezek után. )
(#) vicsys válasza Attila86 hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Gratulálok, igényes és nagyon szép munka! :kalap:
(#) proli007 válasza Attila86 hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Hello!
Na milyen szép és jó lett! Látom már nem PIC-elsz a PIC-ekre. Pedig mennyit kellett imádkozni, hogy végre rákattanjál. Most meg aztán..
üdv! proli007
(#) Attila86 válasza proli007 hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Szia!
Jó hogy emlékszel.
(#) lidi válasza Attila86 hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Már csak valami normális programozási nyelvre kell rászoktatni
(#) lidi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 6, 2010 / 3
 
mondom NÓÓÓRMÁLIS programnyelvre
(#) Moderátor hozzászólása lidi hozzászólására (») Jún 6, 2010
 

Na de mostmár ne offoljatok!
(#) Attila86 válasza lidi hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Az assembly teljesen normális nyelv. :yes:
(#) interferi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Jól , 5.5*3,1 cm pontosan.
(#) interferi válasza sooty hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
Sárga SMD led 2,7x1,2mm 590nm.
(#) interferi válasza interferi hozzászólására (») Jún 7, 2010 /
 
Kész a második verzió 50*44mm.
(#) Moderátor hozzászólása (») Jún 7, 2010
 
A mai nap találós kérdése: vajon van-e összefüggés a pirosan bekeretezett szövegek között, különös tekintettel a topikcímben található, múlt időt jelentő kettős t betűs ragra vonatkozóan?

ki_mit.jpg
    
(#) hackerfish válasza (») Jún 8, 2010 /
 
[OFF]***
Ha lehet ezt a szlenget kerüljük ezen a fórumon. köb..
(#) SzervízMacska válasza hackerfish hozzászólására (») Jún 8, 2010 /
 
Ez egy mód felett velős és főleg témába vágó hozzászólás volt, nem gondolod?
(#) Erick hozzászólása Jún 8, 2010 /
 
Helló Kollégák!

Az elmúlt két napban tevékenykedtem egy kicsit a műhelyben, és ennek eredménye képpen sikerült összehoznom egy sztereó PCL86-os csöves erősítőt. Már régebben elkészitettem ezt a kapcsolást, de az brummos volt, valszeg földhurok miatt, és nem is volt túl szép, akkor letettem róla, de most ujra a kezem ügyébe került, hát alakitottam rajta, kapott egy pofásabb dobozt, mely szerintem jól illik a kapcsolástechnikához, és a "csöves" feelinghez, mint amiben volt. Már a brummot is sikerült megszüntetni helyes földelések kialakitásával. A hangja szerintem gyönyörű szép, és mint azt többen emlitették már itt az egyes topikokban, főleg az instrumentális zenét öröm vele hallgatni. De én inkább befogom itt van pár kép róla, bocsi a kissé rossz minőségért, majd csinálok jobb képeket holnap, természetes fénynél. Elrejtettem benne egy két design elemet is.
Következő: »»   591 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem