Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   599 / 1682
(#) Mybuster hozzászólása Jún 24, 2010 /
 
Én építtetem magamnak otthon egy távezérelt sorompót szentem ötletes!!
(#) Leadtek válasza Rumcájsz hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
Gondoltam rá hogy pc táp dobozába rakom de nem volt elég hely Remila meg ismerős, nem fikázni akart csak azért mondta hogy megcsinálja mert ért az előlapok esztétikus feliratozásához és látta hogy a tápon semmi felirat sincs
(#) Leadtek válasza Mybuster hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
Az igen! Nagyon ötletes, szép és jó de mire fogod használni?
(#) vicsys válasza Leadtek hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
Akkor tett volna a végére egy szmájlit vagy egy off utalást, hogy: "Ugye Attila barátom!" Szegénykémbe így mindenki rúg egyet... :whistle:
(#) Moderátor hozzászólása Jún 24, 2010
 
Csak tudnám, hogy Topi hsz-át miért jelölték ennyien segítőnek.

Miben is segít, áruljátok már el!

---

Meg kéne szokni, hogy ez nem a YouTube vagy más oldalak, ahol ezzel nyilvánítunk véleményt.

A Segítőnek jelöl gomb a szakmai jellegű segítséget jelölné alapértelmezés szerint...

Akinek ez nem egyértelmű vagy világos, szívesen megfogalmazom kiscsoportos szinten...
(#) SzervízMacska válasza (») Jún 24, 2010 /
 
Melyiket is?
(#) zoly15 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
Ezt
(#) Stadi válasza Godzsi hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
Mivel a kérdésed ebben a topikban OFF, itt válaszoltam Neked.
(#) Mybuster válasza Leadtek hozzászólására (») Jún 24, 2010 /
 
Még nemtudom
(#) zsombi97 hozzászólása Jún 25, 2010 /
 
Sziasztok!
Én az első projectemet szeretném megvalósítani mert egy légpárnás hajót szeretnék építeni de nem tudom miből legyen a test karton vagy hungarocel és milyen akksiról menjem mert a szoknyáját megoldom sittes zsákból csak az a lényeg hogy minnél könyebb legyen hogy a ventillátor amire készítek szűkítőket hátha nagyobb a toló erő meghajtsa. Aki tud valamit még javasolni annak várom ötletét.
Előre is köszönöm: Zsombor
(#) Moderátor hozzászólása zsombi97 hozzászólására (») Jún 25, 2010
 
Szia
Javaslom a kereső használatát és azt is javaslom, hogy inkább a kezdő kérdésekben kérdezz, mert ez itt a ki mit épített (két tével a végén... )
(#) zsombi97 válasza (») Jún 25, 2010 /
 
Oké rendben, bocsi
(#) Beradan válasza zsombi97 hozzászólására (») Jún 25, 2010 /
 
Itt nézd meg van jó néhány könyve légpárnásokról:Bővebben: Link
Meg ezt is:Bővebben: Link
Kész termékek:
Bővebben: Link

Googlee:Bővebben: Link
(#) zsombi97 válasza Beradan hozzászólására (») Jún 25, 2010 /
 
Köszönöm
(#) zsombi97 hozzászólása Jún 25, 2010 /
 
Én olyasmire gondoltam hogy egy karton lapra csinálok három lyukat és bele három ventilátor azok szolgálnák a szoknya felfújását és hátra egy ventilátor ami a meghajtást szolgálná egy forgó motorral egy szűkítővel ami jobb meghajtásért én valahogy így képzeltem el.
(#) Beradan válasza zsombi97 hozzászólására (») Jún 25, 2010 /
 
Köszönöm a pontokat, de ez nem az a fórum, ahol ezt meglehetne beszélni, nézd meg például a a téma címét.
Javaslom, nézz be a következő fórumra, ott keresgélj.
rcmodell fórum:Bővebben: Link
(#) zsombi97 válasza Beradan hozzászólására (») Jún 25, 2010 /
 
Rendben ksözi
(#) BarnaPili hozzászólása Jún 26, 2010 /
 
Ez nem pont idevág,csak súrolja,de ha már föl lett dobva a légpárnás.
Mi egy barátommal vettünk egyet,amit az előző gazdája kissé összemókolt,csak addig menjen ,míg elviszik alapon.
Egy porlasztót szerelt rá egy 1.0L-es suzuki motorra.
És itt jön be a képbe az elektronika:Mi hárman visszaépítettük rá az injektort,a hozzátartozó vezérlőelektronikával együtt.Még nem tökéletes,de már megy a motor.
Ui: Ha úgy gondolják a modik,hogy off,akkor mehet a süllyesztőbe.
Sziasztok.
Barna István
(#) Doncso válasza BarnaPili hozzászólására (») Jún 26, 2010 /
 
Wow, ez nagyon klassz, nagyon tetszik! Óriási ötlet ez a légpárnás cucc. A háttérben az a sokkerekű is jó lehet.
(#) zoly15 válasza BarnaPili hozzászólására (») Jún 26, 2010 /
 
Ez atom jó cucc lehet! De ha elkezdesz vele csónakázni, mi van ha valami kiszúrja a párnát?
(#) radocziandras válasza zoly15 hozzászólására (») Jún 26, 2010 /
 
Mindegy, alapból úgy működik, hogy alul is jön ki a levegő , ez tartja el a talajtól.A szoknyája meg lukas pár helyen, csak azért van, hogy amíg ki nem megy a levegő, bent tartsa.Tehát olyan mindegy, hogy egy kicsi lukkal több vagy kevesebb.Nem úgy kell elképzelni, mint egy ventilátorral felszerelt gumimatracot.

Amúgy tényleg nagyon jó, jól néz ki, szívesen kipróbálnám.Grat.
(#) fantom45 válasza BarnaPili hozzászólására (») Jún 26, 2010 /
 
Aztamindenit Ez igen. Szép munka !!
(#) BarnaPili válasza fantom45 hozzászólására (») Jún 26, 2010 /
 
Kösz mindenkinek!
Ez még csak a béta verzió,ha teljesen elindul,repül,úszik,akkor szétkapjuk,kap egy fényezést,meg a motor is ki lesz glancolva.De nagy élmény volt ,mikor az elektronika megkapta a fordulatszámjelet is,és elindult.Szerencsére az elektronika lábai feliratozva voltak,igaz csak rövidítésekkel,de végül sikerült bekötni,de a fő segítség innen a fórumról jött,mivel le tudtam szedni egy komplett doksit a kérdéses Suzuki javításáról.egy kis ízelítő
A sokkerekűt nem sikerült kibérelnünk,pedig nagy szükség lett volna rá a tavaszi GPS-es területmérési mizériában.
Üdv mindenkinek.
Barna István
(#) klemo86 válasza Doncso hozzászólására (») Jún 26, 2010 /
 
Ha a kétéltűre gondolsz, az tényleg klassz Arra én is egyből felfigyeltem! Itt is van/volt egy a faluban, mindig megcsodáltam De a légpárnáson is jó lehet száguldozni…
(#) zoly15 válasza radocziandras hozzászólására (») Jún 26, 2010 /
 
Szóval ez a levegőben "lebeg"?
(#) MolnarG válasza zoly15 hozzászólására (») Jún 26, 2010 /
 
Nem éppen lebeg... Ahogy írták ez nem olyan, mint egy gumicsónak, ennek az alja nyitott, csak a test körbe van véve egy erős gumi szoknyával. A föntről befújt levegő nem marad bent a test és a felszín között, hanem szabadon kiáramolhat.
(#) zoly15 válasza MolnarG hozzászólására (») Jún 26, 2010 /
 
Köszönöm! Értem már! Viszont azt még nem, hogy csónakázni miért jó az hogy a "csónak alá megy a levegő" Vagy ha jól gonodlom, az a levegő az ami nem engedi be a csónakba a vizet?
(#) bbalazs_ válasza zoly15 hozzászólására (») Jún 26, 2010 /
 
Zoli, a neveben is benne van, hogy legparnas. Egy legparnan siklik, elvileg nem er sem a vizhez sem a foldhoz. Felfoghatod egy nagyon alacsonyan repulo valaminek is. Kepzelj el egy deszkat. Felette ulsz te, alul van korben egy rugalmas szoknya, az alja ossze van kicsit huzva, de egyaltalan nem zart. A deszkan van egy jo eros venti, ami lefele nyomja a levegot. Ez felduzzasztja a szoknyat es felemeli a deszkat is, ahogy alul elkezd kiszokni. Ha valahol jobban szokik a levego, akkor a cucc kozelebb kerul a talajhoz es zar a szoknya ujbol.
Hasonlo a dolog ahhoz, mint amikor egy nagy, nehez kogombot tudsz forgatni, mert a feszkeben viz nyomja alulrol es ezen a vizfilmen mar konnyen forog. Csak itt levegofilm van.
Nezz utana a neten, legparnas jarmu mukodesi elve
vagy hoovercraft.
(#) Doncso válasza (») Jún 26, 2010 /
 
Zolikám, mostanában sokat köhögsz, tán megfáztál? Vagy elkaptad Vicsystől és szamócától a nyavaját? (ezt nem hagyhattam ki) :hide:
(#) vicsys válasza Doncso hozzászólására (») Jún 26, 2010 /
 
E' hát! Esetleg a sok erőspaprita kapargyaja torkát.
Bővebben: Link
Következő: »»   599 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem