Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » B5 és B8 végerősítő
 
Témaindító: banyaiakos, idő: Máj 31, 2008
Lapozás: OK   26 / 62
(#) saraha válasza robbie hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
Szia.
Ha szépen megkérlek belinkelnéd,hogy hol találom meg az említett végfokokról a cikkeket.
A leach-amp-ot ismerem csak a többit nem.DPA,SYMASYM,MOS-60,TRANSIWATT.
Köszi.
(#) robbie válasza saraha hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
www.zewel.tuliscz.com/dpa.php
www.web.telecom.cz/macura/symasym.html
www.suelektronics.szm.com/transiwatt_120.htm
www.czechaudio.com/pdf/AA_01_91_1.pdf

A SYMASYM Macura féle átalakítás az eredeti MJL3281/1302 helyet 2SC5200/2SA1943 páros van benne és a visszacsatolásban egy 22pF helyet 3,3pF van mert gerjett az erosíto a "gyors" toshibák miatt.

DSC02895.JPG
    
(#) Tibi98 hozzászólása Jún 10, 2010 /
 
Sziasztok!

Az Alkotó-féle verziót építem, és sajnos rendeléskor elnéztem egy ellenállás értéket, mégpedig az R29-R30 pozícióba, ahol a kapcsolás szerint 3-3 db 1R/2W kell legyen, nos én ide valamilyen oknál fogva annak idején 1R2/ 2W ellenállatokat rendeltem. Kérdésem, hogy beépíthetem ezeket, vagy mindenképpen érdemes lecserélni az eredeti értékre? (így 0,33 helyett 0,4 ohm jön ki eredőbe)
(#) ptesza válasza Tibi98 hozzászólására (») Jún 10, 2010 /
 
Ha abból indulunk ki , hogy az ellenállásoknak van egy bizonyos tűrése , akkor egészen nyugodtan beépítheted. Legfeljebb majd máskor rendelsz akkor kicseréled .
(#) Alkotó válasza Tibi98 hozzászólására (») Jún 10, 2010 /
 
Ha már így alakult, esetleg tegyél a 3db mellé, még egy negyediket is párhuzamosan. Fölöttük ez simán elfér, és akkor 0,3 ohm-od lesz. Persze ez is csak akkor jó, ha van belőle még 4 tartalékban. Ha nincs, akkor működni fog az 0,4 ohm-al is.
(#) Tibi98 válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 11, 2010 /
 
Lehet megpróbálom becserélni egy helyi elektronikai boltban, ha meg nem mennek bele, veszek 4db 2R /2W-ot, és egyet-egyet kötök párhuzamosan az 1R2-őkkel, így pont kijön a 0,33R.
(#) Tibi98 hozzászólása Jún 26, 2010 /
 
Sziasztok!
KD Mester középmegcsapolásos trafót javasol a kapcsoláshoz, nekem viszont egyelőre csak 2 egyforma szimpla szekunderes trafóm van. Úgy gondoltam, a szekunderek 1-1 végét összekötném, így lenne 24-0-24V AC-m, Kérdés, hogy jó lenne-e ez így?
Valamint még annyi, hogy az Alkotó-féle verzióhoz mennyi lehet a maximális tápfeszültség 4 ohm-ra?
(#) Tibi98 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 28, 2010 /
 
Értem, köszi! Azt hittem, hogy egyazon tekercsnek középen van egy "megcsapolása", ezért léteznek olyan dupla szekunderes trafók, melyek csak 3 kivezetéssel rendelkeznek, és olyanok, melyek 4-el. Ezek szerint csak az a különbség, hogy előbbiben már belül össze van kötve a 2 tekercs 1-1 kivezetése.
Még annyi érdekelne akkor, hogy mekkora lehet a B5 esetében a maximális tápfesz 4ohm-os hangfal használata esetén, valamint hogy az Alkotó-féle kapcsolásban az mekkora legyen ebben az esetben az elkók feszültség?
(#) Directors hozzászólása Júl 9, 2010 /
 
Sziasztok!

Van egy B5-ös panelom. +- tápágba raktam izzót.Egyik se világít.AZ ellenállás és a kimeneten 15mv kellene ugye beállítani de nálam 0mV van.Teljesen mindegy merre tekerem a potit.A kimeneten pedig 34V mérek.
Van valami ötletetek,hogy merre és mit méricskéljek?
Vagy hogy merre lehet a hiba?
(#) magery válasza Directors hozzászólására (») Júl 9, 2010 /
 
Szia!

Én még nem építettem meg ezt az erősítőt, de a rajz alapján a végtranyókkal párhuzamosan kötött diódákra tippelek. Szerintem az egyik fordítva van beforrasztva. Vagy esetleg a táp van elkötve. Kövesd végig a tápvezetékeket a panelen.
(#) Directors válasza magery hozzászólására (») Júl 9, 2010 /
 
Köszönöm a segítséged.Gyorsan le is ellenőriztem még egyszer de a diódák jók és jól is vannak benne.a táp pedig megint csak helyesen van kötve.
(#) zoly15 válasza Directors hozzászólására (») Júl 9, 2010 /
 
Hali! Akkor, végtranyók kiforraszt, aztán mérni! Ha a C-E között zárlat akkor nagy ívben jobb váll felett bal kézzel, mozdulatsor. Vagy, a visszacsatolásban nem hibáztál valamit?
(#) Directors válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 10, 2010 /
 
Megmértem.Semmi zárlat nincs a végtranyóknál szerencse.Visszacsatolást még átnézem.
(#) Directors válasza Directors hozzászólására (») Júl 13, 2010 /
 
Szia!

Újracsináltam az egész panelt.+- tápágba raktam izzót nem világítanak.Az ellenállás és a kimenet között beállítottam 15mV-ot.
A kimenet és a GND között magyarul a kimeneten 27V mérek,tök mind1 hová tekerem a potit.Full új alkatrészek vannak benne.Van valami ötleted,hogy mi lehet a baja?
Már végigmértem mindent. :bummafejbe:
(#) lamalas válasza Directors hozzászólására (») Júl 13, 2010 /
 
Udv! Jo lenne ha le tudnad fenykepezni a vegfokot az alkatreszek es a folia oldal felol is ugy hogy latni lehessen minden alkatreszt es azok erteket is! Egyebkent en a NYAKot es az alkatreszek (leginkabb az ellenallasok) erteket ujra atneznem.
(#) Directors válasza lamalas hozzászólására (») Júl 13, 2010 /
 
Rendben.
Egyébként párba lesznek szóval kettőt építettem és a másiknál is ugyan ez a hiba.Itt az összes ellenállást berakás előtt átellenőriztem és a kész panelon is és jók.
Zenereknek ilyet raktam ez jó nem? Bővebben: Link
(#) ptesza válasza Directors hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Ez alapján nézd át az ellenálás értékeket , hogy pl 68 helyett nem -e 680 lett beültetve meg ilyenek.

Középen a nagy alkubordát átalakítanám a rajz szerinti méretre, mert így nem fogod tudni a végtranyókat felszerelni. Vagy mindig ezt is le kell venni.

b5beult.JPG
    
(#) Directors válasza ptesza hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Sajnos helyesen vannak beültetve.
Átforrasztottam a vezetősávokat és most azt csinálja,hogy a + és a - tápágban villognak az izzók.
Ez mitől lehet? Gerjedne?Ja és így a kimeneten 500mV-1,5V között változik a feszültség.
Bemeneten nincs semmi. Esetleg egy működő példányt kérhetnék valakitől? Mind a két oldalról.
(#) lamalas válasza Directors hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Elkepzelheto hogy gerjed az erosito. Ahhoz hogy ezt kideritsd jo jonne egy oszcilloszkop is. Egyebkent sokfele hibalehetoseg adodhat a rossz erteku alkatreszektol kezdve a NYAKhibakon at a bizonytalan forrasztasig/erintkezesig. Ezt igy nehez lesz tavolrol orvosolni. Ha van lehetoseged hozd el hozzam es megnezzuk. En BPesten lakok. Ha erdekel a lehetoseg jelezz legyszi privatban.
(#) Directors hozzászólása Júl 14, 2010 /
 
Üdv!

Áram alatt lemértem a tranyókat.GND-hez képest.Ezek az értékek jöttek ki.
Merre lehet a probléma?
WordPaddal nyissátok meg a fájlt.

értékek.rtf
    
(#) Directors válasza Directors hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Senki nem tud segíteni?
(#) ptesza válasza Directors hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Próbálunk , de lamalas leírta ,hogy miért nehéz...

A bordára szerelt tranzisztorok elszigetelését ellenőrizted ? Multiméterrel , kicsengetve szoktam.

Szerintem valami nagyon egyszerű hiba lesz. Jól emlékszem ? Neked nem ez az első B5 erősítőd?
(#) Directors válasza ptesza hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Volt már 2db B5-öm de azt vagy 3 éve építettem és nem egyedül.Egyébként most van 2 db működő panel.
Akkor megpróbáltok valamit kiszedni a mérésekből?
Ne is mond szerintem is olyan probléma van,hogy olyan pici,hogy észre se veszem.A végtranyók bordáját is néztem,hogy jól elvannak e szigetelve meg a Tip,BD tranyóékét is és rendben van.Nem sípol de uhh megesz az ideg lassan.Átnéztem harmadjára az ellenállások,vezetősávokat kisípoltattam minden jó e meg a tranyókat illetve a diódákat is megnéztem.
Esetleg a zener diode ha rossz vagy más értékű csinálhatja ezt?
(#) ptesza válasza Directors hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Akkor most pontosan mi a hiba?

DC van a kimeneten? 27V ? Plusz vagy minusz?


Nálam az volt a probléma ,amikor építettem , kicsit összekeveredtek az ellenállás értékek. 68 ohm helyett 680 ohm lett beépítve ,és nem tudtam nyugalmit állítani . Egy másik esetben DC ment a kimenetre , de az a szigetelés hibája volt.

Most csak egy panelt építesz vagy kettőt?
(#) Directors válasza ptesza hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
2db építek mind a kettőnél ugyan ez a probléma.
A nyugalmi 19-21mA között ugrál a kimenet és az ellenálláson mérve és nem lehet állítani. A + és a - tápágba van egy-egy izzó amik villognak.A kimenet 500mV-1,5V között ugrál és ezt sem lehet állítani.
(#) ptesza válasza Directors hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Lehet ,hogy lamalas ráhibázott , tényleg olyan ,mintha gerjedne , de ehhez sajnos nem értek. :no:
(#) r3pl4y válasza Directors hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Most lehet, hogy hülyeséget mondok és szakmailag teljesen nem idevalót ezért is OFF ez a HSZ.
De azt írod van 2 működő panelod... akkor tedd ezeket azok mellé amivel a baj van és nézd át, hogy minden ugyanaz e rajta , ill. nézd át a forrasztási oldalt is, hátha akad valami kis gubanc amit nehezen veszel észre... velem is volt már, hogy építettem 2 tök egyforma kapcsolást, és én hülye az egyiken rossz alkatrészt forrasztottam be... de így gyorsan kiderül ha az ember egymás mellé teszi a jót és a rosszat...

Hát lehet, hogy nem voltam nagy segítség akkor elnézést, hogy belekontárkodtam , de hátha meg lesz a hiba... sokat nem veszítesz vele mert így legalább azt kizárhatod, hogy véletlen valamit rossz helyre ültettél be...
(#) Directors válasza r3pl4y hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Nyugodtan kotyogj bele.Köszönöm a segítséged de néztem már.
(#) r3pl4y válasza Directors hozzászólására (») Júl 14, 2010 /
 
Én is csak kezdő vagyok erősítök terén szóval nem tudok sok mindenhez hozzászólni csak figyelek.
Most csak azért írtam, mert gondoltam ezzel bajt nem okozok max. kiderül még valami esetleges hiba amit nem vettél észre de ezek szerint akkor már mindent átnéztél... ez esetben még annyit lehet tenni, hogy tovább méregetni a dolgokat, az is lehet, hogy valami gyári hibás az alkatrészek közül
Következő: »»   26 / 62
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem