Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   89 / 308
(#) Stadi hozzászólása Jún 30, 2010 /
 
Egy egyszerű, ám praktikus indikátort oszanék meg veletek, mely az USB csatlakozó tápjának bekötéséről ad tájékoztatást:

- piros fény: fordított polaritás,
- zöld fény: helyes bekötés,
- sötét LED: nincs (elég) feszültség.

Nélkülözhetetlen eszköz azok számára, akik a pen drive-jaikat gyakran használják idegen, "házilag összerakott" gépekkel.

A "kapcsolást" gondolom mindenki el tudja képzelni: duo LED egy áramkorlátozó ellenállással az USB csati táp- és föld vezetékeire kötve.
(#) beton cipő válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 30, 2010 /
 
Ööö.. nem nagyon értem a kérdést.
(#) patexati válasza Stadi hozzászólására (») Jún 30, 2010 /
 
Szia! jó ötlet Lehet egyet én is összedobok jól jön ha szervizel az ember idegen gépeket..
(#) zolika60 válasza beton cipő hozzászólására (») Jún 30, 2010 /
 
Pedig egyszerű, már régen valami nyaraló helyen kellene zaklatnod a csajokat. A kolesz meg majd szeptembertől.
(#) vikipapa hozzászólása Jún 30, 2010 /
 
Helló mindenkinek. Hát amilyen profi műhelyeket láttam, alig merem feltenni a saját kis műhely-szerűségem képét. De a kis RFT EO-201-es szkópnak nagyon örülök hogy van Legalább lesz min nevetniük a profi fórumos társaimnak.
(#) beton cipő válasza vikipapa hozzászólására (») Júl 1, 2010 /
 
Szerintem nagyon pöpec. Minden alap megvan, ami kell
(#) beton cipő válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 1, 2010 /
 
Dehogy. Nyáron maradok bent melózni.
(#) vicsys válasza vikipapa hozzászólására (») Júl 1, 2010 /
 
Az a kis szkóp nagyon jó! Nincs semmi szégyenkezni valód!
(#) BarnaPili válasza vikipapa hozzászólására (») Júl 1, 2010 /
 
Szevasz!
Nagyon korrekt műhelysarok.Nekem a "te korodban " egy ruszki multiméterem volt,meg egy pillanatpákám.Ilyen szkópokat gyakszin használtunk.
Üdv!
B.I.
(#) vikipapa válasza BarnaPili hozzászólására (») Júl 1, 2010 /
 
Helló mindenkinek. Köszönöm a pozitív visszajelzéseket Labortápot meg (a még félkész) forrasztóállomást is én csináltam, mert így "pénzügyileg" jobban jöttem ki. Remélem néhány működőképes cucc majd "életre kel" még itt
(#) vikipapa hozzászólása Júl 4, 2010 /
 
Helló mindenkinek. Lehet hogy egy kicsit OFF-olok, de lenne egy olyan kérdésem hogy Ehhez a panelfúróhoz lehet-e venni olyan tokmányt amit bele lehet fogatni a patron helyett/bele egy patronba. Köszönöm
(#) gydanee válasza vikipapa hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Hali!
Nekem ehhez hasonló van. Talán neked is jó lenne.
(#) vikipapa válasza gydanee hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Helló. Köszönöm Jó lesz nekem is, csak egy kicsivel nagyobb kell mint ez.
(#) proli007 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Hello!
Itt mint látható a LAVO2 még mindig a műszerkészletem oszlopos tagja.. Hallatlan előnye, hogy csak akkor mér valamit, ha van is mit. Valamint, ha a 300mA-es méréshatárban megmérem a 230V-ot, akkor csak a mutatóját kel a falról lepattintanom, és kicserélni a 300mA-es shunt ellenállást (ami előregyártva már bent van a dobozában pluszban..) és már mehet is tovább a méregetés.
üdv! proli007
(#) mex válasza proli007 hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Idézet:
„kicserélni a 300mA-es shunt ellenállást (ami előregyártva már bent van a dobozában pluszban..)”

Ezzel újat mondtál. Nekem is ez az első használható műszerem, de a belsejét még nem kellett szeműgyre vennem.
(#) proli007 válasza mex hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Hello!
Ezek szerint nem szoktál villanyt szerelni.. Mert a 300mA csatlakozója, pont a 300V alatt van. Sajnos már többször sikerült mellé dugnom. (A tartalék Shunt ellenállást, persze már én raktam bele a dobozába. Viszont szépen be van már fémezve a belseje a doboznak.. :yes: )
üdv! proli007
(#) mex válasza proli007 hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Nem, nem szoktam sűrűn villanyt szerelni.
A ritka alkalmakkor pedig odafigyelek, talán jobban mint egy "hivatásos".
A félredugás következményei megérnének egy misét....
(#) proli007 válasza mex hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
"A félredugás következményei megérnének egy misét...."
Általában nem mise, hanem ajtócsapkodás követi..
(#) mex válasza proli007 hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
ÁÁ. Nem kell mindjárt rosszra (jóra?) gondolni...
A shunt ellenállás pontos elkészítésére kíváncsiak lennének páran véleményem szerint.
(#) zoly15 hozzászólása Júl 4, 2010 /
 
Szép estét mindenkinek! Végre lett egy saját műhelyecském Igaz 43 ezrem bánja, de valamit valamiért.. Az alapterülete 2m X 1.8m belmagasság 220cm. A pincében lett felépítve a "szobácska" 2 fala a pince fala a másik kettő könnyű szerkezetes fal. OSB lap, gerenda. Oldalfalak 2cm-es hungarocel szigetelésűek ahogy a plafon is. A szemben lévő falon 3cm-es hungarocel van + egy ODB lap borítás. Az asztal jó nagy, masszív darab. Egyik haverom által tettem rá szert. 7 fiókos asztal. Az asztal lap 70X 140cm-es rajta. Az önsúlya kb 45-50 kiló A falakon van rengeteg polc. Van egy gázkonvektor télre. Nekem már ez is sokat jelent. Eddig ilyen sem volt. Ami a képen látható nem végleges állapot, még sok minden nincs a helyén.
(#) zenetom válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Az a borsodis üveg mit keres ott?
Amúgy jó lett grat! :yes:
(#) zoly15 válasza zenetom hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Köszönöm! Abba kérlek, lakbenzin hígító van
(#) mex válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Gratula! Én egy beépített szekrényben kezdtem.
Csak egy megjegyzés:bár nemtudom munka közben mennyire ügyelsz a szerteszét álló, vezetékekre, de az asztali elosztódobozt feljebb kellene elhelyezni, mondjuk az alsó polc alá rögzíteni. Az eredendően rosszindulatú, rögzítetlen madzagok képesek belemászni az aljzatokba, azoknak is a fázislyukába! Ha feljebb emeled, csökken a veszély.
(#) zoly15 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Köszönöm neked is! De miért verném be a könyököm? A polc elég magasan van és ahol ülök onnan elég távol
(#) zoly15 válasza mex hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Köszönöm! A konnektor direkt ebbe a magasságba lett téve. Valamint abba az egy aljzatba is lesz dugva egy pár dolog. De azért köszönöm a figyelmeztetést!
(#) klemo86 válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Végre készen! Nagyon takaros lett Alkoss benne sok szépet, kezd egy csövessel az RFT hangfaladhoz Műhelyt avatni az egyik legjobb ötlet
(#) zoly15 válasza klemo86 hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Igen, végre kész. RFT? :eek2: nekem nincs RFT hangfalam! Videoton és Telefunken van Amúgy, építenék csövest, de nincs miből (alapanyag) :no:
Más: kis OFF. Valaki meg tudná mondani, hogy az üzemszerű-e hogy a 20W-os neon cső fojtó trafója 1 óra után már eléggé meleg? Nem éget, de süt.
(#) mex válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Igen, ezek a fojtók melegednek.
Ha a gyújtópatron rendben működik, akkor nincs gond, nem ég le. Túl sokszor (hibás fénycső) visszagyújtó patron miatt viszont könnyen túlmelegszik.
(#) klemo86 válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Bocs, én kérek elnézést :hide: Akkor csak beszéltünk róla De a csövesről is! Hazahoztam (autóval ) egy ládányi kimenőt meg hálózatit meg fojtót, vajd válogatunk! OFF vége.
(#) zoly15 válasza mex hozzászólására (») Júl 4, 2010 /
 
Rendben. Köszönöm! Már csak egy fázis javító kondit kell beszereznem. Mert néha zavaró a vibrálás.
Következő: »»   89 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem