Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   590 / 1682
(#) roland0327 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 4, 2010 /
 
Upsz... Bocsi akkor. :peace:
(#) zsoltee0001 válasza Gery hozzászólására (») Jún 4, 2010 /
 
Szia
Szerintem az orsós megoldás az nem nagyon jó (milyen hosszú kellene már oda :eek2: )
Meg az ablaktörlő moci is egy kicsit túlzás.
Szerintem a damilos módszer a legjobb, így egyszerre mind a két függönyt tudom mozgatni, de majd kiderül mindjárt, mert most fogom fölszerelni. aztán azt is levideózom és holnap fölrakom.
Ha tényleg komolyan gondolod, akkor segítek megépíteni.
Üdv
(#) denon888 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 4, 2010 /
 
Nagyon szuper!
Esetleg feltehetnéd a kapcsolási rajzot meg a progit.
(#) Abukodonozo hozzászólása Jún 5, 2010 /
 
Sziasztok!

Egy tápegységgel lettem kész, ami egy kisteljesítményű fejhallgatóerősítőhöz készült. 12 volt váltóáramot csatlakoztatok az egyik feléhez, ez egyenirányítás és szűrés után már szinte 15 volt egyenáram. Egy BD tranzisztorral szabályozom ezt le újra 12 voltra.
Amire sajnos nem gondoltam, az az, hogy a bekapcsolt állapotot jelző piros led, sajnos, kikapcsolás után is világít egy keveset, a pufferkondik miatt... :vigyor3:
A nyákot kézzel rajzoltam, a jó öreg inchmiliméteres-papíros technikával.

Pár kép...
(#) MolnarG válasza Abukodonozo hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Szép lett! Miért tranzisztort választottál, miért nem egy egyszerű 7812-es stabilizátort? Ha rákötöd a terhelést (fejhallgató erősítő) akkor úgyis hamarabb kialszik majd a LED.
(#) zoly15 válasza Abukodonozo hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Szia!
Szép munka lett!
Ez a kézzel rajzolt nyák nagyon szép
Idézet:
„bekapcsolt állapotot jelző piros led, sajnos, kikapcsolás után is világít egy keveset, a pufferkondik miatt...”

Tegyél be egy kisütő ellenállást
Egy észrevétel: Leg közelebb, ha a tranzisztort süllyesztett fejű csavarral teszed fel, tegyél alá egy alátétet, mert szétrepesztheti a tokot..
(#) Abukodonozo válasza MolnarG hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Köszi! A 7812-es jobb ötlet lett volna, meg kell majd barátkoznom stabilizátor IC-kkel is. Ilyen kis teljesítménynél, ezzel a tranzisztoros módszerrel, nagyobb terheléseknél sajnos jelentős voltok esnek. Szerencsére a fejhallgató erősítő annyira pici, hogy ott már ez elhanyagolható.
(#) roland0327 válasza zoly15 hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Ez tényleg kézzel van rajzolva? :eek2:
(#) Abukodonozo válasza zoly15 hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Kösz, de a permanens filctollé az érdem... mennyit kínlódtam mindenféle vacakkal!

Idézet:
„Leg közelebb, ha a tranzisztort süllyesztett fejű csavarral teszed fel, tegyél alá egy alátétet, mert szétrepesztheti a tokot..”


zoly15, hogy Te miket veszel észre! Szégyellem is a csavarért magam egy kicsit... (pedig direkt próbáltam úgy fotózni, hogy ne látszódjon, de a C kép elárult...)
(#) Abukodonozo válasza roland0327 hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Úgy bizony!
(#) roland0327 válasza Abukodonozo hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Nagyon ügyes vagy!
(#) zoly15 válasza Abukodonozo hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Nem volt szándékos!
Valahogy oda pillantottam
A csavarral nincs gond. Egy alátét megoldja a gondot!
(#) Abukodonozo válasza zoly15 hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Meglesz! Csak sajnos helyszűke miatt, kicsit össze lettek szorítva a dolgok. Úgyis bordát kell majd cserélnem, veszek három egyforma darabot, hogy az erősítőn és a tápon is egyforma bordák legyenek. Ha hamarabb nem, akkor feltétlenül kicserélem.

roland0327: Köszönöm! Az első nyákom amit ilyen vékony tollal rajzoltam, bevált.
(#) sooty válasza Abukodonozo hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Üdv! A D képen nem valami csillagkép van? Talán a Fiastyúk? Amúgy szép a nyák.
(#) Abukodonozo válasza sooty hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Ez jó! :circling: Ha így jobban megnézem, lehet, hogy hasonlít rá egy kicsit. Amúgy kösz.
(#) Rumcájsz válasza sooty hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Gratu, szép lett a munkád!
(#) David.zsombor válasza Abukodonozo hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Hol vettél olyan filcet?Nekem hatöbbször aláhúzom akkor is csúnya. :eek2:
(#) klemo86 válasza David.zsombor hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Lakkfilccel is lehet szépen dolgozni, vagy lakktussal
(#) Abukodonozo válasza David.zsombor hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Itt válaszoltam Neked, hogy ne offoljunk!
(#) zsoltee0001 válasza denon888 hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
A kapcsolási rajz csak papíron ill. fejbe létezik
De a beültetési rajzot mellékelem (diptrace).
A program mikropascalos azt is fölrakhatom, de még egy kicsit alakítani kell rajta, mert átláthatóság szempontjából egy tragédia
Ha minden ok, akkor ma sikerül fölszerelni a mechanikát.
Üdv
(#) Leadtek hozzászólása Jún 5, 2010 /
 
Sziasztok!

Végre elkészült a minitápegységem a hűtőben lévő szagtalanítóhoz. 4 elemmel működik de nagyon hamar kell cserélni ezért csináltam hozzá egy kis tápot mivel a hűtőben van 230V. Mivel a pára lecsapódhat jól bemázgáltam a nyákot ragasztópisztollyal de inkább előtte fotóztam Tudom néhol alámart a vezetősávoknak a sav de tökéletesen működik és ez a lényeg. Várom a véleményeket/kritikákat.
(#) roland0327 válasza Leadtek hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Szia. Szerintem nagyon jó lett. Egy kérdésem viszont lenne, megszoktad tisztítani a nyákot felhasználás előtt? Mert olyan furi a színe, ha alaposan megvan takarítva akkor szép aranysárga lesz. Remélem ettől függetlenül tudni fogja a dolgát
Üdv.
(#) zolika60 válasza Leadtek hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Valamilyen módon a hűtőn kívül helyezném el, mert különben a hűtőt fűti. Éves szinten az a pár watt is elég drága lehet.
(#) Leadtek válasza roland0327 hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
600-as csiszolópapírral szoktam csiszolni a nyákot amíg szép fényes nem lesz aztán hideg zsíroldóval megtisztítom a zsírtól. Ez egyszer tökéletesen bevált mint a képen látható az eredmény nagyon szép. Viszont a tápegységnél másfajta kicsit vastagabb nyákot használtam és más nyomtatóval nyomtattam és lehet ez okozta az alámaródást. Észre is vettem mikor áztattam le a papírt hogy nincs annyira jól rátapadva mert ha körömkefével tisztítottam jött le festék is. Az az én bajom, hogy elég kevés festéket használ a nyomtatóm és valószínűleg ezért lett nem tökéletes a tápegység NYÁK-ja.
(#) roland0327 válasza Leadtek hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Gondoltam csak megkérdem, de valószínű, hogy az alámaródás miatt ilyen. Nekem is vacakol a nyomtatóm de most veszek majd újat.
(#) klemo86 válasza Leadtek hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Jó, hogy ilyen nagyban feltetted a képet, ki van nyílva a szélső kondi!!! Szerintem cseréld, ha valami hasznát is akarod látni
(#) Leadtek válasza klemo86 hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Hogyhogy kivan nyílva? A szélső ELCO-ra gondolsz? Én semmi rendellenességet nem látok sehol
(#) BZoli94 válasza Leadtek hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Púposnak látom én is, a sarok felőlit.
(#) klemo86 válasza BZoli94 hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Nekem is az tűnt fel először, hogy kicsit púpos, aztán láttam, hogy ki is van repedve az × mind a négy irányába… Nekem még jó a szemem Ezt meg is kéne őrizni, majd karácsonyra kérek egy nagyító eccájgot SMD-zéshez
(#) klemo86 válasza Leadtek hozzászólására (») Jún 5, 2010 /
 
Úgy van kinyílva, hogy látom a belét :yes: Pedig csak akkora felbontásban néztem meg, amekkorában feltetted. Az bizony sajnos szemét!
Következő: »»   590 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem